20 Nisan , 2024, 03:04:58

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

PSİKOLOJİM ÇOK BOZULDU:(

Başlatan ¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨, 08 Temmuz , 2011, 12:21:47

« önceki - sonraki »

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Sağolun canlarım benim gayet iyiyim bugün çok şükür zaten kompleks yapmıyordum ama işte o olay olunca insan içerliyor ister istemez bide okadar abartı bir üslupla dile getırdılerki yani sanki okadar kötü ki ben dışarı çıkmayım dedim kendi kendime,çok haklısınız bir mucize var şuan kucagımda ve herşeye değer,yaşayanlar derdi anlatılmaz yaşanacak bir duygu diye gercekten şuan çok çok daha iyi anlıyorum ,elifim süreklı emmek ıstıyor göğsümde uyuyor çok sık acıkıyor doyuncada sessiz uslu uslu duruyor ama malesef sütüm olmasına ragmen yetıremıyorum kızlar ne yapacagımı sasırdım akşama kadar sütüm kalmıyor mecburen akşam mama vermek zorunda kalıyorum sütüm bitiyor çünkü :sad1:mama verdiğim içinde vicdan azabı cekıyorum ama yavrum 4110 kg doğdu ve boğazlı bir çocuk doymuyor sizce ne yapmalıyım :dontknow:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Balböceği

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
Canim Masallah bebegine, benim oglumda bogazli benim sutum olmadi

gunduzleri mama verirdim geceleri emzirirdim  :sad1:  cok zoruma giderdi..

Bulgur pilavi ye salep cok guzel sut yapiyordu bana  :k06:

Ama su varki dogumdan sonra benimde psikoljim alt ustu oldu sutumun olmamasina etken oldu..

Sen kendini uzersen sutune vurur allah korusun sutun kesilir ..

Haklısın canım nekadar psikolojim bozulsada bazı şeyler yüzünden toplamaya çalışıyorum kendım süt yapan şeylerde yiyorum ama bünye meselesi işte bende ek mama vermek zorunda kalıyorum
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Balböceği

Buraya daha detayli yaziyim, doktorum bana once emzir sonra 30 ml mama ver dedi..

bende emzirirdim 30 ml mama verirdim .. baktim sutum olmadi git gide azaldi

gunduzleri sutu kestim 30 ml sut verirdim doymazdi tekrar 30 ml yapardim

dedim niye bole cok iciyor baktim ben yanlis yapiyorum 60 ml vermeye basladim

ondan sonra duzeldi yeme saatleri .

sağol arkadasım bende sabah ezanından bu saate kadar acıktıkça emzirdim hep hala mızmızlanıp duruyor göğüslerim boşaldı biraz dolması lazım birazdan 30ml mama yapacagım şimdi biraz oyalıyorum çünkü yeni emdi en az 1 saat geçsin bakalım

Balböceği

ilk baslarda insan cok zorlaniyor ama sonrA sonra alisiyor ..

su varki sutun yoksa mecbur mama vereceksin acmi kalsin kuzucuk ..

ben 2 sene emzirmeyi dusunuyordum nasibimiz 4,5 aymis .. yinede mamayla beraber anne sutu aldi bunada sukur.

gülay t.

Canım benim gerçi atlatmışsın  sıkıntılı günlerini ama yine de yazayımi göbeğini hiç dert etme bir süre sonra gidecektir, olmadı sporla falan eritirsin daha da olmadı ve göbeğin seninle kaldı diyelim, ne önemi var be tatlım o tatlı yavrucaktan sana bir hediye kalmış olur :) Bak ben 1 buçuk sene oldu doğum yapalı her yerim eridi bir tek göbeğim var, çok ciddi çaba sarf etmedim gerçi eritmek için. Nereden baksan 4 aylık hamile gibiyim. Ama dert etmedim hiç, yavrumu hatırlıyorum her gördükçe ve hamileliğimi.

Sen düzenli emzir bebeğini, ve beslenmene dikkat et. Bebeğin sık emmesine rağmen  doymazsa mama ver ve bunun için de üzülme hiç. Her bebek bir değil demek ki iştahlı bir bebek maşallah. Hem mama biraz daha uzun süre tok tutar ve senin de göğüslerin dinlenir. Ben de ilk ay öyle yapmıştım gün boyu kucağımda ve emmek istiyordu süt vardı ama bir süre sonra göğüslerim acımaya başlıyordu emmekten. Yatmadan önce mama veriyordum 1 kez , böylece birkaç saat dinleniyordum.

Sağol arkadasım cevabın için okadar çok koşturuyorum ki inanın göbeğim indikçe iniyor her gecen gün boşuna kafa takmışım gerçi hiç takmıyordum taki o saçma sapan komşular gelip beni depresyona sokana kadar,neyse evet canım oldukça ıstahlı bir bebek göğüslerim yara oldu,kanadı yılmadım çok şükür gecti şimdi emziriyorum her istediğinde ama sütüm yetmıyor ve senın gıbı gece yatmadan bir kez mama verıyorum gun içindede sütüm azalırsa 1 kez 30 cc yıne verıyorum vicdan azabı cekmyorum artık yavrumun doyup rahatlayıp uyudugunu görünce doğru yaptığımı anlıyorum aksi takdirde emzirsem sadece doymuyor ve göğüslerimde süt bitiyor elifçikte sürekli ağlıyordu gerci hala çok zor gunler yasıyoruz ama neyse bugunlerımıze çok şükür

gülay t.

Geçecek tabi, kendini suçlama  bence de, sütün az olduğu için değil iştahlı olduğu için doymuyordur. Ki sütün az da olabilir, bu vücut yapısıyla alakalalı, sen sadece beslenmene, psikolojine   ve uykuna dikkat etmelisin gerisi kendiliğinden geliyor.

hümeyra_t_e

canım bende 60 kilo ile doğuma girdim 10 gün sonra 51 kiloydum 1 ay oldu çok  şükür bana göre hafif göbeğim var millete söleyince kızıyolar doğumdan sonra en az 6 ay gerekiyomuş