Aranızda Kan Uyuşmazlığı Olan Var mı?

Başlatan sude, 17 Mayıs , 2008, 10:59:56

« önceki - sonraki »

°•.ℓανιηуα.•°

nurum kalbini çürütme,ferah tut. bişi olmamıştır.. ama önleminizi de alın.

bizi haberdar et. merakta bırakma  :opucuk:

Lă_Tăhzen!

sabahtan beri basim agriyor kafaya takmatan esime dedim hemen bbilet al turkiyeye gidicem sakinlestirdi

Doktorumuzu aradik ve jinekolog bi arkadasim var  sordum ayni seyleri soylediler dahha cok kucuk oldugu icin etkilemez dediler 1 ay sonra randevum var ozaman analizler yapilacakmis

Yinede onumuzdeki hafta baska doktora gidicem hamile arkadaslarrimada soyledim doktorlarina sorsunlar diye

Aselde boyle degildim suanda daha cok tecrubeye sahip olunca herhalde cok titizleniyorum bide anksiyetenin vermis oldugu bi durum olsa gerek her an panik halimdeyim sag salim bi bbitirseydim gunleri

Balböceği

Canım bozma moralini  :opucuk:

Kızda iğne olmadın mı ? Yanlış hatırlamıyorsam benim halam iki çocuğunda olmuştu  :dontknow:

Lă_Tăhzen!

olmadim canim ya gerizekali doktorum bbildigi halde yapmamis  :violent1:

ayy

canım benim anemle babadada varmış tabi bilmiyolarmış anlatayım nasıl öğrendiklerini..
benim  ünv yi kazandıgım yıl annemhamiş kaldı :-ooo :-ooo :-ooo 3 ay regli olmadı sonra kanama vs.geldi biz menopoz beklerken kadın hamişmiş meger tabi düşük yapıyormuş o sırada uyşmazlık oldugunu öğrendik..
dr sormuş senin çocugun yok dimi diye annemde hayırrr varr hemde 4 tane demiş.dr sormuş engelliler öyleyse demişşş annem dr kızrak ne diyorsunuz sizz hepside turp gibi maşşaallah hiç bişeyleri yok demiş.dr nasıl olur demiş 4 demi normal imkansız demiş annemde sen Allahtan dahamı iyi bilecen hem ben yalanmı söylüyom hepsi eşşek kadar oldu demiş dr a bigüzel kızmış bağırmış çıkmış
ama benm sonradan öğrendiğime göre hamileliği planladıgında dr gidiyorsun ve o seni bilginlendirir tek yapman gereken sanırım bitane iğne vurdurman kuzum.korkulacak bi durum değil.bizim kan gruplarımız babama çekmiş neyseki annem hastlanınca kan bulamıyoruz ona :sad1: :sad1: :sad1:
seninde 2. meleğin sağlıcakla gelecektir ve bişeycik olmayak korkmana gerek yok kuzum...
haa yanlış anlaşılmasın annem düşüğünü uyşzmazlıktan yapmadı hamiş oldugunu düşünmedimiz için dr gitmedi ya ondan yaptı :dontknow: :dontknow: :dontknow:

ayy

gec kaldıgını düşünmüyorum bende daha çok minik yavrun kuzum :amin: :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

beynâ

canım test yapılmadı mı indirekt coombs testi? bizde de var eşimle.. ilk haftalarda yaptırmıştık,negatif çıkmıştı yani bi sorun yoktu.. dün yaptırdık yine 28. haftada olduğumuz için,yine negatif çıktı şükür.. yine de iğne yaptıracak mıyım onu bilmiyorum ben de.. :-\

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: AYŞE TEYZE - 14 Mart , 2013, 14:36:20
canım benim anemle babadada varmış tabi bilmiyolarmış anlatayım nasıl öğrendiklerini..
benim  ünv yi kazandıgım yıl annemhamiş kaldı :-ooo :-ooo :-ooo 3 ay regli olmadı sonra kanama vs.geldi biz menopoz beklerken kadın hamişmiş meger tabi düşük yapıyormuş o sırada uyşmazlık oldugunu öğrendik..
dr sormuş senin çocugun yok dimi diye annemde hayırrr varr hemde 4 tane demiş.dr sormuş engelliler öyleyse demişşş annem dr kızrak ne diyorsunuz sizz hepside turp gibi maşşaallah hiç bişeyleri yok demiş.dr nasıl olur demiş 4 demi normal imkansız demiş annemde sen Allahtan dahamı iyi bilecen hem ben yalanmı söylüyom hepsi eşşek kadar oldu demiş dr a bigüzel kızmış bağırmış çıkmış
ama benm sonradan öğrendiğime göre hamileliği planladıgında dr gidiyorsun ve o seni bilginlendirir tek yapman gereken sanırım bitane iğne vurdurman kuzum.korkulacak bi durum değil.bizim kan gruplarımız babama çekmiş neyseki annem hastlanınca kan bulamıyoruz ona :sad1: :sad1: :sad1:
seninde 2. meleğin sağlıcakla gelecektir ve bişeycik olmayak korkmana gerek yok kuzum...
haa yanlış anlaşılmasın annem düşüğünü uyşzmazlıktan yapmadı hamiş oldugunu düşünmedimiz için dr gitmedi ya ondan yaptı :dontknow: :dontknow: :dontknow:

tesekkur ederim yuregime su serptin annen sanliymis bende dun dusuuyodum eskiden sanki kann uyusmazligi igneleremi varmis  kan uyusmazligi yasayan bisuru cift varmistir illaki bu sekilde dusunerek kendimi rahatlatiyorum ama illaki sart analizler v.s

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: beynâ - 15 Mart , 2013, 15:35:59
canım test yapılmadı mı indirekt coombs testi? bizde de var eşimle.. ilk haftalarda yaptırmıştık,negatif çıkmıştı yani bi sorun yoktu.. dün yaptırdık yine 28. haftada olduğumuz için,yine negatif çıktı şükür.. yine de iğne yaptıracak mıyım onu bilmiyorum ben de.. :-\

Ahh canim turkiyede yasasam bunlarrin hicbirini sorun haline getirmem yasadigim ulke 10.dunya ulkesi olunca malesef terreddut ve endiselerim oluyor fazlasiyla hafta ici gidicem  umarim biliyolardir bu testi soylicem gec kalmaktan korkuyorum 

dun okurken gormustum 28.hafta da nnegatif cikarsa doguma kadar bi etkilesim soz konusu olmamasi icin yapilmasi gerekiyomus bu ignenin

ayy

kötü şeyler getirme kuzum aklına ama biran önce dr a gitmeyide ihmal etme :opucuk: :opucuk:
bebişine bişey olmayacak korkma annesii :amin: :amin: :nazar: :nazar: :love9: :love9: :opucuk: :opucuk:

Lă_Tăhzen!

insallah canim ama nedense icimde hep onu kaybedecek gibi bir his var kendimi yipratiyorum bu dusunceyle  :honk:

p.tesi gun gidiyorum doktora insallah hersey yolundadir ve yolunda devam eder saglikla sihhatle alirim insallah kucagima

burcum

nurcum üzüldüm :y25: inşallahhhhhh önemli birşey olmaz :opucuk:ALLAH ın izniyle hayırlı haberlerinizi bekliyorum :amin:

Lă_Tăhzen!

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

yabanci ülkede yasayan biri olarak seni iyi anliyorum  :-\ her ne kadar buranin dilini bilsekde genede sanki bizi anlamiyolar yada umursamiyolarmis gibime geliyo bide türkiyedeki doktorlar gibi ilgi alakali ve bilgili deiller  :cildir: insallah bi sorun yoktur pazartesi git doktora ama oazamana kadar bekleyemezsen hastaneyede gidebilirsin
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

tulayysl

canim sonuna kadar okuyamadim.naptin vilmiyorum ama soyle solim zaten.ilk cocukta sorun olmuyo. ilk xoxuk kan geubu pozirifse ikinxi gebeliginde igne vurulman gerekiyor. orkma sorun olmuyor inaallah. sik.karsilasilan bi dyrum bu.