28 Mart , 2024, 17:29:36

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Tatile Giderken Yanınıza Alınacak Kitaplar

Başlatan hüzünden_gelme, 17 Ağustos , 2011, 23:26:57

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

Tatilde okumak çok keyiflidir çünkü olağan koşturmacadan uzakta, denizin sesi eşlik eder bize sadece. Deniz-kum-güneş sezonu açıldı. Bu üçlüdeki olmazsa olmaz ise güzel ve eğlenceli bir kitap!

Aşk Kuantumu - Nuray Sayarı
"Dedim ya, mutluluğun vardır ama mutsuzluğun yenisi yoktur.
Her gelişin yeni her gidişin kadar eski...
Saymadım, sayılmıyor...Zaten tek dahası yek.
Yormadım, yorulmuyor...Hatta çıplak dahası çırılçıplak!"
Kavuşamamaktan korktum!..

"Zaten yağmurdan da suyun günahını soramazsın..."
Hata yapmaktan korktum!!!
O zaman yorgunluklarınızı, geçmişteki yaşadıklarınızı, olumsuz hislerinizi, korkularınızı bir tarafta bırakın ve "gerçek aşk"ınızı yaşamaya hazır olun!..
Hayata bakışımızdır, düşüncelerimizdir: 'Gerçekliğimiz'...
Bu dünyada herkesin bir 'gerçek aşk'ı var ve o 'gerçek aşk' belki de yanı başınızdadır ama belli ki siz görmüyorsunuz!
Benliğinizle savaşmayın, kendinizi özgür kılın!!!
Unutmayın "İmkansız aşk yoktur!"
Hayatınızda sahip olduğunuz tüm istekler, onu gerçekleştirecek güçle birlikte size verildi!!!

"İçindeki Gücün Sırrını Keşfet"in yazarı Nuray Sayarı yine çok okunacak bir kitap.

Destek Yayınları
230 Sayfa

Ağustos Başağı - Sevinç Çokum
Türk öykücülüğünün zarif sesi Sevinç Çokum'dan bir Kurtuluş Savaşı romanı. Romanın mekânı, Osmanlı'nın kuruluş toprağı olan Söğüt. Karakterler çok boyutlu ve derin: Yusuf, Esma, Kayalı Süleyman, Nafiz Bey, Selim ve dahası. Karton olmayan, sığlıktan uzak karakterler. Lirik ve konuşkan.

Cumhuriyet'in kuruluş tomurcuklarını, sırf yazılı belgelerle değil, o coğrafyada yaşamış Ali Amca, Memiş Dayı gibi gerçek kişilerden dinledikleriyle hikâye ediyor Çokum.

Kapı Yayınları
405 Sayfa

Yirmiüç On - Leyla Zerger
Elif Seba, bulduğu tıbbi bir formülün peşine düşen dünyadaki üç büyük dine mensup gruplardan kaçmak ve formülü korumak için hafızasını sildirir. Bu nedenle kendisini rakamlar ve temizlikle ilgili takıntıları olan bir İngilizce öğretmeni zannetmektedir. Ev arkadaşı, babası, kardeşi derken gittikçe büyüyen bir grubun onun üzerinde oynadıkları oyunu fark ettiğinde, aslında bir genetik mühendisi hatta bunun ötesinde bir dâhi olduğunu anlayacaktır.

Galata Yayınları
296 Sayfa

Yazlık (Pembe Kapak) - Gülse Birsel
Zor bir yıldı, kabul edin. Dünyanın başına gelmedik kalmadı.
Doğal afet, siyasi skandallar, kavga dövüş, ayaklanma, gerim gerim gerildik...

Güneşi, aydınlığı özledik...
Karamsarlık adamı hasta eder, dert, tasa ülser yapar, hüzün cildi kırıştırır, "Of"layıp durmak çevreyi kirletir!
Bir ara verin. Tatil yapın. Beyninizi gezmeye çıkartın.
Bu kitap, ister yazın okuyun, ister başka mevsim, "yazlık" havasında. Yani gevşek, sakin, neşeli...
Bir kumsalda, şezlonga uzanmış, karpuz yiyerek okuduğunuzu hayal edin.

Turkuvaz Kitap
176 Sayfa

Kızıl Kraliçe - Philippa Gregory
Boleyn Kızı yazarından, soluk soluğa okuyacağınız bir roman.

"Mücadele, ihanet ve siyasi çekişmelerle dolu cüretkar, renkli, unutulmaz bir roman... Gregory, tıpkı Margaret Beaufort gibi, eşsiz enerjisi ve sarsılmaz anlatımıyla benzerlerinin arasından bir kez daha sıyrılıyor."
-Publishers Weekly-

Artemis Yayınları
440 Sayfa

Kalp Tutulması - Zeynep Çavuşoğlu
"Aldığım şekli kurcalamaktansa onunla yaşamaktır benim hikayem..."

Küçük yaşta babasız kalan Süreyya, içindeki duyguları resimle dışarı vurabilen, başarılı bir ressamdır. Vücut ısısı 37.2 derece olan Cemal'le kırmızı bir aşk yaşar. Ancak uzak yol kaptanı olan Cemal, Süreyya'yı taşıyamaz. Süreyya ise kendini, kaybettiği çocukluğunu büyüttüğü Ömer'in huzurlu ve olmamış varlığıyla dinlendirir. Süreyya'nın yaşamı, kırmızının tüm şiddetiyle resimden çıkmasıyla alt üst olur. Önce babası, şimdi de Cemal. Sevdiği bütün erkekler onu yalnız bırakmaktadır. Süreyya kendisini küçük kızına adar. Sığındığı kızı ise Süreyya'yı geçmişin eksikliğinden başka bir yokluğa taşımaktadır.

Yalnız ve babasız kadınlar ikliminde yağmurlu bir kadının gitleri ve gelleri ancak böyle anlatılabilirdi...

Sayfa6 Yayınevi
318 Sayfa

Yaz Kitabı - Perihan Mağden
"Perihan Mağden'den tüm yaz okunacak bir kitap; Yaz Kitabı...

Özel hayatlarını kamuya iştahla açan köşe yazarlarıyla, insanın toplumsal bir malzeme olduğunun bilinciyle kendini okurlarının gözünün önünde didikleyen Perihan Mağden arasındaki farkı en iyi anlatacak olan yine yazılarından başka bir şey değildir. Bu yazılar bir YAZ KİTABI'na dönüşerek hiç dinmeyen bir sorgulamanın sesini taşıyor okurlara...

Everest Yayınları
304 Sayfa

Yarım Bekaret - Dilek Başer
"Yarım Bekaret", 70'li yıllardan günümüze ilerleyen bir hikaye. Karakterler büyüyor, yaşlanıyor.

Karakterlerin geçirdiği değişim bir ülkenin değişimine ayna tutuyor. Dört kişilik bir ailenin ilginç öyküsü ülke gerçekliğini irdeliyor. Fethetmek için değil, fethedilmek için yaşanan kıyasıya mücadeleyle yeni dünya kendini gösteriyor. Yeni dünyadaki yeni ülkede hayali bir gerilla, bir fatih, halk uğruna o son parça bekareti saklayan kadınlar veya erkekler, hayatı haram ediyor.

Romanda ayrıca, tedricen değil, ani bir sıçramayla değişen çağın yarattığı gürültülü boşluk anlatılıyor. Küreselleşme ve elektronik cinlerin ele geçirdiği insanlar, sınırsız iletişim imkanlarına rağmen teker teker hayalet oluyor. Topluca kahkaha atarken, şarkı söylerken, kavga ederken, sadece kendi seslerini duyabildiklerinden habersizler.

Postiga Yayınları
328 Sayfa

Nar - Ece Gamze Atıcı
''Keder Fena Halde Bulaşıcıdır...''

AR bir adamla bir kadının birlikte dillendirdikleri iki kişilik bir roman. İki eski sevgili Timur ve Deniz'in hikâyesi büyülü bir atmosfer içinde okura sunuluyor.

İstanbul'daki monoton hayatından sıkılan Timur hayatını değiştirmeye karar vererek kendisini nelerin beklediğini hiç bilmeden unutamadığı eski sevgilisi Deniz'in peşine düşer. Deniz ise Timur'un kendisini bulmak için geldiğinden habersiz, hayatına devam etmektedir. Ta ki Zeki Müren her ikisini bir rakı sofrasında buluşturana kadar...

Birbirine teğet geçen ve bir türlü kavuşamayan iki sevgilinin trajikomik hikâyesi beklenmedik bir olayla son buluyor.

Feniks Kitap
416 Sayfa

Kuşatma - İsmail Kadare
İnsanın aklının sınırlarını da zorlayan olağanüstü bir roman.

On beşinci yüzyılın başları. Kış sona ermekte, Arnavutluk halkı da artık kaderlerinin tayin edildiğini bilmektedir. Osmanlı İmparatorluğu ile masaya oturmayı reddetmişlerdir ve artık savaş kaçınılmazdır. Beklenildiği gibi, çok geçmeden bir kaleden, Türk atlarının kaldırdığı toz bulutu görülür. Parlak renkli sancaklar, aceleyle dikilmiş minareler ve on binlerce adam kalenin dibindeki ovayı doldurmaya başlar. O andan itibaren bütün dünya, kalenin düşüş haberini almayı beklemeye koyulur.

Kuşatma, bunu izleyen haftaların ve ayların – savaş meydanındaki neşe ile kederin, sürekli değişen savaş stratejilerinin ve yaşamları ince çizgi üzerinde duran insanların – büyüleyici hikâyesini anlatıyor. Kalenin içerisinde sıkışıp kalmış olanlar, Paşa, teknisyenler, topçular, astrolog, kör şair ve Paşa'nın haremindekiler için kuşatma kaçınılmaz ve gittikçe bunaltıcı bir süreçtir.

Kadare, bu çarpıcı ortamdan, başyapıtlarından birini, etkileyici olduğu kadar insanın aklının sınırlarını da zorlayan olağanüstü bir roman çıkarmıştır. Kuşatma, iki medeniyet arasındaki çarpışmanın unutulmaz bir hikâyesi ve günümüzde de yaşanan bireysel acı, belirsizlik ve korkunun ebedi bir tarifidir. Çağımızın en önemli yazarlarından biri olan Kadare Kuşatma ile çarpıcı bir roman nasıl yazılır sorusunun en çarpıcı örneklerinden birini sunuyor.

Profil Yayıncılık
320 Sayfa

ponçik

Lă_Tăhzen!

En son okuduğum bir kitap bugune kadar okudugum kitapların en iyisi acayip etkisinde bıraktı beni  :y25:

Tekrar okumayı bile düşünüyorum 

Huzur Sokağı= Şule Yüksel Şenler Tavsiye ederim  :icon_thumright:

101.Baskı 1969 yılından beri

HASRET!M S@N@

nur sana kesinlikle katılıyorum bir 10 sene önce okudum o kitabı ve benim kapanmama vesile oldu ve yıllar sonra tekrar okudum bir kez daha okurummm ve herkesede siddetle tavsiye ederim

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: HASRET!M S@N@ - 10 Şubat , 2012, 19:04:51
nur sana kesinlikle katılıyorum bir 10 sene önce okudum o kitabı ve benim kapanmama vesile oldu ve yıllar sonra tekrar okudum bir kez daha okurummm ve herkesede siddetle tavsiye ederim

Maşallah sana canım ya nekadar güzell  :love9:

Bende yeni müslüman olmuş bir arkadaşıma hediye edecegim eminimki büyük değişimler meydana getircek onda Maşallah çok girişken zaten 

Okurkenn kendimi buldum adeta süper ötesi

HASRET!M S@N@

suanda eylül şafak aşkı okuyorum
müthiş bir kitap bir oturusta 150 sayfayı okudum dahada zor bıraktımmm
hayata bakıs acınızı tamamen değiştiriyor bitsin tekrar baslıcam daha iyi anlamak için
o kadar güzel mevlana ya sems tbriziye hayran oldum birkez daha

muhribe

o zaman ahmet ümit'in Bab-ı Esrar'ını da çok seversin canancım

o da aynı konuyu ele alıyor  :icon_thumright:

ben en son İskender Pala'nın Şah ve Sultan'ını bitirdim. müthiş  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

°•.ℓανιηуα.•°

normal hayatımda kitap okurum  :icon_thumright:

yalnız tatilde asla kitap okumam  :ehi:  8)

HASRET!M S@N@

evet muhribe o kitapları bende duydum alıcam

uzun süredir kitap okumuyordum özlemişim ya ve alısmısken devam edicem hep okumaya

iyi oluyor valla baska bir dünyaya gidiyorsunn

Nezo

suzannn

FİGENN

Bende Aşk'ı okuyorum ama yazarı Elif Şafak   :aferin: