27 Nisan , 2024, 12:50:46

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Anneliğe Ara Verdim

Başlatan Bebek ve Ben, 23 Ağustos , 2011, 04:19:17

« önceki - sonraki »

Bebek ve Ben

Anneliğe ara verebilir mi bir kadın? Muhtemelen veremez. Bebeğinin düşüncesi her an aklının bir köşeciğinde munis bir kedi gibi kıvrılır durur. Bazen patisini çıkarır. Annenin beynine ufak ufak vurur. Ben buradayım der kendince...Böyle düşünüyordum bugünden önce...

Kuzey bir müddettir bana "seni bir günlüğüne de olsa dinlendireceğim" diyordu . "İstediğin bir gün seni dilediğin yere bırakacağım. Gez, dolaş, alışveriş yap, sinemaya git. Ne istersen onu yap. Biz oğlumla vakit geçiririz. " Bu önerisini hep erteledim. Sevgili kocam zaten işyerinde bütün gün yoruluyor. Eve geldikten sonra da bebeğimizin bakımı ile en az benim kadar ilgileniyor. Biberonunu veriyor, onunla oynuyor, altını değiştiriyor, uyumadığı zaman kucağında dolaştırıyor. Bu yüzden, ne kadar yorulursam yorulayım, onu bebeğimizle yalnız bırakıp gitmeye gönlüm razı olmuyordu. Sanki bensiz dünya duracak...

Bu haftasonu çok ısrar edince, bir de vergisiz alışveriş haftasonunun cazibesi eklenince önerisini değerlendirmeye karar verdim. Can doğalı 4.5 ay olmuş. Haftasonları sabahları azıcık uyuyup nöbeti Kuzey'e devrettiğim 2-3 saat dışında oğlumdan bir kere bile ayrılmış değilim.

Önceden bütün hazırlıkları yaptım. Can uyutulup sabah uykusunu aldı. Uyanınca emzirdim, altını değiştim. Arabamıza binip sevdiğim bir alışveriş merkezine doğru yola koyulduk. Niyetim biraz alışveriş yaptıktan sonra sinemaya gitmek. Telefonlarımız açık. Aralıklı olarak haberleşerek durum kontrolu yapacağız. Kuzey beni kıyafet ve ev ürünleri konusunda büyük bir mağazalar zinciri olan Kohl's un önünde indirdi. Yüzümde aptal bir gülümseme, oğlumla beraber uzaklaşan kocamın ardından bakakaldım.

Kohl's dan kullanmak istediğim 10 dolarlık indirim kuponum vardı. Bu mağaza, nedenini anlamadığımız bir şekilde, yaklaşık ayda bir harcamanız için kupon gönderiyor. Öyle "100 dolar harcayana 10 dolar indirim", ya da "mağazadaki en uyduruk ürünler için geçerli olan indirim" gibi ucu çengelli promosyonlardan da değil. Mağaza içinde neye isterseniz ona kullanabiliyorsunuz. Kohl's muhtemelen müşteri sayısını artırmaya çalışıyor, ya da batmadan önce son kez mallarını likidite etmeye çalışıyor. Belki de 10 doları harcamaya gelen müşterilerin daha çok harcama yapmasını umud ediyor. Neyse, mağazayı adım adım dolaştım. Dünkü yazımda dediğim gibi kıyafet açısından ihtiyacım olan çok da birşey yok. Sadece bluzlerimin ve elbiselerimin altına giymek için siyah bir tayt bakıyorum. Tok müşteriye mal beğendirmek de zor oluyor. Tam umudu kesip ayrılacakken bir köşede özellikle gelinlik tasarımları ile ünlü modacı Vera Wang'in Kohl's için özel ürettiği Simply Vera markası gözüme çarptı. Basit, modern ve temiz kesimleri ile Simply Vera tam benim tarzım. Bir bluz ve bir elbise seçtim. Aynı bölümde de ne zamandır aradığım taytı da buldum.

devamı http://www.bebekveben.com/2011/08/21/annelige-ara-verdim/
Websitem : bebekveben .com
Facebook'ta Bebek ve Ben