2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Bebekleri ve Anneleri

Başlatan Emine, 01 Ekim , 2011, 12:08:56

« önceki - sonraki »

<<AyBüKe>>

Sağol Nur'cum, kuzucuklar hasta olmasın yaa evlerimizin neşesi onlar valla dayanamıyorum onu öyle görmeye  :y25: 

Ben sadece emziriyorum ama çok kilo yapmıyo demekki benim sütüm, çok yağlıysa süt o kilo yaparmış .. Tam sınırda dedi doktor dün, belki de o yüzden ek gıdaya başlattı, yoksa ben 6. aya kadar beklemeyi düşünüyodum ... Bugün elma suyu verdim cam rendede rendeledim sonra süzgeçten geçirdim yalana yalana içti benim kuzu  :k06:  Bakalım çorbalara geçince de öyle sevicekmi önemli olan o ...

9. aya geldiğinde sizinle beraber sofraya otursun sizinle yesin dedi doktor.. Yasak olan şeyler varmış. Patlıcan, bal, yumurtanın beyazı, nişasta, arı mama bunları vermiyceksin 1 yaşa kadar dedi bilginiz olsun kızlar .. Gerçi sizlerde geçtiğiniz zaman ek gıdaya mutlaka söyler doktorunuz da ben yine de yaziyim dedim :) Zevkli bişeymiş bu ek gıda dönemi  :k06:

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: ¨'°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°'¨ - 05 Ekim , 2011, 19:48:26
aybükecim çok üzüldüm canım benim çok geçmiş olsun dikkat edin kızlar havalar aniden soğuyacakmış :sad1:

Sağol canım , sizde dikkat edin bebeklerinize. İnsan dayanamıyo gerçekten yavrusunu hasta görmeye  :(   Bizim merkezi sistem daha yanmadı kaloriferler, 15'inde yakıcaklarmış bakalım. Biz Bartın'da donuyoruz valla,ısıtıcıyı yakıyoruz ama yine de ısınamıyoruz :( Fena yaa geldi artık soğuklar  :sad1:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

OHHH YARASIN PRENSESE AYBÜKECİM SAĞLIK OLSUNNN.AA SEN BARTINDAMISIN BEN BARTINI ÇOK SEVİYORUM KUZENİM ORDA ÖĞRETMENDİ HER SENE GİDİP UZUN SÜRE KALIRDIM KURUCAŞİLEDE YAZIN KAPISUDA DENİZE GİRERDİK ÇOK ÖZLEDİM ORALARI
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Ben kombiyi açtım kızlar ankara soğuk özellikle geceleri ve sabaha karsı ben bıle donuyorum ,elifim nasıl üşümesin şimdi ılıcık evimiz  :aferin:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

°•.ℓανιηуα.•°

ooo süper kızlar yaaahhh... yeniden bi aradayız desenize...  :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: hamişken ne döktürürdük  :k06:

kızlar yarın aşılarımız var. 8 ekimde de tam 4. ayımız doluyo... bakalım bıy kilo durumumuz nasıl. bu ay fazla kilo almadı sanırım. çünkü inanılmaz hareketlendi  :dontknow:

kızlar ben 3 gündür okula başladım. eylül ayını raporlarla atlattım. zor değil aslında sadece 3 saat ayrı kalıyoruz. sütümü sağıp bırakmama bile gerek kalmıyo. emzirip çıkıyorum,gelince de hemen emziriyorum. oluyo  8)

serife26

Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 05 Ekim , 2011, 19:30:37
:muzz: :muzz: GELEN GİDEN PEK YOK AMA BEBİŞLERLE UĞRAŞMAKTAN  ;D
MAŞALLAH KIZLAR CİDDEN MAŞALLAH BEBİŞLERİNİZ ÇOK SÜPER GELİŞMİŞLER NEYLE BESLİYOSUNUZ YA BENİM OĞLAN KEDİ YAVRUSU KADAR KALDI  :k06:
PİSİCİĞİM BEN SAYDIM GÜNDE 6 KERE 60 CC MAMA VERİYORUM ARADA 75 CC VERİP OĞLUMU ÖDÜLLENDİRİYORUM EEE BÜYÜYOR ARTIK BUGÜN 80 GÜNLÜK OLDUK BİZ  :hieyt: 80 GÜNDÜR Bİ MUCİZEYLE YAŞIYORUM VE ÇOKK MUTLUYUM BENNN  :love9:

benim oğlan sarılık diye ilk dönemlerde bol şekerli su vermiştim o ara 10 günde 1 kilo almıştı,o olay olmasaydı sanırım şu an 6700 fln olurdu benimkide:) ama sütümüz yağlı olmalı diye de düşünüyorum ben.arada ben de mama veriyorum.

serife26

bu arada aybuke geçmiş olsun canım,geçen haftalarda benim Kağanımda üşüttü,şurup fln kullandı,burnuna tuzlu su(serum fizyolojik)sıktık durduk.şu ara biraz düzeldi gibi o da.
pisicik muhtemelen sütün artık bebeğe az geliyordur,zaten 1 kaç kez ama veriyordun,bu sayının 3 fln olması normaldir heralde,ben de 4. ayda başlamayı düşünüyorum ufaktan ek gıdaya,şu ara tadını alsın diye yemeklerin fln suyundan azıcık vermeyi düşünüyorum,geçen ay üzüm suyu vermiştim biraz,çok sevmişti mesela:)

Tebessüm

Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 05 Ekim , 2011, 19:30:37
:muzz: :muzz: GELEN GİDEN PEK YOK AMA BEBİŞLERLE UĞRAŞMAKTAN  ;D
MAŞALLAH KIZLAR CİDDEN MAŞALLAH BEBİŞLERİNİZ ÇOK SÜPER GELİŞMİŞLER NEYLE BESLİYOSUNUZ YA BENİM OĞLAN KEDİ YAVRUSU KADAR KALDI  :k06:
PİSİCİĞİM BEN SAYDIM GÜNDE 6 KERE 60 CC MAMA VERİYORUM ARADA 75 CC VERİP OĞLUMU ÖDÜLLENDİRİYORUM EEE BÜYÜYOR ARTIK BUGÜN 80 GÜNLÜK OLDUK BİZ  :hieyt: 80 GÜNDÜR Bİ MUCİZEYLE YAŞIYORUM VE ÇOKK MUTLUYUM BENNN  :love9:

canım 60 cc doyuruyo mu oğluşunu? benim oğlum 56 günlük 90 cc bile şu an doyurmamaya başladı 100 cc veriyorum...tabi emziriyorum da ama sütüm malesef az zaten o yüzden mama veriyorum...
Gözümün Nur'u geldi...Çok ama çok hoşgeldi... (:

serife26

60 cc mama 80 küsür günlük bebebe çok az gibi,ben mama verirken 4 ölçek yani toplamda bir defada 120 cc mama veriyorum(3 aylık benim bebek) ki ztn kullanılışı üstlerinde yazar mamanın ona bidaha bakıverin isterseniz,kaç aylık bebeğe kaç cc verilir diye,bana da az geldi cidden.

Shadowqueen

Selam bayanlar nasılsınız? Aybükecim geçmiş olsun canım maalesef ben ve kızımda bu grip illeti ile 10 gündür uğraşıyoruz ben atlatamadığım için kızımda atlatamıyor, doktor şurup falan verdi burnunada serum fizyolojik sıkıyorum ama tıkanıklığı bana mısın demiyor? Hele ben dinlemediğim için hiç iyileşemedim  :crybaby2: :crybaby2: Umarım en kısa zamanda kurtulur ve bir daha hiç birimiz hasta olmayız gerçekten bebkle birlikte hasta olmak çok zor, insan çocuğu ile ilgilenmekten kendi dinlenecek düzelecek vakit bulamıyor.

Benim sütüm epeydir çoğaldığı için ben mamayı kestim ama bazen çok emiyor ve çok kusuyor o zamanda hemen göğüsüm süt dolmuyor ve krizlere giriyorsa çok nadir 60 cc mama veriyorum oda yetiyor.  :nazar: :nazar: Zonguldakta baya soğudu bizde mecbur ufo yakıyoruz, kaloriferler merkezi sistem olduğu için 15 ekimden sonra yanacak biz zaten o zaman İstanbulda olacağız doğalgaz sağolsun istediğim kadar yakabileceğim  :k06: :k06:

Sütü az olan arkadaşlarım kafanıza çok takmayın ve üzmeyin kendinizi öyle yaptıkça sütünüz daha çok çekilir. Bol bol su için günde en az 2.5 lt ben öyle arttırdım sütümü emin olun. Birde çok çekme helva yedim belki onunda faydası olmuş olabilir. Umarım en kısa zamanda sütünüz bollaşırda ek gıdalara erkenden geçmek zorunda kalmazsınız. Ben sütüm yeterli gelirse 6.aydan sonra geçmeyi düşünüyorum ama kısmet tabi, benim obur kızımı doyurmak pek kolay olmuyor :k06: :k06:

°•.ℓανιηуα.•°

gizem maşallah canım almiraya  :nazar: :nazar: :nazar: bi de şu gribi atlattı mı tamamdır  :icon_thumright:

kızlar ben hiç mama vermedim. ilk günler benim de sütüm çok azdı. belki de doymuyodu. ama doktorum kesinlikle mama verme,bol bol emzir ve çok su iç,göreceksin süt gelecek dedi. çaresizdim,uğraşmama rağmen gelmiyodu ama sonra çektikçe geldi. çünkü her anne eğer meme kanalları tıkalı değilse muhakkak bebeğine yetecek kadar süt üretirmiş. öle dedi doktor valla. sarper hala anne sütü alıyo... kilosu da 3. ayımızda 7100 dü. bakalım ayın 8 inde 4. ayımız dolacak. kaç kilo olmuş  :k06:

<<AyBüKe>>

Çoook teşekkürler hepinize kızlar, bugün biraz daha iyi gibi kızım ama geceleri daha çok tıkanıyo burnu gündüz genelde iyi neden acaba  :dontknow:   Dün gece hep nefesini dinledim  :y25:  Bende kullanıyorum serum fizyolojik ama bizde pek işe yaramadı yaa  :cildir:   

Şerifecim, Gizemcim size de geçmiş olsun hep havalardan işte yaa , tam grip olma havası ... Yansa bi an önce şu kaloriferlerde rahat etsek, günlerdir banyo bile yaptıramıyorum çocuğuma daha da hasta olucak diye  :sad1: 

Gizem'in dediği gibi su çok süt yapıyo bende günde 3 lt. su içiyorum .. Ama bence en önemlisi moral, eğer moralin iyiyse stresli değilsen sütün daha da bollaşıyo. Ben bişeye üzüldüğüm zaman hemen sütüme yansıyo  :sad1:  Sütüm bol olmasına bol maşallah ama demekki çok kilo aldırmıyo kızıma ..   Ama doktor kilo aldırmasa bile anne sütünün yerini hiçbişey tutmaz dedi , Allah inş. nasip ederde 2 yaşına kadar emziririm ... Az da gelse siz emzirmeye devam edin bebişler alıcağı vitamini alır sütten hem sütünüzde kesilmemiş olur. Gerçi kısmet meselesi bunlar, benim annem o kadar inatla emzirmiş kardeşimi ama 20 günde sütü kesilivermiş tık diye, herşey Allahtan.. Sağlıklı olsunlarda gerisi mühim değil bence :) 

Bu arada doktordan doktora göre de değişiyo bu ek gıdaya geçme işi zaten ben tamamen geçene kadar 6 aylık olucak, tattırma aşamasındayım şu an öyle doyurucak kadar vermiyorum hiç  :icon_thumright:  Kahvaltıya 6. ayda geçicez en zevkli zamanlar o zaman olucak galiba  :laughing7:

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 05 Ekim , 2011, 20:20:47
OHHH YARASIN PRENSESE AYBÜKECİM SAĞLIK OLSUNNN.AA SEN BARTINDAMISIN BEN BARTINI ÇOK SEVİYORUM KUZENİM ORDA ÖĞRETMENDİ HER SENE GİDİP UZUN SÜRE KALIRDIM KURUCAŞİLEDE YAZIN KAPISUDA DENİZE GİRERDİK ÇOK ÖZLEDİM ORALARI

Evet canım Bartın'da oturuyorum ben ama Eskişehir'liyim  :)  Eşimin tayini buraya çıktı :) Güzel tabi buralar ama hiç gelişmiş bi şehir değil, geldiğimizden beri yerinde sayıyo Bartın sadece doğal güzelliği var yemyeşil her yer  :D   Amasra bi ömre bedel ama her zaman da gidilmiyo işte, merkez hiç iç açıcı değil yani  :laughing7: Bende bu sene kpss ye giricem ilk işim Eskişehir yazmak olucak gitmek istiyorum ben burdan  :)

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 06 Ekim , 2011, 12:19:01
Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 05 Ekim , 2011, 20:20:47

Evet canım Bartın'da oturuyorum ben ama Eskişehir'liyim  :)  Eşimin tayini buraya çıktı :) Güzel tabi buralar ama hiç gelişmiş bi şehir değil, geldiğimizden beri yerinde sayıyo Bartın sadece doğal güzelliği var yemyeşil her yer  :D   Amasra bi ömre bedel ama her zaman da gidilmiyo işte, merkez hiç iç açıcı değil yani  :laughing7: Bende bu sene kpss ye giricem ilk işim Eskişehir yazmak olucak gitmek istiyorum ben burdan  :)

HAKLISIN CANIM BARTIN TATİL YAPIP DÖNÜLECEK Bİ YER BEN ÖYLE YAPTIĞIM İÇİN ÇOK HOŞUMA GİTMİŞTİ.BİR ARA KIŞIN KALDIM SÜREKLİ YAĞMUR YAĞIYORDU HAVA HEP KAPALIYDI EVDEN DIŞARI ÇIKILMIYORDU VE DEDİĞİN GİBİ KÜÇÜK Bİ YER.BENDE GİRDİM KPSS YE GEÇEN YIL AMA Bİ ŞEY OLMADI.İNŞALLAH SEN TUTTURURSUN ESKİŞEHİRİ DE BARTINA TATİLLER İÇİN GİDERSİNİZ  :opucuk:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: serife26 - 05 Ekim , 2011, 23:08:36
60 cc mama 80 küsür günlük bebebe çok az gibi,ben mama verirken 4 ölçek yani toplamda bir defada 120 cc mama veriyorum(3 aylık benim bebek) ki ztn kullanılışı üstlerinde yazar mamanın ona bidaha bakıverin isterseniz,kaç aylık bebeğe kaç cc verilir diye,bana da az geldi cidden.
BEN DOYMUYOR DİYE FAZLA VERDİĞİM ZAMAN ÇOCUK RAHATSIZLANIYO.BİZİM OĞLAN AĞZINDAN VE BURNUNDAN AYNI ANDA KUSUYO VE TIKANIYO NEFES ALAMIYO BEN DE ÖYLE OLMAMASI İÇİN AZ VE SIK VERİYORUM EMZİRİYORUM BOL BOL SÜTÜM AZ DA OLSA ISRARLA EMZİRİYORUM O İSTEMESEDE.ŞİMDİLİK 60 CC İLE DOYUYO ANLIYORUM DOYDUĞUNU BAZEN GECE ÇOK UZUN SÜRE UYUMUŞSA 75 CC VERİYORUM.BELKİ AZDIR DEDİĞİNİZ GİBİ AMA ÖYLE Bİ KUSMA PROBLEMİMİZ VAR AKLIM GİDİYO ONUN NEFESİ KESİLİNCE KALDIRIP HEMEN AŞAĞI EĞİYORUM SIRTINA VURUYORUM BİRAZ ÖYLE TUTUYORUM KUSUYO RAHATLIYO.