2010 Aralık - 2011 Ocak - Şubat Doğumlu Bebekler ve Anneleri

Başlatan Emine, 01 Ekim , 2011, 12:03:01

« önceki - sonraki »

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

slm kızlar hayırlı ramazanlar
bende 2 aydır uğramamışım foruma
öpüyorum herkesi

biz hala 1 kilo gerideyiz
minyon tipliyiz ama sağlık olsun :)
tatile girdik artık kızımla doya doya vakit geçiriyorum
annee diye gelip sarılıyo dünyaya bedel
bana çok alıştı okul başlayınca zor olucak
yağmur tek tük konuşuyo: attım anne baba annanne dede nida aytaç falan diyo  :k06: maşallah iskender iyi konuşuyo  :basardim:

tuvalete alıştırmak için erke diye düşündüm ama siz alıştırdınız mı bilmiyorum takip edemedim

babamızla da buaralar aramız iyi  :nazar:
dualarım kabul oldu desem yeridir
darısı herkesin yuvasına

bi de buaralar koksaki virüsü var ortalkıta
biz onu kapmışız bi yerden
el ayak ağız hastalığı diye bi hastalık yapıyo
yağmurun eli ayakları ağzının içi bi de genital bölgesi kabarcıklar şeklinde su topladı hep
tedavisi yok geçmesini bekliycekmişiz
dikkat edin dokunmayla bulaşıyomuş bebeklerden

öpüyorum herkesi bebişleri de

:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

Balböceği

canım hoşgeldin.  :love9:

Yağmuru dert.etme hakan'da öyle fazla konusmuyor

Canı isterse konuşuyor  ::) tuvalete götürüyorum tis tis deyip küçüğünü yapıyor sadece

Büyük hala yok.

Bu arada gecmis olsun acil şifalar diliyorum.  Nuketin kızıda olmuş acaba o hastalık mı??

Esile iyi olmanıza çok sevindim. Allah daim etsin.  :amin:   

dirim

gülşah çok geçmiş olsun yağmura.
inşallah düzelir.
kızlar bende uzun zamandır okadar yorgunum ki,
dertler hiç bitmiyor.gerçi Rabbim büüyk dert vermesin.
ufak tefek şeyler ama stres oluyor.hayırlısıyla bir geçseydi.

bunun dışında eda hani sen demişsin komşumun kızı ağlıyor.bide ağlaması olmasa diye.
benim evdede ondan bir tane var.babada yok yanımızda,anneannede kalıyoruz.
resmen beni usandırdı.gece uykularını demiyorum zaten kaç defa kalkıyor sayamıyorum.
ama okadar mızmız bir çocuk olduki efe.hiç hayırdanda anlamıyor.herşeyi ağlayarak istiyor.
mesela su istiyor,ağlayarak.sabahları eziyet zaten.kucaktan inmiyor.herşeye dokunmak,oynamak istiyor.
kendi evimizdede değiliz.beni öldürdü resmen.lambalara dokunmak,düğmelere basmak,kucakta dolaşmak istiyor.sabır sabır çatlıyorum artık.resmen kullanıyor beni.yemek desen o zaten başlı başına bir dert.
ben yedirebiliyorum bi şekildede bakan kişiyi sırıl sıklam ediyor.hala muzu eziyorum yedirmek için.iştah yok ki.
ama şuanda ne iştahına ne de uykusuna takılmış duurmdayım.tek sorunum şu mızmızlığı.
öyle işte kızlar.bıkmış yılmış durumdayım.bide göçebe gibi ordan oraya.çok yoruldum.

Balböceği

Ah canım ya allah yardım etsin  :amin:  :sad1:
2 yaş sendromu bu olsa gerek :( acaba evini mi arıyor  :dontknow:
Yemiyorsa zorlama ınan 1.5 2 ay bişey yediremedim, çok şükür düzeldi bide kilo aldı.
Bide zıtlaşma. Hem sen üzülürsün. Hemde efe.
  Benim oğlan da gidenle gidiyim gelenle geleyim diyor  :cildir:
Tutturuyor bi ağıt sorma gitsin... Sabrediyorum bu konuda.

dirim

sorma eda
arada kaldım.sürekli mızır mızır.evdeyken her istediğini yapıyordum.
acaba dedim çok mu şımarttım.hayırı öğretmedim.yanlış yaptığımı düşünüp bazen ağlasada
istediğini yapmıyorum.kafam okadar karışıkki resmen kullanıyor beni.babada yok.evimizde değiliz.
bir görsen halimi rezil bir durumdayım
gidenle gideyim gelenle geleyim derken canım nasıl??
anlamadım?
bizimkide şöyle hiç anne gidiyormu umrunda değil,gel addaya götüreyim diyenin peşine takılıyor.yeterki dışarı çıksın,istedikleri yapılsın.
yani diyorum ya gece uykusuz kalmaya razıyım,ayrıca birşekilde bişeyler midesine gidiyor.
ama neyse banada yapsın mızmızlığını onada razıyım.ama ben çalışıyorum.bakan kişiye yazık.anneanne bakıyor şimdi sonrada babaanne bakacak.başkasına yapmasın bari.
valla gözüm okadar korktu ki eda.Allah nasip ederde ikinci çocuk olursa
böyle mızmız olursa yandım.kafayı tırlatırım heralde

Balböceği

Yanı işte bu dışarı mevzusu baba hariç kim olursa olsun illa onunla dışarı çıkacak  :-\

Düzelir inşallah gözün korkmasın belli bi sendrom, kalıcı değil.
Bazen hakan'da beni çıldırtinca diyorum deli deli kendime düzelecek.Geçici bir dönemdeyiz.

Tab dayan dayana bilirsen.       :cildir:

dirim

selam kızlar
inşallah iyisinizdir.
Allahım şükürler olsun ki babamız geldi
dün evimize geçtik.ama mutluluğumuz biraz yarım kaldı.
eve geçtikten bir-iki saat kadar sonra oğlum rahatsızlandı.
uyurken ne varsa istifra etti.yatırdım derken tekrar 20-30 dakikada bir geldi.
daha önceden de iki defa başımıza gelmişti.ikisindede ağızdan besleyemediğimiz için
2 şer gün hastanede yatmıştık.bir sürü serum yemişti canım oğlum.
şimdilik bir kere serum aldık.inşallah düzelir bundan sonra.
kızlar kusma olayı yaşadıysanız eğer nasıl baş ediyorsunuz?
eşimle hastanede kavga ettik.eşim evde atlatalım diyor.bende o halde görünce dayanamıyorum
hastaneye götürüyorum serum yiyor.korkulu rüyam oldu artık.belli aralıklarla yaşayıp hastanede yatınca...

bizden bu kadar
sizler neler yapıyorsunuz?

**Gül**

Alıntı yapılan: dirim - 15 Ağustos , 2012, 16:19:49
selam kızlar
inşallah iyisinizdir.
daha önceden de iki defa başımıza gelmişti.ikisindede ağızdan besleyemediğimiz için
eşimle hastanede kavga ettik.eşim evde atlatalım diyor.bende o halde görünce dayanamıyorum
hastaneye götürüyorum serum yiyor.korkulu rüyam oldu artık.belli aralıklarla yaşayıp hastanede yatınca...

bizden bu kadar

Canim gecmis olsun. Neden oluyorki kusmasi? Doktor birsey soyluyormu. Cokmu sIk oluyor?
Ama cok panik yapma annesi. Tamam onu oyle gormek zor ama sen sogukkanli olmalisin. Bizde sadece bir defa oldu. Kusma ishal ve ates ucu birden vardi. Acile goturduk sadece ates dusurucu verip yolladilar. 2 defa doktora goturduk sadece kaybettigi suyu tamamlamak icin toz serum verdiler ki onuda icmemisti. 1 hafta surdu. Sadece bekledik. elimden hicbirsey gelmiyordu Doktorlarda birsey yapmiyordu atlatti cok sukur.
Oyle bir iki kusmada cok telas yapma bence. Takip edersin ates falan olursa hemen onlemini alirsin duruma gore doktora gidersiniz. Bol su ver o donemlerde. Haa birde atesi varsa ishal olmasi da normal. Ates kusma ve ishal yapiyormus.
Ama cok sIk oluyorsa acil disinda cocuk doktoruna bir goster istersen bakalim o ne diyecek. Insallah birdaha olmaz
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

dirim

Alıntı yapılan: **Gül** - 16 Ağustos , 2012, 02:32:19
Alıntı yapılan: dirim - 15 Ağustos , 2012, 16:19:49
selam kızlar
inşallah iyisinizdir.

bizden bu kadar

Canim gecmis olsun. Neden oluyorki kusmasi? Doktor birsey soyluyormu. Cokmu sIk oluyor?
Ama cok panik yapma annesi. Tamam onu oyle gormek zor ama sen sogukkanli olmalisin. Bizde sadece bir defa oldu. Kusma ishal ve ates ucu birden vardi. Acile goturduk sadece ates dusurucu verip yolladilar. 2 defa doktora goturduk sadece kaybettigi suyu tamamlamak icin toz serum verdiler ki onuda icmemisti. 1 hafta surdu. Sadece bekledik. elimden hicbirsey gelmiyordu Doktorlarda birsey yapmiyordu atlatti cok sukur.
Oyle bir iki kusmada cok telas yapma bence. Takip edersin ates falan olursa hemen onlemini alirsin duruma gore doktora gidersiniz. Bol su ver o donemlerde. Haa birde atesi varsa ishal olmasi da normal. Ates kusma ve ishal yapiyormus.
Ama cok sIk oluyorsa acil disinda cocuk doktoruna bir goster istersen bakalim o ne diyecek. Insallah birdaha olmaz
teşekkür ederim canım ya,
geçen sene kasımda bu sene mart ayında yaşadık.birde iki gün önce işte.bu sefer ishal yoktu canım
ama öyleki ne versen kusuyor,su içiriyorum çıkartıyor emziriyorum çıkartıyor.kan tahlillerinde bişey çıkmadı.
sadece kasım ayındaki kusma-ishalde idrarda bişey çıktı.antibiyotik verdiler.bendede fobi oluştu.ateş olmadı 3 ündede.doktorların dediğine göre yediği bişeyden olmuştur.sebze ve meyveleri iyi yıkayın.suyuna dikkat edin okadar.ama ben zaten hazır su veriyorum ki 2-3 ay önceye kadar hazır suyu da kaynatıyordum.
ikincisi oğlum sebze ve meyve yemiyor bile nadir yer.benimde kafam karıştı.ilginç tarafı ilk iki rahatsızlığında hastanede yattık.tam iyileşti eve geldik bu seferde ben aynı şikayeetlerden acillik oldum.oğlumun mideside benimki gibi hassas.öyle işte Rabbim çaresiz hastalık vermesin kimsenin evladına
canım aklıma takıldı bizimki bir hafta sürdü demişsin ya?
bir hafta süren kusma mı?biz ne versek kusuyordu.ağzından besleyemediğimiz için
serum taktırdık ama durmuyor,sürekli ağlıyor eline bakıp.bide daha önce 2 gün serumla hastanede yattık.birde okadar hareketli zamanlarındalar ki durdurmak laf anlatmak çok çok zor.
sen nasılsın?iki çocukla nasıl zor oluyor değil mi canım?sormaya gerek yok aslında ama...
bende çok istiyorum aralarında az yaş farkı olsun.ama cesaret edemiyorum.

dirim

eda ne güzel resim öyle
hakana maşallah  :nazar:
yavrum nasılda kaşığı tutmuş  :hungry:

Balböceği

Canım gözün aydın eşin gelmiş  :love9: :love9:
Bu arada çok geçmiş olsun inşallah iyidir şimdi  :amin:
Zor ya yavrumu Allah korusun  :amin: :nazar:

Gül sen nasılsın oğlan doğdu kocaman oldu hatta kardeşi oldu
Hala avatar aynı :)

Balböceği

**fatoş**

merhabalar kimseler yokmu kızım 19 aylık oldu bende epeydir girmiyorum foruma koca kız oldu artık hepimizin bebekleri kocaman olmuş ayy resimlerini bend epaylaşıyım artık maşallah bütün bebeklere allahım hayırlı ömürle rversin :amin:

Balböceği

Merhaba kizlar bakıyorum kimsecikler gelmiyor artık a :-\

Zaten bı ben varım giren  :k06:

Balböceği

Selam kizlar, uzun zamandır yoksunuz cocuklar büyüdü  :love9:

İki yaslarına girecekler kiminiz kardes yaptı  :nazar:

İnşallah hepiniz iyisinizdir, biz iyiz..  :nazar: