03 Mayıs , 2024, 18:51:08

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Ben Sana Oğlumu Verdim Sen de Bana Torun Vereceksin

Başlatan hatice53, 23 Temmuz , 2011, 15:09:01

« önceki - sonraki »

derbeder

ne gicik insanlar var yaa? Rabbim iste herkesi bir sekidle imtihan ediyor  :'(

bence oturup konus kayinvalidenle, Allahin takdiri sonucta ister verir ister vermez isterse alir...kaza ve kaderin Allah' tan olduguna inanmak iman etmek gerekir.

peki herhangi bir sorununuz varmi esinde olsun sende olsun?

hemmm bir cocugun yani anasinin yanidir, dogmamis cocuga don bicmek diye buna derler herhalde  :caca:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

hatice53

O kadar yoruldum ki görümlerimde bir yandan konusur durur torun ister kendileri kedi gibi doğuruyo.. Offfffff ne yazsamki ben hangi cumle anlatcak sıkıntımı keşke evlenmeseydim bıktım artık

derbeder

bi insan baskalari istiyor diye hamile kalmak istemez, kendi istedigi icin kalmak ister. bir cocugun bakimindan anne baba sorumludur gorumce kaynana degil. senin durumunda ben olsam degil hamile kalmak istemeyi evliligimi bile yurutup yurutmiycem konusunda suphe ederdim. tabii buyuk konusmak kolay hemde uzaktan...ama iliskiniz daha yerine oturmamis.

bebek Rabbimizin bize belkide bu dunyada verebilecegi en guzel hediyelerden biri. bu sekilde ancak eziyet haline geliyor maalesef.
bence oturup iliskinizi gozden gecirin. ayrica sen hamile kalsanda anladigim kadariyla kaynanan gercekten cocugu senden alir, hatta sana belkide anne degilde isminle hitap ettirir. kendisine anne dedirtir filan. var oyle hasta ruhlu insanlar maalesef.

bu sefer omur boyu bagli kalirsin o aileye ve iyice siyirirsin arada birde cocuk olur. bence kendine yazik etme. calisan bir kadinsin? peki ailen yok mu abin baban filan? biri sIkistirip esine n' oluyor dese eminim tutumu birazcik olsun degisir.

hatice53

Çocuk olsa bende kalcakmış zaten öyle bi fikri var... Eşim taşınmak istiyor herkesten uzaga oda benim halimi görüyor ama sadece lafta annesinin dizinin dibinden ayrılmaz.. Annesi cok değişik insan kocama sanki cocuk gıbı davranıyor.. Yanında gelir ağlar babasını ozler yanlız kaldım derr.. siz babanıza dusundunuz bana duskun degılsınız der... Benı eşimden kıskanır hayır dıyorum eşime keşke evlenmesydin benle annenin halı perısan hergun tansıyonu duser hep hasta... Işıklar kesilir bızım cama vurur eşimle camdan konusur birde tek degıldı torunları vardı... Ağlamaya başlar eşim ortada kaldı ee hadı uyuyalım derım yok ışıklar gelır oyle uyuruz bazı geceler ev sohbetlerı yetmez esım cama yapısır annem balkona konusurlar ben beklerımkı eşim gelcek ben yıne surat yaparım.. Bu kadar duskundun neden evlendırdın oglunu be kadın ben o evde cocuk yapmam buyuk konusmayım ama.. Kaynanamada cocuk baktırmam.. Annemler 10 dk mesafedeler bana hıcbıseyden haberlerı yok ben herseyı ıcımde yasıyorum anlattıgım tek yer burası arkadasa anlatılmaz kına yakarlar hepsı o tip...

derbeder

yuhaa hem ayni apartmandasiniz hemde gelip sendemi kalacakmis? senin kaynana iyice cosmus desene.
ellerine ne geciyor kotu olmakla anlamiyorum ya, ama biliyormusun kimse kimseye kotuluk yapamaz. herkes kotulugu kendine yapar. ama iste olan arada sanada oluyor. elbet er gec bu yaptiklari sorulur belki er belki gec orasi belli degil.
ama bu dunyanin birde ahireti var.

bir insan yabanciya bile iyi davranirken kendi gelinine oglunu mutlu edecek kadina elinden gelen butun kotulukleri yapiyor. Allah islah etsin hepsini. inan aklim almiyor.

Nezo

Ee Pes Ya. Nasıl Bi İnsanmış O hiç Hoş Değil Bu Tavırları. Ben İlk Evlendiğim Günden Beri Kaynanamı Dinlemem. Bana bişi Mi Dedi Hoooooop Bu Evin Hanımıda Oğlunun Sahibide Benimi Aşıladım Ona Şakayla Karışık. Bana Bi Kelam Edemez Çünkü Ederse Bilir Ki Oğlunuda Benide Rüyasında Görür. O Yüzden Rahatım. Allah Kaynanana Akıl Fikir Vicdan Versin. Sakın Mutluluğunu Bozma Kapını Kapadığında Kaynanan Dışarda Kalsın Evinde Konuşma Bile Heleki Yatağına Asla Taşıma Canım. Rabbim Sana Selamet Versin.

Demet_dk

EVT MESAFEYİ BASTAN KOYMAK LAZIM SEVİYE ÖNEMLİ  :icon_thumright:

aydinays

Bencede mesafe önemli. Ama eşde çok önemli. Bazen eşler ana kuzusu ise çok zor.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Nezo

En Önemlisi Eş Eşim Benim Tersim Olsaydıda Anam Anam Dese Dursaydı Ben Nasıl Yapardım Mesafeyi Eşimde Bilir Ki Herşeyden Önce İkimiz Bir Aileyiz. Annesine de Der Anne Biz İkimiz Bir Aileyiz Diye. Annesinin Oğlundan Ümidi Yokki Geliline Çektirsin. Biraz Cahildir Ama Onun Haricinde İyidir Aslında Kaynanam. Belkide Ben Böyle Olduğum İçin İyi Bilemiyorum.

derbeder

Alıntı yapılan: ●๋:        ●๋:  ήẽz  ●๋:        ●๋: - 26 Temmuz , 2011, 12:20:56
En Önemlisi Eş Eşim Benim Tersim Olsaydıda Anam Anam Dese Dursaydı Ben Nasıl Yapardım Mesafeyi Eşimde Bilir Ki Herşeyden Önce İkimiz Bir Aileyiz. Annesine de Der Anne Biz İkimiz Bir Aileyiz Diye. Annesinin Oğlundan Ümidi Yokki Geliline Çektirsin. Biraz Cahildir Ama Onun Haricinde İyidir Aslında Kaynanam. Belkide Ben Böyle Olduğum İçin İyi Bilemiyorum.

iyi es insani vezir eder, kotusu rezil eder demisler. esiylede sorunlari varmis arkadasin zaten. ama bu genede yataklarini ayirmasi icin bir sebep degil tabiiki.

aydinays

Alıntı yapılan: ●๋:        ●๋:  ήẽz  ●๋:        ●๋: - 26 Temmuz , 2011, 12:20:56

Yok eşin ikiniz arasındaki dengeyi sağladığı için. Yoksa eşin annesine daha farklı davransa herşey farklı olabilir. Çok şükür benimde eşim dengeyi iyi sağlar. Bazen ben derim annenle ilgilen diye.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

aydinays

Alıntı yapılan: derbeder - 26 Temmuz , 2011, 12:23:02

iyi es insani vezir eder, kotusu rezil eder demisler. esiylede sorunlari varmis arkadasin zaten. ama bu genede yataklarini ayirmasi icin bir sebep degil tabiiki.

kesinlikle ilk önce eşiyle olan ilişkisini düzeltmeli. Eşi kendisini anlasa aslında bu kadar olay belkide büyümeyecek. Ay çok zor ya. Benimde allah nasip ederse işe başladığımda kayınvalidem bakacak çocuğuma. Ama öyle sahipleneceğini sanmıyorum.

derbeder

Alıntı yapılan: aydinays - 26 Temmuz , 2011, 12:26:48

kesinlikle ilk önce eşiyle olan ilişkisini düzeltmeli. Eşi kendisini anlasa aslında bu kadar olay belkide büyümeyecek. Ay çok zor ya. Benimde allah nasip ederse işe başladığımda kayınvalidem bakacak çocuğuma. Ama öyle sahipleneceğini sanmıyorum.
sana katiliyorum canim. %99 u eslerimizde biter. yane anasina gereken nasihati verse, bak bakalim gelinine bir daha o sekilde davranabiliyormu?

insaAllah kayinvaliden cok iyi bakar oglusuna canim, ama bunu ancak zamanla kendin goreceksin.

Nezo

Alıntı yapılan: aydinays - 26 Temmuz , 2011, 12:26:48

Ben Kendi Anneme Baktırıcam Olursa Bebiş. Kaynanama Çocuk Teslim Edemem. Bazen Belden Aşa Çok Konuşuo Bende Nefret Ediyorum. Dedimde Vermem Çocuğumu Sana Sen Böyle Konuştukça Diye Artık Dikkat Etmeye Çalışıyo. Ama Annemde Gözüm Arkamda Olmaz Zaten Kaynanam Bana 80 Km Uzakta Oturuo İyi ki  :amin: ;D Eğer Eşi İzin Veriyorsa Kaynanasına Hiçbişi Diyemezde Yapamazda O Kadında Öyle Devam Eder. Belki Daha Erken Eşininde aklı Başına Gelir İkisinin Bir Aile Olduğunu Anlar Anca O Zaman Düşer Kadın Yakalarından.

Nezo

Babası Olmadığından Oğluna Acıtasyon Yapıyordur Oğluda Napsın Ana Bu Atılmaz Onuda Anlamak Gerek. Amaaan Her şeyde Denge O Kadar Önemli Ki. Ben Annemden de Kaynanamdan da Uzakta Oturuyorum Eşim Özellikle Uzaktan Tuttu Evi Öyle Aklına Esen Gelmesin Diye.