canım çoook acıyor...

Başlatan serife26, 12 Temmuz , 2011, 17:55:45

« önceki - sonraki »

serife26

sağolun arkadaşlar:)
açıkçası mama verme taraftarı ben de değilim ama ilk günlerde aç kaldığında az da olsa kaşıkla mama verdik bebişe,sonra idrar yolları için ilaç kullandım o zamanda az da olsa verdik yine kaşıkla,hep emzirdim onun dışında,bir de dün yola çıktık,milletin önünde emziremem diye bu defa biberona koydum mamayı,biberonun emziği ama iğne deliği kadar açıktı sadece,tıpkı bizim göğüslerdeki gbi az geldi mama akışı bebişe,sonra da emzirdim sorun yaşamadım.annemlerden de duydugum biberon sakıncalıymış,özelliklede uç kısmını  çok delerseniz,bebek tembelliğe alışıyor ve sonra memeyi kabul etmiyormuş,şu an mama vermicem de Allah korusun daha kötü olursa göğüsler gece rahatlatmak için olabilir diye düşünüyorum artık.ama başka alternatifler de varmış,onları da denemek lazım önce...
bu arada bu bebişler ne zaman acıtmamaya başlayacak bizim göğüsleri,fikri olan var mı?

cemre81

Alıntı yapılan: serife26 - 14 Temmuz , 2011, 10:49:44
sağolun arkadaşlar:)
açıkçası mama verme taraftarı ben de değilim ama ilk günlerde aç kaldığında az da olsa kaşıkla mama verdik bebişe,sonra idrar yolları için ilaç kullandım o zamanda az da olsa verdik yine kaşıkla,hep emzirdim onun dışında,bir de dün yola çıktık,milletin önünde emziremem diye bu defa biberona koydum mamayı,biberonun emziği ama iğne deliği kadar açıktı sadece,tıpkı bizim göğüslerdeki gbi az geldi mama akışı bebişe,sonra da emzirdim sorun yaşamadım.annemlerden de duydugum biberon sakıncalıymış,özelliklede uç kısmını  çok delerseniz,bebek tembelliğe alışıyor ve sonra memeyi kabul etmiyormuş,şu an mama vermicem de Allah korusun daha kötü olursa göğüsler gece rahatlatmak için olabilir diye düşünüyorum artık.ama başka alternatifler de varmış,onları da denemek lazım önce...
bu arada bu bebişler ne zaman acıtmamaya başlayacak bizim göğüsleri,fikri olan var mı?
AYNI DURUMU BENDE YAŞADIM ÇOK ACI VERİCİ KIZIMIN UYANMASINI İSTEMİYORDUM UYANDIĞINDA EMMEK İSTEYECEĞİ İÇİN AMA AYAKLARIMI YERE VURA VURA EMZİRDİM DAHA SONRA LANSİNOH ADLI KREMİ KULLANDIM O İYİ GELDİ NE ZAMAN DİYE DÜZELİR DİYE SORDUĞUMDA EMZİEDİĞİN SÜRECE DÜZELMEZ DEDİLER DELİ OLDUM AMA 3 AY SONRA GEÇTİ ŞİMDİDE DİŞ PROBLEMİNDEN DOLAYI MAHVOLDU

gülay t.

Canım rahat ol arada bir kez biberonla veya kaşıkla mama vermekle bebek meme emmekten vaz geçmez, sıkma kendini bir an önce iyileşmesi için alman gereken ne tedbir varsa al. Göğüslerin yara olmadığı için çok sürmez senin iyileşmen. Ben  ilk hafta biraz zorluk yaşamıştım, arada göğüsleri dinlendirme yöntemiyle ve krem sürerek 2 haftamda atlattım çok şükür. İnşallah senin de yakında geçer.

eguzel89

valla canım benim meme başımı kopardı bebeğim ve 50 gün çektim her emdiğinde yastığı sıka sıka ağladım ama vazgeçmedim geceleri taş gibi oluyor dimi göğüsün valla beni kurtaran avent marka göğüs koruyucusu oldu 30 lira ama istersen bir kullan hem fazla gelen sütü içine alıyor onuda saklarsın ilerisi için şimdi geçti Allaha şükür:)
kurban olayım sana Allahım nazardan korusun:)

asuman1981

GEÇMİŞ OLSUN CANIM HATIRLAYIN CA CANIM ACIDI