devit-3 hakkında

Başlatan izemsevi, 23 Ağustos , 2011, 18:05:14

« önceki - sonraki »

izemsevi

kızlar dr bebeğim için devit-3 ilacını verdi ama hem burdan hemde netten okuduğum bilgilere göre ilacın fazla yan etkileri varmış hamileliğimde dr benimde kullanmamı istemişti ama sonrada kendide bir sürü yan etkileri olduğunu söylediği için ben hiç kullanmamamıştım hamile bir arkadaşımın drda ilacın toplatılacağını söylemiş sizler kullanıyormusunuz ben henüz 1 hafta oldu ilacı vereli ama hiç kullanmadım kullanmalımıyım?

elif35

devit-3 ilacını yaşına girene kadar her gün kullanman gerek vitamin eksiliği olmaması için günde 3 damla verilecek 1 yaşına girdiğinde bırakıyorsun zaten yan etkisi hkkında bana doktorum hiçbişey demedi aksine kullanman lazım özellikle diş döneminde miktarını biraz daha arttırmıştı rahat çıkarttı dişlerini  :icon_thumright:

gülay t.

Canım yan etkisi olduğunu ilk kez senden duydum, buradaki arkadaşların hemen hepsi vermiştir bebeğine Devit 3 ve bu ilacı annem bize bile verdiğini hatırlıyor zararı olsa o günden bugüne anlaşılır ve çoktan toplatılırdı diye düşünüyorum. İçin rahat olsun doktorun ne zaman  başlamanı ve kaç damla vermeni önerdiyse ver, bebeklerin d vitamini eksikliğini bu damla gideriyor, havalar güzel gerçi arada güneşe de çıkar bebeğini.

izemsevi

gülay canım bbeğim daha 23 günlük küçük olduğu için dışarı çıkaramıyorum ama odası güzel güneş alıyor perdeyi açıp camın önüne geçip otutuyorum kucağımda öyle güneşlendiriyorum bu ilaçla ilgili, si,tede konuda açılmıştı

Lă_Tăhzen!

canım penceren gelen gunesın hıcbır faydası yok malesef egerkı d vıtamını dogal seylerden almasını ıstıyorsan bebegını gunde en az 1  saat gunes altında gezdırmelısın   gunesten alınan d vıtamını 52 lıtre sute bedelmiş  fakat bu ılacı bızlerde kullandık hıcbır zararı olmadı aksıne faydaları oldu kemık gelısımı  konusunda falan mutlaka ver bebegıne gulayında söyledıgı gıbı zararı olsa piyasadan kaldırılır

Aytii

bende zararlı diye duydum ama annem bile bizim için kullanmış oyüzden kullanılması lazım diye düşünüyorum

ben 3 gün peş peşe verdim o vitaminden oğluma kabız oldu  :-\ prospektüsü okudum epey yan etkisi varmış gerçektende

şimdi sünnetli diye vermiyorum iyileşince vermeye devam etçem

gülay t.

Alıntı yapılan: izemsevi - 23 Ağustos , 2011, 22:19:24
gülay canım bbeğim daha 23 günlük küçük olduğu için dışarı çıkaramıyorum ama odası güzel güneş alıyor perdeyi açıp camın önüne geçip otutuyorum kucağımda öyle güneşlendiriyorum bu ilaçla ilgili, si,tede konuda açılmıştı

Tatlım küçük diye sokağa çıkarmamazlık etme, güzelce giydir ve çok uzun süre olmasa da güneşin zararlı olmadığı saatlerde çıkar, hem hava alır hem güneşi direk görür, evet cam arkasından ya da odaya giren güneşten çok fazla d vitamini alamıyormuş vücut. Ben 1 aylıktı çıkardım kızımı dışarıya hem de kış bebeğiydi, şimdi havalar gayet güzel hasta olur diye korkma. Anne sütü alıyor , üşütmedikten ve ceryanda bırakmadıktan sonra birşey olmaz inşallah.

hümeyra_t_e

ben oğlum 38 günlüktü tatile gttm :k06: sahilin sakin oldugu saatlerde denize girdm ogluşuma annem baktı şemsıyenin altnda yattı bol bol d vıtaminı aldı.devit3 bende kullanyorum

°•.ℓανιηуα.•°

kızlar peki bu ilacı nerde muhafaza ediyorsunuz?

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 24 Ağustos , 2011, 10:58:26

ben vermeyı cok unuturdum oyuzden genelde yatakodamda basucumda ya da  bilğisayar masasında olurdiki unutmıyım vereyım diye :)

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 24 Ağustos , 2011, 11:58:38

ben vermeyı cok unuturdum oyuzden genelde yatakodamda basucumda ya da  bilğisayar masasında olurdiki unutmıyım vereyım diye :)

:opucuk: canım yaaa  :k06: valla ben de unutuyorum bazen. görümcem buzdolabında saklanması gerek demişti. bozuluyomuş falan. ama o zaman da soğuk oluyo  :dontknow:

gülay t.

Canım ilaçların genelde ortalama 25 derecede oda sıcaklığında saklanması tavsiye  edilir, dolaba koyma, hem dediğin gibi görmeyince unutuyor insan. Yatak odanda veya göreceğin başka bir yerde güneş görmeyen gölge bir yere koy birşey olmaz inş.

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: gülay t. - 24 Ağustos , 2011, 13:08:44

Canım ilaçların genelde ortalama 25 derecede oda sıcaklığında saklanması tavsiye  edilir, dolaba koyma, hem dediğin gibi görmeyince unutuyor insan. Yatak odanda veya göreceğin başka bir yerde güneş görmeyen gölge bir yere koy birşey olmaz inş.

tamam canım. ben de zaten öyle yaptım ama görümcem dolap olayını aklıma sokunca aklım karıştı.

izemsevi

peki kızlar bebekleriniz kaç günlükken vermeye başladınız dr bana 15günlük olunca verdi 3damla ver demişti henüz başlamadım korkuyorum kararsızım ama çok kişide kullanıyor

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: izemsevi - 25 Ağustos , 2011, 14:26:37
peki kızlar bebekleriniz kaç günlükken vermeye başladınız dr bana 15günlük olunca verdi 3damla ver demişti henüz başlamadım korkuyorum kararsızım ama çok kişide kullanıyor

Bana da öyle demişti doktorumuz Seval .. Bence kullan, yıllardan beri doktorlar bu ilacı veriyorlarmış boşa değildir sanırım. İhmal etme bence, ben kullanıyorum kızıma herhangi bir yan etkisini de görmedim..