EN TATLI SABAHLAR OĞUZHANLA BAŞLARRR

Başlatan ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤, 01 Ekim , 2011, 22:31:44

« önceki - sonraki »

Aytii

cam rendede rendeleyip veriyorum ben armutu

hergün yediriyorum

bağırsak hareketlerine iyi gelir armut

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 23 Aralık , 2011, 14:38:03
cam rendede rendeleyip veriyorum ben armutu

hergün yediriyorum

bağırsak hareketlerine iyi gelir armut

demekki her bünyede farklı etki yapıyor ben rendeleyemiyorum armutu suyunu veriyorum.umarım oğuz paşanın kabızlık sorunu geçer bir an önce  :opucuk:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

°•.ℓανιηуα.•°

nurum bizz de demir damlasını vermekte çok zorlanıyoduk,içmek istemiodu. en son doktora sordum meyve püresiyle beraber ver dedi. ben de şimdi her kaşığa 1 damla damlatıp öyle veriyorum  :-\

Aytii

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 23 Aralık , 2011, 15:41:33
nurum bizz de demir damlasını vermekte çok zorlanıyoduk,içmek istemiodu. en son doktora sordum meyve püresiyle beraber ver dedi. ben de şimdi her kaşığa 1 damla damlatıp öyle veriyorum  :-\

1 damlamı? benim 9 tane vermem gerektiğini söylemişti hemşire  ???

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

öznurum ben vermek istemedim hiçç tattırmadım açıkcası ama dün doktorum magnezyum eksikliği filan deyince tırstım birde demir eksikliğimiz olmasın diye.sanırım başlıcam ilaca.
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

serife26

benim oğlan kabız oldu diye ara verdik demir damlasına biz,kabızlığı düzelir gibi oldu tekrar başıcam ki ztn her çocugun demir ihtiyacı olmazmış,testle anlaşılır o da ztn.
kabızlığa ılık hafif şekerli 2 saate bir fln vereceğiniz kimyon,rezene,nane türü çaylar da çok iyi geliyor,bir de öznura da söylemiştim,kuru kayısı kuru incir ve armutu beraber pişirip blenderdan geçirip püre halinde verebilirsiniz ve mutlaka zeytinyağı kullanın ek besine geçtiyseniz,su faktörü de çok çok önemli,ben ancak 30 cc kadar verebiliyorum,o da yetiyor şu günlerde.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: serife26 - 23 Aralık , 2011, 22:50:26
benim oğlan kabız oldu diye ara verdik demir damlasına biz,kabızlığı düzelir gibi oldu tekrar başıcam ki ztn her çocugun demir ihtiyacı olmazmış,testle anlaşılır o da ztn.
kabızlığa ılık hafif şekerli 2 saate bir fln vereceğiniz kimyon,rezene,nane türü çaylar da çok iyi geliyor,bir de öznura da söylemiştim,kuru kayısı kuru incir ve armutu beraber pişirip blenderdan geçirip püre halinde verebilirsiniz ve mutlaka zeytinyağı kullanın ek besine geçtiyseniz,su faktörü de çok çok önemli,ben ancak 30 cc kadar verebiliyorum,o da yetiyor şu günlerde.
çok şükür bizim pek kabızlık sorunumuz olmuyor en fazla 1 gün yapmıyor ertesi gün de zorlanmıyor  :nazar: aklımda bulunsun kabız olursa oğluşum denerim rahat rahat yapar annesinin pamuğu.ilaca bende başlıycam yarın itibariyle.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

BEN ANNE OLMASAYDIM EĞER;
Topuksuz ayakkabılarla da şık olunabileceğini bilmeyecektim.
Hamileliğim esnasında 80'li kilolara kadar çıkıp kendi çapımda ilk defa bir alanda rekorumu kıramayacaktım.

ANNE OLMASAYDIM EĞER;
... O küçücük ellerle renkli kartonlardan yapılmış bir kâğıt parçasının bu kadar değerli olabileceğini öğrenemeyecektim.
Kan yapsın diye danadili haşlayıp üzerine yumurta kırıp ağzının tadına da uysun diye çikolatalı pudingle karıştırmak gibi yaratıcılığın sınırlarını zorlayan tarifler keşfedemeyecektim hiç.
Su almak için elimde kumanda ile buzdolabını açtığımda kumandayı buzdolabına koyacak kadar ya da evden çıkarken telsiz telefonu çantama atacak kadar kendimden geçmeyecektim.
Birinin canı yandığında ötekinin bu acıyı hissedebilmesinin sadece ikiz kardeşlerde olduğunu sanacaktım.

ANNE OLMASAYDIM EĞER;
Sabahın köründe gözü kapalı mutfağa kadar gidip, süt ısıtıp yine gözü kapalı dönme yeteneğini kazanamayacaktım.
Üzümün çekirdeklerini tek tek çıkarmak için insanüstü bir uğraşa asla girmeyecektim.
Bir insanın gaz çıkarması beni bu kadar mutlu edemeyecekti.

ANNE OLMASAYDIM EĞER;
Büyüdüğünde arkadaşlarınla birlikte partilerde Süper Anne olarak eğlenmeyi hayal edemeyecektim.
Babanla belki daha az kavga edecek ama sevginin evlat denilen başka bir boyutuna giremeyecektik.
Sevginin böylesine karşılıksız olanını hiç tadamayacaktım.
Telaşsız sevişmenin hayalini kuramayacaktım.

ANNE OLMASAYDIM EĞER;
Annemi bu kadar çok sevdiğimi anlamayacaktım.
Annesinden zorla ayırdılar diye "Uçan Fil Dumbo!" çizgi filminde böğürerek ağlamayacaktım.
Geceleri kesintisiz uyuyacak, hafta sonunda sabahları istediğim saatte kalkacaktım ama uyandığımda yanağıma konmuş minik ellerin sıcaklığı ısıtmayacaktı yüreğimi.

ANNE OLMASAYDIM EĞER;
Çantamda sürekli bisküvi, ıslak mendil, bir adet oyuncak, düşer bir yerin kanar diye ayıcıklı yara bandı taşımayacaktım.
Acıyı geçiren öpücüğün gücüne inanmayacaktım.
38,5 derece ateş beni de yakıp kavurmayacaktı.

ANNE OLMASAYDIM EĞER;
Yağmur sonrası çamurlu sularda zıplamanın keyfine varamayacak, sen bir lokma daha fazla yiyesin diye kalabalığın ortasında kafamda peçete dansı yapmayacaktım.
SEN OLMASAYDIN EĞER; yaşamın karmaşıklığını unutup tekrar basit yaşamayı öğrenemeyecektim.

SEN OLMASAYDIN EĞER; ben asla "anne" olmayacaktım. Bir çocuk doğduğu anda, bir anne doğarmış... Bu lafın doğruluğuna inanmayacaktım...!!!!
                                                                                                             alıntı......
:love9: :love9: :love9: :love9:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

oğuzhan'ım, içimin gülen yüzü, yaşanılası iklimim, bana gelişin çocukluğumdaki bayram sabahları gibiydi. En güzel giysilerini giydi o gün ruhum, en sevimli haliydi yüzümün. Kuşkanadı kalbim uçmak için sabırsız gibiydi. "Den" halindeki hayatımın senden sonrası başlıyordu artık.

Gözlerime nazar boncukları kondurdum, sana bakmak için. Ellerimi pamuklara sardım, sana dokunmak için. Ve sen geldin. Ben herkesten çok seni beklemeyi sevdim hep.  Gözlerin değdiğinden beri gözlerime hiç kış görmedi yüreğim. Ellerime değdiginden beri ellerin, hiç üşümedi bedenim. İyi ki geldin bal oğlum.
Sensiz geçirdiğim her anın tadı çıkıyor şimdi sana sarılınca. Sensiz uyuduğum her sancılı gecenin acıları diniyor yanına uzanınca. Sensizken sana döktüğüm tüm gözyaşlarımı içiyorum şimdi kana kana. İyi ki geldin bal oğlum.
UMUTLAR HEP VAR
Çocukken bilmediğim çocukluğun kıymetini öğrettin bana. Pembe balonum uçunca elimden ağlardım. Gözyaşlarımın kıymetini öğrettin bana. Kırmızı rugan ayakkabı almıştı annem. Ne çok sevinmiştim. Mutluluğun ufacık bir kutunun içinde olduğunu öğrettin bana.  Ve iyi ki geldin bal oğlum. Umutların hep var olduğunu ögrettin bana.
Seni ilk koyduklarında yüreğimin üstüne, gözlerimde yağmur yüklü bulutlar vardı. Kokun yağmur sonrası toprağın mis kokusuydu. Yüreğimde yazdan bir sıcaklık, ılık esen rüzgarına kapıldı. Işığa uçan pervane gibiydik senle ben; sen benim ışığım, ben senin... İyi ki geldin bal oğlum, dağıttın karanlığımı.
İKİMİZ DE BİRLİKTE BÜYÜYECEĞİZ
Tam 5.ci ayındayız seninle hayatın. Büyüdün bal oğlum. Minicik ayaklarınla yürümeye çalışıyorsun. Acele etme zaten hayat aceleci, sen yavaş ol. Minik minik kelimeler dökülüyor dillerinden. Konuş oğlum, sakın susma. Korkmadan sıkılmadan konuş. Ellerinle tanıyorsun her şeyi. Dokun oğlum. Tenin sıcaklığını hiçbir şeyde bulamazsın. Dokun ki yüreğin yumuşasın. Ağlıyorsun zaman zaman. Kıyamasam da gözyaşlarına, ağlamak da güzeldir bazen. "Erkekler ağlamaz" derler sana büyüyünce sakın inanma. Ağlamak arınmasıdır yüreğin. Koca adam olsan da gel, bir gün utanma gel dizlerimde ağla. Daha nice yaşanılası yıllar var önümüzde. Senin bana göstereceğin hünerlerin, benim sana öğreteceğim şeyler var. İkimiz de büyüyeceğiz birlikte kuzum. İyi ki geldin bal oğlum.
Zaman çok çabuk geçiyor kuzum. Büyüyorsun. Her gün yeni bir şey öğreniyorsun hayattan. Batan her günün ardından yeniden doğuyor güneş. Ömrünün her anında yanında olamayabilirim. Ama ömrümün her anında yüreğim, ellerim, gözlerim ve aklım hep seninle olacak. Ömür basamaklarını çıkarken düşebilirsin ama sakın pes etme. Güçlü ol. Yeniden kalk ve devam et kaldığın yerden.
Cümlelerini yutma. Savunduğun, doğruluğuna inandığın ne varsa, tek de olsan o davada, dur arkasında. Bil ki ben de arkandayım.
Merhametli ol. Hayat taşlaştırmasın pamuk yüreğini.
Doğru ol. Bil ki her yalan kalan ömrünün bir köşesinden çıkıp tokat gibi patlar yüzüne.
Sonra aşık ol. Çıkarsız, bedelsiz, yalın olsun aşkların. Aşk acıtır bazen ama sen yine de korkma. Sev. Aşk için dökülen her yaş kutsaldır. Ama sakın aldatma; sevdiğini değil, kendini!

Olmuyorsa, yürümüyorsa söyle ve çık git. Asla aldatma, asla aldanma.
Hayat hakkında birçok kötü söz duyacaksın bal oğlum, ama boş ver aldırma. Sen sadece yaşa. Bırak hayat sana ayak uydursun. Tüm özgürlüğünle yaşa.
İşte böyle bal oğlum. Bunların hiç birini nasihat olsun diye yazmadım ben. Şu an çalışma masamın başında yüreğimden parmaklarıma dökülen yalın duygularım hepsi. Hepimizin kendi dogruları var. Sen de kendi doğrularınla yaşayacaksın.
Yanlışların da olacak elbet ama unutma üç yanlış bir doğruyu götürmüyor aslında. Her yanlış bir doğru veriyor sana hayatta. Degişmeyecek tek doğru var aramızda: Ömrümün her anı seveceğim seni tüm yanlışlarınla.
Ve iyi ki geldin pamuk oğlum.
:love9: :love9: :love9: :love9:

...ŞehzadEfe...

çok güzel bir yazı  :love9: :love9: :love9: iyiki gelmişler hayatlarımıza  :opucuk:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

veee bugünnn odanda uyuyorsun meleğim artık diğer beşiğe sığmıyordun bugün daha büyük yatağa transfer oldun annecik yere yatak yaptı yerde yatıcak  ;D babanda yayla gibi yatakta yatıyo..horlamasa bende orda yatıcam ama öyle bir horluyorki gece seni duyamam diye korkuyorum telsiz almak lazım ama baban efendinin umrunda mı çalışmadığım için kendimde alamıyorum.hayırlısı annecim..
karşı komşudaydık bu akşam çok seviyorlar seni sen de onları seviyorsun güzel vakit geçirdin evimize geldik pamuğum....
annecik uyusun artık saat 02:30 oldu sürekli ev topluyorum bir türlü bitmiyor.umutsuz ev kadınları dizisindeki nermin gibi olucam en sonunda sanırım...
evde çok sıkılıyorum çalışmak istiyorum ama bi yandan da sana kıyamıyorum.
neyse annecim uykum çok geldi birazdan kalkarsın sen zaten.canım pamuğum  :love9: :love9:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

büyüdünde yaramazlıklara başladın pamuğum.büyüsün yaprak çıkarsın diye gözünün içine baktım çiçeğimin yaprağını koparmışsın.sana kızmadım dedene kızdım çok uğraşıcaz valla sen büyüyünce laftan szöden anlamıyor adam çocuk gibi oldu.dayının oğlu olacak 2 ay sonra inşallah biraz da onla uğraşır da biz anne oğul kendi halimize kalırız...
artık çok rahat dönmeye başladın hatta altını zor değiştiriyorum sırt üstü durmuyosun artık.bugün iş teklifi aldım annecim 5 aydır kaçıncı iş bu.iş arasam kimse gel çalış demez aramıyorum ya habire iş çıkıyo karşıma.hayırlısı olsun pamuk oğlum  :amin:
seni çok seviyorum

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 28 Aralık , 2011, 00:41:58
büyüdünde yaramazlıklara başladın pamuğum.büyüsün yaprak çıkarsın diye gözünün içine baktım çiçeğimin yaprağını koparmışsın.sana kızmadım dedene kızdım çok uğraşıcaz valla sen büyüyünce laftan szöden anlamıyor adam çocuk gibi oldu.dayının oğlu olacak 2 ay sonra inşallah biraz da onla uğraşır da biz anne oğul kendi halimize kalırız...
artık çok rahat dönmeye başladın hatta altını zor değiştiriyorum sırt üstü durmuyosun artık.bugün iş teklifi aldım annecim 5 aydır kaçıncı iş bu.iş arasam kimse gel çalış demez aramıyorum ya habire iş çıkıyo karşıma.hayırlısı olsun pamuk oğlum  :amin:
seni çok seviyorum
maşaallah sen unut artık evde çiçeği  :k06: :k06: maşaallah dönerde olmuş  :nazar: :nazar: oğlunun kısmetidir gelen işlerde... kısmetiyle gelmiş kuzucukda annesinin gözü işte değil ki bitanecik oğluşunda  :love9: :love9:  :nazar:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 28 Aralık , 2011, 20:52:17
Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 28 Aralık , 2011, 00:41:58
seni çok seviyorum
maşaallah sen unut artık evde çiçeği  :k06: :k06: maşaallah dönerde olmuş  :nazar: :nazar: oğlunun kısmetidir gelen işlerde... kısmetiyle gelmiş kuzucukda annesinin gözü işte değil ki bitanecik oğluşunda  :love9: :love9:  :nazar:

:opucuk: :opucuk: :opucuk: evet kısmetli benim oğlum teyzesi uğur getirdi güzellik getirdi hayatıma