2011 Mart - Nisan - Mayıs Bebekleri ve Anneler

Başlatan Emine, 01 Ekim , 2011, 12:01:01

« önceki - sonraki »

Emine

01 Ekim , 2011, 12:01:01 Son düzenlenme: 01 Ekim , 2011, 12:10:57 Emine
2011 Mart - Nisan - Mayıs doğumlu 6 aydan büyük bebekler için buradan devam edilebilir.  :love9:

fatma

Selam benim oğlum 6 ayın dolmasına 1 haftası var.Ek gıdalara başladım.Öğle öğünü olarak 1 adet babymix ilk yoğurdumu veriyorum.Üzerine yinede anne sütü içiyor.Akşam üzeride meyve püresi olarak sadece elma veriyorum.Cam rendeden püre yapıyorum besin değerini kaybetmesin diye.Artık sebze çorbalarına geçiş yapacağım 1 haftamız kaldı.Oğlum yeni tatlar tadacak :)

pisicik

merhaba güzel anneler ve dünyanın en güzel bebeklerii...bizde oğluşumla burdayızz.. 1 martta hayattaki en büyük nimet olan evladımla kavuştuk :nazar: :nazar: şimdi 8 aylık bir tosuncuğum var kucağımda..yaklaşık 2 aydır yavaş yavaş ek gıdalara geçtik.
biz sabahları bir yumurta sarısı- 1 yemek kaşığı labne peynir-4 tane bebe bisküvisi-bir çay bardağı yoğurt-1 tane zeytin püresi ni bulamaç yapıyoruz.akşamüstü 1 tane meyve presi akşam sebze püresi gecede muhallebi.sabaha kadar uyndıkça anne sütü.gün içinde zaten ne zaman isterse emiyor oğluşum.
sizler neler veriyosunuz?
ve farklı mıhallebi tarifleriniz var mı?

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

17 Kasım , 2011, 12:48:30 #3 Son düzenlenme: 20 Kasım , 2011, 12:51:15 ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥
slm bahar annişleri,bende diyorum neden kimse yok
benim oğluşumda bugün 7 ay 5 günlük oldu,
sabahları kahvaltıda 1 çay kaşığı pekmez,bir tatlı kaşığı labne çeyrek yum.sarısı,yarım ceviz,un haline getirip,bazen 2-3 tane bebe bisküvisi,bazen çeyrek muzu ezip veriyorum
güzel yiyo maşallah,onun dışında ne zaman denk gelirse genelde akşam oluyo yoğurt,çorba olarak bize yaptığımız her çorba ve sulu yemek sularından
arada meyve suyu ve püresi,bazen puding,azar azar kek,yani artık heşeyden veriyorum tadlarını öğrensin yavaş yavaş

can_07

merhabalar benimde tosuncuğum  :) 7 aylık ek gıdalara bende başladım ama henüz muhallebiye başlamadım  ufaktan dişi çıkarmaya başlıyor

medine

slm canimm hos geldiinn...benim kizimda 8 bucuk aylik oldu henuz bizdede dis yok yaklasik 2 aydir surunmeye basladi kenarlardan falan tutup yuruyo cok hevesli yurumeye boyle giderse yasina girmeden yuruycek galiba..benim kizimda bazen cok guzel yiyo bazen istemiyo ruh haline gore degisiyo anliycagin ama ben pes etmiyorum oyunlar falan yapaRAkta olsa yediriyorumm :k06: :k06:ama cok sukur bu gunlerde yine istahi yerine geldi kuzumun.... bu arada cok gecmis olsun kizina Allah  beterinden korusun  :amin: :amin: :amin:
sen benim herseyimsinn:)

medine

sllm  kizlar nerelerdesiniz ya arada ugrayin yahu burayada sanki ben cok geliyormusum gibi konustum ama olsunn :k06: :k06: :k06:kizlar kizim artik day day duruyo yaklasik 1 haftadir yapiyo bunu erken yuruycek anlasilan :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:hergun yenibiseyler ogrniyoruz "gel gel, ver ver hayir hayir, day day dayy gibi kelimeler soyluyoo"cok guzel duygularmis bunlar ya rabbim olmayanlarada yasatsin insallaaahh  :amin: :amin:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

slm medoşum
bahar anneliri 30-40 kişi vardı en az ama uğramıyorlar
bizde dillendik anne baba dede hadi ada diyo
tabi daha anlamını bilmediğimim parça parça heceler
2.dişimiz çıktı 2 gün önce 6 gün sonra 9 ayı bitirip 10.aya girecez inşallah

medine

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 06 Ocak , 2012, 15:46:26
slm medoşum
bahar anneliri 30-40 kişi vardı en az ama uğramıyorlar
bizde dillendik anne baba dede hadi ada diyo
tabi daha anlamını bilmediğimim parça parça heceler
2.dişimiz çıktı 2 gün önce 6 gün sonra 9 ayı bitirip 10.aya girecez inşallah
slm canimm masalllah alperene baya biseler ogrenmis cok tatli ama cok icim kayniyo resmen senin sipaya ah yakinimda olsada soyle isira isira bi sevsem  :nazar: :nazar: :nazar:bizim cadininda bilmedigi yok teyzesi bazen oyle seyler yapiyorki sasirip kaliyorum okadar tatliiki tekrar icime sokasim geliyor resmeeen :nazar: :k06: :k06:bizimde disler patladi insallah teket teker cikarlar bundan sonra :amin: :amin:herse olunda iyi guzel gidiyo ama kizimin bronsiti var sanirim kronik bronsit en ufak bi nezlenin ardindan hemen bronsite ceviriyo vucudu cok yatkinmis bu hastaliga inanirmisin disari cikamiyorum korkumdan birinden mikrop alicakta yine aynisi olucak diye 2 hafta icinde iki kere tekrarladi cok canim skiliyo ama bunada sukur rabbim dermansiz dert vermesin buda gecer  :amin:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

canım benim ablamdada varmış dr lar ölür bile demişler
ama kaşık kaşık pekmez içire içire geçmiş
annemler aylarca yıkamamışlar üşümesin diye
şimdi 27 yaşında hala hassas faranjit var ama zıpır zıpır maşallah çok sağlıklı
inşallah azoşumda iyi olur
pekmez alperenede iyi geliyo
aklına geldikçe ver günde 4-5 kaşık

medine

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 11 Ocak , 2012, 15:50:00
canım benim ablamdada varmış dr lar ölür bile demişler
ama kaşık kaşık pekmez içire içire geçmiş
annemler aylarca yıkamamışlar üşümesin diye
şimdi 27 yaşında hala hassas faranjit var ama zıpır zıpır maşallah çok sağlıklı
inşallah azoşumda iyi olur
pekmez alperenede iyi geliyo
aklına geldikçe ver günde 4-5 kaşık
Aman allah korusun aysegull bizim drlar bisey degil gecer diyorlar benim kizin nefes problemi oluyo hemen hava veriyoruz simdilik antibiyotik falan bisey vermedi ama cok korkuyorum bende cok sk olmaya basladi insalllah gecer insallllaaah pekmezide oyle kasikla cok yediremiyorum kahvalisina yogurduna katarsam anca oylee keske

BoNCuK GöZLüM

SLM KIZLAR  KIZIM 8 AYLIK AYLIK OLDU 2 TANE DİŞİMİZ VAR YENİ ÇIKARDIK SİZLERİN FİKİRLERİNE İHTİYACIM VAR SEBZE ÇORBALARI SEVMİYO KIZIM SADECE TARHANA VE YOĞURT ÇORBASI İÇİYO BEBEKLERİNİZİN GÜNLÜK BESLENMESİ NASIL NELER YEDİRİYOSUNUZ BENİMKİSİ ÇOK İŞTAHSIZ ŞİMDİDEN YEMEK AYIRT EDİYO HELEKİ TUZSUZ BİZİM YEMEDİĞİMİZ HİÇ BİR ŞEYİ YEMİYO YAA :( BİDE ARANIZDA DİŞ  BUĞDAYI YAPAN VARMI VARSA ONUNDA MENÜSÜNÜ RİCA EDİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :wave:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

canım diş buğdayı fikri kafamda var ama neler yapacam nasıl yapacam bilmiyorum
sebze pürelerini 1-2 kaşık tarhanaya karıştır ver bakalım yer belki
bide benim oğlum çorbaları zor yiyor hep yoğurtla yediriyorum
1 ondan 1 ondan sende öyle yapabilirsin

medine

Alıntı yapılan: BoNCuK GöZLüM - 11 Ocak , 2012, 18:21:13
SLM KIZLAR  KIZIM 8 AYLIK AYLIK OLDU 2 TANE DİŞİMİZ VAR YENİ ÇIKARDIK SİZLERİN FİKİRLERİNE İHTİYACIM VAR SEBZE ÇORBALARI SEVMİYO KIZIM SADECE TARHANA VE YOĞURT ÇORBASI İÇİYO BEBEKLERİNİZİN GÜNLÜK BESLENMESİ NASIL NELER YEDİRİYOSUNUZ BENİMKİSİ ÇOK İŞTAHSIZ ŞİMDİDEN YEMEK AYIRT EDİYO HELEKİ TUZSUZ BİZİM YEMEDİĞİMİZ HİÇ BİR ŞEYİ YEMİYO YAA :( BİDE ARANIZDA DİŞ  BUĞDAYI YAPAN VARMI VARSA ONUNDA MENÜSÜNÜ RİCA EDİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :wave:
slm canim ben sebze yemeklerini yaparken icine mutlaka kirmizi mercimek katiyorum cunku kizim mercimegi cok seviyo icine hangi sebzeyi katarsam katiyim hepsini yiyo sende bi dene bakalim insallah yer cocuklar genelde mercimek yemegini sever  :opucuk:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

medoş maşallah gaz yapmıyomu
bende yediriyorum mercimeği ama haftada 1 kez