2010 Aralık - 2011 Ocak - Şubat Doğumlu Bebekler ve Anneleri

Başlatan Emine, 01 Ekim , 2011, 12:03:01

« önceki - sonraki »

dirim

Alıntı yapılan: duygusu - 21 Aralık , 2011, 22:04:37
gecmıs olsun cnm aksam kaka yapmadı cok sukkur esımde hastaneden daha cok mıkrop kapar dıyor yemekte yemıyor bırde esımle ugrasıyorum:( nette okudum bebılslerı 2 yasına kadar emzırın dıyorlar umarım sutumuz olurda emzırırız
teşekkür ederiz.
bizim hastanede yattığımız gece,ordaki çocukların hepsi kusma-ishalden gelmiş.ayrıca bana da hastaneden geçti.ertesi günde ben acillik oldum ,
bizimki önce iştahsızlık sonra da kusmayla başladı daha sonra da kusma-ishal devam etti.
inşallah emziririz.bende çok istiyorum.

veliff

kızlar nasılsınız? hastalra çoook geçmiş olsun.. bizde epeydir yazamıyoruz bakıp çıkıyorum..
gülşah, dilek, eda mama sandalyesi yorumlarınız için sağolun.. bende portatiften vazgeçtim dediğiniz gibi güven vermedi.. ikeanınki basit ama kullanışlı geldi fakat onu da annem beğenmedi doğumgünü hediyesi diye alamam ben bunu oğluşuma dedi :D artık onlar ne alırsa onu kullancaz ama babama dedim hantal bişi olmasın diye :)
bu aralar talhanın gündüz uykuları düzensizleşti ayakta sallanmak istemiyo başka türlüde uyumuyo 1 kere uyuyo öğlenleri bi kaç gündür :( akşamda erkenden bayılıyo yorgunluktan..
veeee doğumgünümüze az kala cesaretimizi toplayıp bi kaç adım atmayı başardık anneye doğru :D öyle tatlı ki oaytak paytak yürücek inş yaşına kadar :)
yaa kızlar suyu bende kaynatıyorum öyle veriyorum ama bizim pronlemimiz içmemesi.. günde 1 çay bardağı bile içmiyodur biberon kullanmadık hiç zaten suluktan da içmiyo oyun yapıyo bardaktan içmek istiyo bazen boğazına kaçıyo itip gidiyo bardağı anlamadım ben napıcam naSIL SU İÇİRİCEM BU ÇOCUĞA endişeleniyorum zararı olur susuz kalırsa diye annemde diyo emiyo ya çok ihtiyaç duymuyo heralde ama bakalım inş öledir..

dilengisk

Bencede emdigi icin çok iht duymuodur elifcim bnm dana emmio biliosun ve günde 500ml en az icio biberonlar verebildigim tek şey su formül mama vs de yok bizde karnına süt girmio bnm de ona moralim çok bozuluo olmuo ne denediysem kahvaltısını mamayla hazirliorum bide arada akşamları muhallebi ama onu da her gün verince canı istemio sıkıldı herhalde

Biz üst dişimizi çıkarıyoruz teyzecikler çok huysuz ve istahsiziz Bizimkide yatağa koyduğumda uyuyodu ayaklanmaya başladığından beri sallamasam yaramazlık yapmaktan ayağa kalkmaya çalışmaktan uyumuo ama büyüdükte gündüz uykularının azalması normal bence artık gündüz bı kere uyurlamış snrada gece daha uzun hatta sabaha kdr uyanmadan bakalım o günler gelecekmi acaba emmemesine rağmen 4 5 kere kalkio az kaldı bebise de uyanmalar baslicak. Uyku yok bana offff

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

slm millet  :hello: :hello: :hello:

geçmişi tam okuyamadım okuycam şimdi
dilek'i bulmuşken yazayım dedim :)
valla bizim de uykularımız çok az artık
ve gece 4te uyanıp konuşuyo yatağın içinde  :k06:
günden güne tatlı oluyo valla
yürümüyoruz hala  :k06:

dilekcim sen nasılsın ikinci bebiş nasıl
kesin kız mı ben takip edemedim :icon_scratch:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

duygusu hayırlı olsun 1. yaşınız bizim de tam 15 günümüz var doğum günümüze  :hello2: :hello2: :hello2:

kızlar damacana suyu dediğiniz hazır su demi yani şu pınar erikli gibi sular :dontknow:
ben hep ondan verdi ama kaynatmadım sorun olmadı şimdilik ama olmaz da inşallah

Balböceği

Selam kizlar, bende fazla gelemiyorum  :-\
Oglum iki gundur rahatsiz ates, grip, oksuruk sanirim dis cikartiyoruz pek anlamadim ama  ::)
geceden sabaha kadar ayagimda salliyorum, uykunun arasinda sayikliyor anne annee  :'(

Yagmur'umun yasina cok az kaldi ay ne guzel ya... dogdular buyudulerde yaslarina giriyorlar  :love9:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

geçmiş olsun edacım diştendir büyük ihtimalle  :'(

ya dün gece yagmur mutfakta yerde kola sisesiyle oynuyodu.buzdolabını actım yogurdu koymak icin.2saniyede parmagını kapının arasına koymus. Arada sıkıştı kapatırken :( cok agladı yavrum ya.ezilmisti resmen parmagi.çok kızdm kendime ya :(

rabbim beterinden korusun ama nasıl canım yandı o parmağı öyle görünce
çok şükür şimdi iyi suya tuttum hemen şurup falan verdim
ağlaya ağlaya uyudu yavrum  :crybaby2: :crybaby2:

dirim

gülşah geçmiş olsun
Allah beterinden korusun.hareketlenmeye başladıktan sonra o tür kazalar oluyor artık
doğum gününüzede az kalmış.darısı bizlere artık:)
evet canım hazır sular,onları kaynatıyoruz biz.

eda geçmiş olsun.diştendir diyeceğim ama öksürük,grip demişsin.
burnuda mı akıyor.

dilek çok pis yemek seçmeye başladı benimkide
bence sıkılıyorlar.ilk kaşığı bile bin bir zorluklarla veriyorum.baktı tadını seviyor
ağzını açıyor.diğer türlü bitene kadar işkence.sıkılmış olabilir.
allah yardımcın olsun.bende kaç aydır uykusuzum diyordum.saat başı bazen bir saatten az sürüyor bu süre.gece çok sık uyanıyoruz.bugünde uykusuzluktan ölmek üzereyim.
akşam 11 den sabah 7 ye kadar bin defa kalkıyorum.uykusunda  çıkardığı seslerden zaten uyuyamıyorum.
ha uyandı ha uyanacak iki salla,ninni söyle felan derken sabah oluyor.
Allah sana yardımcı olsun.
inşallah ikinci bebeğin uyku,yeme problemi olmaz.yormaz seni.
ee bulantıların devam ediyormu?geçmiştir heralde

elif bizimkide aksine çok su içiyor.elinden suluğu aldığımızda ağlıyor.ama susmamak üzere
az az koyuyorum suyu.hepsini bitiriyor.bu seferde karnı suyla doluyor.yemek yemek istemiyor.
bizimki çok hareketli.çok hareket ettiği için terliyor arada o yüzden de su ihtiyacı oluyor sanırım
belki sizinki susamıyordur?nasıl hareketli bir çocuk mu?
maşallah inşallah yaşına kadr yürür annesi  :nazar:

Balböceği

evt canim burnuda akiyor en son boyle oldu 6 tane disleri cikmisti..
benim bildigim ates olur  :-\ ama yinede oksuruk surubu ates dusurucu veriyorum
kac gundur bittim valla

dilengisk

slm kızlar nasılsınız bakalım

ayy okuyorum da hepimizde aynı dertler buyuyecekler buyumesine de zormus su annelik valla ahha aahh siz tam kurtulcaksınız benle gul aynı seyleri bi daha yasıcaz amanınnnnnn korkuorum cok yaaa

gulsahcım dr cok yuksek ihtimal kız dedi yarın kesinleşcek 4 lu testim var

dirimcim bnmkinin sevdigi yemek yok malesef su haric hicbişeye agzını acmıo ancak tvyle kandırınca basarıyorum inşallah 2. olmaz oyle die dua ediorum bende valla

bizde ustten dıs cıkardık ama zorluo bu disler ya istah yok halsizlik huysuzluk agrı cekio belli ici gidio insanın ama elden bişi gelmio onlar bizden daha dayanıklı ama su içimizde sızlamasa

opuyoruz herkesleriiii kojaman

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

dirimcim sağol
Allah korudu valla
  :amin:

dilekcim cnm inşllh rabbim bi kolaylık verir  :amin:
bi gelsin de sağ salim
bak ne çabuk büyüdüler
bizim şafak 9 ama hiç bi hazırlığım yok
pastaya bilekarar veremedim  henüz  :k06:

bugün 4. dişimiz de patladı ardarda geliyolar maşallah  :nazar:
öpüyorum cnm :opucuk:

Balböceği

Masallah yagmur'a,  :nazar:  bizimde disler geliyor sanirim 3 tane  ::)

♥ღвüşяαღ♥

Maşallah kızlar sizin bebeklerin dişleride mısır gibi patlıyo :nazar: :k06:
bizim hala 4 tane :k06:

Balböceği

MUTLU YILLAR ARKADASLAR  :love9:

HEPINIZIN YENI YILINI KUTLUYORUM, SEVDIKLERINIZLE BIR OMUR BOYU NICE YILLARA  :love9:

dilengisk

slm kızlar nasılsınız ne var ne yok bizim cinsiyet kesinleşti kız adı tanem olacak inşallah iskender de 4 gun once bi ateslendi amanın sabaha kadar uyumadı ftil vs yaptım 2 tane biraz rahatladı yavrum ama diş yuzunden ertesi gune bişey kalmamıstı cok sukur bu aralar epey bi nazlı kaprisli offf

ben de baska dertlerle ugrasıorum boşanmaya karar verdim artık katlanamayacağım bi suru sey yaşıorum ve gucum kalmadı umarım bu korkunc zor sureci atlatacak gucu verir allah bana ama nasıl yaparım nasıl basa cıkarım bilmiorum iki cocukla tek basına zor bi hayat bekliyo istemedigin biriyle mecburiyetten gorusmeler e kesin cirkefleşecek offf bilmiorum cok kotuyum cokkkk ama artık yapılacak hicbişeyin kalmadıgına eminim benden bu kadar artık katlanamıorum yaptıklarına

dua edin bana kızlar nolur