29 Mart , 2024, 01:37:31

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Dızmana tarifi(resimli anlatım)

Başlatan hüzünden_gelme, 13 Temmuz , 2011, 21:22:46

« önceki - sonraki »

ツgöçmen_54 ツ

dızmana göçmenlerin poğaça çeşidir.benim eşimde selanik göçmeni onun ailesi çok yapar ama ben beğenmiyorum.sanki çiğ hamur gibi oluyor.zehranın dediği gibi normal poğaçayı tercih ederim bende :icon_thumright:

banu_fth

haklısın olmadı buzluga atarım . mısafır yesın  :ehi: :ehi:
bakayım kıme kısmet olucak ahahaha  :ehi: :ehi: :ehi:
şaka tabı kendım begenmezsem cıkarmam mısafıre  8)
bıraz önargılıyım bırazda merak edıyorum neye benzedıgını  :k06:

derbeder

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 04 Ağustos , 2011, 11:51:51
dızmana göçmenlerin poğaça çeşidir.benim eşimde selanik göçmeni onun ailesi çok yapar ama ben beğenmiyorum.sanki çiğ hamur gibi oluyor.zehranın dediği gibi normal poğaçayı tercih ederim bende :icon_thumright:
evet gocmenler yapiyorlar dogru canim  :opucuk:

herkesin damak tadi baskadir. umarim begenirler. dedigim gibi o sos biraz cig gibi kalmasina sebep.

eylulum bu konusmalardan sonra pismeden dizmanayi pencereden asagi atacak  :ehi:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

banu_fth

ayyy demeyın bölee   :icon_pale: :icon_pale:

barı guzel aksam yemeklerı yapiiimm  :ehi: :ehi:  zıyan ettım malzemeyı dıye kızmasın esım  :ehi: :ehi: tuhh ..

banu_fth

Alıntı yapılan: derbeder - 04 Ağustos , 2011, 11:59:49
evet gocmenler yapiyorlar dogru canim  :opucuk:

herkesin damak tadi baskadir. umarim begenirler. dedigim gibi o sos biraz cig gibi kalmasina sebep.

eylulum bu konusmalardan sonra pismeden dizmanayi pencereden asagi atacak  :ehi:

:toothy10: :toothy10: :toothy10:

ıslık çalmaya baslıyım ben  :suclu:  kucu kuculaarrrrrrrr canlarıııııımmmmmmm asklarıııııııımm
bakın sıze ne pşird,iiiimmm  :toothy10: :toothy10:

ツgöçmen_54 ツ

eylülcüm sen bizim böyle demelerimize bakma.. :opucuk: biz beyenmedik belki sen bayılırsın :dontknow:.herkesin damak tadı farklı :k06:

banu_fth

göçmen dıılızkı.. onlar alısık bu lezzete demekkı..

ben akdenızlı esım karadenızlı..  ::)   

:suclu:  kuçu kuçuu askııımmm  :love9:    fılmın sonu böle bıtmesın  :k06:

begenırz umarım :amin:

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: eylül_üm - 04 Ağustos , 2011, 12:05:40

canım eşin karadenizliyse yap akşama 1 tencere karalahana sarması, yanına ayran çorbası dızmanayla falan uğraşma ohhh miss :ehi: benim annemde trabzonlu eşim göçmen olduğu halde karalahana müptelası oldu :ehi:

banu_fth

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 04 Ağustos , 2011, 12:09:40
Alıntı yapılan: eylül_üm - 04 Ağustos , 2011, 12:05:40

canım eşin karadenizliyse yap akşama 1 tencere karalahana sarması, yanına ayran çorbası dızmanayla falan uğraşma ohhh miss :ehi: benim annemde trabzonlu eşim göçmen olduğu halde karalahana müptelası oldu :ehi:

benımkıde trabzonlu ben mersınlı ılk kez annesınde yedım lahanayı.. dıbım dustu  :ehi: :ehi: :ehi:
buzluga verdı kaynınıstom. cıkardım onu yapıom kalp kalbe karsıymıs canım.. ancak lahana unutturur eger dızmanam rezıl bısı olursa dıye dusundum bende  :ehi: :ehi:
corbasını sarmasını yapıom  :toothy10: :toothy10:

banu_fth

fırından dumanlar cıktı kabarmıs yagı fırına akmıs.. o da sıcaktan anammmmmmm  dumanlar ıcındeydı kapagı actım cıktı duman ama yıne oluyo ..  :ehi:  :cildir:

ツgöçmen_54 ツ

kalp kalbe karşıymış ;D kara lahananın her çeşidi güzel oluyor yaa ben çok seviyorum.inşallah dızmanayıda beğenirsiniz..
ben göçmen yemeklerine bir türlü alışamadım.allah affetsin saçma sapan şeyler yapıyolar.. :-\

derbeder

:ehi: :ehi: :ehi:

ay gocmennn  :ehi:

baska neler yapiyorlar mesela? soylede bizde ona gore tedbirli olalim  :ehi: :ehi:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: derbeder - 04 Ağustos , 2011, 12:20:08
:ehi: :ehi: :ehi:

ay gocmennn  :ehi:

baska neler yapiyorlar mesela? soylede bizde ona gore tedbirli olalim  :ehi: :ehi:
süt böreği yapıyolar (belki başka ismi vardır onlar öyle diyor) tam bir fiyasko :)
kaymaçino diye bi tatlı yapıyolar onuda beyenmedim..
kırmızı biber közlemesini sofralarından eksik etmezler..
çarliston biberi lor peyniriyle kavurup yiyolar birde  :igrenc:
daha çok varda aklıma gelmedi :laughing7:

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: eylül_üm - 04 Ağustos , 2011, 12:17:55
fırından dumanlar cıktı kabarmıs yagı fırına akmıs.. o da sıcaktan anammmmmmm  dumanlar ıcındeydı kapagı actım cıktı duman ama yıne oluyo ..  :ehi:  :cildir:
eylülcüm olunca fotoğraf eklesene  :k06:

banu_fth

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 04 Ağustos , 2011, 12:32:30
Alıntı yapılan: eylül_üm - 04 Ağustos , 2011, 12:17:55
eylülcüm olunca fotoğraf eklesene  :k06:

tatlım bunu görmek ıstedıgınden emınmısın .. hayır eklerım de sorayım dedım.. sen evet de buna .. sora kopyalar gösterırım sana sen ıstedın dıye  :toothy10: :toothy10:

dagıldı bısıler oldu ters cevırdım ltını pişirom sındı  :toothy10:

hakkat yemeklerı ılgıncmıs..