MERDIVEN

Başlatan adalet, 24 Ocak , 2007, 21:27:54

« önceki - sonraki »

adalet

istambulun sayili zenginlerinden biryidi zevkinegore yaptirdigi apartmanin en ust ktinda keyf icinde koltuguna kurlup oturuyordu.bir ara fakir kapicisini cagirdi onun dindarligiyla bir sure alay ettikten sonra
soyle bakalim,senin gece gunduz secde ettigin ALLAH,in simdi ne yapiyor diye sordu
gecim sikintisinda beli bukulmus fakir kapicida
benim ALLAH,im benim icin merdiven yapiyor.diye cevap verdi
bu cevaba kahkayla gulen magrur adamzenginligin verdigi rahatlik ve cesaretle dindar kapiciya zaman zaman alay etmekten geri durmadi
dusmez kalkmaz bir Allah bir muddet sonra mahallede oyle bir yangin ciktiki bircok evlerin yaninda bu magrur adamin da nesi var nesi yoksa kul edip savurdu.tabi kapicida artik orayi terk ederek kendisine kendisine baska bir yerde gecim aramaya giti
simarik zenginin yaninda ayrildiktan sonra kucuk capta ticaret hayatina atilanfakir kapici kisa zamanda durumunu duzeltti. daha onceleri kapiciligini yaptigi apartmanin bir benzerini,kendisine yaptiracak kadar kazancta ileri gitti
gunun birinde sukur icinde evinde dinlenirken zil calindi.birdr ne gorsun vaktiyle kapicisi oldugu patronu,perisan bir vaziyette kapinin onunde.
Allah rizisa icin bir sadaka,diye dilemiyormu 
zenginlestigi halde mutevaziliginden hisbirsey kaybetmeyen eski kapici,yuzunu saklamaya calisarak gereken yardimi yaptigi sirada, eski patronu saskinlik icinde
sizi galiba bir yerden taniyor gibiyim,dedi
hayir belki birine benzetiyorsunuz
yok yok sizi tanidim vaktiyle kendisiyle alay ettigimfakir kapicimsiniz bana o zaman Allah,in merdiven yaptigini soylemistin de sana gulmustumbak goruyorsun ya,dedigin dogru cikti o zaman merdivenden yukari dogru ben cikiyor sen asagida bekliyordun simdi ben iniyorum sen ise cikiyorsun bunu anladim ama ne yazik ki gec kaldim

INSAN NE KADAR COK SERVET VE IMKANA SAHIP OLSADA TEVAZU VE ALCAK
GONULLULUGU ELDEN BIRAKMAMALI GUNUN BIRINDE SAHIP OLDUGU TUM
VARLIKLARIN ELINDEN UCUP GIDECEGINI UNUTMAMALI

Emine

doğru söze ne denir.. :icon_thumright: