25 Nisan , 2024, 02:14:50

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

anne sütünü arttıran müthiş çay...

Başlatan tgbybr, 10 Ağustos , 2011, 10:39:32

« önceki - sonraki »

miray

kızlar özellikle tahin helvası acayip süt yapıyor
bir iki dilim helva yiyin üzerinede bi koca bardak ayran için 
bakın görün sütünüz nasıl şakır şakır akacak   :icon_thumright:

FeHi

Ayyy ben yarın hemen tahin helvasından alcam bol bol süt içsin canım kızım

Lă_Tăhzen!

haşlanmıs mısır da sut yapıyor ama sutun en ıyı ilacı dınlenmek ve stresten uzak kalmak o da zor :)

AyNi

benim eşimde doğumdan bir hafta sonra aktardan macun gibi bişey almıştı.. içinde saydığınız bütün bitkiler vardı  :k06: :k06: hatırlarsınız belki benim ilk 5 gün hiç sütüm olmadı, humana still tee, helva, sütlaç, hoşaf, su vs. herşeyi denedim ama çook azdı... eşim bu macunu aldıktan sonra geldi çok şükür ve 2. aydan sonra mamayı bıraktık. 3 aydır sadece anne sütü alıyor  :nazar: :nazar:

FeHi

Ayyyy Ayşe o macunun adını hemen öğrenirmisin bende kullanmak istiyom

AyNi

Alıntı yapılan: FeHi - 11 Ağustos , 2011, 23:05:57
Ayyyy Ayşe o macunun adını hemen öğrenirmisin bende kullanmak istiyom

canım daha yeni attın kavanozu, adını hatırlamıyorum  :( ama aktara sor, süt arttırıcı macun de, kavanovun üstünde bebeğini emziren annenin resmi var...

elif35

Alıntı yapılan: shekersheyler - 11 Ağustos , 2011, 12:59:06
Mayayi sulandirip icmek nerden aklina gelmis kadinin :ehi:

bu tıpta da var benim doktorum demişti benim hiç sütüm olmadı herşeyi yedim içtim aklına ne gelirse nette ne duysak akşam eşim alıp geliyordu yada annem pişiriyordu olmadı doktora gittik anlattım durumu mayayı ılık süte kat erit ve iç eğer bu da sütünü getirmezse yapacak hiçbirşeyin yok demişti ben eve geldim yaptım içtim  :igrenc: ama gene olmadı  :'( yağmur 5 gün sonra yaşına giricek doğduğundan beri mama içiyor hiç emmedi yavrum  :crybaby2:

Aytii

aslında sütün gelmesi gelmemesi bünyeden bünyeye değişiyor  ::)

çok kadın tanıyorum yemedikleri halde bol sütü oluyor kimiside tıka basa yer içer ama süt yetmez

bu çayı bende denemeye başladım ama sütümde değişiklik göremedim

Demet_dk

EVET AYTEN HER İNSANIN BÜNYESİ FARKLI HERKES SÜT ÜRETEMİYO MALESEF

ŞÖYLEDE OLUYO KİMİNİN SÜTÜ YARIYO
KİMİNİN SÜTÜ YARAMIYO   

izemsevi

benimde sütüm 4.gün geldi ben susam yağı aldım aktardan bir arkadaş dedi onu memelere sürdüm 15dk bekledim ve sıcak duş aldım ama banyodada bolca masaj yaptım ogün sahura kalktığımızda kızımı gene emxireyim dedim çocuk maşallah hemen aldı ama şimdilik benim minnoş tek gögsümü emiyor diğerinin zorluyorum biraz emiyor çekiyor onuda sağıyorum humanayı bende içiyorum ama çokda faydasını görmedim dr bana ısırganotunu tavsiye etti şimdi onu deniycem eşim aktara soracak başka netür şeyler var diye helva bolca yiyorum 2,5lt su içiyorum hoşaf derken malak gibi olcaz bu arada 13 kilo almıştım 88le doğuma girdim şuan 79 kiloyum ama ayaklarımda hala şişlik var dün dikişlerimi aldırdım bizde durumlar böyle

tgbybr

kızlar yediklerinize bazen ara verin. mesela ben çiğ köfte yiyorum sütüm artıyo. :icon_thumright: ertesi gün bidaha yiyince cık fayda etmiyo. :icon_scratch: hep değişik şeyler yemem lazım. bi de benim bebeğim obur biraz :hungry:. yavaş yavaş havuç suyu patates çorbası meyve suları falan veriyorum. hiç itirazsız götürüyo. çok hareketli. emiyo emiyo cırt cırt kaka yapıyo :toothy10:

asya81

Alıntı yapılan: tgbybr - 17 Ağustos , 2011, 12:49:59
kızlar yediklerinize bazen ara verin. mesela ben çiğ köfte yiyorum sütüm artıyo. :icon_thumright: ertesi gün bidaha yiyince cık fayda etmiyo. :icon_scratch: hep değişik şeyler yemem lazım. bi de benim bebeğim obur biraz :hungry:. yavaş yavaş havuç suyu patates çorbası meyve suları falan veriyorum. hiç itirazsız götürüyo. çok hareketli. emiyo emiyo cırt cırt kaka yapıyo :toothy10:
evet canım çiğköfte süt yapar içeriğinde kimyon yoğunya

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

tuğbanın denediği çayı aldım bende içtim pazar gününden beri içiyorum bugün oğluma sadece 2 kere mama verdim  :hieyt: gerçekten faydası olduu yada psikolojik  :k06:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

aydinays

Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 17 Ağustos , 2011, 22:20:23
tuğbanın denediği çayı aldım bende içtim pazar gününden beri içiyorum bugün oğluma sadece 2 kere mama verdim  :hieyt: gerçekten faydası olduu yada psikolojik  :k06:

Ohh ohh annesi bol bol süt yapsın sana. Canım hurma yemeyi ihmal etme. Ben günde üç tane şimdiden hurma yiyorum. Helva yiyorum. Bünyeyi alıştırıyorum. Depo yapıyorum bakalım 11 hafta sonra işe yaramış olacak mı  :ehi: :ehi: :ehi:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Kızlar bu süt olayının ana kaynağı sadece SU ! Bunu sakın unutmayın ve yemenize aşırı şekilde yüklenmeyin acı yenmemesini doktorlar özellikle söylüyor emziren kadınlar için ! Sütten bebeğe geçtiği için !
Ayrıca minimum 4 aylık olana kadar herhangi bir ek gıda başlangıcı yapmak riskli ! Bebeğin midesi henüz her şeye uygun değil ilk 3 ayda dünyaya adapte olmaya çalışıyor henüz vereceğiniz artı tek şey süt ve mama haricinde rezene ıhlamur su vb.sıvılar...
Bebeğin midesini haddinden fazla yormamak gerekiyor..Anne sütü zaten herşeyin üzerinde ! Herşeyin zamanı var ve o zamanda yemek yapmaya yetişemeyeceksiniz o yüzden tadını çıkarın zamana bırakın !...