27 Nisan , 2024, 10:40:56

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Babasız çocuk büyütmek ...

Başlatan nghy, 04 Ekim , 2011, 14:32:43

« önceki - sonraki »

nghy

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 06 Ekim , 2011, 00:18:05
Canım benim seni çok iyi anlıyorum çünkü benim eşimde evlendikten sonra öncesine nazaran ilgisiz olmaya başladı, hamile kaldığım zaman hormonlardan dolayı bende çok ilgi bekledim ama maalesef alamadım, alamadığım gibi hamile halimle o çalışıyor diye ben hizmet ettim(hem eşime hem ailesine aynı evde yaşıyoruz) Kendi oturduğum evden semtimden hatta şehrimden kopartılıp yabancı bir şehre gelmişim ve eşim hamile olmama rağmen ilgisizdi, birgün olsun evde canın sıkılıyor mu seni dolaştırayım demiyordu. Bende ailesinden çok bunaldığım için sürekli tartışıyorduk bende çok ayrılmayı düşündüm ama bende babasız büyüdüğüm için babasızlığın ne demek olduğunu biliyorum o yüzden ayrılmak yerine sürekli İstanbula annemin yanına gittim ve hamileliğimi öyle bitirdim. Bende eşimle bebeğime bir kırık çöp almış değilim, birçok şeyini anneannem ile kalanlarınıda k.valide ve k.peder ile aldım.

Canım anlayacağın aslında hepimizin sorunları vardı ve hamilelikte bunları kendimiz daha çok takıp kurduğumuz için aynı sorunlar sanki çoğalmış gibi geliyor. Sen sen ol aldatılmadığın ve şiddet görmediğin müddetçe eşinden ayrılmayı düşünme. Gerçekten babasızlık zor çok ama çok iyi biliyorum  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

canım şiddet yok kesinlikle ama aldatıldığımı hissediyorum ya bu düşünce beni öldürecek ama şuanda zamana bırakmaktan başka çarem yok sanırım.. babasız bir çocuk seninde dediğin gibi gerçekten çok zor yani çocuğun hem anneye hem babaya ihtiyacı oluyor o yüzden bukadar düşünüyorum zaten.. belki hamile olmasam bu kadar sorun etmezdim boşanır bitirirdim.. ama  ortada doğmuş bir çocuk bile yok daha hamileyim.. çocuğumda doğmadan babasız kalsın istemiyorum.. yani eğer aldatyorsa bile inşallah çocuk doğuna kadar kendini toparlar :( yoksa sonunu iyi görmüyorum
Rabbim yavrularımız sana emanet. Ne olur onları koru!

nghy

Alıntı yapılan: tweety0555 - 06 Ekim , 2011, 12:10:26
BEN NAMAZ BOLUMUNDE YAZZDIM SORUNLARIMI AZCOK...AMA BURADA DA sorun yasayan bırı olarak ben cesaret edemıyorum bosnamayı cunkı ıkı cocuk var.
ben de keske her donem hamıle olsam dıyorum cunkı esımın ancak ozman benı sevdıgını ozendıgını dusundugunu hıssedıyorum...dogumlarımda hep yanımda durur ne olursa olsun wc ye o goturur vs vs...ama sonrasında bızler de cok problemler yasadık en buyuk problem ılgısızlık ona gore yok oyle bır sey her zman vıcık vıcık hayatım melemegım bocegım mı olur her evlılık bızımkı gıbı ben senı hep taktır mı edecegım vs vs ama bende dıyorumkı yaptıklarımı gor bu sefer e ne varkı sen mı yapıyorsun tek dıgerlerıde yapıyor...hatta aman bır cocuga bakamıyor bana dalıyorsun vs vs...
guzelım ınan hervelılıkte ufak yada buyuk sorunlar var ama ama ınan kadınlar ıcın farklı sorunlar var kımıne gore benım kocam melek bana gore kocasını sıkayet eden arkadasa gorede onunkı melek....ornegın ben ılgısızlıkten bıkıyorum o arkadasımda hep bana derkı ya ne guzel ıste sen ozgur o ozgur sana karısmıyor benımkı wc ye gıtsem cıktınmı dıye arıyor hesap soruyor neredesın  ben o yatmadan yataga yatamam onun uyksuu gelene kadar beklıcem nıye benımle beraber olmak ıstıyor dıyor....mesela benım kocam da yemek hazırlatmaz olan yemegı ısıtır yer masayı kaldırır hatta benım cocuklarımla bıraktıklarımı ıle makınaya dızer...tezgahı temızler...ben camasırlarını yatagın ustune koyarım o dolabına koyar kendı bıldıgı gıbı ...kırlılerını kırlıye atar vs vs dagınıklıgı yoktur tasarrufludur ev kusudur dısarı hıc cıkmaz vs vs bunlar artıları ama gel gorkı en uafacık seyler nereye varıyor bızde...

benden nacızane fıkır ben gecen nette dolanırken cemal sureyya nın kadın sesızce gıder dıye bır yazısını buldum muthıstı hemen onu cıkattım begendım benı yansıtan yerlerın altını cızdım ve ona 10 sayfalık bır mektup yazdım cok bırıkmıs vallahı...aaaa oda bana mektup yazdı yazamk zorunda kaldı ...boylece bagırmadan bırbırımızın ısteklerını ogrendık ıyı oldu mektup ve o yazı..dusun ben her yolu denedım en son rabbıme sıgınıp namaza basladım allahım ıcıne ferahlık versın arkadasım tatsızlık huzursuzluk ne demek ben bılırım...ama ınan herkes yasıyor az yada cok sen bu guzel donemını keyıflı gecırmeye bak...rabım bebegını ve senı korusun

haklısın canım hele şu hamilelik dönemini hayırlısyla bir atlatayım o zaman daha doğru kararlar alırım sanırım.. daha doğru düşünürüm Rabbim büyük ya.. Rabbim herkesin yuvasını huzurla mutlulukla doldursun inşallah  :amin: herkesin bir sorunu var işte kimse dört dörtlük bir evlilik yaşamıyor bunun farkındayım.. sorunlar sorun değil de  araya aldatma girerse o iş kötü işte.. bunuda doğumdan sonra düşünsem daha iyi olacak galiba.. nolur dualarınızda benide unutmayın..

tweety0555

canım boyle bır hısse nasıl kapıldın ozel degılse sorabılırmıyım belkıde hamılelık psıkolojısı ...elınde kanıtlar var mı hayır varsa bunu esınle oturup konusabılırsın dıyecegım ama hemen bızde tartısmaya donusuyor oturup konusmalar yazabılırsın dıye dusunuyorum...oyle hemen bosan vs cok kolay nereye ben calısıyorum aılemın durumu cok ıyı aılemede soyledım son bır aydır ama genede bosanmanın adını bıle almak sıtemıyorum aylardır cok acı cekıyorum rabbım tum huzursuzluk yasayanların evıne huzur versın... :amin:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

hakkinizda hayirlisi olsun canim umarim dogumdan sonra duzelir esin  :amin: :amin: :amin: :amin:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

nghy

Alıntı yapılan: tweety0555 - 06 Ekim , 2011, 14:25:48
canım boyle bır hısse nasıl kapıldın ozel degılse sorabılırmıyım belkıde hamılelık psıkolojısı ...elınde kanıtlar var mı hayır varsa bunu esınle oturup konusabılırsın dıyecegım ama hemen bızde tartısmaya donusuyor oturup konusmalar yazabılırsın dıye dusunuyorum...oyle hemen bosan vs cok kolay nereye ben calısıyorum aılemın durumu cok ıyı aılemede soyledım son bır aydır ama genede bosanmanın adını bıle almak sıtemıyorum aylardır cok acı cekıyorum rabbım tum huzursuzluk yasayanların evıne huzur versın... :amin:

canım eşimin davranışlarından çıkardım yani kesin bir kanıt yok ortada ama kadınlar hisseder ya öyle bişey sanırım.. eşimle konuşmayı denedim inkar etti tartışma çıktı.  benim ailemin haberi bile yok. söyleyemedim daha. çünkü evliliğimde kaçarak olduğu için onları ikinci kez hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum.. dediğin gibi ayrılmak o kadar kolay değil benim içinde çok zor. Rabbim büyük inşallah Rabbim evlerimize huzur versin.. eşime de akıl fikir versin inşallah bir an önce düzelmesi için..  :amin:

nghy

Alıntı yapılan: °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥° - 06 Ekim , 2011, 14:52:46
hakkinizda hayirlisi olsun canim umarim dogumdan sonra duzelir esin  :amin: :amin: :amin: :amin:

Allah razı olsun canım benim umudumda o yönde inşallah düzelir bir an önce  :amin:

suzannn

ALLAH YARDIMCIN OLSUN HAKKINIZDA NE HAYIRLI İSE O OLSUN İNŞALLAH KOCAN DOĞRU YOLU BULUR SORUNLARINIZ HALLOLUR

nghy

Alıntı yapılan: ♥ PaPaTyaM ♥ - 06 Ekim , 2011, 16:32:20
ALLAH YARDIMCIN OLSUN HAKKINIZDA NE HAYIRLI İSE O OLSUN İNŞALLAH KOCAN DOĞRU YOLU BULUR SORUNLARINIZ HALLOLUR

inşallah inşallah canım Allah razı olsun  :amin:

kelebegimm

canim hakkinizda hayirlisi olsun ins. hamile oldugun icin bole hissediyosundur hassasligindandir ilgisiz kalinca normalde bile boyle oluyoruzki hamilelikdede normaldir rabbim yardimcin olsun ins. esinde eski haline doner yeniden mutlu huzurlu olursunuz :amin: :amin: :amin: :amin:

]

nghy

Siz babasızlık nedir bilir misiniz..?
İki oda bir salon yalnızlıktır babasızlık
Direği olmayan bir evdir, her gece yıkılacak korkusuyla yattığınız.
Mahalle oyunlarına alınmamasıdır, küçük bir çocuğun...

Akşamları sevinçle kapıya koşamamaktır, babasızlık
Evlilik çağına gelmiş bir kızı, amcasından istemektir.
Daha yirmisinde dul kalmasıdır bir kadının...

Baba kelimesi geçtiğinde, lafı değiştirmektir babasızlık
''Anneni mi daha çok seviyorsun, babanı mı,?'' sorusunu, hiç sevmemektir.
Bayram namazına, yalnız gitmesidir bir delikanlının...

Hayata dört elle sarılmaktır babasızlık
Bir apartman dairesinin merdivenlerini,
Teker teker silmesidir, ''anne'' dediğiniz bir kadının...

Sahi siz babasızlık nedir bilir misiniz..?
Ben Babamı özledikce Annem ölür bilirmisin ... :(

aydinays

canım arkadaşım rabbimin izniyle çocuğun babasız büyümeyecek. İnşallah en kısa sürede evliliğindeki olumsuzluklar düzene girecek. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Rabbim karnındaki meleğin hatrına evinize huzuru bereketi aile saadetini getirsin. Yaşadığınız bu kötü günler inşallah geride kalır. Allahım bütün ailelere evlerinde huzuru nasip etsin. Hamilelik psikoljisindendir inşallah yaşadıkların.
Rabbim sana ve yavruna acısın. Ben inanıyorum çok güzel günler sizi bekliyor. Herşey bebeğinle düzelecek.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

nghy

Alıntı yapılan: aydinays - 13 Ekim , 2011, 19:24:06
canım arkadaşım rabbimin izniyle çocuğun babasız büyümeyecek. İnşallah en kısa sürede evliliğindeki olumsuzluklar düzene girecek. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Rabbim karnındaki meleğin hatrına evinize huzuru bereketi aile saadetini getirsin. Yaşadığınız bu kötü günler inşallah geride kalır. Allahım bütün ailelere evlerinde huzuru nasip etsin. Hamilelik psikoljisindendir inşallah yaşadıkların.
Rabbim sana ve yavruna acısın. Ben inanıyorum çok güzel günler sizi bekliyor. Herşey bebeğinle düzelecek.

inşallah canım inşallah Rabbim razı olsun senden.  :amin: umudumu kaybetmiyorum zaten o yüzden direniyorum. Rabbim yuvalarımızda huzuru mutluluğu eksik etmesin.. inşallah eşlerimizde bizler de huzuru mutluluğu yuvamızda buluruz dışarıda arayışlar peşinde olmayız  :amin: Allah büyük minik kuzum bize hayır huzur mutluluk getirecek inşallah Rabbim yavrularımızı başımızdan eksik etmesin  :amin:

✿گสЯเ_ќĮż✿

ARKADAŞIM RABBİM YUVANA VE YUVALARIMIZA HUZUR,MUTLULUK VE HAYIRLI EVLATLAR NASİP ETSİN  :amin:
HİÇBİRİMİZ DÖRT DÖRTLÜK DEĞİLİZ.HEPİMİZİN EŞİYLE ARASINDA UFAK TEFEK SORUNLARI OLUYOR.AMA BİRAZ SABREDİP DUA EDİP BAZI OLUMSUZLUKLARI GÖRMEZDEN VE DUYMAZDAN GELİP ORTAMI YATIŞTIRMAYA VE YUVAMIZI DAĞITMAMAYA ÇALIŞIYORUZ.BAK NE GÜZEL BEBİŞİNİZDE GELECEK.İNŞALLAH HAYIRLI UĞURLU GELİR MELEĞİNİZ  :amin: YAŞADIĞINIZ KÖTÜ GÜNLER ÇOOKKK UZAĞINIZDA KALIR İNŞALLAH  :opucuk:

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

Aytii

yani kızlar birşey diycem ama yanlış anlamayın lütfen

eskiden romantik erkek mi varmış? erkek milleti kadın ruhundan anlamıyor anlamayacakta. şimdi biz hamile kalıyoruz çocuk doğuruyoruz çocuklarımıza karşı hissettiğimizi hiç bir erkek hissedebilirmi? tabiki hayır

eski kadınların çektiklerine bi bakın. kimisi görücü usulu evlendirilirdi. şimdi öylemi? çoğumuzun seçme hakkı oluyor rahatça hislerimizi dile getirebiliyoruz. eskiden kadınların gıkı çıkmazdı. nerede sinirlenip kavga etmek. adamın her dediğine he denilirdi. tabiki hamilelik duygusal bir dönem. tabiki kadınız inciniyoruz alınıyoruz ama bu hamilelik geçici bir süreç. bence her kadın hamileliğinde aldatıldığını düşünür. çünkü normal halimizden farklı bir hale bürünüyoruz. vücudumuzda çok fazla değişiklik oluyor. kilo alıyoruz. oramız buramız kayıyor. bunların olması çok normal. 1 ay içinde değişti demişsin. demekki bu değişiklikler sana hamileyken batmış madem 22 haftalık hamilesin. Nur arkadaşımızında dediği gibi aslında bence eşin aynı adam ama hamilelikten dolayı sana değişmiş gibi geliyor. eşinle konuşmayı dene olmadı yakın bir arkadaşınla paylaş içindekileri. böyle kötü düşüncelere kapılma hemen pes etme. Rabbim hakkında hayırlısını versin. hepimiz hayatımızın her döneminde problemler yaşıyoruz. ben yaşamıyorum diyen yalan söylemiş olur. içini hep ferah tut emi arkadaşım hep dua et inşallah sıkıntılarından kurtulursun  :opucuk: