28 Mart , 2024, 15:20:38

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

kızlarr fasülye turşusu yapmasını bilen var mı ?

Başlatan doruk38, 15 Ağustos , 2011, 20:55:39

« önceki - sonraki »

doruk38

ben fasülye turşusu yağmak istiyorum ama nasıl yapıldığını bikmiyorumm  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

derbeder

seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

banu_fth

pekiiii limon ilemi yoksa sirke ile mi yapılıyor ???

derbeder

Alıntı yapılan: eylül_üm - 06 Eylül , 2011, 19:07:03
pekiiii limon ilemi yoksa sirke ile mi yapılıyor ???
ikisiylede yapiyorlar ama biz sirkeyle yapariz  :k06:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

benim kaynanam cok güzel yapar hem eksi oluyo hemde aci  :hungry: bide soganlan kavuruyo birazda salca cok güzel oluyo deneyin  :hungry:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

asya81

Fasulyeleri yıkayıp ayıklayın. Biraz su ilave ederek çok hafifçe fazla yumuşatmadan haşlayın, suyunu süzüp soğutun.
Kavanozun içine önce fasulyelerin bir kısmını yerleştirin. 1 adet sivribiber ve 1 diş sarmısak koyun.
Tekrar fasulye yerleştirin. Bu şekilde dizerek malzemeleri bitirin. 4 su bardağı kaynatılıp soğutulmuş suyun içinde 1 su bardağı kaya tuzunu eritin.
1 çay bardağı sirkeyi de karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı turşunun üzerine dökün. Üzerine bir ağırlık konayak fasulyelerin sirkenin içinden çıkmasını engelleyin.
Kavanozun kapağını sıkıca kapatarak 15-20 gün bekletin.
ben böyle yapıyorum

derbeder

Alıntı yapılan: gulum22 - 16 Eylül , 2011, 14:46:21
benim kaynanam cok güzel yapar hem eksi oluyo hemde aci  :hungry: bide soganlan kavuruyo birazda salca cok güzel oluyo deneyin  :hungry:
karadeniz usaklarinin yaptigi tursu kavurmasi buuuu  :hungry:

aydinays

Alıntı yapılan: derbeder - 16 Eylül , 2011, 15:25:40
Alıntı yapılan: gulum22 - 16 Eylül , 2011, 14:46:21
karadeniz usaklarinin yaptigi tursu kavurmasi buuuu  :hungry:

efet çok güzel oluyor. benim kayın validemde yapar. Ahhh parmaklarımı yiyorum her yaptığında.  :hungry: :hungry: :hungry:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Lă_Tăhzen!

Ayy canım fasulye tursusu kavurması ıstedı canım karadenızlılerın yaptıgındann olsada yesem  :hungry:

°º•✿gülümse01✿•º°

BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...