2010 Aralık - 2011 Ocak - Şubat Doğumlu Bebekler ve Anneleri

Başlatan Emine, 01 Ekim , 2011, 12:03:01

« önceki - sonraki »

Balböceği

ay canim ya kiyamam ben ona  :( :sad1: :sad1: :sad1:

rabbim acil sifalar versin  :amin: insallah cabuk atlatir kuzum  :amin:

yok canim ben bi agri kesici surup bide oksuruk ilaci verdim o zaman

gribi oyle boyle gecirdik gunduzleri neysede geceleri.. burun tikaniyor

nefes alamiyor bogazi kuruyor ver allah oksurugu  :(

oyle boyle gecirdik 1 aydan fazla surmustu  :-\

dirim

inşallah bizde atlatırız canım
ne zormuş hastalık herşey arka arkaya geldi
kusma,diş,grip derken

Balböceği

Alıntı yapılan: dirim - 07 Mart , 2012, 15:12:35
inşallah bizde atlatırız canım
ne zormuş hastalık herşey arka arkaya geldi
kusma,diş,grip derken
biliyorum canim ya bizim kusma yoktu ama diger hepsi vardi  :-\

dilengisk

Selam kızlar nasilsiniz epeydir giremedik durumlardan benim hamilelik e İskender'in yürümesi hastalıklar dişler derken bi toparlayamadik İskender'de alerjik broşür var en ufak üşürse hemen hava vermek gerekiiyo ben gecen hafta bı hasta oldum oksurme nöbetleri yüzünden Kiz doğacaktı nerdeyse simdi de Dr hiç kalkmadan yatacaksın dedi baya zorlaniorum

Dger durum söyle... Danışmana gitmeye başladık epey bı düzelme var bakalım ben gercekten duzeldigine inanmadan dönemezsin dedim sadece oğlunu görmeye gelio bana davranışları vs daha iyi ama zaman...

Olgusum yürüyor teyzeleri bizim 6disimiz var gecen ben hasta olduğumda yavrumda hasta oldu burnu aktı ateş yaptı falan ama iyi simdi kar yayo diyo cok komik sürekli biz aa yine kar yağıyor dedik sanırım Ordan öğrendi

Bide Alo baba del Alo Dilek.... Anne demio bana bizim kanka bide kendi kendine şarkı söyleyip başlıyor fotoyu sallamaya cok komik bı cocuk oldu sürekli güldürüyor valla yastık altına sokuo kafayı cikariyo caaaa diye kaba bı sesle bizi korkutmaya çalışıo tepki vermeyince uuuuuu diye kizio bana bide bi mama demesi var mamoooo diye nasıl kaba nasıl anlatamam Allah hepimizin yavrularını esirgesin cok tatlı oldular cooook maşallah dirimcim edacim gecmis olsun gulsahcim cimcimeden naber basladimi yürümeye

Elifcim Talha'nın sünnet isi noldu gülcum seni de cok merak ediorum Sercan nasıl Zeliha nasıl kimse ugrayamio baya zaman alio bu tontisler valla hepinizi kocaman opuyoruz biz mmmmuuuuucccckkkkkkssssssssssss

Balböceği

Dilek, seni görmek çok güzel canım  :love9:

Geçmiş olsun çok üzüldüm iskender'e Rabbim kazada. Beladan her türlü hastalıktan korusun.  :amin:

Sanada geçmiş olsun, doğuma 9 haftan var demi  :icon_scratch:

Yanlış hesaplamadiysam :)

Veeeee İskender'e kocaman maşallah  :nazar:
:muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

Gözün Aydin olsun canım, kuzun hayırlı adımlar atsın  :amin:

Demek annesine şakalarda yapıyormuş yerim ben onu yerim  :hungry:

Eşinle olan durumuna gelirsek, bı bakmışsın eşin gercekten düzelmiş  :amin:

İnşallah aklı başına gelir, bir oğlun var ve Allah nasip ederse kızında olacak  :nazar:

Rabbim onların yüzüne baksın, ne anasız nese babasız koysun mevlam  :amin:

Ben en çok seni düşünüyorum  :'(. İnşallah bebeği. Sana hayırlı uğurlu gelecek

Derdinide kederinize silip süpürecek.  :amin:

Kendine iyi bak canım, özletme kendini fazla...  :love9:

dilengisk

Edacimmmm CNm Sagol güzel dileklerin icin inşallah hersey dediğin gibi olur. Dr un söylediğine göre erkenci olurmuş cadı 5 haftadan snra heran bekle dedi bakalım hepimiz icin herseyin hayırlısı olsun hakantoshu da öperim kocamaaaannn mucxxxx

Balböceği

5 hafta nedirki  :-ooo masallah az kalmis bitmis bile  :nazar: :nazar:

hayirli dogumlar olsun canim  :opucuk: bizde sizi optuk kocamannnnn gene  :love9: :love9:

dilengisk

Oooooo kızlar kimsecikler ugramio mu buralara huhuuuuu

duygusu

dılek masallah bebıs gelıyor saglıklı sıhatlı dogum olur ıns.. benım kzımında 7.dısı patladı bıraz gerıden gelıyorz:)) kızım sureklı grıp oluyordu doktor bagısıklıgı kuvvetlensın dıge balık yagı verdı cok memnunum onu ıcırmeye basladıgımdan berı grıp olmuyor :nazar: ıstahınıda ıyı geldı.. hıc durmuyo cok yaramaz bu ara havalar guzel oldu sureklı parka gıdıyoruz

Balböceği

Masallah selen'e canim  :nazar: :nazar:

kimcesikler gelmiyorki sohbet edelim, gerci anca firsat buluyorum bende :k06:

dirim

selam anneler:)
dilek maşallah az kalmış seninde doğuma,okadar oldu mu?daha dün gibi hatırlıyorum.
ayrıca kafamda 5-6 aylık olmuştur diye düşünüyordum.efeden kafa beyin kalmıyor ki
ayrıca çok geçmiş olsun canım

duygu
hangi marka balık yağı kullanıyorsunuz?
ben cevizde,balıtka yediremiyorum.bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve iştah açıyorsa deneyim diyorum:)

eda canım siz nasılsınız?
kocaman oldular artık,bizimki azı dişin birini patlattı
sizde olduğu gibi alt yan kesici diş çıkmadan hemde.8.diş olarak.9.dişte azı olacak sanırım.
kızlar su çiçeği aşısı vuruldunuz mu?
sağlık ocakları 15.aydan önce vurmuyorlarmış.onu bekliyoruz.
13 aylıkken hastanede vurualcaktık,hastalandık vurulamadık malesef.
bu arada havalar ısındı,efeyi dışarı çıkartıyoruz.
ama dışarda yürümek bi ölüm resmen.yolun ortasına cuk oturuyor.kaldıramıyoruz.taşları,hatta yerdeki pis
şeyleri ellemeye çalışıyor.elinden tutuyoruz.elimizi bırakıyor,tutturmuyor.gittiğimiz aksi yöne gidiyor.
ellenmeyecek şeylere dokunuyor.sonra tekrar oturuyor,yatıyor felan.biraz daha akıllansaydı daha iyi olacaktı sanırım.dayanamayıp kucağıma alıyorum artık.arabasındada durmuyor.beni yedi bitirdi bu çocuk.beş dakika durmuyor yani:)

Balböceği

Masallah efe'ye  :nazar: :nazar: :nazar: koca adam oldu  :hello2: :hello2:

annesi merak ediyor, yoruluyor oturuyor napsin cocuk  :k06:

bizde oyleyiz.. yalniz yurumuyor kosuyor hep bende buna sinir oluyorum  :cildir:

sonra yoruluyor oturuyor hatta yuz ustu yatiyor  :k06: :k06: :k06:

baktim yorulmus aliyorum kucagima  :binkybaby:

tabi benide yoruyor  :ehi:

duygusu

masallah bebıslere :nazar: multıtap balık yagını kullanıyorum doktorum tavsıye ettı benım kızım 15 aylık oldu bende su cıcegı asısı vurdurayım ucretı ne kadar??  2 dozmu acaba.. burda su cıcegı cok yaygın kızıma gececek dıge cok korkuyorum..

dirim

sorma edacım aynı bide yüzüstü yatıyor.
ama farklı olarak bizimki daha yeni yürümeye başlarken yapıyor:)
yorulduğundan değil yani.herşeyi ellemeye çalışıyor.alışveriş merkezindeki
yürüyen merdivenlere taktı çocuk,tepelerinde aynaları var ya.önünden alamıyoruz
alınca çığlık atıyor.çöp kovalarını elliyoruz.
kızlar bizim uykular hala düzelmedi malesef.çok sık uyanıyor
bu gece çok kötüydü hele.2.azı geliyor ondan sanıırm.

duygu canım su çiçeği 2 doz bildiğim kadarıyla.2.doz biraz büyükken vuruluyor.
aşıyı eczaneden alıyorsun.sorduğumuzda 2 marka varmış biri 70 küsürdü diğeri ise 89 tl idi.
sağlık ocağındaki hemşire vuruyor.bize sabah gelin dediler.akşama doğru vurulunca ateş oluyormuş biraz.

**Gül**

Uzuuuuuun bir aradan sonra selamlar  :flowers:
bayadir gelmiyorduk buraya. Ama Unuttum sanmayin Hepinizi ve tum kuzucuklari opuyorum bol bol  :opucuk:
Gecen ay Turkiyeye gittik ani bir kararla. 3 hafta kaldik Sercanla ve gecen hafta donduk. Geldikten sonrada doktorlar hastaneler hastaliklar kosturup duruyoruz  :-\ Bu hafta basindan beri Sercan cok hastaydi. Atesleniyor surekli. Dun de bademcikleri sisti kocaman oldular. dun tekrar doktora gittik antibiyotige basladik cok sukur bugun daha iyi. Ama 1 haftadir mahvolduk. 13. disimiz geliyor ama ne gelmek. 40 in ustunde ates yapti ve bir turlu cikamadi Hemen arkadindan 2 tanesi de yolda. Illaki gelince ustuste geliyorlar Mahvoldu yavrum  :y25: Gozlerinin alti karardi resmen  :sad1:
Bunlarin disinda pek sorunumuz yoktu cok sukur. Uyku yeme icme duzenimiz gayet iyi gidiyordu. Simdilik ara verdik herseye. Hastalik disinda son derece hareketliyiz. 2 dk biryerde oturmuyor durmuyor maasallah. Turkiyede gorenler hep diyor Allah kolaylik versin sana. Neden bu kadar zayif oldugunu anladik artik diyorlar  ;D Aman hasta olmasinda ben raziyim tum yaramazliklarina.
Minigimize gelince 28 haftayi bitirdik dun  :hello2: Artik 3 aydan az kaldi kizimiza kavusmaya. Bende yine ayni heycanlar basliyor. Bir yandan hazirliklar bir yandan dogum telasi ee arti olarak Sercanda var gunler su gibi akip geciyor  ::)
Bizden haberler boyle. umarim sizlerde hepiniz iyisinizdir. Eski zamanlardaki gibi sohbetlerimizi ozledim yaa. Simdi kimse firsat bulamiyor galiba  :-\ Bir gun ayarlayip hep beraber burda bulussak en azindan bol bol sohbet ederdik

Eda canim selamini aldim Merak etmissin sagol canim benim. Genel anlamda iyiyiz iste Cook opuyoruz seni  :opucuk:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011