18 Nisan , 2024, 06:55:31

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Rabbime çok şükür Minik Oğlum Kollarımda

Başlatan **yeşim**, 12 Temmuz , 2011, 16:11:29

« önceki - sonraki »

**yeşim**

6 temmuz akşamı ütü filan yaptım arkadaşlarla pastaneye gittik eşim, annem, bir ablamız var burada o, onun kardeşi, eşimin bir arkadaşı hep beraber oturduk sohbet ettik güldük eğlendik sonra yanımızdaki ablamız bana"yeşim bende böyle arkadaşlarla oturmuştum sabahına oğlumu doğurdum" dedi bende yok emine abla daha 1 hafta 10 gün var dedim. üstelik ben çalıştığım kurumu arayıp benim doğum öncesi iznim 07.07.2011 de bitiyor ama ben daha doğuramadım ne yapmam gerekiyor diye soracaktım.Arkadaşlarla vedalaştık eve geldik eşimle konuşuyorduk dedimki "mustafa sezeryan olsaydım bu gece heyecandan uyuyamayacaktık sabah 8 de hastanede olacaktık ve yarın bebeğimizi kucağımıza alacaktık gülüştük karnımı sevdik ve yattık benim o hafta hafif sancılarım oluyordu zaten gece belim ağrıyordu sabaha karşı belim şiddetlendi amaaaaaan dedim bu daha 1 hafta sürer dedim sonra bir ara yatarken resmen oğlumun kafasını kasıklarımda ittirdiğini hissettim çok değişik bir duyguydu "aaaaaaaaaaaa ne olduki" dedim ayağa kalktım ve kalkmamla suyum geldi ben altıma yapıyorum sandım tutamıyorum ve akıyor hemen anneme seslendim o da yarı uyur yarı uyanık beni takip edermiş zaten "anne suyum geldi" dedim hemen fırladı hadi hastaneye dedi eşime seslendim aşkım hadi kalk oğluşumuz gelkiyor dedim adam uyku sersemi "yok canım hadi canım" diye kekeliyor ben hem korkuyorum hem heyecanlıyım hem şaşkınım hem sevinçliyim hem merak içindeyim duygularımı nasıl tarif deceğimi inanın bilemiyorum saat 4:30 da ebe benim ilk muayenemi yaptı ama ne muayene  çok acıdı ben bu kadar zor olduğunu tahmin etmezdim iki parmağıyla içimi oydu sanki "canım doğum başlamış ama daha açıklığın 1 cm sen eve git dinlen çünkü çok yorulacaksın sabah doktoruna git o seni yönlendirir" dedi ben eve geldim ama sancı geliyor kalkıp yürüyorum geçince yatıyorum bu şekilde sabah 8 oldu doktorumun muayenehanesine gittik bizi görünce "hayırdır sezeryanamı karar verdin" dedi bende "bebek geliyor" dedim ve hemen çatala aldı aman Allahım öldüm sandım erkek gücüyle bir kurcaladı içimi ayyyyyyyyyyyyyy hala aklıma gelince tüylerim ürperiyo ben bağırıyorum bırak canım yandı istemiyorm diye dediki açıklık 4 cm olmuş gayet iyi ilerliyor hemen hastaneye gidin ben gelene kadar serumun filan takılsın neyse biz hastaneye gittik bu arada akşam konuştuğumuz ablamı aradım o da telefonu açar açmaz "doğuma mı gidiyorsun yoksa" dedi gülüştük ben hastaneye vardım serumum takıldı sancım geliyo ben bağırmıyorum ama "Allah Allah " diyorum sadece yatağa dayanıp ayakta doğum yapacak inekler gibi halim çok komikti bu arada sancı odası doldu aradığım ablamız, annem , eşimin dayısısnın hanımı, eşimin dayısının gelini, benim arkadaşım, üst komşum, millet başımda birde ilçede yaşayınca herkes ebeleri hemşireleri tanıyo kimse gelip çıkında diyemiyo odada kabile gibi geziyoruz ben önde 6 kişi arkamda:60:
saat 9:30 da ebe muayene etti açıklık 6 cm olmuş dedi ohhh be seviniyorum bu kadar kısa zamanda hızla ilerliyor doğumum diye sonra diğer ebe geldi bende muayene edicem dedi gelen kurcalıyo giden kurcalıyo:52::52::52:
işler bu aşamada karıştı ebe " bak canım doğumun uzayacak bebeğin kafası şişiyor doğum kanalın dar ben buna tek başıma karar veremem doktorun gelsin balsın ona göre ama bence bebeği reske atma" dedi  ben hala normal doğuracam ve kahraman olucam diyorum kendi kendime doktor geldi hadi muayene dedi ben yattım yanımda eşimin dayısının gelini var eczacı kendisi doktoruda iyi tanıyor hem çatalda elimi tutuyor hem bana kızıyor "bu normal doğumun kutsallığı neki ya alın bunu sezeryana" deyip duruyor doktro bir muayene etti ben yine bağırıyorum elini bir çekti kanlar akıyor "yok buna suni cancı verin bağırsın gezsin ama sen doğurursun ben her şekilde alırım bu bebeği" dedi iğneyi hazırladılar ebe bana arkadan kaşlarını kaldırıyor yok der gibi bende eşim gelsin dedim eşim geldi ebeyle görüştü ebe dediki: "bakın bu bebek doğum kanalında sıkışacak kafası uzadı ve şişiyor  doğum uzayacak ve  her şey olabilir doğum sürpriz bir olaydır bak sabah 4:30 dan bu yana 6 cm açıldı ama bundan sonra işin seyri değişti eğer sezeryan olursan bebeğin kafasını size gösteririm ve şişme devam ediyor doktorlar normal doğumu çok yaptırmaz biz bu konuda daha tecrübeliyiz sizinki kıymetli gebelik bence riske atmayın" eşim daha bunları duyar duymaz hemen sezeryan dedi ben ağlıyorum annem bağırıyor sezeryana alın hemen diye kabile üyeleri peşimde yeşim bebeği riske atma hemen ameliyat ol"diyorlar  ben hala kahraman olamayacağıma üzülüyorum
sedye geldi ben çıktım ameliyathaneye ama ameliyattan korkuyordum  o an hiç aklımda bişe yok sancı çekiyorum ve oğluşum sıkışmış durumda onu düşünüyorum yattım masaya spinal yapıldı  hiç acımıyor çok rahat ayaklarım ısındı ve sancık gitti ohhhhhhhhhhhhhhh çektim rahatladım doktorum geldi başımda anestezi uzmanı ve ben "durun ben hissediyorum şu anda dokunuyorlar" diyorum anestezi uzmanı bana ne hissediyorsun dedi ben sanki bişey çekiyorlar dedim o da bebeğin geliyor dedi veeeeeeeeeeeeee o muhteşem an "ıngaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ıngaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sesleri ben bağıdım aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa doğdumu doktorum sola bak dedi sola yatırdılar temizlediler ben görüyorum Mehmet ağlıyor  doktora ilk şöyle dedim: ayyyyyyyyyyyyyyyyyy Ahmet bey bu çok çirkin bunu sokup birdaha çıkarsak
tüm ameliyathane gülüyor ben uyumaya başlayacağım nerdeyse bebeğim gitti ne zaman dikiş atıldı ne zaman ameliyat bitti hatırlamıyorum ben ameliyatın bu kadar kolay olduğunu bilmezdim şimdi olsa hiç düşünmeden yatarım masaya
gerçekten oğlumun kafası şişmişti ve yumurta gibi uzamıştı çok şükür normale döndü şimdi ebenin benim şansım olduğunu düşünüyorum ya bebeğim kanalda oksijensiz kalsaydı ya hayatı tehlikeye girseydi ben ne yapardım çok şükür şimdi ikimizde iyiyiz çok uzattım ama an be an yazmak istedim

derbeder

12 Temmuz , 2011, 16:19:09 #1 Son düzenlenme: 12 Temmuz , 2011, 16:21:28 derbeder
hic atlamadan okudum yazini canim. gule gule buyutun bebeginizi  :love9:
ama neden o kadar inat ettin normal doguracam diye bebegin sagligini riske ettin anlam veremedim canim.

baktin olmuyor sezeryanda buyuk nimet tabiiki. cok gecmis olsun canim  :flowers:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

paylaşımın için teşekkürler çok akıcı anllatmışsın gözlerimi kırpmadan okudum 2 günü kalmış birisi olarak  ;D allah analı babalı büyütsün  :amin:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

muhribe

tam bir roman olmuş doğumun canım :) Allah sağlıkla kurtarmış çok şükür. darısı başımıza inş.

--elif--

çok güzeldi cnm zevkle okudum  :)
çok şükür sağlıcakla almışsın kucağına darısı diğer arkadaşların başına  :amin:
ama gerçekten normal doğum konusunda bende seninle aynı fikirdeydim bi doğurdum çıktımki şişmişim,kabarmışım kendimi bişe zannetmeye başladım  :ehi:  :ehi:
çok büyük bişe başarmışım sanki bi süre devam etti öylee sonra baktım millet çatır çatır doğuruyo pekte büyütülecek bişi değil yanii  :ehi:

ponçik

Allah analı babalı büyütmek nasip etsin
macera dolu bir doğum olmuş, gözlerim doldu okurken, ama sonları okuyunca gülmeye başladım , çok alemsin  :laughing7:
inşallah hep şanslı bir bebek olur , gözünüz aydın olsun  :flowers:

oslemturgay

bende soluksuz oudum hikayeni zor ve macera dolu anlarmıs. :love9:

neyseki sağsalim kavuşmussun bebegine .. allah analı babalı büyütsün..

Aytii

sonuna kadar heyecanla okudum  :k06: normal oldu sandi okurken ama sonuna dogru degisti :) hayirlisi öyleymis demekki Allah anali babali büyütsün  :opucuk: :flowers:

**yeşim**

Hepinize çok teşekkür ederim sizlerden  unları duyunca kendimi iyi hissettim oğlum biraz sarılık oldu emzirerek atlatmaay çalışıyoruz yarın tahlil yaptıracağız şu an derecsi 14 ama 17 yi geçerse hastaneye yatacağız dua edin bize hastaneye yatmak istemiyorum nur hayırlı doğumlar diliyorum şekli nasıl olursa olsun doğum harika bir olaymış sonunda bebeğini görmek çok heyecan verici ve tarifi mümkün olmayan bir duygu

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

ALLAH ANALI BABALI BUYUTMEYI NASIP ETSIN  :amin: :amin: :nazar: PAYLASIMIN  İÇİN SAGOL  :flowers: 

meliss

allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin  :nazar:
BİRİCİK OĞLUM CANIM BALIM HERŞEYİM İYİKİ GELDİN  İYİKİ VARSIN  NEŞE KAYNAĞIMIZ HAYAT SEBEBİMİZ OLDUN   SENİ ÇOK SEVİYORUZ RÜZGAR'IMM

**yeşim**

Alıntı yapılan: meliss - 12 Temmuz , 2011, 23:29:55
allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin  :nazar:
teşekkür ederim Allah sanada hayırlı doğumlar nasip etsin

**yeşim**

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 12 Temmuz , 2011, 22:40:59
ALLAH ANALI BABALI BUYUTMEYI NASIP ETSIN  :amin: :amin: :nazar: PAYLASIMIN  İÇİN SAGOL  :flowers: 
Saol canım Rabbim sana kolay doğum nasip etsin inşaallah hiç zorlanmadan alırsın bebeğini kollarına

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: **yeşim** - 13 Temmuz , 2011, 00:44:04
Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 12 Temmuz , 2011, 22:40:59
Saol canım Rabbim sana kolay doğum nasip etsin inşaallah hiç zorlanmadan alırsın bebeğini kollarına
:amin: :amin: :amin:çok tesekkur ederım canım  :opucuk: :flowers:

beyza1986

ay ne güzel allah anali babali büyütmek nasip etsin...