babalığa alışmak

Başlatan pelishh, 11 Ocak , 2007, 17:52:38

« önceki - sonraki »

Almiş'inAnniş'i

kafasız kocayı napacan  :k06:
sen onun kafasının içindeki tabuları kır bence  :icon_thumright:

tubito

sevda

Tuanacım kaç aylık bebeğin...

DER!N

Yazılanları keyifle okudum, evimizdeki heyecan anlatılamaz derecede 4 yılın üstüne bebek bekliyoruz ve kızımız olacak kısmetse eşim zaten tam kız babası tipinde Rabbim inş. Ecrin Seleni babasının kucağında görmemi nasip eder. Çok ilgili bir baba olacağını düşünüyorum, uykusundan bile feragat edebileceğini söyledi ki uykucudur. Umarım 2,5 ay sonra fikri değişmez ve ben de buraya hoş anılar yazabilirim.

мiŁenα.

benım esımde bakarım ederım uykumdan kalkar sallarım dıyor ama bakalım ama yapar o heyecanlı cok ve meraklıdır ...

ıns gorruruz o gunlerı :amin: :amin:

:love9: :love7: :love9:

@ssemra@

inşallah gönlünüze göre olur herşey kızlar.
benim eşim kendisi asla kabul etmiyor ama bebeğe alışmakta zorlandı, hatta 20gün falan eşim yan odaya geçti benim sana faydam olmaz diye annem bizde kalıp benimle yattı :violent1: Zaman geçtikçe ve Poyraz ele avuca gelmeye başlayınca alıştı bebişe, oğlum genelde 7de uyanıyor, saat 9a kadar ben bakıyorum sonra o gün işe gitmeyecekse eşim nöbeti devralıyo ben öğlene kadar yatıyorum, oyun oynuyorlar, altını değiştiriyor, uyutuyor, bi emzirmeye bana getiriyor  :love3: Her akşam banyosunu yaptırmamda da yardım ediyor saolsun.

zeyneptalha

benim eşim de oglumda cok ilgileniyordu
oglumun gaz sorunu coktu eşim gece hiç erinmez oglunun aglamasına kıyamaz kalkar kucagına alıp gezdirirdi
banyosuna yardım ederdi işden gelince ilgilenirdi oglumla
ama aynı ilgiyi malesef kızıma fazla göstermedi ya ilk cocukdu ondan cokmu hevesliydi acaba
ama fazla kızıyla ilgilenmesede biliyorumki onların baba kız aşkı coktan başladı  :love3:
papucum dama atılır yakında   ;D

мiŁenα.

hayırrr ben sevgımı boldurmem  :binkybaby:

saka saka bır baba bence ewladıyla ılgılenmelı cunku cevremde okadar ornek varkı baba olmak sadece onu yapıp bırakmak deıl her anını paylasmak ben esıme o konuda cok guvenıyorum  cunkku oada benım gıbı dusunuyor...babda zorlugu cekmelı ..gaz problemını uykudan uyanısları uyuyamamayı herseyı...anneyele beraber tatcak ve ogrencek bence

zeyneptalha

ayşecim haklısın canım sonucta cocugu biz kadınlar tek başımıza yapmıyoz
ama bilmiyom yukardada yazdıgım gibi eşim oglumla ilgilendigi gibi kızımla fazla ilgilenmedi
ben eşime ilgisiz demiyom cünkü ogluyla cok ilgilenirdi ama 2.ci cocukda ne degişti onu anlayamadım ama bundada vardır bi hayır inşallah
kızıyla fazla ilgilenmiyor ama kızını cok seviyor buna eminim

мiŁenα.

ya belkım seydır hanı ılkıydı ılgılendık ıkıncısı bıraz daha uzmansın hanı okadar yardım a muhtac olmadıgını dusunmustur ne bılım baska bırsey gelmıyor...ama ınan kotu deıldır ıcı yada kız erkek ayrımı vardır...

@ssemra@

Gönderen açık: Eylül 03, 2009, 08:27:20Gönderen: zeyneptalha 
Alıntı Ekle
ayşecim haklısın canım sonucta cocugu biz kadınlar tek başımıza yapmıyoz
ama bilmiyom yukardada yazdıgım gibi eşim oglumla ilgilendigi gibi kızımla fazla ilgilenmedi
ben eşime ilgisiz demiyom cünkü ogluyla cok ilgilenirdi ama 2.ci cocukda ne degişti onu anlayamadım ama bundada vardır bi hayır inşallah
kızıyla fazla ilgilenmiyor ama kızını cok seviyor buna eminim 

Mutlaka seviyodur Zeynep'cim hiç bir anne yada babanın çocukları arasında ayrım yapabiliceğini düşünmüyorum, ilk çocukta genelde herkes yapıyor bunu daha çok titzleniyorlar, ne de olsa ilk defa baba olmanın heyecanı vardır adamda, şimdide ne de olsa sen artık profesyonel annesin diye de rahat takılıyodur. :k06:

ceylin eslem

benim kocam nasıl bir baba olur çok merak ediyorum.geçen sene yeni baba olan bir arkadaşıyla baya bi dalga geçmişti adam doğrusunu yapıyo zaten ikiz babası ilgilenmelide ama benim kocaya biraz bebekle fazla ilgileniyomuş gibi geldi.ben baba olsam şöyle yapmam böyle yapmam.sen şimdi bide altınıda değişiyorsundur hah hah haaa... gibi şakalar falan.o zamanlarda bende ona diyordum baba olursan sende yaparsın baba oldugunda anlarsın birkere içinden gelir severek isteyerek yaparsın,şimdi sana garip geliyordur diyordum.yok ben öyle olmam şöyle yapmam böyle yapmam diyordu.şimdi 11 haftalık hamileyim geçen gün gittik arkadaşa şimdi diyorki bak sana hiç takılmıyorum haa.benimde başıma gelecek galiba ,ben sana çok takıldım sende benden acısını çıkarma der gibi.çok merak ediyorum nasıl davranır o kınadığı davranışları yaparmı diye.mesela kesilikle alt almam diyor.sizin kocalarınızda böylemiydi bebek doğmadan önce??  ???  ??? 

fıstık

benim eşim mükemmel bir baba oldu yemeğini yedirir oyun oynar kızımla gezmeye götürür gece ben kalkamazsam kalkar bakar

sadece altını değiştiremiyor beceremem diye kızım şuan 16 aylık ama küçükken gece uyumaz ağlardı eşim ellerinde gezdirir uyutur gazını çıkartırdı

βαlκιz

benim eşimde harikadır dört dörtlük
ama bazen dalğa geçende oluyo
altını değiştirince üstünü giydirince kılıbık muamelesi yapan oluyo
ama bende hemen ağızlarının payını veriyorum
siz hem iyi bi eş hemde baba değilsiniz diyorum susup oturuyolar
hiç bir zaman zorlanmadı hiç bir konuda
benden daha iyiydi
etrafındakilerede örnek baba :laughing7: :nazar:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

serra_emine

valla bu konuda muzdarıbım
yanı tabı ılgılenıyor ama benım ıstedıgım kadar degıl uyku konusunda yardımdan fazla zararı olur sagolsun :k06: uyandırmakta bır numara.attıgı adım gurultu benım kızda sankı uyumaya degıl ses dınlemeye yatıyor mubarek :k06: babası desen  sagolsun oyle ynaı zaten en çok babası ıle serranın uyku zamanında uyku yuzunden tartışıypruz..offf çok sıkıldım şöyle yat kızım deyınce yatsa artık buyuse ooff yaa..elbette olacak ama yoruldum bayaa
gerçi bu aralar kendı kendıne uyumayı ogrendı ama bızde yatarsak yere uzaırsak o zaman oda uzanıyor yuvarlana yuvvarlana uyuyup kalıyor o zaman..bende alıyom yatagına yatırıyorum.bırde sut içmeye kalkıyor gece bı gece içiyor bıde sabah 7 gıbı 8 gıbı içiyor bıdaha yatıyor 10 gıbı uıyanıyor.
neyseçok uzattım
benım dıyecegım yanı çok ıyı degıl bızım babamız bu konuda
canı ısteyecekte çok guzel ılgılenecek.ıstedımı benden guzel yapıyor hetşeyı.altını degiştırdımı falan mendıl kullanmaz mesela gıder banyoda yıkar popusunu.
ben her zaman aynı olsun ıstıyorum ama çok nadır oluyor işte boyle.işten geldımı sever eder tamam  :'( :'( hiç yardımcı degıldır :'(
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..