28 Mart , 2024, 20:19:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Tampon Kullanımı?

Başlatan tuba_hkn, 06 Temmuz , 2011, 15:18:18

« önceki - sonraki »

tuba_hkn

06 Temmuz , 2011, 15:18:18 Son düzenlenme: 06 Temmuz , 2011, 15:44:39 g10ca
arkadaslar tatıle gıdecegız ve maaselef korktugum olacak 2 ya da 3. gunu adet olacagım  :BangHead: yanı tatılı denıze bakarak gecırecgm :( tampon kullanayım dıyorum ama bu konu hakkında hıc bır bılgım yok..bıraz arastrdım duzenlı degısyıgı taktırde saglık acısından bı zaraı yokmus kulananlar varsa benı bılgılendr mısnz? koruyor mu gercekten?
(daha once acıldı mı bılmıyorum baktım bualmadım bu konuyle ılgılı bısey)

Herkezin mutlu olmak için başka bir yolu varmış.Kendi yolumu çizdiğimde anladım....

AyNi

havuza ve denize girerken kullanabilirsin, koruyor... çok da rahat  :icon_thumright: :icon_thumright:

ponçik

Rahatlıkla kullanabilirsin canım , ben ilk kullandığımda çok korkmuştum ya kayarsa ya rezil olursam vs..diye
ama hiçbir sorun yaşamadım
hatta geçen hafta tatilimin neredeyse tamamını tamponla denize girerek geçirdim  :sunny:
ben 2,5 - 3 saatte değiştirdim , hatta denize yada havuza girmediğim sürelerde ped koydum , malum alışkanlıkla alakalı bir durum
sonuç olarak pedsiz olmak , tamponlu olmak insana normal bir günün rahatlığını sağlıyor  :icon_thumright:
benim bi arkadaşım var , adet günlerinde asla ped kullanmaz , hep tampon kullanır , pedi hiç sevmiyor , o derece yani  :laughing7:

tuba_hkn

Alıntı yapılan: g10ca - 06 Temmuz , 2011, 15:44:22
Rahatlıkla kullanabilirsin canım , ben ilk kullandığımda çok korkmuştum ya kayarsa ya rezil olursam vs..diye
ama hiçbir sorun yaşamadım
hatta geçen hafta tatilimin neredeyse tamamını tamponla denize girerek geçirdim  :sunny:
ben 2,5 - 3 saatte değiştirdim , hatta denize yada havuza girmediğim sürelerde ped koydum , malum alışkanlıkla alakalı bir durum
sonuç olarak pedsiz olmak , tamponlu olmak insana normal bir günün rahatlığını sağlıyor  :icon_thumright:
benim bi arkadaşım var , adet günlerinde asla ped kullanmaz , hep tampon kullanır , pedi hiç sevmiyor , o derece yani  :laughing7:

valla canım bne de aynen senın gıbı yapmayı dusunuyrdum, sadce denıze gırecegım zmn kullanırım dıger zmnlarda ped die:)) ama sanırım yogun gunlerde kullanılmamaymıs nette oyle okumustum
çook saolun arkadaslar rahatladım valla..cok uzulmustm tatılım rezıl olcak dıe

Herkezin mutlu olmak için başka bir yolu varmış.Kendi yolumu çizdiğimde anladım....

derbeder

evet tampon kullaniliyor diye biliyorum, gerci arkadaslarda onay vermisler. tampon zararli diye duydum, bu yuzden ilk aldigim tampon kutusuyla duruyor.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Aytii

tampon zararli diye biliyorum ben

bende almistim ilk evlendigim senesi

birde unutma ihtimali var tabi

ama suyun içinde hem kan birikiyo ona hemde su emiyo yani bence kullanmazsan daha iyi  :icon_thumright:

tuba_hkn

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 06 Temmuz , 2011, 16:24:41
tampon zararli diye biliyorum ben

bende almistim ilk evlendigim senesi

birde unutma ihtimali var tabi

ama suyun içinde hem kan birikiyo ona hemde su emiyo yani bence kullanmazsan daha iyi  :icon_thumright:

allah seni emii...  :ehi: insan tamponu unutur mu hiççç? ama iste su bırıkmesı falan haklısın bılmıyorum ya karrasızım ..yaw tamtatılın ortasına gelıyo adet gunum topu topu 2 3 gun denıze gıerebılrm o zmn

Aytii

bence gülme  ::) bir arkadasim anlatiyodu ayy salak unutmus tamponu kendini hastanede buldu dedi bana bir kiz için  :-\ haftasi geçmedi basina ayni olay geldi :)

ponçik

tampon vajinanın ucunda durmuyor ki , vajinaya yerleştirip epeyce yukarı itiyorsun , o şekilde havuza girince su falan tutmaz , ped gibi çamaşırına yapıştırmıyorsun ki  :icon_thumright:
ben 5 gün tamponla denize ve havuza girdim , no problem  :muzz:

Aytii

ben kullandim suyun içinde dedigin gibi itekliyosun ama benimkinde su vardi  :-\

ponçik

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 06 Temmuz , 2011, 17:44:44
ben kullandim suyun içinde dedigin gibi itekliyosun ama benimkinde su vardi  :-\
:dontknow: bilmem ki

Alıntı yapılan: tuba_hkn - 06 Temmuz , 2011, 15:51:12

valla canım bne de aynen senın gıbı yapmayı dusunuyrdum, sadce denıze gırecegım zmn kullanırım dıger zmnlarda ped die:)) ama sanırım yogun gunlerde kullanılmamaymıs nette oyle okumustum
çook saolun arkadaslar rahatladım valla..cok uzulmustm tatılım rezıl olcak dıe

yogun günler için olanlar var onlardan alabilirsin

Balböceği

Tampon Kullanımında Bilmeniz Gerekenler
Tampon kullanımında sanılanın aksine idrara çıkmada  sıkıntı yaşanmaz. Çünkü idrar deliği ve adet kanının geldiği yer farklıdır. 
Tamponun içeride oluşu da idrar için baskı yaratmaz, korkmanıza gerek yoktur.
Tampon kullanımı yüzme, dans, ve zorlu spor etkinliklerine olanak sağlar.
Adet süresince oluşan kokunun önüne geçmesiyle bayanların bu dönemi rahat geçirmesini sağlar.
Adetinizin hafiflediği günlerde ve gece pet kullanmayı tercih etmeniz uygun olacaktır.
Adet dönemi içerisinde kanamanızın yoğun dönemlerinde pet kullanımının aksine birden fazla tampon kullanmazsınız.
Adet dönemi dışında akıntı ya da herhangi bir fizyolojik neden sebebiyle kesinlikle tampon kullanmayınız.
Uzun süreli kullanımlarda (6-8 saat), özellikle sıcak havalarda "Toksik Şok Sendromu"na sebep olabilir.  Bunun için tamponunuzu süre uzamadan çıkartın.

Alinti yaptim canim ben hic cesaret edemem onu kullanmaya  :-ooo

Kokuyorum yaaa  :ehi: :ehi: :ehi:

tuba_hkn

ben de ılk ke zkullanacagım bakalım..herseyın bır ılkı vardır :)

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

ben kullanmistim önceden  :suclu: rahat aslinda oturunca biraz rahatsizlik verdi o kadar bide cikartirken igrenc  :igrenc: :igrenc: :igrenc:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Bende kullanıyorum ara ara tamponu ama tatil için neden geciktirici düşünmüyorsun ki ?