doğum öncesi ve sonrası sizi en çok yoran şey ne oldu???

Başlatan °•.ℓανιηуα.•°, 26 Ağustos , 2011, 01:54:31

« önceki - sonraki »

°•.ℓανιηуα.•°

inanın beni ne hamilelik yordu ne doğum ne de şu anda bebeğimin bakımı.

en çok ilk doğum yaptığım 1 ay bebeğimi emzirmekti. ne zor işmiş emzirmek. göğüs yaraları da cabası... Allahımmm... neyseki düzene girdik...

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

benim de göğüs yaralarım canımdan bezdirdi  :cildir: bugün 40 gün olduk ama hala geçmedi ve sütümün hala yetersiz olmaması beni çok sinirlendiriyo  :cildir: :cildir:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

AyNi

beni en çok yoran uykusuzluuuuuk... hamileliğimde öğlen 11e kadar uyuyan ben, doğumdan sonra 6-7 arası uyanıyorum.. bide geceleri 2 defa emzirmek için uyanıyorum.. şöyle 7-8 saat bir uykuda uyumayı özledim  :y25: :y25:

bidee ev işleri çok yoruyor beni.. çamaşır, bulaşık, ütü, temizlik, bir yandan bebeği uyut, bir yandan doyur, bide yemek yap, poooffff çok yorucu..   :-\ :-\ bazen  bir günde 24 saat yetmiyor bana  :k06: :k06:

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

hamileyken beni yoran tek sey erken dogum riskiydi ...
dogumdan sonra da sadece emzirmekkkk .... gögus yaraları aylarca surduu gecmek bilmedi
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

dirim

doğum öncesi çok rahattım,doğumdan sonra en çok emzirmek yıprattı beni
sütün var mı yok mu?doydu mu doymadı mı?niye ağlıyor?aç bu çocuk gibi lafları duymaktan gına gelmişti.

Balböceği

Dogum oncesi son aylar oturup kalkamamak..

Dogum sonrasinda oglum 20 gun sonra tam 1,5 ay cektirdi..

ondan sonraa cok sukurrr hersey normale donmustu, gece yatirirdimmm

sabah 11 kadar uyanmazdi bende derinn derinnn uyku cekerdim  :sleepy1: :sleepy1:

Cok sukurrr simdi gayet iyizzz anasinin kuzusu yormaz beni ...

Sute gelirsekkk uzunnn uzun yazmam lazimmm  :'(

βαlκιz

dogum öncesi  ::) ::) mide bulantılarııııııı  :igrenc: :cildir: :cildir: :cildir:

dogum sonrası uyku sorunuuuuuuuuuuuuu  :cildir: :cildir: :cildir:

şimdi çok şükür herşey güzel  :hello2:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

°•.ℓανιηуα.•°

sanırım herkesin ortak en büyük problemi uykusuzluk ve emzirme.

ben diyorum ya,şu emzirme olayı,sütüm yetecek mi yetmicek mi stresi beni öldürdü  :cildir:

burcum

doğum öncesi kendi ailemle ilgili sorunlar doğum sonrası kendi ailemle ilgili sorunlar :honk:

Lă_Tăhzen!

illaki oluyor dogum öncesı ve sonrası bebekle alakalı problemler
her anne gıbı bende dogum öncesı ılk aylar  mıde bulantıları son aylar  koca bı göbekten dolayı bel agrıları çektim
dogumdan sonra ise resmen  damdan dusmuse dondumm delıksız uyudugum zamanlar bıtmıstı gecenın bı yarısı cıyak cıyak aglayan bana ıhtıyacı olan bı bebek uykusuz geceler  hepsi tatlı telaslardı
suanda isee dıyorumm ılk 1 senede ne varmıs ıyıce hırcınlastı yaramazlastı hareketlendı herseyım kısıtlandı
ama ıyıkı var dıyorum rabbım yoklugunu göstermesın tatlı cadımın  :D

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 26 Ağustos , 2011, 09:30:55
beni en çok yoran uykusuzluuuuuk... hamileliğimde öğlen 11e kadar uyuyan ben, doğumdan sonra 6-7 arası uyanıyorum.. bide geceleri 2 defa emzirmek için uyanıyorum.. şöyle 7-8 saat bir uykuda uyumayı özledim  :y25: :y25:

bidee ev işleri çok yoruyor beni.. çamaşır, bulaşık, ütü, temizlik, bir yandan bebeği uyut, bir yandan doyur, bide yemek yap, poooffff çok yorucu..   :-\ :-\ bazen  bir günde 24 saat yetmiyor bana  :k06: :k06:
gece 2 defa kalkmakmı
son 3 haftadır gece 6-7 defa uyanıyorum ve oturarak emziriyorum düşün ayşem

gökkusağı

:-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo

ben naaapıcam o zaman sabah  11 den önce uyanamam asla yani bayaa bi uykucuyum nasıl dayanıcam acep
  :-\
Nakşediyor yüreğime ilahi bir kudret.!
..diyor ki;
Eyy kul'um.!
imtihan'ın RABBiN.!...için,
Sabret.! ♥

Aytii

doğum öncesi aldığım kilolar beni yoruyodu her hareketimde nefes nefese kalıyodum  :k06:

doğum sonrasında uykusuzluk yoruyo beni  :-\

AyNi

Alıntı yapılan: kadriyee - 26 Ağustos , 2011, 21:41:36

:-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo

ben naaapıcam o zaman sabah  11 den önce uyanamam asla yani bayaa bi uykucuyum nasıl dayanıcam acep
  :-\

valla canım aynen bende öyleydim, hamileliğim çoğu zamanı uyuyarak geçti  :k06: :k06: ama şimdi kızım için dayanıyorum... kendini şimiden hazırla, hamilelikte boool bol uyu, içinde kalmasn  :k06: :k06:

AyNi

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 26 Ağustos , 2011, 21:37:36

gece 2 defa kalkmakmı
son 3 haftadır gece 6-7 defa uyanıyorum ve oturarak emziriyorum düşün ayşem

bende oturarak emziriyorum canım, daha hiç yatarak emzirmedim, allah korusun uyuyakalırım, altımda kalır diye korkuyorum.. çok şükür fazla uyanmıyor ama arada uyandığı zaman uyutması zor benimkininde  :-\ uuyandırmadan emzirirsem sorun yok ama uyanırsa en az 1,5 saat uyumaz  :BangHead: