12 Mayıs , 2024, 19:15:24

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

hamilelikte çarpıntı,nabız yüksekliği...

Başlatan KasrıCinan, 04 Temmuz , 2011, 11:14:45

« önceki - sonraki »

KasrıCinan

kızlar 3.ayıma girdiğimden beri bende çarpıntı basladı ilkten hafifti ama sonradan çok yükseldi 2 3 kere baygınlık geçirecek sekilde ağlamakla birlikte fenalastım.ve kadın doğum doktorum kardiyolojiye sevk etti.farklı bi sorun olabilir dedi.yemek yerken,yürürken konusurken bile aniden nefes darlığı yasıyorum çok cabuk yoruluyorum.nabız 100 115 civarı oluyor. ama hareket etmek bile beni dermansız bırakıyor nefes nefese oluyorum.doktorumda kalp hastalığın varsa gebelikte hemen çıktığını ve kardiyolojiye cıkmamı söyledi.ben çok tedirgin oldum korkuyorum  bu durumumdan.hani  5 6 aylık hamile olsan neyse belki normal ama çok erken basladı.13 haftalık suan bebeğim.lütfen benim gibi olanlar varsa yazabilir mi?yarına randevu aldım gideceğim bakalım doktora. :y25:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

konuyu arastırmadan acmısım kusura bakmayın.ama sonra silerim arkadaslar.fazlalık olmaz :icon_thumright:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

muhribe

canım geçmiş olsun, çarpıntı bende de oluyor arada. sanki böyle boğazım daralıyor kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor. ama haftada belki 1-2 defa falan. o yüzden önemsemedim açıkçası. doktoruma sormak bile aklıma gelmedi. sende daha sık mı oluyor?

KasrıCinan

Alıntı yapılan: muhribe - 04 Temmuz , 2011, 11:27:36
canım geçmiş olsun, çarpıntı bende de oluyor arada. sanki böyle boğazım daralıyor kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor. ama haftada belki 1-2 defa falan. o yüzden önemsemedim açıkçası. doktoruma sormak bile aklıma gelmedi. sende daha sık mı oluyor?
günde en az 2 kere oluyor benim canım sürekli içim daralıyor ve nefes alısımı herkez duyuyor öyle deyim.hani kosarsın nefes alırken hızlı alırsın ya öyle.yemek yerken özellikle boğulacak gibi oluyorum

<<<betty>>>

canım çok geçmiş olsun... benim de arada bir oluyor ama ben de panik bozukluk var son 2 yıldır, tabi benimki tamamen psikolojik  :sad1: iyileştim zannediyordum ama hamilelikle ara ara kendini hissettiriyor maalesef... ben arada bir olmasına dayanamıyorum, sen günde 2 defa yaşıyormuşsun, Allah kolaylık ve şifa versin canım...
İnşallah yarın kontrolünde önemli bir sorun çıkmaz, Rabbim dermansız dert vermesin,
inşallah kuş gibi dönersin dorktordan canım  :amin: :amin:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 04 Temmuz , 2011, 12:34:21
canım çok geçmiş olsun... benim de arada bir oluyor ama ben de panik bozukluk var son 2 yıldır, tabi benimki tamamen psikolojik  :sad1: iyileştim zannediyordum ama hamilelikle ara ara kendini hissettiriyor maalesef... ben arada bir olmasına dayanamıyorum, sen günde 2 defa yaşıyormuşsun, Allah kolaylık ve şifa versin canım...
İnşallah yarın kontrolünde önemli bir sorun çıkmaz, Rabbim dermansız dert vermesin,
inşallah kuş gibi dönersin dorktordan canım  :amin: :amin:

canım benim allah razı olsun amiinn

GELSQMİNQ

canım bence ihmal etme bi görün kardiyolojiye derim allah acil şifalar versin

KasrıCinan

Alıntı yapılan: GELSQMİNQ - 04 Temmuz , 2011, 13:10:28
canım bence ihmal etme bi görün kardiyolojiye derim allah acil şifalar versin
AMİN CANIM SAĞOL GİDECEĞİM YARIN İNSALLAH KORKTUGUM BASIMA GELMEZ

xxcansuxx

geçmiş olsun canım hep sorayım diyordum unutuyordum demek kardiyolojiye yönlendirdi... inşaallah bir sorun çıkmaz rahatlar gelirsin drdan... kalp çarpıntısını tiroidde yapar ama senin TSH bakıldı sanırım normaldi... geçmiş olsun yaz canım drdan dönünce :opucuk:

Aytii

canim geçmis olsun çok

öncelikle çay ve kahve türlerinden uzak dur bu sana ilk tavsiyem

bende nezaman kahve içsem hemen ardindan çarpinti yapar oyüzden artik içmiyorum zaten hiç bir yararida yok hamilelikte. gerçi belki sende içmiyosundur ama ben söyliyimde aklinda bulunsun

birde havalardan olabilir

mesela bana sanci girdigi zaman bende fenalasacakmisim gibi oluyorum  :sad1: sanci terletiyo ve sicak basiyo birden ama senin içinde çok erken öyle olmasi için. umarim saglik sorunu degildir sadece sicaklardan dolayidir

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 05 Temmuz , 2011, 13:27:02
canim geçmis olsun çok

öncelikle çay ve kahve türlerinden uzak dur bu sana ilk tavsiyem

bende nezaman kahve içsem hemen ardindan çarpinti yapar oyüzden artik içmiyorum zaten hiç bir yararida yok hamilelikte. gerçi belki sende içmiyosundur ama ben söyliyimde aklinda bulunsun

birde havalardan olabilir

mesela bana sanci girdigi zaman bende fenalasacakmisim gibi oluyorum  :sad1: sanci terletiyo ve sicak basiyo birden ama senin içinde çok erken öyle olmasi için. umarim saglik sorunu degildir sadece sicaklardan dolayidir

canım benim sağol tesekkürler.canım geldim doktordan yeni.ölçtü kalp grafiği onda birsey çkamdı hormonlarıma baktı ve karnıma göğsüme aletler taktılar 24 saat üstümde duracakmıs carpıntı içinmis.psikolojikte olabilir dedi doktor.insallah psikolojiktır cok korkuyorum.yarın çıkcak sonuçlar bakalım.bu aletlerle gezinmek biraz korkuttu tabi ama bebeğe zararı yokmus sükür :amin:

Aytii

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 05 Temmuz , 2011, 13:38:19
panik atak olabilirmisin  :icon_scratch:
olabilirm canım. bundan bir sene önce psiloğa çıkmısıtım.ani birsey olsun üzüleyim hemen midem ağrır halsizlesirim.ama panik atak dememisti hatırlamıyorum .sanırım senin dediğin gibi panik atak var hamilelikte çıkıyor

karapnr

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 04 Temmuz , 2011, 11:14:45
kızlar 3.ayıma girdiğimden beri bende çarpıntı basladı ilkten hafifti ama sonradan çok yükseldi 2 3 kere baygınlık geçirecek sekilde ağlamakla birlikte fenalastım.ve kadın doğum doktorum kardiyolojiye sevk etti.farklı bi sorun olabilir dedi.yemek yerken,yürürken konusurken bile aniden nefes darlığı yasıyorum çok cabuk yoruluyorum.nabız 100 115 civarı oluyor. ama hareket etmek bile beni dermansız bırakıyor nefes nefese oluyorum.doktorumda kalp hastalığın varsa gebelikte hemen çıktığını ve kardiyolojiye cıkmamı söyledi.ben çok tedirgin oldum korkuyorum  bu durumumdan.hani  5 6 aylık hamile olsan neyse belki normal ama çok erken basladı.13 haftalık suan bebeğim.lütfen benim gibi olanlar varsa yazabilir mi?yarına randevu aldım gideceğim bakalım doktora. :y25:

çok geçmiş olsun canım  :opucuk: :opucuk: