28 Mart , 2024, 20:26:48

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Dızmana tarifi(resimli anlatım)

Başlatan hüzünden_gelme, 13 Temmuz , 2011, 21:22:46

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

Malzemeler
2 su bardagı sut
1 cay bardagı sıvı yag
1 paket kuru maya
1 tatlı kasıgı tuz ve seker
Aldıgı kadar un ıle hamur yogrulur uzerı ortulur 20 dakıka bekletılır

Ust malzeme
1 su bardagı yogurt
3 yumurta
150 gr kaymak
1 cay bardagı sıvı yag 5 yemek kasıgı lor
3 kasık corek otu

Yapılışı

1 cay bardagı su karıstırılır
Mayalanan hamur ıkıye bolunur rulo halıne getırılır bezelere ayrılır.
Bezeler tepsıye yan yana dızılır uzerıne parmak ıle basılır.
Karıstırılan sos malzemesı hamurların uzerıne dokulur 180c fırında pısırılır
Afıyet olsunn

Alıntı

derbeder

degisik bir tarif, tadi nasildir acabaaaa  :k06:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

asya81

bunun içine peynir koyup kesiyorlar aynı o şekil lokma lokma güsel oluyormuş

derbeder

15 Temmuz , 2011, 15:14:18 #3 Son düzenlenme: 15 Temmuz , 2011, 15:15:52 derbeder
bende haftasonu yapiimm bariiii, canim cok cekti  :hungry:

hamuru acip peyniri o sekildemii koymak gerekiyor acaba? burda sanki sadece yuvarlamislar hamuru ve kesmisler yane acip yuvarlama yok sanki.

Balböceği

Alıntı yapılan: derbeder - 15 Temmuz , 2011, 14:43:39
degisik bir tarif, tadi nasildir acabaaaa  :k06:
anaaa cok basit  guzel gozkuyor ama  :hungry:

xxcansuxx

bende deneyeceğim bunu ama biz geçen alışverişe gittik markette kaymak bulamadım bu hafta büyük markete bakacağım gidersek....
kaymak olmazsa da tadı güzel olur mu cesaret edemedim  :dontknow: :dontknow:

banu_fth

bugun yapıyorum senı dızlama  :ehi: :ehi:

bakalım neler olucak..  kaymak yoktu sutun kaymagını koydum o da aynıdır sonucta hatta daha ıyı umarım.. :amin:

bakalım neye benzıomus tadııııııı :k06: 

derbeder

guzel bir tarif ama asil o uzerine dokulen sostan dolayi alti kizarmiyor, cunku sos alta geciyor hep. bence sossuz daha guzel olurdu pogaca gibi yaneh  :k06:

banu_fth

valla hamur o kadar guzel oldukı bende yarısından poaça yapmayı dusundum.. ıkı kısı bu kadar dızmana fazla bıze dıye  :k06:

sosunu ıcıne mı koysam hamurun acaba.. bı kısmını da ustune dökerım acıcık.. nası olurkı öle ??

derbeder

bende tarifi burdan almistim hamuru cok guzel oluyor evet, puf puf ama iste sos biraz sIkinti yapiyor kizarmadigi icin.

sen hamuru oncedenmi yogurdun kiz? oyleyse eger, mayali hamur eksimez mi?

istiyorsan hamurun yarisi bu tarifteki gibi dene canim icinde kalmamis olur kendin gorursun ne demek istedigimi. gozunude korkutmus gibi olmayimda  :k06: ben ters cevirmistim altida kizarsin diye mesela.

banu_fth

ters cevırmek ıyı fıkır bende böle altı kızarmamıs selerı yıyemem hamuru cıg yıyomusum gıbı gelır bana  :k06:  attım fırına bakalım nası olucak.. az bı hamur kaldı onu da 3-4 tane poaça yapıcam eger guzel olurlarsa artık poaça  hamurumda bu olur  :hieyt:

ut kızarsın bakalım cevırır altını da kızartırım. tadı nasıl oluyor?

derbeder

fena degildi tadi, normal pogacagi tercih ederim ben genede  :hungry:

birde sen tecrube et bakalim yaz sonra buraya, merak ettim begenip begenmeyecegini  :k06:

banu_fth

sabah yaptım cnm hamuru evdeyım bugun ıse gıtmedım yemek yapmalıyım. aksam eve gelınce yemek olmasa olmaz evde..
erken kalkamadım.. 7 de uyandm ama anca bı bardak su ıcıp bı dılım kek yedım aksam yapmıstım. sora grı uyudum  :suclu: sımdı yemeklerı yapıcam sora esımı ararım alır benı ıse gıderım aradan cıkarıyım dedım degısık lezzetleı sevıom  :hungry:

banu_fth

ay yoksa poca mı yapsaydım  :icon_pale:

esım begenır umarım yoksa hepsını yıyemem beenn !!  :ehi: :ehi:  benım yuzumden sıtenın önunde uyuyo köpekler  :k06:  degısık lezzetler tadıyolar  :k06: :k06: bazende kemık balık artıkları daha ne ısterler :toothy10:

derbeder

04 Ağustos , 2011, 11:51:33 #14 Son düzenlenme: 04 Ağustos , 2011, 11:53:14 derbeder
 :ehi: :ehi: olur oyle seyler arada. yaa mesela cok olursa buzluga at bir zaman sonra kahvaltiya filan cikar cayla filan guzel gider.
denemis olursun canim simdiden uzulme.

gecen gun banada annemler diyorlar, oyle antin kuntin tarifleri sen yaparsin filan  :toothy10: :toothy10:
hehe dedim antin kuntin degil degisik seyler denemesem yeni tadlari nasil kesfedicezzz  :ehi:
arada bir olabiliyor fos cikan tarifler  :k06: ama belkide sen cok begeneceksin ya onyargili olma  :k06: