Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtuluruz

Başlatan ponçik, 20 Haziran , 2011, 10:34:10

« önceki - sonraki »

ponçik

Yaz geldi , malum camlar kapılar açık ve evin heryerini karınca sardı  :cildir:
Karınca berekettir derler ama heryeri sarınca da çıldırıyor insan
Tablet Karınca yemlerinin haricinde başka önerisi olan var mı  :dontknow:

Aytii

ben bir ilaç SIKIYORUM ozaman ölüyolar ama gelmemeleri için bende çare bulamadim  :-\

derbeder

kuflenmis limon, naftalin iyi geliyor diyorlar. ama ben denemistim ve birsey fark etmemisti. gerci kullandigim limon kuflenmis degildi  :k06:

bulasik ilaci ise yariyor diyorlar, hee birde baygonla..gerci baygonla oluyorlar  :'(
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

ponçik

dün karınca tebeşiri diye bi ürün aldım , geçtikleri duvar kenarlarına şerit halinde dürülüyor
önce ortadan kayboldular sonra çizgilerin kenarlarında geçerek haytalarına kaldıkları yerden devam ettiler  :laughing7:

patates dilimi işe yarar demişti birisi , o hiç fayda etmedi , şu limon olayını bir deneyeyim akşam eve gidince  :icon_thumright:

asya81

bir bezi sirke ile bol ıslat karıncaların çıktığı yer,ve yürüdüğü istikameti bu bezle güzelce hafiften sil tamamdır birde çıktıkları deliği bul slikonla kapat sonuç mükemmel ben denedim olumlu.limon ve tuzda etkili

ponçik

Alıntı yapılan: asya81 - 20 Haziran , 2011, 10:55:07
bir bezi sirke ile bol ıslat karıncaların çıktığı yer,ve yürüdüğü istikameti bu bezle güzelce hafiften sil tamamdır birde çıktıkları deliği bul slikonla kapat sonuç mükemmel ben denedim olumlu.limon ve tuzda etkili

bugün temizlik günümüz zaten , temizliğin üzerine bir de sirkeli bez yapınca sanırım kökten çöüzm olur teşekkürler bu da iyi bir fikir

bu arada karıncaların yuvasını akşam buldum da
fayansın altındaki silikonlu duvarın içinden çıkıyorlar  :honk:
resmen silikonu matkapla delmiş gibiler

Demet_dk

SPREY ŞEKLİNDE İLAÇLAR VAR BİZDE İŞE YARADI ÇIKTIKLARI DELİKLERE SIKTI EŞİM Bİ DAHA GELMEDİLER
İNŞALLAH DA GELMEZLER NEFRET EDİYORUM KAŞINMAKTAN Bİ HAL OLUYORUM ONLARI GÖRDÜKÇE

KÜÇÜK TUVALETİMDE DE UÇAN KARINCALAR VAR NE İŞLERİ VAR TUVALET DELİĞİNDE BİLMİYORUM
YENİ TÜREDİLER
SİFON ÇEKİYORUM HEPSİ GİDİYO  :wave:

TUVALETEDE SIKMAM LAZIM  :cildir:

Aytii

ee çaliskan ve zeki hayvanlar kis için hazirliklar basladi onlar için  :k06:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Demet_dk

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 20 Haziran , 2011, 11:33:01

TUVALETİN DELİĞİNDE NE İŞLERİ VAR Kİ  :igrenc: :BangHead: :cildir:

Aytii

Alıntı yapılan: Demet_dk - 20 Haziran , 2011, 11:35:38
Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 20 Haziran , 2011, 11:33:01

TUVALETİN DELİĞİNDE NE İŞLERİ VAR Kİ  :igrenc: :BangHead: :cildir:

yol ariyolar kendilerine heralde yada moklari toplicaklar  :ehi:

Demet_dk

ponçik

Alıntı yapılan: Demet_dk - 20 Haziran , 2011, 11:30:32
SPREY ŞEKLİNDE İLAÇLAR VAR BİZDE İŞE YARADI ÇIKTIKLARI DELİKLERE SIKTI EŞİM Bİ DAHA GELMEDİLER
İNŞALLAH DA GELMEZLER NEFRET EDİYORUM KAŞINMAKTAN Bİ HAL OLUYORUM ONLARI GÖRDÜKÇE

KÜÇÜK TUVALETİMDE DE UÇAN KARINCALAR VAR NE İŞLERİ VAR TUVALET DELİĞİNDE BİLMİYORUM
YENİ TÜREDİLER

Spreyleri gördüm ama ne biliiim hani havayı soluyoruz pek içime sinmedi ama sen memnunum diyorsan onu da deneyebilirim
şuan her yönteme okey diyecek vaziyetteyim valla artık çıldırıyorum yani eve gidip
elektrik süpürgesini açıyorum  :-ooo 10 dk.geçmeden yeniden bitiyorlar

bu uçan karıncalar dün de eşimin bacağını ısırmış  , birkaç tanesini de öldürmüş , dediğin gibi nerden türediler acaba  :icon_scratch:

AyNi

benimde balkonumda karıncalar var, orada beni rahatsız etmiyorlar, eve girmediği sürece sorun yok... girerse naparım bilmiyorum, öldürmeyede kıyamam  :'(  balkonda mutlu mesut yaşasınlar, karışmıyorum  :k06: :k06:

Demet_dk

Alıntı yapılan: g10ca - 20 Haziran , 2011, 11:57:18
Alıntı yapılan: Demet_dk - 20 Haziran , 2011, 11:30:32

YENİ TÜREDİLER

Spreyleri gördüm ama ne biliiim hani havayı soluyoruz pek içime sinmedi ama sen memnunum diyorsan onu da deneyebilirim
şuan her yönteme okey diyecek vaziyetteyim valla artık çıldırıyorum yani eve gidip
elektrik süpürgesini açıyorum  :-ooo 10 dk.geçmeden yeniden bitiyorlar

bu uçan karıncalar dün de eşimin bacağını ısırmış  , birkaç tanesini de öldürmüş , dediğin gibi nerden türediler acaba  :icon_scratch:

ÇOK RAHATSIZ ETMİYO
BENİM MUTFAKTA BALKON VAR ONUN KAPI EŞİĞİNDEN ÇIKIYOLARDI
SIKTIK Bİ DAHA GELMEDİLER

MUTFAĞIMDA TEZGAHIN ÜSTÜ FALAN OFF REZALETTİ YANİ ARTIK YOKLAR  :basardim: