Babasız çocuk büyütmek ...

Başlatan nghy, 04 Ekim , 2011, 14:32:43

« önceki - sonraki »

toprakk

Alıntı yapılan: derbeder - 04 Ekim , 2011, 17:17:21
bencede olayi bildiginden anlasilir gelmis sana  :icon_thumright:

ister anlatir ister anlatmaz arkadas kendisi bilir, biz nacizane fikir verebiliriz.
aynen canım nebilyimdediğin gbii bildiğim için çok net geldi galiba
RABBİM KARNINDAKİ BEBEĞİN HATRINA GÜLSÜN YÜZÜNE CANIM KARDEŞİM EN EN EN MUTLULUKLARA LAYİKSİN UMARIM  HERSEY GÖNLÜNE GÖRE OLUR :opucuk:

Make a pregnancy ticker

SENİNLE VAR OLDUM ,SENİNLE VARIM SIKI TUTUN ANNENE

suzannn

canım hakkında hayırlısı ne ise o olsun evet bencede çok zor babasız çocuk büyütmek ama başa gelen çekilir eğer eşinle anlaşamıyorsan ayrılman en doğrusu benim annem babam 4 yaşındayken ayrılmışlar 4 yaşımda bile o tartışmaları kavgaları hatırlıyorum annemi dövdüğünü hatırlıyorum ayrıldılar ben daha mutlu oldum huzursuz ailede çocuklar dahada huzursuz oluyor

derbeder

Alıntı yapılan: toprakk - 04 Ekim , 2011, 17:19:18
Alıntı yapılan: derbeder - 04 Ekim , 2011, 17:17:21
bencede olayi bildiginden anlasilir gelmis sana  :icon_thumright:

ister anlatir ister anlatmaz arkadas kendisi bilir, biz nacizane fikir verebiliriz.
aynen canım nebilyimdediğin gbii bildiğim için çok net geldi galiba
RABBİM KARNINDAKİ BEBEĞİN HATRINA GÜLSÜN YÜZÜNE CANIM KARDEŞİM EN EN EN MUTLULUKLARA LAYİKSİN UMARIM  HERSEY GÖNLÜNE GÖRE OLUR :opucuk:
:amin:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

toprakk

ÇOKT YUFKA YÜREKLİSİN BEN SENN YERİNDE OLSAM OKLAVAYI KAFASINA KIRARIM  UYUTUCU İLAÇ İÇİRİP UYUTUR ONDAN SONRA MERDANEYLE DÖVER UYANDIMI CİNLER YAPTI DERİM  :laughing7: İŞİN SAKASI CANIM BAK GÖR HERSEY YOLUNA GİRECEK
KIZLAR SİTEDE BİR ARKADASIMIZ DAHA VARDI SANKİ BÖYLE ESKİLERDEN HATIRLIYORUM BİLEN VARMI HAMİLEYDİ EŞİYLE ARASI İYİ DEĞİLDİ :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:HATIRLAYAN VARMI YAA
CANIM KARDEŞİM SEN TAKMA KAFANA BEBEĞİN İÇİN
Make a pregnancy ticker

toprakk

Alıntı yapılan: Katre-iMatem - 04 Ekim , 2011, 17:19:27
canım hakkında hayırlısı ne ise o olsun evet bencede çok zor babasız çocuk büyütmek ama başa gelen çekilir eğer eşinle anlaşamıyorsan ayrılman en doğrusu benim annem babam 4 yaşındayken ayrılmışlar 4 yaşımda bile o tartışmaları kavgaları hatırlıyorum annemi dövdüğünü hatırlıyorum ayrıldılar ben daha mutlu oldum huzursuz ailede çocuklar dahada huzursuz oluyor
CANIMEWET BENDE 4-5YASLARINDAYKEN ANNEM VE BABAMIN KAVGALARINI HATIRLIYORUM HATTA BABAM ANNEME VURURDU ANNEM BAĞIRIR ÇIĞLIK ATARDI VE ŞİMDİ YANIMDA BİRİ BAĞIRSA AKLIMA OGÜNLER GELİYOR BOĞULACAK GİBİ OLUYORUM ÇOK KÖTÜ OLUYORUM  :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:
A ALLAHA SÜKR BENMİLER AYRILMADI AMA OLAN BANA OLDU
Make a pregnancy ticker

nghy

arkadaşlar çok sağolun destek olduğunuz için. ya bizim problemimiz eşim yani 1 aydır çok farklı biri oldu ondan beklemediğim davranışlar sergiliyor. aynı zamanda beni aldattığını da hissediyorum. buda yetmiyor sanki benden soğudu gibi.. ne bileyim biraz daha sabır diyorum kendime. en azındaan çocuğumuz doğana kadar.. çocuğumuz doğduktan sonra değişen bişey olmazsa bakarım çaresine.. yani bizim çok şiddetli tartışmalarımız olmadı çok şükür dayak felan da yok ama sözler çok yaralıyor.. bir de bu dönemde daha çok ilgiye ihtiyacım varken eşimin bu şekilde hareket etmesi beni daha da fazla yaralıyor.. inşallah yoluna girer.. çünkü ben gerçekten eşimide yavrumuda seviyorum.. bu çocuğu ne heveslerle istediğimizi biliyorum.. onun şimdi heyecanı yok gibi görünse de heyecanını biliyorum.. o yüzden bakalım doğduktan sonra nasıl olacak.. Rabbim o zamana kadar sabır versin banada yavrumada...  :amin:
Rabbim yavrularımız sana emanet. Ne olur onları koru!

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

canım hamileyken bende eşimle çok problem yaşadım samimi olduğum arkadaşlarda biliyor burda.inanki hassaslıktan aslında benim kocam hep öyleydi ben hamileyken sanki değişti gibi algılıyordum bunu.şimdi bebek 2,5 aylık adam yine aynı adam ama ben sorun yapmıyorum.onun için hemen böyle ayrılık filan deme kelimesi bile çirkin.allahım bebeğinize sağlıklı bi ortamda doğup büyümeyi nasip etsin.aldatılıyormuş hissini de yaşadım çünkü hiç ilgilenmiyordu bebeğimin her şeyini kendim aldım çorabından odasına kadar o hiç bi şey yapmadı bizim için çok ağladım sızlandım ama gördümki benim kocam benim kadar hassas değil.şimdi çok ilgili oğluyla benimle akşamları gelirken oğluna bana bi şeyler alıp geliyor.her şey çözülüyor madem öyle çok şiddetli tartışmanız yok sizinki de geçecek allah yardımcın olsun üzülüp bebişini etkileme lütfen  :opucuk:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: toprakk - 04 Ekim , 2011, 17:22:41
ÇOKT YUFKA YÜREKLİSİN BEN SENN YERİNDE OLSAM OKLAVAYI KAFASINA KIRARIM  UYUTUCU İLAÇ İÇİRİP UYUTUR ONDAN SONRA MERDANEYLE DÖVER UYANDIMI CİNLER YAPTI DERİM  :laughing7: İŞİN SAKASI CANIM BAK GÖR HERSEY YOLUNA GİRECEK
KIZLAR SİTEDE BİR ARKADASIMIZ DAHA VARDI SANKİ BÖYLE ESKİLERDEN HATIRLIYORUM BİLEN VARMI HAMİLEYDİ EŞİYLE ARASI İYİ DEĞİLDİ :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:HATIRLAYAN VARMI YAA
CANIM KARDEŞİM SEN TAKMA KAFANA BEBEĞİN İÇİN

evet ben hatırlıyorum o kişiyi de ismini vermeyim okursa aklına gelmesin o günler
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

tgbybr

canım benim de annem babam ayrıydı ve iyi ki ayrıldılar. yoksa hepimiz mutsuz olacaktık. babam annemi aldattı ve başka bir evi vardı. keşke olmasaydı ama oldu. çok zor günler geçirdik.  hamilelik psikolojisi biraz da.sabır canım.ç

nghy

Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 05 Ekim , 2011, 13:50:52
canım hamileyken bende eşimle çok problem yaşadım samimi olduğum arkadaşlarda biliyor burda.inanki hassaslıktan aslında benim kocam hep öyleydi ben hamileyken sanki değişti gibi algılıyordum bunu.şimdi bebek 2,5 aylık adam yine aynı adam ama ben sorun yapmıyorum.onun için hemen böyle ayrılık filan deme kelimesi bile çirkin.allahım bebeğinize sağlıklı bi ortamda doğup büyümeyi nasip etsin.aldatılıyormuş hissini de yaşadım çünkü hiç ilgilenmiyordu bebeğimin her şeyini kendim aldım çorabından odasına kadar o hiç bi şey yapmadı bizim için çok ağladım sızlandım ama gördümki benim kocam benim kadar hassas değil.şimdi çok ilgili oğluyla benimle akşamları gelirken oğluna bana bi şeyler alıp geliyor.her şey çözülüyor madem öyle çok şiddetli tartışmanız yok sizinki de geçecek allah yardımcın olsun üzülüp bebişini etkileme lütfen  :opucuk:

inşallah geçer canım ya.. biraz zorlu bir dönemden geçiyoruz sanırım zorlu bir sınav eşim içinde benım içinde.. ama inşallah geçer de çocuğumu babasız büyütmek zorunda kalmam  :amin:

nghy

Alıntı yapılan: tgbybr - 05 Ekim , 2011, 15:26:54
canım benim de annem babam ayrıydı ve iyi ki ayrıldılar. yoksa hepimiz mutsuz olacaktık. babam annemi aldattı ve başka bir evi vardı. keşke olmasaydı ama oldu. çok zor günler geçirdik.  hamilelik psikolojisi biraz da.sabır canım.ç

haklısın canım biraz sabır edelim bakalım neler oluyor Allah büyük elbet sabrımızın mükafatınıda alırız

serife26

hamileyken sağlıklı düşünemiyoruz bazen,hatta sıklıkla,o açıdan zamana bırak biraz,çocuk doğsun fln,kendini toparla,bizim bebek nazarlardan saklasın Allah evimize mutluluk,huzur getirdi,eskisine göre çok sakin,dingin bir hayatımız oldu,baktın doğumdan sonra değişen birşey yok,o zaman bakarsın çaresine,hakkında hayırlısı olsun.

nghy

Alıntı yapılan: serife26 - 05 Ekim , 2011, 23:18:02
hamileyken sağlıklı düşünemiyoruz bazen,hatta sıklıkla,o açıdan zamana bırak biraz,çocuk doğsun fln,kendini toparla,bizim bebek nazarlardan saklasın Allah evimize mutluluk,huzur getirdi,eskisine göre çok sakin,dingin bir hayatımız oldu,baktın doğumdan sonra değişen birşey yok,o zaman bakarsın çaresine,hakkında hayırlısı olsun.

haklısın canım.. Rabbim szinde huzurunuzu daim etsin inşallah  :amin: minik kuzumuz inşallah bizim yuvamızı da huzur mutluluk getirir..  :amin:

Shadowqueen

Canım benim seni çok iyi anlıyorum çünkü benim eşimde evlendikten sonra öncesine nazaran ilgisiz olmaya başladı, hamile kaldığım zaman hormonlardan dolayı bende çok ilgi bekledim ama maalesef alamadım, alamadığım gibi hamile halimle o çalışıyor diye ben hizmet ettim(hem eşime hem ailesine aynı evde yaşıyoruz) Kendi oturduğum evden semtimden hatta şehrimden kopartılıp yabancı bir şehre gelmişim ve eşim hamile olmama rağmen ilgisizdi, birgün olsun evde canın sıkılıyor mu seni dolaştırayım demiyordu. Bende ailesinden çok bunaldığım için sürekli tartışıyorduk bende çok ayrılmayı düşündüm ama bende babasız büyüdüğüm için babasızlığın ne demek olduğunu biliyorum o yüzden ayrılmak yerine sürekli İstanbula annemin yanına gittim ve hamileliğimi öyle bitirdim. Bende eşimle bebeğime bir kırık çöp almış değilim, birçok şeyini anneannem ile kalanlarınıda k.valide ve k.peder ile aldım.

Canım anlayacağın aslında hepimizin sorunları vardı ve hamilelikte bunları kendimiz daha çok takıp kurduğumuz için aynı sorunlar sanki çoğalmış gibi geliyor. Sen sen ol aldatılmadığın ve şiddet görmediğin müddetçe eşinden ayrılmayı düşünme. Gerçekten babasızlık zor çok ama çok iyi biliyorum  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

tweety0555

BEN NAMAZ BOLUMUNDE YAZZDIM SORUNLARIMI AZCOK...AMA BURADA DA sorun yasayan bırı olarak ben cesaret edemıyorum bosnamayı cunkı ıkı cocuk var.
ben de keske her donem hamıle olsam dıyorum cunkı esımın ancak ozman benı sevdıgını ozendıgını dusundugunu hıssedıyorum...dogumlarımda hep yanımda durur ne olursa olsun wc ye o goturur vs vs...ama sonrasında bızler de cok problemler yasadık en buyuk problem ılgısızlık ona gore yok oyle bır sey her zman vıcık vıcık hayatım melemegım bocegım mı olur her evlılık bızımkı gıbı ben senı hep taktır mı edecegım vs vs ama bende dıyorumkı yaptıklarımı gor bu sefer e ne varkı sen mı yapıyorsun tek dıgerlerıde yapıyor...hatta aman bır cocuga bakamıyor bana dalıyorsun vs vs...
guzelım ınan hervelılıkte ufak yada buyuk sorunlar var ama ama ınan kadınlar ıcın farklı sorunlar var kımıne gore benım kocam melek bana gore kocasını sıkayet eden arkadasa gorede onunkı melek....ornegın ben ılgısızlıkten bıkıyorum o arkadasımda hep bana derkı ya ne guzel ıste sen ozgur o ozgur sana karısmıyor benımkı wc ye gıtsem cıktınmı dıye arıyor hesap soruyor neredesın  ben o yatmadan yataga yatamam onun uyksuu gelene kadar beklıcem nıye benımle beraber olmak ıstıyor dıyor....mesela benım kocam da yemek hazırlatmaz olan yemegı ısıtır yer masayı kaldırır hatta benım cocuklarımla bıraktıklarımı ıle makınaya dızer...tezgahı temızler...ben camasırlarını yatagın ustune koyarım o dolabına koyar kendı bıldıgı gıbı ...kırlılerını kırlıye atar vs vs dagınıklıgı yoktur tasarrufludur ev kusudur dısarı hıc cıkmaz vs vs bunlar artıları ama gel gorkı en uafacık seyler nereye varıyor bızde...

benden nacızane fıkır ben gecen nette dolanırken cemal sureyya nın kadın sesızce gıder dıye bır yazısını buldum muthıstı hemen onu cıkattım begendım benı yansıtan yerlerın altını cızdım ve ona 10 sayfalık bır mektup yazdım cok bırıkmıs vallahı...aaaa oda bana mektup yazdı yazamk zorunda kaldı ...boylece bagırmadan bırbırımızın ısteklerını ogrendık ıyı oldu mektup ve o yazı..dusun ben her yolu denedım en son rabbıme sıgınıp namaza basladım allahım ıcıne ferahlık versın arkadasım tatsızlık huzursuzluk ne demek ben bılırım...ama ınan herkes yasıyor az yada cok sen bu guzel donemını keyıflı gecırmeye bak...rabım bebegını ve senı korusun