27 Nisan , 2024, 18:14:47

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

kimyonlu rezene çayı hakkında...

Başlatan Tebessüm, 04 Ekim , 2011, 18:00:54

« önceki - sonraki »

Tebessüm

arkadaşlar benzer konu var mı diye baktım ama bulamadım o yüzden konuyu açmak istedim...oğluşum hem gazlı hem de 3 gündür kakasını yapmıyor :( kimyon ve rezeneyi karıştırıp içirdim birkaç kez faydası oldu ama geçmedi :( humana kimyonlu rezene çayıyla ilgili övgüler duydum... bilgisi olan var mı? kullansam mı diye düşünüyorum...bi de bu çayların üzerinde mesela günde 100 ml içirin diyo ama bu 100 ml yi nasıl içirebiliriz ufacık bebeğe? parçalara bölsek nasıl bölebiliriz yani her defasında yeniden mi hazırlamak gerek yoksa  bir defada 100 ml hazırlayıp onu gün içerisinde parçalara bölüp içirsek olur mu? kafam çok karıştı :S
Gözümün Nur'u geldi...Çok ama çok hoşgeldi... (:

asya81

canım daha tecrübem yok ama esra erol diyordu geçen bir kaşık kimyon bir küp şekeri az suda kaynatın bebeğe içirin bana dua edeceksiniz diodu ama dedim ya benim tecrübem yok inşallah tecrübeli anneler yazar hemen

serife26

canım benim bebek 2 2,5 aylıktan beri içiyor 100 cc kadar.seninkisi ufaksa midesi daha minik olacağından daha az verirsin sen de,benimki dün kabızdı,resmen çubukla fln dürtüp yaptırdım fenaydı kakası,neyse dünden başladım şekerli kimyon&rezeneye valla hem gazını kolay yapar oldu bugün hem de normal kaka yaptı.tavsiye ederim.

Tebessüm

sen nasıl hazırlıyosun peki? tek seferde hazırlayıp gün içerisinde bölüyo musun yoksa her seferinde yeniden mi hazırlıyosun?

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

KIZLAR BEN YAPIYORUM YAPARMISINIZ BİLMEM MAMA VERİYORUM YA 1 DAMLA HAKİKİ ZEYTİNYAĞI KOYUYORUM MAMASINA 4-5 SAAT SONRA BİR KAKA YAPIYORR AMAN ALLAHIM  :ehi: SONRA ÇOCUK MELEK GİBİ OLUYO ÖNERİRİM BEN DOĞDUĞUNDAN BERİ VERİYORUM ARA ARA HİÇ Bİ SIKINTIMIZ YOK AYRICA GAZ SANCIMIZ FİLAN DA KALMADI MAŞALLAHHHH  :nazar:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

REZENE ÇAYINI DA BEN İÇİYORUM GÜNDE 3 BARDAK ÖNERİRİM
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

Tebessüm

çok saol önerin için rezeneyi içiyorum bu sabah da zeytinyağı verdim bakalım inşallah biz de güzel sonuçlar elde ederiz...bi de humana kimyonlu rezene hakkında cvp alsam içim rahat edecek...kullanan olmadı mı acaba?

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

canım bak benim bi arkadasım var oda yeni doğum yaptı 40 ı çıktı tatlım
banada önerdi ben hatta aldım gaza birebirmiş bide oluk gibi süt yapıyormuş tatlım sende kesin al humada stell tea

canım bunu al gunde 1 fincan içcen 1 tatlı kaşıgı katcan  :icon_thumright:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

bende aldım koydum doğumdan sonra baslıcam bebeğe faydası varmış bide  :occasion14: :occasion5:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

Tebessüm

canım ben onu kullanıyorum zaten :) benim bahsettiğim aynı markanın rezene çayı...üzerinde günden 100 cc verin yazıyo ya işte kafam ona takıldı mesela ben parçalara bölsem 25 er cc versem bu 25 cc ye 1 çay kaşığı atsam çok mu olur veya 100 cc hazırlayıp bi kenarda bekletip 1 günde azar azar içirsem mi? bilmem anlatabildim mi  :ehi:

<<AyBüKe>>

Canım ben 25 cc'ye 1 çay kaşığı koyuyodum bebeğim seninki gibi minikken.. Yeterli olur o miktara 1 çay kaşığı  :icon_thumright:   Ve uzun süre bekletmemen lazım taze yapıp ver her seferinde ...

Tebessüm

çoook tşk ederim canım ya öyle yapayım inşallah faydasını görür bebeğim çünkü halen kakasını yapmadı :(

<<AyBüKe>>

İnş. yapar canım kuzucuk zorlanmadan  :amin:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

TEBESSÜM ZEYTİNYAĞI İŞE YARAMADI DESENE BENİMKİ YAPMAMIŞTI YİNE SABAH 10 GİBİ VERDİM 3 TE YAPTI KAKASINI KEŞKE SENİN KUZUNDA YAPABİLSEYDİ TÜHH

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

BİRDEN 100 ML VERMEK DOĞRU OLMAZ DAHA KÜÇÜK ÇÜNKÜ.BEN UYKU ÇAYI ALDIM MİLUPANIN MESELA O DA AYNI 100 ML YAZIYO BEBEĞE,ÇOCUĞA,BÜYÜĞE HEP 100 ML BEN 30 CC YE ÇAY KAŞIĞININ UCUYLA VERDİM.TAM BİLMİYORUM O SORDUĞUN ÇAYI AMA BENCE SENDE 30 CC YE BÖL İÇERİSİNE ÇAY KAŞIĞINI TAM DOLDURMADAN DENE Bİ ZARARI OLMAZ ONUN DİYE BİLİYORUM.