Doğumdan Sonra Demir Hapı Kullanımı

Başlatan °•.ℓανιηуα.•°, 09 Temmuz , 2011, 22:35:03

« önceki - sonraki »

°•.ℓανιηуα.•°

kızlar bi sorum olucaktı. doğumdan sonra doktor bana ferrrum fort isimli demir hapı verdi. bu hap beni inanılmaz kabız yaptı ve ben de içmeyi 1 haftadır bıraktım. bu hapın bebeğime bi yararı ya da zararı olur mu? ben içmicem yani. oğlum içmememden etkilenir mi. yoksa bu hap yalnızca bendeki demir eksikliğini gidermek için mi verildi bana?

Aytii

aman bu doktorlarda ne merakli ilaç yazmaya yaaa  :-\

demirin eksikse bol bol kara kuru üzüm ye ve pekmezinden iç kasik kasik hergün
inan çok faydasini görürsün ;)

bende 2 aydir kan suruplarini biraktim ondada demir var ve bildigim kadariyla çok içince kara cigere zarari oluyo ee buda bebege geçer Allah korusun

Balböceği

Bende ictim kizz zaten doktor yaziyor bebise zarar olsa zaten yazmaz dimi  :)

°•.ℓανιηуα.•°

saolun kızlar da benim merak ettiğim elbette bebeğe zararı yok. faydası var mı onu merak ediyorum. eğer bebek içinse o hap içmiyorum ve vicdanım sızlar. yoksa sadece anne için verilen bi hap mı?

serife26

sendeki demir eksikliğiyle alakalı o haplar,bebekle ilgili değil benim bildiğim,kabızlık yapıyorsa kendine eziyet etmenin lüzumu yok diye düşünüyorum,demir yapıcı gıdalar alırsın toparlarsın zamanla.malum kabızlığı çeken bilir :)

gülay t.

Canım demir hapı senin kaybettiğin kanın çabucak geri gelmesi için, yani faydası sana. Bebeğin için değil. Eğer istemiyorsan içmeyebilirsin ama kesinlikle kan yapıcı birşeyler ye, yoksa  vücut  direncin zayıflar.

°•.ℓανιηуα.•°

saolun arkadaşlar. artık takviye alıcam...