28 Nisan , 2024, 01:09:24

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hamilelikte herseyden tiksinme:(

Başlatan °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°, 18 Temmuz , 2011, 13:34:03

« önceki - sonraki »

AyNi

bende hamileliğimin 6. haftasından 14. haftasına kadar herşeyden tiksinmiştim... sudan bile tiksinmiştim, gördükce midem bulanıyordu... eşimin kokusundan, kendi kokumdan... herşeyden yani  :k06: :k06: :k06: doktorum bunun iyi bişey olduğunu söyledi, midem bulandıkca bebek gelişiyor demekmiş... kaç kere hastanede serum takıldı, 24 saat hiç bişey yiyip içmeden durduğumu biliyorum... hey gidi günler hey... şimdi bebeğim doğdu 4 aylık oldu  :nazar: :nazar:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

18 Temmuz , 2011, 15:32:03 #16 Son düzenlenme: 18 Temmuz , 2011, 15:39:37 gulum22
Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 18 Temmuz , 2011, 15:26:56
bende hamileliğimin 6. haftasından 14. haftasına kadar herşeyden tiksinmiştim... sudan bile tiksinmiştim, gördükce midem bulanıyordu... eşimin kokusundan, kendi kokumdan... herşeyden yani  :k06: :k06: :k06: doktorum bunun iyi bişey olduğunu söyledi, midem bulandıkca bebek gelişiyor demekmiş... kaç kere hastanede serum takıldı, 24 saat hiç bişey yiyip içmeden durduğumu biliyorum... hey gidi günler hey... şimdi bebeğim doğdu 4 aylık oldu  :nazar: :nazar:
masallah size  :nazar: zor günler geride kalmis darisi basima  :amin: :amin: bende esimin bide kendi kokumdan tiksindim  :igrenc: ins iyi bisidir bebegim büyüyodur  :amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar:
:nazar: :nazar:

ecrin.su79

gülüm çok geçmiş olsun benim ilk gebeliğimde aynı senin şikayetlerin vardı ve doktorum bulantı olması çok iyi sağlıklı gebelik diyordu  :icon_thumright:ben ilk dört ay sadece çok ince kaşar peynirli yağsız  tost ve makarnayla beslenmiştim şimdiyse bu aralar sadece haşlanmış patates yiyorum üzerine hafif kızdırılmış yağ döküyorum miğdeme çok iyi geliyor hemde tok tutuyor :icon_thumright: 3aylık hamileyim ama kocaman göbeğim var herkez 4aylıkta bizdenmi sakladın diyorlar :honk:eşimde dalga geçiyor patates yiye yiye patates gibi olacaksın diye :laughing7:ama hiç kiloda almamışım kaldığım kilodayım gerçi alsamda umrumda değil yeterki bebişim sağlıklı ve iyi olsun gerisi önemli değil :)patatesi öneririm ben hem besin değeri yüksek hemde doyurucu canım tekrar geçmiş olsun sağlıklı ve hayırlı hamişler dilerim :opucuk:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: ecrin.su79 - 18 Temmuz , 2011, 15:35:47
gülüm çok geçmiş olsun benim ilk gebeliğimde aynı senin şikayetlerin vardı ve doktorum bulantı olması çok iyi sağlıklı gebelik diyordu  :icon_thumright:ben ilk dört ay sadece çok ince kaşar peynirli yağsız  tost ve makarnayla beslenmiştim şimdiyse bu aralar sadece haşlanmış patates yiyorum üzerine hafif kızdırılmış yağ döküyorum miğdeme çok iyi geliyor hemde tok tutuyor :icon_thumright: 3aylık hamileyim ama kocaman göbeğim var herkez 4aylıkta bizdenmi sakladın diyorlar :honk:eşimde dalga geçiyor patates yiye yiye patates gibi olacaksın diye :laughing7:ama hiç kiloda almamışım kaldığım kilodayım gerçi alsamda umrumda değil yeterki bebişim sağlıklı ve iyi olsun gerisi önemli değil :)patatesi öneririm ben hem besin değeri yüksek hemde doyurucu canım tekrar geçmiş olsun sağlıklı ve hayırlı hamişler dilerim :opucuk:
saol cnm  :opucuk: ins iyidir  :amin: :amin: :amin: cok kiside oluyomus basima ilk defa geldigi icin bi sorum dedim sasirdim  :k06: patates severim yapip yiyim bari  :hungry: türkiyede olsam hergün kumpir yerdim ama burda yok  :-\

ecrin.su79

Alıntı yapılan: gulum22 - 18 Temmuz , 2011, 15:42:34
Alıntı yapılan: ecrin.su79 - 18 Temmuz , 2011, 15:35:47
saol cnm  :opucuk: ins iyidir  :amin: :amin: :amin: cok kiside oluyomus basima ilk defa geldigi icin bi sorum dedim sasirdim  :k06: patates severim yapip yiyim bari  :hungry: türkiyede olsam hergün kumpir yerdim ama burda yok  :-\
bende patatese bayılırım ama malesef urfadayım burda yapamıyorlar :BangHead: ağustosun 11de anneme gidiyorum ist. inş. orda yerim hatta gel canım beraber yiyelim  :hungry:

ecrin.su79

kumpire bayılırım yazacaktım patatese yazmışım :laughing7:gerçi patatesin herşeyini severim farketmez yani :hungry:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: ecrin.su79 - 18 Temmuz , 2011, 15:54:42
kumpire bayılırım yazacaktım patatese yazmışım :laughing7:gerçi patatesin herşeyini severim farketmez yani :hungry:
:hungry: :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:

xxcansuxx

canım geçmiş olsun... bana da dr.um sağlıklı gebelikte olur demişti hormonlar bazılarında birden çok yükselirmiş ondan bu kadar yoğun hissedilirmiş... hatta midem bulanıyor dedikçe bkmaya gerek yok kalbi atıyordur deyip aferim ona diyordu  :k06: :k06: katı şeyler ye demişti sıvılar mideyi daha çok bulndırır demişti bende bol patates haşlaması yedim... eşime gece kokuyorsun diyordum kalkıp duş alıyordu sonra şampuan kokusu bulandırıyordu... çamaşırlara yumuşatıcı bile kullanamadım, eşim yemk yaprken balkonda oturdum, klimanın serin havasında rütubet kokuyor diyordum eşim dalga geçiyordu tam narkotiklik oldun diye  :k06: :k06: ben çok çektim en son 6 kilo verdim ve serumla toparladım...
şimdi nasıl çekmişim diyorum çok zor ben hiç tahmin etmiyordum böyle olacağını

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Temmuz , 2011, 16:02:44
canım geçmiş olsun... bana da dr.um sağlıklı gebelikte olur demişti hormonlar bazılarında birden çok yükselirmiş ondan bu kadar yoğun hissedilirmiş... hatta midem bulanıyor dedikçe bkmaya gerek yok kalbi atıyordur deyip aferim ona diyordu  :k06: :k06: katı şeyler ye demişti sıvılar mideyi daha çok bulndırır demişti bende bol patates haşlaması yedim... eşime gece kokuyorsun diyordum kalkıp duş alıyordu sonra şampuan kokusu bulandırıyordu... çamaşırlara yumuşatıcı bile kullanamadım, eşim yemk yaprken balkonda oturdum, klimanın serin havasında rütubet kokuyor diyordum eşim dalga geçiyordu tam narkotiklik oldun diye  :k06: :k06: ben çok çektim en son 6 kilo verdim ve serumla toparladım...
:k06: :k06: :k06: :k06: oy cnm sende cok cekmisin gecmis olsun sanada simdi keyfini sür  :opucuk: ins bende keyiflenecek zamanlara gelirim  :amin: :amin: :amin:

xxcansuxx

inşaallah canım sağlıklı olsunlarda zamn geçiyor sende sefasını süreceksin  :opucuk: A.E.OLUN  :flowers:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Temmuz , 2011, 16:14:07
inşaallah canım sağlıklı olsunlarda zamn geçiyor sende sefasını süreceksin  :opucuk: A.E.OLUN  :flowers:
:amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: saol cnm  :opucuk: sizde A.E.OLUN  :nazar: :nazar:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: gulum22 - 18 Temmuz , 2011, 13:34:03
Slm kizlar simdiye kadar 2 hamilelik gecirdim ilk defa böyle oluyorum ins iyi bisidir bebegim icin ama ben herseyden tiksindim  :igrenc: :igrenc: :igrenc: mesela dünkü yedigim yemegi bugün aklima getirince midem kalkiyo  :igrenc: :igrenc: yani bi yedigimi artik yemek istemiyom istahimda yok  :-\  midem hep bulaniyor ama kusamiyom  :igrenc: :igrenc: :igrenc: halimde sikayetci deilim asla yeterki bebegim iyi olsun  :love7: :binkybaby: :love7: benim gibi olan varmi  ??? ??? ??? ne yapimda gecer  :dontknow:
bence sevinmelisin canım neden biliyormusun bende ilk gebeliğimde bulantı filan tikinme hiç bisi olmadı.ama bu gebeliğim sağlıklıya herseyden tiksiniyorum.yemk düsünmek tiksindiriyor ya hersey yani.benim anladığım senin melek de bu sefer sağlıklı ve iyi gidiyor.vücudun tepki vermeye baslamıs.biraz alakasız dersin belki söylediğimi ama benim öyle yani.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 18 Temmuz , 2011, 20:38:36
Alıntı yapılan: gulum22 - 18 Temmuz , 2011, 13:34:03
Slm kizlar simdiye kadar 2 hamilelik gecirdim ilk defa böyle oluyorum ins iyi bisidir bebegim icin ama ben herseyden tiksindim  :igrenc: :igrenc: :igrenc: mesela dünkü yedigim yemegi bugün aklima getirince midem kalkiyo  :igrenc: :igrenc: yani bi yedigimi artik yemek istemiyom istahimda yok  :-\  midem hep bulaniyor ama kusamiyom  :igrenc: :igrenc: :igrenc: halimde sikayetci deilim asla yeterki bebegim iyi olsun  :love7: :binkybaby: :love7: benim gibi olan varmi  ??? ??? ??? ne yapimda gecer  :dontknow:
bence sevinmelisin canım neden biliyormusun bende ilk gebeliğimde bulantı filan tikinme hiç bisi olmadı.ama bu gebeliğim sağlıklıya herseyden tiksiniyorum.yemk düsünmek tiksindiriyor ya hersey yani.benim anladığım senin melek de bu sefer sağlıklı ve iyi gidiyor.vücudun tepki vermeye baslamıs.biraz alakasız dersin belki söylediğimi ama benim öyle yani.
bende iyiye yoruyom ins iyidir gercekten  :amin: :amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar: gercekten önceki hamileligimde ne varsa yerdim ondan hep kilo almistim tam testi istahim acikti bulanti hic bisi yasamadim.simdi bunlari yasayinca bende seviniyom bebegim büyüyo ve bu yüzden böyle oluyom diyom ama burda cok arkadasimiz var bulantisizda saglikli olabiliyor ama ben öteki yasadigim hamileliklerlen kiyasliyorum o yüzden  :) senin simdi nasil oldu gectimi  :opucuk:

ecrin.su79

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 18 Temmuz , 2011, 16:02:44
canım yaa sende benim ilk gebeliğim gibi çok çekmişsin bende ilk aylarda 4kilo vermiştim hep serum yedim 8ay boyunca :igrenc:bu bebişler bizlere çok çektiriyor ama olsun canları sağolsun doğunca insan bütün çektiklerini unutuyor :laughing7:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

gecmış olsun gulum rabbım yardımcın olsun :amin: canım benımde afedersın kusmam olmadı ıkı kere falan kustum ama herseyden ogurdum ogure ogure ses tellerım kısıldı  :igrenc: su içmıyordum elımı yıkarken suyu gorunce ogurmeye baslıyorum dıger sıkayetlerım gectı bır tek suya karsı ogurmem gecmedı :( bırde aşırı derecede mıdemde yanma var bazen dayanamıyorum agrısına  :y25:genelde hamılelerın mıde yanması son aylarda olur benım erken basladı  :'( bebişlerımız ıyı olsunda gerısı onemlı degıl  :amin: sana tavsıyem maden suyu olabılır  içine bır parca lımon koyup iç ınsallah ıyı gelır  :amin: