2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Bebekleri ve Anneleri

Başlatan Emine, 01 Ekim , 2011, 12:08:56

« önceki - sonraki »

Aytii

Nagişim bel ağrıları normal sabret canım bak az kalmış  :opucuk:

valla ben her türlü şeyi denedim uyuması için dünür ama çocuk uykuyu sevmiyo  :dontknow:

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Alıntı yapılan: nagihannn - 11 Ekim , 2011, 15:04:05
bende günleri sayıyorum geçsin diye çok sancım oluyor kızlar benim yaa sünnetliler gibi geziyorum normalmi boyle sancılar bel ağrıları gece uykusuzlukları dışında gayet iyi olmaya çalışıyoruz bu hafta sonu biraz yoruldum sanki daha da agrılarım basladı bakalım ben ne zaman oğluşu kucagıma alıcam  :honk:

normal nagihancım çok normal ben son zamanlar hiç uyuyamıyordum canım çok yanıyordu doğurmak için can atıyordum ;D

dünürüm mutlaka sevdiği bir uyuma şeklı vardır biz hamak kurduk onda uyutup beşiğine yatırıyoruz çok rahat uyuyor maasallah :nazar:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Aytii

onun sevdiği uyuma şekli benim kucağım canım ;D

bütün gün kucağımda tutçam öylece uyuyacak :D

işe başlayıncada benle gelir artık işe  :k06:

aslında ev hanımı olsan süper bişey aytencim ne guzel kucagında emsin uyusun ama çalışacagın için fazla alışmaması lazım kokun olmadan uyuyamaz yoksa :-\
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Aytii

valla işe başladığım zaman görcez artık

bide ben 3 aylıkken doktora götürcem kontrole

sorcam bakalım su ile inet sütü (köyden alınan) karıştırıp versem olurmu diye

suyu daha çok olacak sütü daha az birde şeker katacaksın biraz tadlandırsın diye alışana kadar öyle azar azar verip sonra tamamen mamadan kesmek istiyorum

şimdikiler tutturdular illa mama diye içinde ne var bilmiyoruz

kayınvalidem öyle yapmış çocuklarına

çoğunu su koymuş içirmiş malum eskiden mama yoktu

bide ben işte olduğum zaman bu defa mamaya çok yönlenecek oyüzden kafaya takıyorum mama içmesini

canım doğru söyluyorsunda inek sütüde bebekler için besleyıcı değil pek diye bılıyorum kansızlık falan yapıyormuş su koyuncada yararı hiç olmaz sütün çünkü suan bıle çocuga su yada bıtkı çayı vereceksenız emzirdikten epey sonra verın dıyor doktorlar sütün besin değeri kayboluyormuş aksi takdirde tabi yınede sen bilirsin :opucuk:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

slm kızlarrr benim canavar kucağımda pek yazamıyorum ama takipçinizimmm  :opucuk:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

hoşgeldin nurum :hello: kimse kalmadı yaa kızlarda yokki :dontknow:

Aytii

Oğuz durmuyoki yazayım :D

ya canım ilkten suyunu fazla koyacaksınki çocuğun bünyesi alışsın

birde eskiden köy nişastası varmış

artık yok onlardan

kayınvalidem onunlada yapıyomuş mama o çok besleyici oluyomuş

hatta ona doktoru tavsiye etmiş ozaman

şimdi o doktor istanbulda amerikan hastanesinde çalışıyor

kaşık mamalarına geçince açıkçası bende düşünüyorum nişastayla,irmikle mamalar hazırlamayı hazırlarda kesin katkı maddesi vardır diye düşünüyorum  :-\hele şu kavonozda varya püreler 1tlye satılıyor herkes alıyor onlarada çok karsıyım  ???

Aytii

o kavanozdakileri neyle yapıyolar bi bilsen

mağazalarda çürük çarık sebzeler var ya

onların püresinden yapılıyor bu kavanozlar

izemsevi

slm kızlar burayamı taşındınız valla benim gündüz kızım hiç uyumuyordu daha 1-2 gündür 2 gibi yatıyoır 4 felan kalkıyor gündüz hiç yanından ayrılamıyorum hep ilgi istiyor wcye bile girmekte zorlaıyorum yemeklerimi bile odasına taşıyorum tepside iki büklüm yiyorum :k06: sizlerle sohbeti çok özledim sanırım hepimiz işe başlayınca eski sohbetler ozaman devam edecek hepinizi öpüyorum minişleri koklayın

Aytii

Tebessüm

kızlar miniğim bugün 65 günlük oldu maşallah :) 5 gün önce kalça ultrasonu çekildi çok şükür  bi sorun yok...dün aşı günümüzdü ama 2 gün önce bebeğim çok ateşlendi :( sanırım soğuk aldı yavrum benim nerde hata yaptım da üşüttüm onu bilmiyorum :'( gece acile gittik 39 du ateşi :( soyundurduk kan aldılar minik ellerinden :( ateşi düştü çok şükür ama dün aşısı vardı hemşiresi risk almamak için yapmadı haftaya erteledi...şu an şükürler olsun ateşi yok keyfi neşesi yerinde :) doktorumuz fitil verdi, calpol verdi...ama bunları şimdi kullanmalı mıyım yoksa sadece ateşlendiğinde mi kullanmamız gerekiyo kızlar?
Gözümün Nur'u geldi...Çok ama çok hoşgeldi... (:

Aytii

geçmiş olsun  :opucuk:

bence şurupsa eğer yazdığı doktorun az miktarda ver emzirdikten sonra

enazından ateş yapmasını önler birde sık sık ölç ateşini takip et