Düşük ve Kürtaj Sonrası Adet Süreci, Korunma, Gebelik

Başlatan ceylinazra, 14 Mayıs , 2008, 13:38:48

« önceki - sonraki »

dersu

canım haziran ve temmuz ayında üstüste iki gebelik ve iki düşük yaşadım,doktorum ara verme dedi ve ara vermeden devam ediyorum.. doktorunun tavsiyelerine uymanda fayda var..geçmiş olsun..inşallah tez zamanda tekrar hamiş kalırsın... :flowers:

AyNi

aralıkta 5 haftalık bebeğimi düşürdüm ve kürtaj oldum... doktor 3 ay korunun dedi, rahim toparlansın, daha iyi olur dedi... bizde korunduk, tabi günler geçmiyordu, zor zamanlardı  :sad1: ama sonra üç ay denedikten sonra oldu elhamdulillah... iyiki doktorumu dinlemişim. şimdi 3,5 aylık hamileyim ve herşey yolunda çok şükür :nazar: :nazar:

esraörs

Alıntı yapılan: dersu - 10 Eylül , 2010, 14:53:21
canım haziran ve temmuz ayında üstüste iki gebelik ve iki düşük yaşadım,doktorum ara verme dedi ve ara vermeden devam ediyorum.. doktorunun tavsiyelerine uymanda fayda var..geçmiş olsun..inşallah tez zamanda tekrar hamiş kalırsın... :flowers:
cnm bencede az ara ver..rahım toparlansın rahım toparlanmazsa agzı kapanmıyormus ozaman bebek yıne tutmaz Allah korusun..Bende dusuk yaptım doktor en az 2ay korun dedı ama ben 3,4 ay korunmayı dusunuyorum anck toparlar kendını..
bak ara vermedıgın ıcın hazırandada temmuzdada dusuk yasamıssın Allah bır daha gostermesın ama bıraz korun bence doktor nasol ara verme dedı anlamadım.etrafımdakı dusuk yapan kadınların coguna doktor ara verıyor dusuk dogum gıbı lohusa oluyorsun  banada ara ver dedı doktor..

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

canım bende senin gibi adetim 1 hafta geçmişti kanamam oldu
hamile olduğumu bilmiyordum ama düşük yapmışım dr a gidince kan testi yapınca anlaşıldı
dr korun falan demedi ama eşim ameliyat olmuştu zaten 1 ay ara verdik mecburen
düşükten 4 ay sonrada hamile olduğumu öğrendim çok şükür
seninkide çok küçükmüş,korunmazsanda sorun olacağını sanmıyorum

Balböceği

Alıntı yapılan: esraörs - 10 Eylül , 2010, 23:45:55
cnm bencede az ara ver..rahım toparlansın rahım toparlanmazsa agzı kapanmıyormus ozaman bebek yıne tutmaz Allah korusun..Bende dusuk yaptım doktor en az 2ay korun dedı ama ben 3,4 ay korunmayı dusunuyorum anck toparlar kendını..
bak ara vermedıgın ıcın hazırandada temmuzdada dusuk yasamıssın Allah bır daha gostermesın ama bıraz korun bence doktor nasol ara verme dedı anlamadım.etrafımdakı dusuk yapan kadınların coguna doktor ara verıyor dusuk dogum gıbı lohusa oluyorsun  banada ara ver dedı doktor..
Ya ben bunlari okuyunca herkes bisi soylemis ben cokmu acele etmisim  :k06: :k06: cnm ben 8 haftalik dusuk yaptim kurtaj oldum 5 haftalikken zaten icerde olmus dusukten bir iki gun once bende degisikler vardi en son basim felaket donuyordu zaten kanamayla dusuk basladi 3 gun icinde hersey bitmisti bide yurtdisindayim dr bana korun falan demedi ama cok uzulmustum cok beklemistim olmadi bende dedimki 1 ay korunuyum dedim rabbim verirse yine verir dedim sukur verdi 6 aylik hamileyim oglusum olcak insallah niye korunmadin dersen simdi 3 ay korunurum sonra beklerim olmaz dedim korunduguma yanarim dedim icime dert olur dedim korunmadim  :laughing7:

esraörs

cnm haklısın ama dusukten sonraa rahım bolgesı agzı acık oldugu ıcın kendısını toparlaması lazımmıs.yoksa rahımın agzı acık oldugu ıcın gene dusuk yapabılırmıssın doktor bana 2ay dedı ama ben 3ay korunucam

esraörs

Slm kızlar nasılsınız..
Bende ıyı sayılırım kanamam durdu sukur..ama gene kan testı yptırıcam rahım bolgesınde bebegın kalıntıları varmı yokmu dıye..
Doktor 2ay korunma verdı bana ısımı garantıye alıp 3ay korunucam.Ama ben esımle hıc korunmadım ılk kez korunucam..
Ben ılac kullanmak ıstemıyorum onun ıcın kondom aldık(prezervatıf)ama onuda kullanamadık hoşumuza gıtmedı bızde kullanmadık esım benım ıcıme boşalmadı..
2ay ya kondom kullanıcaz ıdare edıp yada ıçıme boşalmıcak..Bu yontemı kullanan varmı pek saglıklı olmadıgı soylenıyor gene %1 de olsa hamıle kalma ıhtımalın varmış spermler kalabılıyormuş.

Balböceği

Alıntı yapılan: esraörs - 14 Eylül , 2010, 14:32:44

cnm haklısın ama dusukten sonraa rahım bolgesı agzı acık oldugu ıcın kendısını toparlaması lazımmıs.yoksa rahımın agzı acık oldugu ıcın gene dusuk yapabılırmıssın doktor bana 2ay dedı ama ben 3ay korunucam
Dr. ne derse aynen uy cnm saglik bu baska bisey degil

hümeyra_t_e

Alıntı yapılan: Balböceği - 11 Eylül , 2010, 14:26:36
Ya ben bunlari okuyunca herkes bisi soylemis ben cokmu acele etmisim  :k06: :k06: cnm ben 8 haftalik dusuk yaptim kurtaj oldum 5 haftalikken zaten icerde olmus dusukten bir iki gun once bende degisikler vardi en son basim felaket donuyordu zaten kanamayla dusuk basladi 3 gun icinde hersey bitmisti bide yurtdisindayim dr bana korun falan demedi ama cok uzulmustum cok beklemistim olmadi bende dedimki 1 ay korunuyum dedim rabbim verirse yine verir dedim sukur verdi 6 aylik hamileyim oglusum olcak insallah niye korunmadin dersen simdi 3 ay korunurum sonra beklerim olmaz dedim korunduguma yanarim dedim icime dert olur dedim korunmadim  :laughing7:

kızlar slm bende ağustos 4 de düşük yaptım dr bana bir kere adet gör sonra çalışmalara başla dedi bende bayramın 1. günü adet oldum 35 günün üstüne şimdi temzilenmeyi bekliyorum bu ay başlıcaz çalışmalara inş bebiş haberini veririm çok istiyorum ya :amin: :amin:

Balböceği

Alıntı yapılan: afra024 - 14 Eylül , 2010, 16:39:20
Alıntı yapılan: Balböceği - 11 Eylül , 2010, 14:26:36

kızlar slm bende ağustos 4 de düşük yaptım dr bana bir kere adet gör sonra çalışmalara başla dedi bende bayramın 1. günü adet oldum 35 günün üstüne şimdi temzilenmeyi bekliyorum bu ay başlıcaz çalışmalara inş bebiş haberini veririm çok istiyorum ya :amin: :amin:
insallah cnm insallah tekrar hamile kalirsin o guzel haberi verirsin  :amin:

fulish

arkadaşlar merhaba..bende aranıza yeni katıldım...ağustosun sonunda 5 haftalık düşük yaptum..kürtaj olmadığım için doktorum ara vermene gerek yok dedi..bu ay hamile kalabilirmiyim..dün adetlenmem gerekiyordu ama adet görmedim..sizce ne zaman hamile kalırım???
bebeğim tutun hadi annene

EMEL 26

Kızlarımla hayat çok güzel💖

ecee

selam kızlar.geçensene 3 aylık gebeligimin boş gebelik oldugunu ögrendik ve kürtajla aldılar.doktorum 1 kez adet görmen yeterli dedi bende onu dinledim ve adet sonrası tekrar hamiile kaldım oda yerleşemeden kendiliginden düştü.tekrardan doktoruma gittim aynı şeyleri söyledi.bende onun tavsiyelerin yine uydum.adet sonrası yine hamile kaldım.hamileligimin 3üncü ayında sürekli lekelenmeler oldu.(bu arada ikiz bebeklere hamileydim)bebeklerin kalp atışları durdugu için malesef son gebeligimde hüsranla sonuçlandı.ve kürtajla yavrularım gitti.....tahlilerdi tetkiklerdi patolojisiydi ne gerekiyorsa yaptırdık herşey normal çıktı.hatta eşimle ikimize kromozom analizi bile yaptılar oda normal çıktı.ve ben 6 aydır korunuyorum.artık gözüm korktu...fakat bu ay korunmayı bıraktık ve adet olmama 10 gün var inşallah hayırlısıyla hayırlı bir bebek sahibi olurum..kızlar dua  edin neourrr.

SeliN59

ECE CANIM GEÇMİŞ OLSUN İNŞALLAH BU AY HAMİLE KALIRSIN VE SORUNSUZ BEBEĞİNİ KUCAĞINA ALIRSIN

fulish

merhaba arkadaşlar...ben geçen ay sonu düşük yaptım...korunmuyorum doktorumun tavsiyesiyle....karnımın etrafına kıramplar giriyor ve kasıklarım ağrıyor...birde çok acıkıyorum...hamile olabilirmiyim acaba bana yardımcı olurmusunuz?
bebeğim tutun hadi annene