2012 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan belkis_nur, 04 Temmuz , 2011, 21:08:57

« önceki - sonraki »

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: __nil__ - 06 Şubat , 2012, 00:46:17
Alıntı yapılan: gulum22 - 06 Şubat , 2012, 00:40:58
ayy valla siz böyle diyince simdi kocamin degerini anladim vah garibim hem iste calisiyo hem evde  :love8: doktor desin mecbur yaparlar bence  :caca: :caca: :caca:

bencede git öp kocanı kutla bizim adımıza da..bende bi ara patlatayım benimkine bi tane içimde kalır sinir oldum zira :k06: :k06:
:ehi: :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
:nazar: :nazar:

MERCİMEĞİM

Kızlarrr selam miniş kızımla biz geldikk... nasılsınız umarım herkes iyidir.. bebekleriniz daha da iyidir inş..
biz bu hafta sonu baya bir eksiğimizi tamamladık..şuanda eksik olan kendime bir tane daha pijama takımı alıcak 1 tane altı pantolon gibi olandan var birtane de elbise şeklinde alayım diyorum siz ne dersiniz? ikiside pantolon gibi olan dan olmasın dimi..birde bakım setine karar veremedim bir türlü sanırım dönüp dolaşıp bübchen alcakmışım gibi geliyo siz neler almıştınız?
bugün kızımın odası boyanıyor, ben işteyken annem babam kardeşim sağolsun istanbuldan geldiler :muzz: :muzz: :muzz: perdeyi sipariş verdik..ıvır zıvırların çoğunu tamamladık ama bir foto çekemedim doğru düzgün odamızı yerleştirir yerleştirmez fotolarını koyarım...
buarada hafta sonu alışverişte kzıım şimdiye kadar toplam yaptığı hareketlerden çook daha fazla hareket yaptı  :nazar: :nazar: maşallahı vardı  annem babam kardeşim eşim ben hepimiz bir arada olunca şımardı benim prensesim..çıkıyo karnımdan dışarı diye düşündük. :nazar: :nazar:..bugün daha sakin mesela:) inşallah çok iyidir meleğim :amin: :amin: :amin:

__nil__

selam canım hoşgeldin iyiyiz bizde kıpır kıpır acıtıo artık kızım kocaman oldu.
ben hastane için 2 gecelik aldım evde giymek içinde 2 tane alt üst pijama aldım canım.bu arada bakım seti olarak ben chicconun çantalı setlerinden aldım netten araştırmştım chicco,bübchen ve sebamed iyi diyorlardı.ben çantasını da kullanırım diye chicco aldım.odanız hayırlı olsun fotoları koyarsın.
bende tüm eksikleri tamamladım herşey halloldu çok şükür içim bir rahat ki sorma.artık sıra kızımın sağ salim gelmesinde zaten böyle giderse erken gelicek gibi sanki içime öyle doğuyor :k06:

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: __nil__ - 06 Şubat , 2012, 15:59:22
selam canım hoşgeldin iyiyiz bizde kıpır kıpır acıtıo artık kızım kocaman oldu.
ben hastane için 2 gecelik aldım evde giymek içinde 2 tane alt üst pijama aldım canım.bu arada bakım seti olarak ben chicconun çantalı setlerinden aldım netten araştırmştım chicco,bübchen ve sebamed iyi diyorlardı.ben çantasını da kullanırım diye chicco aldım.odanız hayırlı olsun fotoları koyarsın.
bende tüm eksikleri tamamladım herşey halloldu çok şükür içim bir rahat ki sorma.artık sıra kızımın sağ salim gelmesinde zaten böyle giderse erken gelicek gibi sanki içime öyle doğuyor :k06:
asıl seninkiler hayırlı olsun canım benim daha baya bir iş var aslında..yıkaması, ütülemesi, yerleştirmesi zevkli olur gerçi..ama sen içini rahat tut nezaman gelirse gelsin çok sağlıklı gelicekler inşallah..sonuçta okadar dikkat edip, özeniyoruz herşeye millet hiç dikkat etmediği halde okadar sağlıklı çocuklar oluyo inşallah bizimkiler tam nurtopu olcak..yediğimize içtiğimize okdar dikkat ediyoruz... bende chiccoyla bübchen arasında kaldım canım ikisi de çanalı ben de öyle düşündüm..çanta işime yarar diye..
ya buarada çok kararsızım forumda en çok sizinle konuştuğum için burda sormak istedim..ben 32. haftada izine çıksammı bilemedim...aslında 37. haftaya kadar çalışmak istiyorum ama kızımın eşyalarıyla evle ilgilenmek, dinlenerek geçirmekte istiyorum ama çalışmak için de çok sebebim var.. bikere çok ağırlaşmadım masa başı çalıştığım için bacaklarımı uzatacağım, rahat bir koltuğumda var(müdürlerin koltuğundan istedim hamilelik süresince kullanayım diye kırmadılar :k06: ), yemeklerimizde güzel..sonuçta evde bukadar çeşit yemek yapamam, beceremem zaten akşam yemeğini bile kayınvalide de yiyorum çoğunlukla..zatn artık mesai ve haftasonu çalışmaları yok..müdürümü de yola getirdim:) en öenmli kısmını en sona bıraktım..alt katımızda kayınvalidem ve acaip dedikoducu ve fesat eltim oturuyo..ben evde kalırsam sürekli gelicek canımı sıkıcak..bebeğim 8hafta sonra gelicek ya 8 hafta onları nasıl çekerimm :) bebeğim geldikten sonra bana destek olur..hem annem yanımda olur die düşünüyorum da neyse size soruyordum ama böyle sıralayınca en güzeli çalışmaya devam dimi...siz nedersiniz evde olmak nasıl..bende gerçi bebeğim olunca hep onunla evde olcam..sıkılırsın bile evde olmaktan diyorlar ama bana öyle gibi gelmiyo hiç

sweetrose25

slm kızlar nasılsınız bebişleriniz nasıl bakalım bizde iyiyiz oğluşumla canım bence eğer kendini iyi hissediyorsan çalış derim bende çalışıyorum ve eğer sağlık yönünden bir sıkıntı olmazsa 37.haftaya kadar çalışmayı düşünüyorum evde olunca çok daha fazla düyünürsün en azından işteyken kafanı başka şeylere yorarsın

HAYATIMIN ANLAMIYLA

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: sweetrose25 - 06 Şubat , 2012, 16:59:31
slm kızlar nasılsınız bebişleriniz nasıl bakalım bizde iyiyiz oğluşumla canım bence eğer kendini iyi hissediyorsan çalış derim bende çalışıyorum ve eğer sağlık yönünden bir sıkıntı olmazsa 37.haftaya kadar çalışmayı düşünüyorum evde olunca çok daha fazla düyünürsün en azından işteyken kafanı başka şeylere yorarsın
haklısın canım ve kayınvalide eltiyle sürekli birarada yaşayınca insanın düşünücek çok şeyi oluyo :k06: :k06:
inşallah kızımla bol bol gezcez yaza kimseyle alakamız olmıcak..bugidişle kızımı gezente yapcam...yaza kuzenin düğünü var kızımla ikimize uçak bileti bile aldım annemler çok kızdı bi gelseydi ne acelen var die..indirim vardı birde evden kurtuluşumu garantiledim..
sen bebekten sonra çalışmayı düşünüyor musun canım? benim bebeğimi kayınvalideye bırakasım hiç yok  :icon_scratch:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 06 Şubat , 2012, 15:54:08
Kızlarrr selam miniş kızımla biz geldikk... nasılsınız umarım herkes iyidir.. bebekleriniz daha da iyidir inş..
biz bu hafta sonu baya bir eksiğimizi tamamladık..şuanda eksik olan kendime bir tane daha pijama takımı alıcak 1 tane altı pantolon gibi olandan var birtane de elbise şeklinde alayım diyorum siz ne dersiniz? ikiside pantolon gibi olan dan olmasın dimi..birde bakım setine karar veremedim bir türlü sanırım dönüp dolaşıp bübchen alcakmışım gibi geliyo siz neler almıştınız?
bugün kızımın odası boyanıyor, ben işteyken annem babam kardeşim sağolsun istanbuldan geldiler :muzz: :muzz: :muzz: perdeyi sipariş verdik..ıvır zıvırların çoğunu tamamladık ama bir foto çekemedim doğru düzgün odamızı yerleştirir yerleştirmez fotolarını koyarım...
buarada hafta sonu alışverişte kzıım şimdiye kadar toplam yaptığı hareketlerden çook daha fazla hareket yaptı  :nazar: :nazar: maşallahı vardı  annem babam kardeşim eşim ben hepimiz bir arada olunca şımardı benim prensesim..çıkıyo karnımdan dışarı diye düşündük. :nazar: :nazar:..bugün daha sakin mesela:) inşallah çok iyidir meleğim :amin: :amin: :amin:
as cnm kolay gelsin hazirliklar icin  :opucuk: ben pijama takimi hep pantolonlu aldim kis sonucta bide gelen giden olur ya genede sen bilirsin bide temizlik esyasi hepsini bübchen marka aldim burda cok kullaniliyo en iyilerden diyebilirim zaten alman markasi  :laughing7:

__nil__

Alıntı yapılan: gulum22 - 06 Şubat , 2012, 19:32:25
as cnm kolay gelsin hazirliklar icin  :opucuk: ben pijama takimi hep pantolonlu aldim kis sonucta bide gelen giden olur ya genede sen bilirsin bide temizlik esyasi hepsini bübchen marka aldim burda cok kullaniliyo en iyilerden diyebilirim zaten alman markasi  :laughing7:

canım almanyada doktorlar elbise şeklinde gecelik istiyorlar sonda takılı oluyor sonrasındada kanaman vs. olduğundan birde wcde daha rahat oluyor hemen yukarı çekmek.havalar soğuk ama hastanelerde evlerin içide sıcak sonuçta.bende evde alt üst giyicem ama hastanede en iyisi elbiseymiş sen doktoruna sordunmu

sweetrose25

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 06 Şubat , 2012, 17:19:04
Alıntı yapılan: sweetrose25 - 06 Şubat , 2012, 16:59:31
haklısın canım ve kayınvalide eltiyle sürekli birarada yaşayınca insanın düşünücek çok şeyi oluyo :k06: :k06:
inşallah kızımla bol bol gezcez yaza kimseyle alakamız olmıcak..bugidişle kızımı gezente yapcam...yaza kuzenin düğünü var kızımla ikimize uçak bileti bile aldım annemler çok kızdı bi gelseydi ne acelen var die..indirim vardı birde evden kurtuluşumu garantiledim..
sen bebekten sonra çalışmayı düşünüyor musun canım? benim bebeğimi kayınvalideye bırakasım hiç yok  :icon_scratch:

canım benım annem bakcagı ıcın rahatım bıde devlette çalışıyorum onun ıcın en fazla 4 ay çalışmıcam

HAYATIMIN ANLAMIYLA

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: __nil__ - 06 Şubat , 2012, 20:31:31
Alıntı yapılan: gulum22 - 06 Şubat , 2012, 19:32:25

canım almanyada doktorlar elbise şeklinde gecelik istiyorlar sonda takılı oluyor sonrasındada kanaman vs. olduğundan birde wcde daha rahat oluyor hemen yukarı çekmek.havalar soğuk ama hastanelerde evlerin içide sıcak sonuçta.bende evde alt üst giyicem ama hastanede en iyisi elbiseymiş sen doktoruna sordunmu
yok cnm bizim burda öyle sey yok  :dontknow: hastanede zaten dogum yerinde yattim hepsi esortman takimi giymisti zaten doguma giderken onlarin verdigi elbiseyi giyiyon sonrasinda cikariyon bizim burda zorunlu olan tek sey sort seklinde ic camasiri bide hasta bezi büyük olandan onuda hastanede veriyolar

lagrima

Alıntı yapılan: gulum22 - 05 Şubat , 2012, 23:44:56
Alıntı yapılan: lagrima - 05 Şubat , 2012, 23:33:52
Alıntı yapılan: gulum22 - 05 Şubat , 2012, 12:56:56
kizlar liste basini biz cekiyoz  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:
hayirlisiylan ben doguruyum sonra siraylan sira sizde  :love7: :muzz: :hello2: :hieyt: :occasion5: :occasion14: :nazar: :nazar:

Rabbim sağ sağlim kurtarsın inşallah. sağlıkla sıhhatle al bebeğini kucagına ve hemen buraya dön tecrübelerini anlat :)
normal mi düşünüyordun?

amin saol cnm cümlemizin insallah  :amin: :amin: evet bastan beri normal istiodum ama kizim dönmedigi icin mecburi sezeryan olcam hayirlisi artik napalim
şanslısın banada normal diyip duruyorlar  :cussing: nese hakkımızda hayırlısı olsun.. mide yanman içinde soda falan iç süt iyi gelmiyorsa.

lagrima

selam hanımlar nasılsınız?
ben tek gecelik koydum çantaya çünkü birtane almıştım yetmezmi? bende chicconun çantalı setini alcam daha sipariş vermedim ama.
bizimkininde kıyafetleri tamam öyle aman aman çok birşeyi yok ama olsun buna da şükür. eşime de bugün nette bi dolap gördüm onu bana yapacak inşallah becerebilirse. dolabımız yok. komsudan da sepet buldum onu tüllerde süslicem. annemde yastıktan yatagını yapcak :)
bugün kıyafetlerini falan yıkadım cogunu konu komsudan almıştım. birde güzel ütüledim ohh mis oldular ama cokkk yoruldum sormayın.. kocam dolabımı yapana kadar kendi dolabımda saklamaya devam etcem.. sarıp sarmalayıpta mı saklasam acaba? yoksa öyle koysam doguma kadar toz olur mu?

pertelote

Alıntı yapılan: lagrima - 06 Şubat , 2012, 22:30:33
ben tek gecelik koydum çantaya çünkü birtane almıştım yetmezmi? bende chicconun çantalı setini alcam daha sipariş vermedim ama.
bizimkininde kıyafetleri tamam öyle aman aman çok birşeyi yok ama olsun buna da şükür. eşime de bugün nette bi dolap gördüm onu bana yapacak inşallah becerebilirse. dolabımız yok. komsudan da sepet buldum onu tüllerde süslicem. annemde yastıktan yatagını yapcak :)
bugün kıyafetlerini falan yıkadım cogunu konu komsudan almıştım. birde güzel ütüledim ohh mis oldular ama cokkk yoruldum sormayın.. kocam dolabımı yapana kadar kendi dolabımda saklamaya devam etcem.. sarıp sarmalayıpta mı saklasam acaba? yoksa öyle koysam doguma kadar toz olur mu?

slm. tek gecelik yetmez bence. sezeryanla doğum yapan bir arkadaşım sıkıntısını çekmiş. ilk gün kanama çok oluyormuş ve gecelik kirlenebiliyormuş. normal doğumda tek gecelik yetebilir çünkü o gün içinde taburcu olabiliyorsun. sen yedek al yine ne olur ne olmaz.bebeğinin kıyafetlerini de bir çarşafa falan sarıp koy istersen ne olur ne olmaz. en azından için rahat olur.

__nil__

Alıntı yapılan: lagrima - 06 Şubat , 2012, 22:30:33

selam canım iyiyim bende nolsun.valla hastane için 2 gecelik diyolar.çünkü kanama filan olunca batarsa diye canım.bence 1 tane daha al.ben yıkadığımda yerleştirene kadar kokulu torbalar satılıo onlardan almıştım onlara koydum şimdi dolaba yerleştirdim ama hala mis gibi kokuolar istersen sende öyle yap istersen.

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

ben valla 4kat esortman pijama takimi koydum cünkü burda sezeryanda bir hafta hastanede kaliniyo  ::) mide yanmama ilactan baska sey iyi gelmiyo valla kizim dönseydi o dertten kurtulcaktim ama hep mideme baski yapiyo  :caca: :k06: :k06: bebek esyalarinida ütülemediysen bi sepete koyup üstünü kapatabilirsin bende öyle yaptim cünkü hala bebek odamiz gelmedi  :cildir: :cildir: :cildir: aklima geldikce sinirleniyom ya  :caca: :caca: