DİŞLER NE ZAMAN ÇIKAR?

Başlatan ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤, 16 Ekim , 2011, 19:45:01

« önceki - sonraki »

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

zeynep0655

benim oğlumda aynıydı o dönemlerde eli ağzından çıkmıyordu 2. ayda salyasıda akmaya başlamıştı bende diş çıkaracak sandım ama 10. ayda çıktı dişleri. o dönem bu içi su dolu diş kaşıyıcıları var buzdolabına koyulan onu veriyordum tavsiye ederim.(çok kullanmıyodu ama yinede işe yarıyodu)

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: zeynep0655 - 16 Ekim , 2011, 23:37:55
benim oğlumda aynıydı o dönemlerde eli ağzından çıkmıyordu 2. ayda salyasıda akmaya başlamıştı bende diş çıkaracak sandım ama 10. ayda çıktı dişleri. o dönem bu içi su dolu diş kaşıyıcıları var buzdolabına koyulan onu veriyordum tavsiye ederim.(çok kullanmıyodu ama yinede işe yarıyodu)

HIII TEŞEKKÜR EDERİM ONLARDAN BAKIYIM BENDE O ZAMAN UMARIM BULABİLİRİM BURALARDA.HER ÇOCUK O DÖNEMDEN GEÇİYOR DEMEKKİ BENİMKİDE NORMAL
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

Shadowqueen

Kızlar aynı şeyler benim sıpamda da var, hem çok salya akıtıyor hemde elleri hep ağzında gören herkes bu çocuğu aç mı bırakıyorsun diyor o kadar iştahla emiyor  :k06: :k06: :k06: Bende korkuyordum diş çıkaracak erkenden diye ama inş. öyle olmaz herşey zamanında iyidir  :icon_thumright:

hümeyra_t_e

benimki 4aylık bulduğu herseyi yicek resmen bu ayda çıkarması ihtimali yüksek.inş ağrısız sancısız çıkarırlar

<<AyBüKe>>

Benim kızımda öyle valla ağzı hep tükürük içinde ve eller hep ağızda  :k06:  Ne bulsa direkt ağıza gidiyo  :laughing7:   Ellerinden tutuyorum hemen elimi ağzına yaklaştırıyo  :)  Sulu dişliklerden aldım bende Nur'cum, işe yarıyo gerçekten , en azından bi süre oyalıyo  ;D  Çok şeker ama o halleri yaaa, hele hırslanıyo ya onları ısırıcam diye yiyip yutasım geliyo  :occasion14:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: afra024 - 17 Ekim , 2011, 01:02:46
benimki 4aylık bulduğu herseyi yicek resmen bu ayda çıkarması ihtimali yüksek.inş ağrısız sancısız çıkarırlar

Amin inş. canım  :amin:

tgbybr

nur cum çok normal canım. batur han da öyle. bi salya sorma. üstü başı sırılsıklam oluyo sürekli önlükle geziyo. oğuzhan kadarken yumruk ağızdaydı hep. şimdi parmak emmeyi öğrendi önce işaret parmağıyla başladı artık başparmağı öğrendi. 5 ay bitiyo ama diş 6 yok daha. normal bir dönem canım geçer merak etme

Aytii

o dediğiniz sulu dişlikten bende almıştım

versemmiki Oğuz'a onu  :icon_scratch:

tweety0555

Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 16 Ekim , 2011, 20:20:53
Alıntı yapılan: tweety0555 - 16 Ekim , 2011, 20:11:42
canım 3 ayda dıs cıkaran var ama bu cok nadır bebegın normal butun bebeklerın odonemde yaptıklarını yapıyor hepsı aynı seyı yapıyor endıselenme zaten sende yazmıssın dısler 2 3 ay suruyor huzursulukları olur ....sen onun elını cekıp sıkarma bırak ellerını soksun zaten sen diş kasıyıcısı alsanda o onu atacak gene kendı ellerını sokacak... :k06:

ellerini ağzına alıp emmek istediklerini biliyordumda böylee sinirli bi şekilde allerini ağzına götürmesi enteresan geldi bir de canı acıyor parmaklar kıpkırmızı oldu hem ısırıyo hem cırlıyo.normaldir büyük ihtimalle dediğin  gibi canım  ben tecrübesizliğimle belkide abartıyorum  ;D bir sorayım dedim yaşayanlara tecrübeli annelere  :opucuk:

:love9: canımcım endıselenme kesınlıkle 3 ay da mumkun degıl dıyorum ya cok nadır olur kucugum 4 aylıkken basldı agzı sulanmaya salya kıtmaya(sankı kopek gıbı oluyor ama neyse)taaa 7,5 aylıkken patladı ılk dısı buyugumde ıse aynı donemlerde sulandı gene elerını sokuyordu 13 aylıktı ılk dısını patlattı...kesınlıkle dıs degıldır o suan herseyı agzına goturur zaten emme refleksıde var...

bu arada dıp not benım buyugumu dr goturdum 7 yası bıtıyor daha sut dıslerını dokmedı dr damaklarının sert oldugunu oyuzden dokmedıgını soyledı ama alttan gelenlerın yamulmaması ıcın cekecek 2 aya kadar dusmezlerse.dr a gec dıs cıkarmasının faydası olup olmadıgını sordum bu aldıgın kalsıyumla alakalı dedı hamılelıkte.gec dıs cıkaran gec dokuyor dedı...ama onemlı olan kalıcı dıslere ıyı bakmak dolayısıyla erken de cıkarsan gecte cıkarsan onemlısı kalıcılara ıyı bakmam dedı...

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Diş evreleri en berbat zamanlar kızlar gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama yatıp kalkıp dua edin de sorunsuz çıkartsınlar inşallah  :amin: :amin: :amin: :amin:
Diş çıkarma 3 aylık ve sonrası dönem de belirtilerini göstermeye başlıyor bu zaman uzayabilir de kısalabilir de ama derler ya geç çıksın sağlam olsun bende ona inananlardanım  ;)
Rüzgar da 3 aylıkken ellerinin farkına varıp kendini öğürtene kadar ağzına sokardı salyaların bini bir para tabii önlük yetişmiyordu adama ;D Nitekim ilk dişini 9 aylık çıkardı çok şükür 37 derece ateşle atlattık ve bir daha da çıkmadı ateşimiz :amin: Şimdi öyle zannediyorum en son ki yaptığım kontrol sonrası 15-16 dişimiz olmuştu ama 4 tane daha yolda Allah yavrularımıza dayanma gücü versin :amin:

burcum

diş sorunu 4.cü aydan itibaren başlarmış dr söyledi zaten hemen salyalar akmaya başladığında veya eşini ağzına götürmeye başlar başlamaz hemen çıkmıyor benim kızımın 6 ay 1 haftalıkken çıktı ilk dişi arkadaşımın bebeği kızımdan 9 gün büyük ilk dişini 1 yaşında çıkardı bebekten bebeğe değişiyor

Balböceği

Biz 9.5 ay bekledik, 3'cü ayda başlamıştı belirtiler ..
erken çıkaran erken döküyor diyorlar... falan filan.. dişler çok zor ya salyalar falan  :-\