Danone yogurtlarina dikat edin arkadaslar. Bu Fransizlardan herseyi beklerim ben

Başlatan -Butterfly-, 16 Mayıs , 2008, 20:15:56

« önceki - sonraki »

-Butterfly-

İlginize;
Danone markasını Türkiye'de bilmeyen yok. Sabancı holding ortaklığı ile  ve  sağladığı güven ile Danone Türkiye'ye girmiş oldu. Bu gün
sabancı ile ortaklıklarının bitmiş olmasına rağmen çoğu insan
sabancı holding ile ortak olduğunu  zannederek bu ürünleri almakta. Peki,
Fransızlara ait olan  Danone Türkiye'de neden bu kadar çok
çocuklar üzerine ürün çıkartmakta ve ucuza satmakta hiç düşündünüz mü?
Aklınıza bir marka düşmanı hatta yabancı düşmanı Profesör
yazmış bu mesajı şeklinde bir fikir gelebilir.  Söz konusu olayın
geleceğimiz üzerinde oynanan çirkin bir oyun olduğunu
laboratuar  sonuçlarını aldığım zaman ortaya çıktı. Sizde eğer
bilimle özellikle fen bilimleri ile ilgileniyorsanız söz konusu
üründen alın ve bir fen laboratuarında içerik testi yaptırın
(ücreti en fazla 40$) sonra bu sonucu bir nörologla paylaşın bakın neler
olacak. Gelişim ve düşünme üzerinde etkili hormanal
dengelerin, özellikle muhakeme kabiliyetinin nasıl engellendiğini
bir nörolog anlatsın size o zaman benim gibi tatmin olursunuz.
Danonenin Türkiye için üretilen ürünlerinin içerisine çocukların
zihinsel ve bedensel  gelişimini etkileyecek madde olduğu ne yazık ki bir
gerçek ve şu an Daninolar sadece 2 ve 12 yaş arası çocuklara yedirilmekte.
Yani tam gelişim zamanında. Gelecek nesillerimizin
zeki olmasını engellemek için şimdiden yoğun çaba içerisinde
oldukları anlaşılıyor ve tüm pazarlama şirketleri şuan Danone ile
anlaşmalı. Kapı kapı dolaşıp piyasa fiyatının altında ürünlerini 
satmaktadırlar. Ayrıca şirketlere ve dağıtım elemanlarına çok iyi ücret 
ödenerek daha fazla surum yapılmakta, daha fazla insana  ulaşmaktadırlar.
Lütfen Danone ürünlerini kullanmayalım ve  bu  konuda bizler duyarlı
olabiliriz. Ama bu yetmiyor. Marka düşkünü bir  gençlik olduğu sürece bu
firmaların Türkiye'de  ekmeklerine yağ  sürülecektir. Lütfen uyanalım ve 
uyaralım.

Prof. Dr. Turan Karadeniz
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Ordu Ziraat Fakültesi
Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı ORDU
Tel: +90 452 230 05 56
Faks: +90 452 225 12 61

nisan

canım bende bu danone yoğurt larla ilgili duyumlar almıştım ama sonradan firma yetkilileri çıktı açıklamalar yaptı ayşe özgünün oynadığı bir reklam filmi var çocukların yediği meyvalı yoğurt danoneyle ilgili gittim bizzat inceledim falan diye valla bişi anlamadım  :icon_scratch: eğer bu gerçekse çok kötü düşünemiyorum bile insan sağlığı bu kadar ucuz mu bu tr de peki acaba yetkililer uykuda mı  :caca: ama bu yabancılardan herşey beklenir türk ün türk ten başka dostu yoktur ben bunu bilir herzaman bunu söylerim... hakkımızda hayırlısı...bunu yetkili kişilerin araştırıp ilgilenmesi lazım... mesela sağlık bakanı ama şuan da daha önemli işleri olduğu için çok zor ancak kendi paçalarını kurtarmakla meşguller şu ara...  ::) 

bengü

canim danone sade türkiyede satilmiyoki almanyadada var eger öyle bisey olsa bence tr olmasada almanya diger ülkeler illa farkederdi ya ama yinede icime süphe girdi almiyorum artik baska markaninkini aliyorum.
mutlu olmak icin gülmeyi bekleme

desree (Özlem)

Bu bilgi senelerdir maillerde dolaşıyordu daha sonra bu prof. çıkıp yalanlamıştı danone de açıklama yapmıştı, şimdi Ayşe Özgün reklamlarında boy gösteriyor olmadığı söyleniyor geçenlerde eşime yine "danone kullanmayın çocukları gerizekalı yapıyor" diye bizimde içimize kurt düştü başka marka alıyoruz, yani yalan mı doğru  mu tartışılır bir bilgi en iyisi bi labarotuvar da herhangi bir danone ürününü test ettirmek

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

ravzahamza

ya arkadaşlar illada hazır meyveli yoğurt alıcaz diye bi kuralmı var valla kızım 4 yaşında oğlum 4 aylık evime sokmadım isterse söylentiler yalan olsun en güzeli kendi ellerimle herşeyin tazesini kullanarak hazırlamak o zaman içim rahat eder kim ne derse desin kimse kimsenin çocuğunu bi anne kadar koruyamaz o anne eli değmiş muhabbetleri hikaye asıl para kokusu sinmiş sahte anne şefkati pozlarına giriyolar
VARLIĞINIZLA CANIMA CAN ÖMRÜME ÖMÜR KATTINIZ SİZİ ÇOOK SEVİYORUM CANLARIM

Balböceği

bizde aliyoruzzz ama hakkinda ileri geri konusuldu danonenin sonraaa geri bisiler oldu aman

мiŁenα.

meyve puresı yap yogurtla hafıf sekerlendır al sana danone ben yedırmem yavruma bole seyler dogalı varken :cussing:

:love9: :love7: :love9:

βαlκιz

ben meyveleri ezip kendi yaptıgım yogurtla karıştırıyorumm ohh mis gibiii
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

zeynepceylin

oğluma danone falan hiç almadım araadabir oda çok nadir ülkerin meyveli yoğurdundan aldım onu bile çok az aldım o yüzden alışmadı kendim meyveli yoğurt yaptım doktorum tavsiye etti doğal yolla yap kesinlikle onlardan tüketme dedi...herşeyin doğalı garantili çocuklarımız için çok önemli...

HoŞGeLDiN KıZıMMM ZeYNeP CeYLin'iMMM..

мiŁenα.

..BahaR●●

ben hazır olan herşeye karşıyım
cocukların gelişim döneminde
hazır corbalar hazır yoğurtlar
herşeyi kendmz doğal yapabiliriz
cocuklarımız sağlığı çok önemli....

Balböceği

maalesef bizimkiler yediriyorlarrrr  ::)

aslinda arastirilmaliiii ya meyveli yogurdu yapmakda ne varr

:icon_scratch:  ama kim yapacakda yedirecekte

..BahaR●●

ARTIK HER ÇEŞİT MEYVE VAR MARKETTE PAZARDA
GERÇİ HEPSİ HORMONLU AMA NEYAPALIMM
DOĞALINI NERDEN BULALIIMM
GÜLŞAHIN DEDİĞİ GİBİ MEYVEYİ EZ YOĞURTLA KARIŞTIR
MİS GİBİ YEDİR.....

βαlκιz

Eskiden anneler bebeklerine yoğurdu evlerinde kendileri yapardı. Şimdilerde ancak çok az anne bebeklerine kendileri yoğurt yapıyorlar. Yapsalar da şekerin esiri olan çocuklar bu yoğurtları ağızlarına koymuyor. Meyveli yoğurtları ise aşırı miktarda tüketilmeye başlandı. Yesinler ne olacak kalsiyum da alacaklar, bunun ne zararı var diye düşünülebilir. Normalde bir yoğurdu 100 gramında 4-5 gram kadar şeker varken meyveli yoğurtlarda 16-18 gram şeker vardır. Maalesef birçok çocuk hekimi bebeklere bu şekerli yoğurtları yemelerini öneriyorlar. Çocuk hekimlerinin çoğu ve aslında bu yoğurtların çok şekerli olduğunu kabul ediyorlar ama yüksek kalsiyum içeriğini öne sürerek bu yoğurtların yenmesini teşvik ediyorlar.Hatta yoğurt firmaları çok sayıda çocuk hekiminin muayenehanelerine küçük buzdolapları koyarak içlerini şekerli yoğurtla dolduruyor. Hekim bu buzdolabındaki küçük yoğurtları parasız çocuklara dağıtıyor (tıpkı uyuşturucu satıcılarının insanları alıştırmak için başlangıçta uyuşturucuyu bedava vermeleri gibi) .Bunları yiyen çocuklar şeker bağımlısı oluyorlar ve sebze-meyve yemiyorlar. Yediklerinin çoğu unlu ve şekerli gıdalar ve abur cuburlar oluyor. Böylece gerekli vitamin, mineral ve lifleri alamıyorlar. Peki sonra ne oluyor. Gelsin diş çürükleri, ortodontik bozukluklar, hiperaktivite, otizm, şişmanlık, diyabet, alerjik hastalıklar, sık enfeksiyonlar vb.......KAYMAKLI YOĞURTMarketlerden aldığınız kaymaklı yoğurtların kaymağının nasıl yapıldığını hiç merak ettiniz mi?  "Öyle saçma şey olur mu? Yoğurt mayalanırken kaymağı zaten kendiliğinden oluşur" diye düşündünüzse yanıldınız..  Sütün içindeki yağın tamamını alıp tereyağı olarak değerlendiren firmalar, son yıllarda kaymaklı yoğurda olan talep artınca yeni bir yöntem geliştirdiler. Hazır yemek sektörü için pazara sunulan ve tereyağı aroması bulunan bir margarini bir miktar sütle birlikte eritilip yoğurdun üzerine kaymak diye dökülüyor.Aynı marka ve çapta yoğurdun kaymaklısı ve kaymaklısı var. Tabii tüketicinin aklına şöyle geliyor. İkisi de baştan kaymaklı ama birinin sonradan kaymağı alınıyor. Halbuki ikisi de baştan kaymaksız kaymaklı denilene kaymak döküyorlar. Sonra da yoğurdun üzerine de doğal diye yazılıyor utanmadan. Prof. Dr. Ahmet AYDIN 
  bu yazıyı çocukların doktorunun sitesinden aldım başka bi dktorun yazısı .....
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3: