28 Nisan , 2024, 09:00:11

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kızlar böyle günlerde yapabileceğimiz değişik tarifleriniz var mı???

Başlatan aydinays, 15 Eylül , 2011, 20:31:29

« önceki - sonraki »

karapnr

Alıntı yapılan: ƓĤ♡SƬ - 16 Eylül , 2011, 20:04:26
cnm bebek görmeye gelenler kendileir yapsın getirsin lohusa kadın kalkar bişeyler yapmaz...bana gelen olursa ben çay bide hazır biskuvu veririrm...ben geçen gittim kadın öyle yaptı kimsede bişey demedi.hazır biskuvu koydu çayın yanındada gitti..yorma kendini cnm benimm boşver.millet yemeye mi gelecek bebek görmeye mi??

bence de  :icon_thumright:  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

elif35

fırında patates yapıyorum ben bazen çok basit ve güzel
5 patates
5 kaşık un
5 kaşık yoğurt
1 yumurta
1 çay bardağı sıvı yağ
tuz,baharat

patatesleri haşlıyorum.bir kapta yoğurt,yumurta,un,sıvyağ,tuz ve baharatları karıştırıyorum sos oluyor sonra o sosun içine haşladığım patatesleri elimle ezip katıyorum(püre yapmayın sakın elinizle ezin) sonra bunu fırınd üstü ve altı kızarna kadar pişiriyorum.fırından çıkınca üstüne yoğurt döküp nane ekeiyorum kek gibi kes kes ye  :hungry: :hungry:

( misafir yapıcaksanız akşamdan yapmanızı tavsiye ederim soğuyunca daha güzel kesiliyor ve daha güzel tadı oluyor )

aydinays

Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

aydinays

Alıntı yapılan: karapnr - 16 Eylül , 2011, 20:58:27
Alıntı yapılan: ƓĤ♡SƬ - 16 Eylül , 2011, 20:04:26
cnm bebek görmeye gelenler kendileir yapsın getirsin lohusa kadın kalkar bişeyler yapmaz...bana gelen olursa ben çay bide hazır biskuvu veririrm...ben geçen gittim kadın öyle yaptı kimsede bişey demedi.hazır biskuvu koydu çayın yanındada gitti..yorma kendini cnm benimm boşver.millet yemeye mi gelecek bebek görmeye mi??

bence de  :icon_thumright:  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Bencede öyle ama bende o yüzden bebek mevlidi yapıcam annem gitmeden. Gelen o zaman gelsin. Öyle herkesi ayrı ayrı gün gibi ağırla bebekle zor vallahi :BangHead: :BangHead: :BangHead:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: KONYALI - 15 Eylül , 2011, 22:02:01
cnm parfe yapmayı denedınmı hıc???
mesela

1 paket kakaolu bıskuvı
krem santı-süt
kuru kayısı
kuru ıncır
cevız
bitter çikolata

bunları parçalayıp karıstırıyorsun,krem santıyıde tarıfıne gore yapıp ıcıne katıyorsun..sonra yuvarlak bır kabın ıcıne streç film sarıp ıcıne bu karısımı dök..2 gun buzlukta beklet..

mısafırın geldıgınde ıkramdan yaklasık yarım saat once cıkar buzluktan..ters cevırıp kalıp halınde cıkart...
sonra dr otkerin çikolata sosları varya,onlardan bıraz koyu olarak yap sogut..
ıkram ederken bır dılım pastadan koy ve uzerıne sostan bıraz dök...
cok hoc oluyor,denemenı tavsıye ederım
sonra yuvarlak bır kabın ıcıne streç film sarıp ıcıne bu karısımı dök.

ben bu kısmı anlamadım  :icon_scratch: :icon_scratch:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

asya81

Beşamel Soslu Tavuklu Sigara Böreği

1 adet tavuk göğsü (ya da 2 adet but da olur)
1.5 yemek kaşığı margarin ya da tereyağı
3 yemek kaşığı un
1 su bardağı süt
2 adet yufka
tuz, karabiber
üzeri için galeta unu veya kızartılıp ufalanmış ekmek kırıntısı
yufkaları ıslatmak için 1 çay bardağı süt ve yarım çay bardağı sıvı yağ

Hazırlanışı:
Bir tavaya margarini alıp üzerine unu ekleyerek kavuruyoruz. Üzerine sütü yavaş yavaş ekleyerek karıştırmaya devam ediyoruz. Karışım koyulaşıp pişene kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Böylece topaklanmadan beşamel sosunu hazırlıyoruz. Diğer taraftan haşlanmış tavuk etimizi didikliyoruz, tuz ve karabiber ekliyoruz. Hazırladığımız beşamel sosunu da tavukların üzerine ilave ederek böreğimizin iç malzemesini fotoğrafta görüldüğü gibi hazır ediyoruz. Ardından börekleri sarmaya geçiyoruz. Önce yufkalara sürmek üzere süt ve yağ karışımı hazırlıyoruz. Yufkayı serip üzerine fırça ile süt-yağ karışımını sürüyoruz. Sonrasında 2. kat yufkayı serip onun da üzerine süt-yağ karışımı sürüyoruz. Yufkayı 12 eşit parçaya bölüp her parça üzerine hazırlanan iç malzememizden bol miktarda koyuyoruz. Üçgen şeklindeki yufkaları sigara böreği şeklinde sarıyoruz. Son olarak hazırlanan börekleri, artan süt karışımına batırıp bir tabak içine koyduğumuz galeta ununa buluyoruz. Fırın tepsisine dizip yaklaşık 180-200 derecede kızarıncaya kadar pişiriyoruz

asya81

aydinays

Alıntı yapılan: asya81 - 21 Eylül , 2011, 09:51:19

Beşamel Soslu Tavuklu Sigara Böreği

1 adet tavuk göğsü (ya da 2 adet but da olur)
1.5 yemek kaşığı margarin ya da tereyağı
3 yemek kaşığı un
1 su bardağı süt
2 adet yufka
tuz, karabiber
üzeri için galeta unu veya kızartılıp ufalanmış ekmek kırıntısı
yufkaları ıslatmak için 1 çay bardağı süt ve yarım çay bardağı sıvı yağ

Hazırlanışı:
Bir tavaya margarini alıp üzerine unu ekleyerek kavuruyoruz. Üzerine sütü yavaş yavaş ekleyerek karıştırmaya devam ediyoruz. Karışım koyulaşıp pişene kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Böylece topaklanmadan beşamel sosunu hazırlıyoruz. Diğer taraftan haşlanmış tavuk etimizi didikliyoruz, tuz ve karabiber ekliyoruz. Hazırladığımız beşamel sosunu da tavukların üzerine ilave ederek böreğimizin iç malzemesini fotoğrafta görüldüğü gibi hazır ediyoruz. Ardından börekleri sarmaya geçiyoruz. Önce yufkalara sürmek üzere süt ve yağ karışımı hazırlıyoruz. Yufkayı serip üzerine fırça ile süt-yağ karışımını sürüyoruz. Sonrasında 2. kat yufkayı serip onun da üzerine süt-yağ karışımı sürüyoruz. Yufkayı 12 eşit parçaya bölüp her parça üzerine hazırlanan iç malzememizden bol miktarda koyuyoruz. Üçgen şeklindeki yufkaları sigara böreği şeklinde sarıyoruz. Son olarak hazırlanan börekleri, artan süt karışımına batırıp bir tabak içine koyduğumuz galeta ununa buluyoruz. Fırın tepsisine dizip yaklaşık 180-200 derecede kızarıncaya kadar pişiriyoruz

canım çok hoşuma gitti. Çok basit bir tarif hemen deniyorum bu akşam inşallah seninki gibi benimde eşim bunu sever.  :amin: :amin: :amin:

asya81

inşallah beğenir canım sıcak sıcak lessetli oluyor aklında bulunsun :hungry:

aydinays

suzannn

benimde pazar günü günüm var kara kara düşünüyorum geçsede rahatlasam

aydinays

Alıntı yapılan: er♥su ヅ - 21 Eylül , 2011, 10:38:58

oHH NE GÜZEL ŞEYLER YAPARSIN SEN ŞİMDİ  :hungry: :hungry: :hungry: BENDE BU HAMİLELİKTEN HEP YENİ ŞEYLER YAPIYP DENEYİP YİYESİM VAR. :amin: :amin: :amin:

suzannn

Alıntı yapılan: aydinays - 21 Eylül , 2011, 11:05:25
Alıntı yapılan: er♥su ヅ - 21 Eylül , 2011, 10:38:58

oHH NE GÜZEL ŞEYLER YAPARSIN SEN ŞİMDİ  :hungry: :hungry: :hungry: BENDE BU HAMİLELİKTEN HEP YENİ ŞEYLER YAPIYP DENEYİP YİYESİM VAR. :amin: :amin: :amin:
bende daha ne yapacağıma karar veremedimki offf

asya81

acıka

Dolapta ağzı kapalı bir kapta uzunca bir süre saklayabileceğiniz acıkanızla ekmek dilimlerinin üzerinde kahvaltılarınıza renk katabilirsizin. Dilerseniz minik kareler şeklinde kestiğiniz tost ekmeklerinin üzerine sürerek kanepeler hazırlayabilir akşam yemeklerinin öncesinde atıştırmalık olarak misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Son olarak beş çaylarında kızarmış ekmek dilimlerinin üzerine süreceğiniz acıkalarınızla misafirlerinize farklı bir lezzet sunabilirsiniz. Afiyet olsun...

MALZEMELER

1 su bardağı dövülmüş ceviz
    1 yemek kaşığı domates salçası
    1 tatlı kaşığı biber salçası
    1 kaşık tereyağı
    2 kaşık sıvı yağ
    2 diş sarımsak
    1 tatlı kaşığı kimyon
    Pul biber
    Tuz

TARİF

Tereyağını eritin ve sıvı yağı ekleyip salçaları yağda bir iki dakika kavurun.

İnce dövülmüş cevizi ve ezilmiş sarımsağı da ekleyip son olarak tuzu ve baharatları ilave ederek karıştırıp fazla bekletmeden ocağı kapatın.

Soğuduktan sonra servise sunabilirsiniz.
çook severim kahvaltıda yerim  :hungry: :hungry: :hungry:

asya81

MALZEMELER

Dilim ekmek
    Salça (İsteğe göre domates veya biber salçası
    Beyaz Peynir
    Tereyağı
    Kekik
    Pul Biber

TARİF

Dilimlenmiş ekmeklerin bir yüzünü teflon tavada kızartıp çevirdikten sonra üzerine sırasıyla; tereyağı ve salça sürüp, peynir parçalırını serpiştirip, kekik ve pul biber ile tatlandırarak diğer yüzünün de kızarmasını bekleyip tavadan alın ve soğutmadan çay eşliğinde servis edin.