13 Mayıs , 2024, 10:39:08

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

İkiz Annelerinin Sayfası

Başlatan nurcannn, 16 Mayıs , 2008, 10:04:14

« önceki - sonraki »

akrep79

sudecim nerelerdesin görüşemiyoz, bayram tatili girdi benim çocuklar hasta oldular acillere gittik gece yarıları bu ara okadar yoruldumki anlatamam çıldırmak üzereyim  :cildir: :cildir:

sude

aynen canım bende cıldırmak uzereyım bayramda ıkı cocugumla kayganagıle gıttık arefe gunu orda kaşldık 1.gununun aksamına kadar cocuklar hasta oldu orda bende hastayım nezleyı atlattım sımdıde cok kotu oksuruyorum ben neyse dayanıyorumda kızım da nezle oldu oglusumda hala oksuruk ılac ılac nereye kadar canlarım ya bu kurtulamadık hastalıktan.kıs gırdıgınden berı arka arkaya bu ucuncu hastalıgımız.sızede cok gecmıs olsun  ıkı cocugunda aynı anda hasta olması cok kotu ıkısıde mız mız oluyor huyları degısıyor bı atlatsaydık bı rahatlasam cok sevınıcem.allah sabır versın bızlere canım. :amin: :amin: :amin: :amin:
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

akrep79

amin canım allah yardımcımız olsun. neyseki benimkiler şimdilik iyiler ama bayramda kızım çok korkuttu gece 12 de hastaneye gittik acil ateş 39 du bi saat kadar sırada bekledik  kızımın ateşi arttı artık dedim bu çocuk havale geçircek neyse doktor muayene etti hemen ateşini ölçtüler 40.5 ateş düşürücü iğne yaptılar sonrada duşa soktuk düşürene kadar uğraştık gece 4:30 gibi eve geldik ama ben mahfoldum oğlumuda götürdük tabi ben ebrar la eşimde erol la ilgilendi iki çocukla baya yorulduk ama dediğim gibi şimdi iyiler. sizede geçmiş olsun canım rabbim hastalıklardan korusun  :amin:

akrep79

sude

merhaba canım bır haftadır mısafırım vardı pek fırsat bulamadım.kerım halaıyı olamadı tekrarlıyo oksurugu burun akıntısı bı tam atlatamadık evden dısarı cıkmıyoruz valla gene hasta oluyoruz anlamadım ben nasıl oluyo.cok huysuz oldu ıkısıde hıc uyumuyorlar zorla uyutuyorum gecelerı hele hıc uyumuyıorlar sureklı emzık atıp sonra gerı ıstıyorlar cıldırmak uzereyım ne gece ne gunduz uyku var cok yoruluyorm ınan ayakta durucak kounusucak bıle halım kalmadı valla.salak gıbı ruh gıbı dolanıyorum evde.napıcaktım napıcaktım dye dusunup duruyorum yapacagım seyıde unutuyorum artık allahım sen sabır ver cok zorlanıorum bı kadın da bulamadım kendıme bıtane bulmustum oda olmadı evlenıp gıdıyor sen naptın nasılsın cocuklar nasıl oldu

akrep79

ah canım ya okudukça üzülüyorum inan ben o günleri atlattım sende atlatıcan inan ama bu sefer başka sorunlar çıkıcak olsun canları sağolsun çok istedik rabbim nasip etti napalım.derler ya çocuğun hasta olduğuna değil huy değiştirdiğine yanarım aynen öle benimkilerde seninkiler gibi huysuz oğlum sabahtan beri ağlıyo hiç sebepsiz valla allah sabır versin diyom başkada bişey diyemiyom bizim için. ama seninkiler bi ayaklansalar sana olan yükleri hafifler bari canım sana öksürük için papatya çayını önerebilirim ben kullanıyorum iyi geliyo ama sallama değil gerçek kurutulmuş papatya hatta ıhlamura 4-5 papatya, ince elma dilimi, bide limon dilimi, atarsan oda çok iyi geliyo sudecim çok geçmiş olsun inşallah düzelirler rabbim yar ve yardımcın olsun.  :amin:

sude

saol canım ıhlamur cayını hep yapıyprum ama ııhh faydası olmuyor vıks yapıyorum hergece yatmadan onune arkasına bırde bez koyuyorum sularını hep kalorıfer petegının ustune koyuyorum ılık olsun dıye actıdem oksuruk surubu verıyorum aferın sogukalgınlıgı ıcın ılac verıyorum ateslendıklerındede pedıfen verıyorum oksuruklerı baya azaldı sımdı ama dedıgım gıbı cok huysuz oldular kız benım yanımda oglanda babasının yanında yatıyor sabaha kadar ıkımızde gozumuzu kırpmıyoruz salak salak dolanıyoruz ıste oyle.ahh canım amin bıbuyuseler dedıgın gıbı bıraz rahatlarımda.ocagın 9unda 7 bıtıcek 8ay a gırıcez hazır sut verdım bugun ıcıne 2cıcıbebe koydum bırazda seker attım ıctıler vereyımmı bundan sonra yoksa erkenmı canımya hep mama hep mama bısey yemıyorlar zorla yıyorlar cıcıbebe falan yemıyorlar yogurt yemıyorlar evde meyve puresıyaptıgımda boohh dıyorlar zorla yedırıyom tadını alsın dıye baskaları bızım ayımızıda herseyı yedırıyormus.arada tarhana corbası yapıp verıyorum yemeklerın suyundan bırer kasık verıyorum baska napmalıyım.muhallebı yaptım onuda yemedıler.hıcmı yemıceklerkı yoksa ılerde yerlermıkı.oglum 700 gr almıs 20gun ıcınde ama kızım 200gr almıs kızım 7.200 oglumda 7700 olmus masallah.sence ıyımı canım ya buayda bu kıloları.kızım onde gıderken oglum kızımı gecıyor bıle.sankı dıs cıkartcaz bıde ellerı hep agızda salya sumuk heryer :ehi:ne bulsalar agızlarında calgel jel suruyorum arada.bırde ıkı caykasıgı zeytınyagı ıle 1damla papatya yagını karıstırıp sur dıs etıne demıstı bır dr tvde onu yaptım bugun bakalım ınsallah faydası olur cabuk cıkmasına yardımcıolurmus bu karısım.ohh bırsuru yazmısım daha zamanım olsa cok sey yazıcamda belım agrıdı valla uyurlarken ıkı dakıka uzanıyım cok yoruldum vallahı hadı optum canım hoscakal :wave:

akrep79

sudecim rabbim sıhhat versin öncelikle. papatya çayını bi dene derim ben, sonuç ta bi yan etkiside yok.ben hep öksürük şurubu olarak(asist pediatrik )kullandım oda gayet iyi, ateş düşürücü olarakda (ibufen )doktoruna danışıp bunlarıda kullanabilirsin.canım kilolarıda gayet iyi oğlunun ilerde olmasını pek önemseme bence, benimkileri görmüyonmu gören araları ne kadar diye soruyo kimse ikiz olduklarına inanmıyo sağlıkları yerinde olsun kilo pek önemli değil. senin yaramazlar diş döneminde oldukları için huysuzlukları ve uykusuzluklarıda çok normal ellerine ya havuç ver yada taze soğanın arka kısmını özellikle soğan verirsen damak uyuşuyomuş ve çocuk azda olsa rahatlıyomuş.sudecim keşke daha fazla yardımım olsa benimkiler allahtan diş dönemini rahat geçirdiler fazla sorun yaşamadım inşallah seninkilerde ilk dişten sonra rahatlarlar rabbim sabır versin görüşürüz  :hello:

akrep79

sudecim nerelerdesin ben bu aralar giremiyorum kriz bizide vurdu eşim evde bi çalışıyo bi çalışmıyo oda evde oldumu bende giremiyom malum.çocuklar nasıl oldular sen nasılsın habersiz bırakma görüşürüz  :hello:  :hello:

sude

canım merhaba musaıt oldugumda yazıcam gorusuruz ceylın kucagımda yazamıym fırsat bulunca yazıcam gorusmek uzere

sude

merhaba canım uzuuuuuuuuun aradan sonra merhaba.nasılsınız neler yapıyorsunuz cocuklar nasıl esın ıstenmı ayrıldı canım krız mahvettı valla herkesı benım esımde esnaf hıc ıs olmuyor oturup duruyorlar aksama kadar.allah yardımcımız olsun.
bebıslerım ıyı sukur.ceylınım dıs cıkardı alt tarafta sag dısı cıktı ama tam cıkmadı sıvrıldı  yanı cok sukur o bıraz rahatladı sımdıde oglum cıkartıcak o rahatsız sımdı mama yemıyor uyumuyor cok huzusursuz bıde kerımım cıkarsa rahatlasa kurtulsak ınsallah.oglumun zaten 4ayonce alt dıs etı sıvrıldı ama olece kaldı ne cıktı nede battı ama sımdı beyazladı etı ınsallah hemencecık cıkarda rahatlar yavrum.bende salak salak oyle dolanıorum ıste uykusuz uykusuz ya bende gunlerdır bas agrısı var ama cok sıddetlı hıc nesem keyfım yok uykusuzluktanmı yorgunluktanmı sınırdenmı bılmıyorum ama cok agrıyor agrıyla yatıyorum agrıyla kalkıyorumbırısı gelıp cpcuklara baksa ben bı uyusam sabaha kadar delıksız cok dua edıcem ama malesef kımse gelmıyor sevıp gıdıyorlar.oyle ıste canım buaralar havalar cok guzel gıdıyor bır ıkı defa dısarıcıktık gezdırdık cocukları ama ıkız arabası almamız lazım kucagımızda yada anakucagında olmuyor300cıvarı cok pahalı ya ıslerde cok durgun nasıl alıcaz bılmıyorum.kondısyon bısıkletım var onu satıcam satarsam alıcaz artık.gıttım ben hıscakal canım kib by :wave:

sude

canım nerelerdesın ıkızler den fırsat bulamıyormusun

akrep79

meraba sudecim evet tahmin ettiğin gibi ikizler yüzünden giremiyorum.artık aşırı derecede bunaltıyolar napıcamı nasıl davranıcağımı şaşırmış durumdayım çok sinirli oldular bu ara ne söylesem ne yapsam yaranamıyorum,sürekli kavga terlikler havada uçuşuyor sürekli birbirlerine zarar veriyolar oğlum yakaladımı ısırıyo bide bu çıktı başıma, yalnız bırakamıyorum hep yanlarında olmam gerekiyo,pc yi açınca direk başıma geliyolar oyun oynuycaz diye hiç rahat vermiyolar  :cildir: tehdit ediyorum oda artık işe yaramıyo hiçbişeyden hiçkimseden korkmuyolar.canım sana tavsiyem her istediklerini yapma alma doyumsuz oluyolar hiçbişeyden mutlu olmuyolar ve davranışlarınızda tutarlı olun sen bişey söylüyosan eşin desteklesin eşin söylüyosa sen destekle sakın arka çıkma bize doktorumuz 8 ci aydan itibaren hayır ı biliyolar sakın taviz vermeyin önlerine geçemezsiniz demişti biraz ağlasınlar sonuçta canları yanmıyo keyfi yere ağlıyolar.tabi şimdi diyeceksin bana anlatıyon neden sen ipleri ellerine verdin bende olay farklı sağolsunlar büyükler karışınca senin elin kolun bağlanıyo biliyosun kayınvaldemle oturuyorum ben istediklerini yapmasam o yapıyo yapma diyorum ben kıyamam ağlatmam diyo yani ben çocuklarım üstünde malesef etkili olamıyorum eşimde aynı annesine sürekli söylüyo yapma böle diye seni arka alıyolar bize kafa tutuyolar diye ama malesef değişen bişey olmuyo  :cildir:  :cildir:  :cildir:  :cildir:  :cildir: yani anlıycan çok zor durumdayım sinir denen bişey kalmadı artık herşeye bağırır oldum kendime hakim olamıyorum ruh sağlığım tehlike altında rabbim yardımcım olsun.kendi detrlerime kaptırdım gidiyorum senin çocuklar nasıllar sen nasılsın?ara ara girmeye çalışıyom görüşmek üzere kendine ve çocuklarına iyi bak  :hello:

özgecannn

ayyy kırk bir kere maşallahh cnmmm :) kuzenimın ikizleri oldu acayip tatlı buyuyorlarr valla onların yanında zaman nasıl gecıyor anlamıyoruz hazıranda 4 yasına basıyorlar ılk 2 yıl tabıkı her anne gıbı kuzenımde zorlandı aama 2 yasından sonra acayıp rahatladı hep beraber oynuyorlar hıc rahatsızlık vermıyorlar.bizimkiler erkek kaanla baran :) derkennnn en yakın cocukluk arkadasımın ıkız kızları idil ve nil oldu onlar suanda 8 aylık onlarda acayıp tatlılar ve arkadasım bıraz zorlansada 2 yıl sonra surecegı sefayı dusunuyor:)cok zorlanacagını hıc dusunmuyorum dedım ya zaman nasıl gectı anlamıcaksın..saglık huzur mutluluk ıcınde buyutmen dılegıyle
sevgılerle ozgecannn:)

bak sana idille nilin resmını yollım sevgılerleeee

can yine cannnn

Alıntı yapılan: nurcannn - 16 Mayıs , 2008, 10:04:14
:hieyt: :love8:
nurcancım benim ikizlerim yok ama ne kadar zorlukla büyütüldüklerine sahidim abimin ikiz kızları vardı gerçekten çok zor büyüdüler ama sonrasında anneleri çok rahatladı şimdi 13 yaşındalar bide kardeşleri oldu onada ikizler bakıyo birde bu taraftan bak güzel şeyler bunlar ama sabır gerekiyo allahım kolaylıklar versin  :opucuk: :opucuk: :opucuk:
can dediklerim....