2010 Aralık - 2011 Ocak - Şubat Doğumlu Bebekler ve Anneleri

Başlatan Emine, 01 Ekim , 2011, 12:03:01

« önceki - sonraki »

♥ღвüşяαღ♥

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 16 Kasım , 2011, 23:00:28
Anam maşallah maşallah bu ne hız  :-ooo
E hayırlı uğurlu olsun o zaman  :muzz:

Darısı sana Büşra, şoktan cikadigimdan sana hoşgeldin demeyi unuttum  :opucuk:
Maşallah iclal'e yememisim Popo dan  :nazar:
h.b kuzumm sorma walla aynn şok:)
yok bn almayayım alanada mani olmayayım :ehi:

♥ღвüşяαღ♥

Rabbm gönlüne göre versin dilekcimm sağlıklı olsunda cinsiyeti önmli değil ;)

dilengisk

kızlar dr yuksek ihtimal kız dedi:) tanem geliyo teyzeleriiiii

tam kesinleşsin hemen kırmızı rugan ayakabı alcam kızıma inşallah:) 2li test yapamadık ama gec kalmısız 14+3 musuz ben 13 hesaplıodum neyse artık 4lu test yapılır

opuyoruz hepinizi cok bu arada iskender tamamen emeklemeye başladı durdurabilene ask olsun ortalıgı kasıp kavuruyoruz amanınnnn

**Gül**

Cici anneler ve Tatli kuzulariii  :wave: :wave: :wave:  :love9: :love9: :love9: :love9:
Ben geldimmm  :hello2: gecmisin hepsini okuyamasamda ben gelmeden haber gelmis onu gordum  ;D
Umarim hepiniz iyisinizdir. Bir ara okuyacagim gecmis haberleri de. Simdilik bizden haberleri yazayim
5 Haftalik Turkiye tatilimiz bitti ve pazar gecesi evimize donduk. 3 hafta Izmirde 2 hafta Adanada kaldik. Iyiydi guzeldi. Bayrami da orda gecirdik coook iyi geldi. Hava degisimi ortam farkliligi ve zaman farkindan dolayi Sercanla olan duzenimiz bozuldu  :'( Uyku saati yeme vakti yalniz oynamalar hakgetire. Kucaktan kucaga gezip durdu. Ama korktugum gibi olmadi cok sukur. Kimseyi yabanci bilmedi akilli oglum.  :aferin: Tabi biyikli erkekler haric :k06: onlardan korkuyordu  :honk: Gittigimizde tam mevsim donusune denk geldik Soguklar basladi. Sobalar yandi. kimi yer soguk kimi yer sicak usuttu yavrum. Antibiyotik ve agri kesiciyle duzeldi.
Eve dondukten sonrada ikimiz hastalandik  :( once Sercan. Bir aksam 5 defa kustu (ki 10 aydir toplamda o kadar yapmamisti) Ici disina cikti yavrumun. Henuz toparlayamadigim ev batti cikti. Yatak yorgan hali koltuk ne varsa gitti  :-ooo Ikinci gunu iyilesti cok sukurde hepsini temizledim. O iyi olsunda raziyim hepsine. Ve akabinde ayni hastalik bende peydah oldu.  :honk: Dun aksama kadar kalkamadim. Tum kemiklerim ve etlerim agriyordu. Zorlu bir 3 gun gecirdik ama simdi ikimizde iyiyiz cok sukur  :amin: :amin:
Sercanin agzi laf doldu. Bir suru seyler soyluyor tabi cogu anlamsiz :k06: Kizdigi zaman aglarken bir kavga edisi varki sormayin. Cook guluyorum  :ehi: Birsey isterken ber diyor. Eliyle gel gel yapiyor. Dort ayak ustunde birkac adim emekleyip geri eski duzen surunmeye devam ediyor. O daha kolay geliyor galiba  :D Dis sayimiz 6 da kaldi. 3 gundur yatagindan koltuklardan tutunup ayaga kalkiyor ve buna coook seviniyor.  :muzz: :muzz: Dun Ilk kez anne dedi. Hemde 5-6 defa. nasil mutlu oldum anlatamam  :love9: :love7: :love7: :love7: :love7: O kadarda guzel soyluyorki annne  :love9: :love9:

Gelelim diger konuyaa  ;D Evet kizlar Minik Sercanim abi oluyor kismet olursa. Cok sasirmayin ama. Zaten uzun zamandir aklimda olan birseydi. Zamanlamayi tam kesinlestirmemistik. Birkac ay daha dusunuyordukki Izin oncesi ani bir kararla biraktik korunma isini. Tabi gun hesabi falan yapmadan.Bu ay olursa basimiz ustune olmazsa da 1-2 ay sonra bekleriz dedik. Allahim hemen yolladi minigimizi  :amin: Turkiyeye vardiktan bir hafta sonra aldik guzel haberi. Sonrasinda da keseyi gorduk. Tekrar kontrol vardiki bayram tatili falan girdi araya. Burda devam edecegiz artik. Sercanim 10 aylik olmak uzere Minigimiz de 8+6. Cok erken degilmiydi diye dusunuyorsunuzdur eminim. Ama benim dusuncelerim biraz farkli. Ilk neden yas faktorum. Seneye 30 oluyorum kismetse. Ve kesin olmamakla birlikte ilerde belki ucuncu cocugu dusunebiliriz. Bunun icinde 2 ve 3 arasinda zaman olmasi gerekiyor. Ve ben 35 den sonra hamile kalmak istemiyorum. ikinci etmen ise Sercanin yalniz buyumesini istemedigimden. Biliyorsunuz biz burda yalniziz. Tum aile cevre uzakta. Sercan 3 kisilik kucuk bir ailede buyuyor. ve yakinda baska insanlarla da olmak isteyecek arkadas arayacak. ayni evin icinde birbirlerine arkadas olarak buyumeleri belli bir yasa kadar daha olumlu olacagini dusundum. Bunlarin yaninda zorluklarini sa biliyorum. Ama bu zorluklari mumkun oldugunca onlara yansitmayip kendim cekmeyi goze aldim. Allahim yuzumu karA cikarmaz insallah. :amin:

Bizden haberler simdilik bu kadar. Hepinizi kocamaan opuyoruz.  :opucuk: :opucuk: :opucuk:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

dilengisk

gulcum oncelikle cok gecmiş olsun. e yeni bebiş de hayırlı olsun hayatım minikler de arka arkaya geliolar biliosun iskenderle sercan arasında da 9 gun var:,) bakalım bunlar arasında ne kadar olacak. zor olacak evet ama dedigin gibi birlikte buyicekler hem snra 3. istersek de ki sen istiyomussun ben emin degilim avantaj olacak hayırlısı olsun hakkımızda

ama zor arkadasım ben zorlanıorum gercekten bakalım nasıl yetiscez ikisine birden...

allah kolaylıgını da verecek eminim

cok opuyorz sizi 3unuzu de bakalım bnmki muhtemelen kızmıs bakalım seninki ne olacak

:flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

♥ღвüşяαღ♥

ayyy dileğim eminim çok şirin bi kızın olur Rabbm sağlıklı şeklde kucağına almayı nasip etsin inş :amin:
Kırmızı rugan ayakkabı ha :laughing7:Bayıldım bu fikre  :icon_thumright:
Gül'ümm hoşgeldin bacım hiç sorun etme aralarında 5 yaşta olsa 2 yaşta olsa aynııı bizim sıpalar büyüdükçe kuduruyo    :k06: en iyisini sen yaptın valla ;)

dilengisk

ya garip bi şekilde dune kadar heyecanım yktu fazla pek de sevinmiodum işin aslı napcam ne etcem die dusunmekten ama gorunce yuzunu bide dr bole kız falan deynce accayip bi heyecan sardı beni. bakalım hayırlısı inşallah

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

gülcüm buraya da hoşgeldin :) hayırlı olur inşallahkolay bi gebelik diliyorum
dilek ay inşşlh kız olur bu da :) tabi yine hayırlısı ama ben kızları çok seviyorum galiba  :k06: 2. ci de kız olsun istiyorum  ::) heyecan başladı demek  :occasion5:

evet sizin için biraz yorucu olucak ama rabbim bi kolaylık verir mutlakaben de yaşları yakın olsun istiyorum ama şuanda sabrım yok gibiyine gelirse başımızın üstünde yeri var tabi  :k06: [/color][/color]
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

veliff

kızlar uzun zamandır giremiyorum, dedem kalp krizi geçirdi geçenlerde :( bayramda trabzonda olucaktık ama gidemedik bu yüzden ve olayı duyunca ablam atladı geldi buraya.. çok şükür şimdi iyi dedem ama yaşlı olduğu için hala bakımı çok zor..
3 hafta kadar yiğenile hasret giderdim yarın gidiyolar allahın izniyle, bende annemdeydim evime döndüm..
biz bu bayramda çok hasta olduk:( bu sefer antibiyotik kullanmak zorunda kaldık 3 gün.. allahtan annemdeydim yoksa başa çıkamazdım kendim de hastaydım.. görseniz 3 günde süzüldü yavrum düzgün bişi yemedi gece memeye bile 1-2 defa kalktı o kadar bitkindi.. haşarılıklarını bile yapamadı:( kaç defa kustu hep az bişi zar zor yedirdiklerimi:( neyse geçmiş gitmiş olsun inş..
oğluşum çok büyüdü kızlar, hergün yeni bişey öğreniyor.. anne, baba, dede, mama,gel gel hatta anneanne diyor öyle tatlı ki :D benden çok anneme düşkün hep peşinde :D annem ali kağanı ne zaman kucağına alsa parmaklarını uzatık annanne annane diye eteklerine yapışıyo kadının pek kıskancız :D çocukcağız eline ne aldıysa gidiyo elinden çekip alıyo napıcam bunla bilmiyorum :) bi yandan da yan gözle bakıyo o ses çıkardığında fln ama bakışlarında şefkat var onu gördüm :) gel gel, bye bye, alkış, babaya bir bir söyleme hareketleri yapıyoruz, elin, ağzına sıkça vurup aaaaa diye ses çıkarıyo dudaklarını parmağıyla elliyo bubuww bubuwww yapıyo anlatabildim mi tam bilmiyorum da gözünüzde canlanır belki :D sıralamamız artık çok seri, epey pratikleşti arada bir ellerini bırakıp tay tay da duruyo ama adım atma cesaretinde bulunmadı henüz :D ve halaaa bi tane bile dişimiz yok :( gerçi kabardığını hissediyorum bu ara bi kaç tanesinin, iştahıda azaldı hastalıktan mı bilmem ama biraz zor yiyo yemeklerini.. ama kızlar çok yaramaz ve zor bi çocuk olucak görseniz uyumamak için hala direniyo asla istemediği bişeyi yaptıramıyorum böyle etrafta sürekli nereyi karıştırsam ne haşarılık yapsam diye dolaşıyo tam eşkiya :D
şarkıya türküye bayılıyoruz kapı gıcırtısı duysa oturuyosa, ayaktaysa hatta emekliyosa bile hiç farketmiyo hemen öne arkaya sallanmaya başlıyo kendide eşlik ediyo şarkıya :D

sizlerinde haberlerini okudum ne güzel kimi emeklemeye kimi yürümeye başlamış hepsini tek ek öpüyorum..
gülcüm sana burdan da hayırlı olsun diyim cnm :)
dilekcim senin de epey olmuş neyse ilerledikçe sıkıntıların azalır inş karnının büyümesi dışında :) büyük ihtimal kız demek sevindim valla bi tane minnoş bi kzın olcak desene :D
gülşahcım yağmur keyfine düşkün bi hanfendi demek o emekliyceği yürüyceği zamanı biliyodru merak etme sonuna kadar kucak keyfini çıkarim diyo heralde :D
eda hakan yürüyo demek ne güzel darısı bize inş :)
büşracım ilcal de daha da ilerletir inş yakında koşmaya başlarsa şaşırmam :)
drimcim sizede sevindim beraber olucakmışsınız bi süre oğlunla ne güzel.. yememesini de takma artık kafana demek pek iştahlı bi çocuk olmuycak boşver ne seviyosa, ne kadar yemek istiyosa o kadar yedir büyümesi aksamasın yeter..
hepinizi öpüyorum şimdilik bu kadar :D

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

elifcim geçmiş olsun cnm  :'(
deden daha iyi olur inşllh. yaşlı olunca toparlanmaları çok zor oluyo  :'(
maşallah talha da ilerletmiş herşeyi. bşz gerideyiz gerçekten ama çok şükür sağlıklı
bizimki gelgel yapamıyo ama senin dediğin gibi aaaaa yapıyo amaben yaparsam. kendi kendine yapamıyo henüz

bizde öne arkaya sallanıyoruz  :occasion5:
babası ıslık çalıyodu bi kere. bi baktık oynuyo bizimki
bi de mendil sallar gibi elini sallıyo  :k06:

sizin de büyük ihtimalle çıkacak dişler
biz de iştahtan kesildik ve 2 gün falan ishal oldu
şimd de huzursuz biraz uyuyo ama uyanıyo hep  :-\

öyle böyle çıkacak Allah hepimize kolaylık versin ki
bebişerimizi sağlıkla büyütelim inşllh
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

Balböceği

Merhaha kizlar,Hakan gezmedeyken mesajlari bir bir okudum ohhh kafa sakin  :k06:

Dilek kizin olmasina cok sevindim  :muzz:
Rabbim hayirli evlatlar nasip etsin  :opucuk: gozun aydin olsun canim  :)

Gul, maceralarinizi kesintisiz okudum cok cok gecmis olsun, eee tabiki yeni bebis hayirli olsun  :hieyt:
Senin hamile haberini aldigimda cok sasirdim ama geri dusundum benim dusunduklerimide buraya yazmissin  :)
Rabbim hakkinda hayirlisini nasip etsin, senin de dedigin gibi yas geciyor cevre yok sercan'a illaki bi kardes lazimdi  :nazar: :nazar:

Unutmayin ikinci kez anne adaylari, rABBIM dagina gore kisini verir  :amin:

Elif, cok gecmis olsun canim allah acil sifalar versin  :amin:
Yaslilik zor  :sad1: Talha'ya masallah  :nazar: :nazar: :nazar:
Bubuvv demesini gozumde canlandiriyorum hakan'da yapiyor
parmagini dudadima goturuyor bubuvv diyor  :k06: :k06: :k06:

bizimkide kac gundur ishal gunda 4 5 kez altini degistiriyorum  :'(
sanirim dislerden  ::) tesekkurler elif darisi talha'ya olsun  :hello2:

Esim ikinci cocuk icin 1.5 2 yas diyor bakalim seneye tatilden gelince dusunurm
O zAManada kadar hamile kalmassam tabi  :ehi: dogum kontrol hapi yazdiracam
doktoruma bi deneyecm kilo aldirir diye kullanmak istemiyordum  :-\

Balböceği

Bizde iyiz teyzeleri ben fazla giremiyorum  :)
dilimi gelistiriyorum bol bol ders calisiyorum, hakan zaten tum gunumu aliyor
bugun iyice kestik saclarini amerika trasindan kurtuldu yavrum  :k06:

veliff

sağol edacım.. evet yaa rabbim bize o günleri göstericek mi bakalım inş elli ayaklı kimseye muhtaç olmadan yaşlanırız..  :amin:
yaaa hakan da mı yapıyo :D çok sıpa bunlar yaa nerden de öğrendiyse sürekli bişiler keşfediyo çok tatlılar yaaa :D
oyy bi ara foto eklede görelim saçları nasıl kıydınız :) babasıda bana çok ısrar edşyo ben kıyamıyorum valla :)

dilengisk

elifcim hosgeldiniz cok cok gecmiş olsun hem dedene hem size. bizde hasta olsak mı olmasak mı derken kurtardık pacayı ates haric oksuruk sumuk balgam ne derseniz vardı ama ates cıkmadı die cok da endiselenmedim ıhlamur hatmi cicegi vs ile hallettik inşallah.

bnm oglum da 3 4 gun once adam gibi emeklemeye basladı dioduk ki dun kendi kendine tutunup ilk defa koltuk kenarına kalktı bugun de emeklerken ayaga kalkmaya calıştı henuz tam basarmıs dgl ama yarın kalkarsa sasırmam cok hızlı yeni şeyler yapıo bu sıpalar. bnmki  anneee baba kak ber dit dıgın dıgın cici pıffff die sesler cıkarıo hele muzik duydugunda hemen pop sallanıo eller havaya kalkıo kıvırıo ellerini kimden nasıl ogrendi bilmem cok muzur benmki de elif aynen talha gibi nereyi dagıtsam die dil dısarda bi bakısı var etrafa...

ama bizim sorun tv hastası olmamız yemek yedirmek icin mecburen baby tv acıoruz aksi halde mumkun dgl agzını acmıo cok zor yiyen bi cocuk oldu bnmki de napalım. dr la konustum yedir de nasıl yedirirsen yedir bende oglumu oyle yediriodum dedi ama sole kasıgı gordugu gibi agzını acsa yok bnmki kitlio agzını aclıktan aglıo ama yne de acmıo agzını

napalım bizimki de boyle

hala sadece 2 disimiz var baska da tık yok gibi

gulsahcım harbiden yagmur pek bi sefacı maşallah popoyu yormuo hic belki de direk yuricek diyedir bazı cocuklar oyle olurmus ya

hepinizi ck opuyoruz guzel anneler kendinize iyi bakın

veliff

sağol cnm sizede geçmiş olsun aman hep böyle hafif atlatın inş..
yaa sorama dilek benimkide tel sarar yapıyo ellerini müzikte fln :D ama bence bnm annemden öğrendi ananesi biraz oynaktır da :D
olsun yedir zararlı diyolar tv karşısında yedirmek ama napalım dr.un dediği gibi yesin de.. bizimkininde bu aralar iştahı kaçtı ama bende artık oyunla moyunla tıkıyorum ağzına bazen ağlıyo önce moralini düzeltiyorum..
ayy evet çok çabuk öğreniyolar yaa talha da dün epey uzun ayakta durdu sonra ben gel anneye fln dedim 1-2 adım attı sonra bana doğru düştü :D yürücek inş ama bakalım ne kadar zaman olack :D resmen bitceğim günü sabırsızlıkla bedkliyorum bende yürüyünce çok dha fena olcak çünkü zaptetmek ama olsunn onu öyle görmek çok güzel olucak :D