ROTA virüsü aşısını yaptırdınızmı,yada yaptırmayı düşünüyormusunuz?

Başlatan ¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨, 06 Eylül , 2011, 17:40:52

« önceki - sonraki »

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Arkadaşlar bu aşı özel bir aşı zehirli ishale karşı bir tür bağışıklık aşısı devlet bu aşıyı kapsamına almamış ücretli olarak yapılıyor  iki doz 300 tlye falan gelıyor ücreti önemli değil ama bu aşıyı vurduran bazı arkadaslar yan etkılerınden yakınıyor kımısının çocugu ishal olmuş 3 ay gecmemiş o yuzdende tedirginim sizler ne yaptınız kafam çok karışık madem önemlı bu aşı ozamn devlet neden aşı takvımınde belırtmıyorda özel olarak vuruluyor :icon_scratch:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

sekerbebe

slm cnm bende vurdurmaıcam param yok cunku napim ..sen neler yapıyosun baakalım cnm.

Aytii

Dünürüm ben vurdurmıcam

doktorumla konuştum

dediki 100 de 100 korumuyor bu aşı bebekleri illa korumama payı oluyomuş

mecburi değil zaten anne babanın isteğine bağlı

bende yaptırmıcam

zaten yeteri kadar aşı yiyo yavrucuk doğduğundan beri o eksik kalsın

zaten aşı demek virüsü vücuda sokmak demek

vurdursanda vurdurmasanda bebekler ishalı geçiriyor

tgbybr

tatlım ben de yaptırmıcam. gözde rüzgar a yaptırmış rota virüsü kapmış yavrucak yine de. parası neyse de yazık bebişlere...

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

bende sizin gibi düşünüyorum tugbacım ve aytenim dediğinie göre tam korumuyormuş ee ozamn neden yaptırayım ki :dontknow:çocugum o virüsü vücuduna alacak ister istemez yan etkısı olacak
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

burcum

bizim dr muz imkanınız varsa yaptırın demişti yaptırdık anadoluda daha sık görülen bir hastalıkmış

gülay t.

Canım imkanın varsa yaptırmanı öneririm bugüne kadar bu aşıdan dolayı olumsuz şeyler yaşayanı pek duymadım, ama şayet yaptırılmazsa rota virüsü kaptığı takdirde çok ağır geçiriyor bebekler bu hastalığı. Hiçbir aşı yüzde yüz korumaz hastalıklardan, sadece vücudun bu mikrobu tanımasını ve çok daha hafif atlatılmasını sağlar. Ben yaptırdım ve çok şükür ne yan etkisi oldu ne de bugüne kadar hastalığa yakalandı.

elif35

ben yaptırmadım gerek görmedim açıkçası çünkü duydum bir arkadaş da yaptırdı ama bebeği rota virüsüne yakalandı ve hastanede yattı dememki o kadar koruyan bir aşı değilmiş eğer o kadar önemli olsaydı devlet karşılardı diye düşünüyorum  :icon_scratch:

veliff

ben yaptırdım oğluma bence imkanınız varsa yaptırılması gereken önemli bi aşı..
ağızdan yapılan bi aşı bebeğin yutmasını, geri çıkarmamasını sağlamak lazım yoksa aşı tutmayabilir belki koruma olmamsıda bu yüzdendir.
ama bizim komşunun 2 çocuğu var rota virüs oldular aşı olan çok hafif atlattı ama öbürü bi türlü iyileşemedi..

asya81

ben bu rotayı 2.kes duyuyorum görümcemin oğlu kapmış hastaneye yatırmışlar ondan beridir hep hasta oluyor.geçengünde eşimin kuzeninin oğlu rota oldu oda hastanede yattı tuvaletten felan bulaşıyormuş.

Aytii

Alıntı yapılan: elif35 - 07 Eylül , 2011, 09:28:52
ben yaptırmadım gerek görmedim açıkçası çünkü duydum bir arkadaş da yaptırdı ama bebeği rota virüsüne yakalandı ve hastanede yattı dememki o kadar koruyan bir aşı değilmiş eğer o kadar önemli olsaydı devlet karşılardı diye düşünüyorum  :icon_scratch:

aynen. benim doktorumda öyle dedi. 100 de 100 korumuyor dedi oyüzden ısrar etmiyoruz yaptırmanız için. sizin kendi isteğinize bağlı. eşimde sordu tavsiye ediyomusunuz diye.  yani bişey diyemiyorum dedi doktor

aysev

arkadaşlar.. mutlaka yaptırın. yazık çocuğa falan demişsiniz de neden yazık olsun ki? aşı bu.. maliyetli bir aşı diye devlet karşılamıyor büyük bir ihtimalle. zaten ağızdan alınan damla şeklinde, canını da yakan bişey değil. ateş falan da yapmıyor. ben 2 doz yaptırdım oğluma hiçbir yanetkisini görmedim. hatta 3. dozu da yaptıracağım..
allah korusun bu rahatsızlığı geçirise kafamı duvardan duvara vurmak istemiyorum....

gülay t.

Alıntı yapılan: aysev - 07 Eylül , 2011, 14:03:55
arkadaşlar.. mutlaka yaptırın. yazık çocuğa falan demişsiniz de neden yazık olsun ki? aşı bu.. maliyetli bir aşı diye devlet karşılamıyor büyük bir ihtimalle. zaten ağızdan alınan damla şeklinde, canını da yakan bişey değil. ateş falan da yapmıyor. ben 2 doz yaptırdım oğluma hiçbir yanetkisini görmedim. hatta 3. dozu da yaptıracağım..
allah korusun bu rahatsızlığı geçirise kafamı duvardan duvara vurmak istemiyorum....

Aynen canım katılıyorum.

Bir de arkadaşlar aşı vurulunca vücuda virüs veriliyor evet ama bu kötü birşey değil ki aksine hasta olduğunda vücut o mikrobu daha önce tanımış oluyor ve gerçek bir hastalığı çok daha kolay atlatıyor, pahalı bir aşı ve devlet karşılamıyor yoksa önemsiz olduğundan değil. Kesinlikle aşıdan sonra hasta olmayacak değil ama çevredeki  aşı olmayan çocuklara nazaran çok daha hafif atlatacaktır gözlemlerseniz fark edersiniz.

hümeyra_t_e

ya bende düşünüyodum yaptırsam mı yaptırmasam mı diye yorumları okuyunca kafam karıştı  :icon_scratch: