Ultrasona Sık Girmek Bebeğe Zararlı mı?

Başlatan sellini, 06 Haziran , 2011, 08:33:10

« önceki - sonraki »

kimyaci34

etrafımız okumamamış prof.larla doldu.tabiki bilgilerinden tecrübelerinden faydalanacağız ama çağ ve teknolojide çok değişti...banada 2.5 aylıkken allttan muayane etti doktorum.herkez kıyameti kopardı.neden ettirdin çocuğa zararı olu diye.allahtan ablam ebe hemşire.hiç korkma bişeycik olmaz doktor ne derse onu yap dedi...öylede yaptım.çok şükürki şimdi kızım 6 aylık ilk dişimiz bile çıktı:)güveneceğin bi doktor bulduktan sonra ne diyorsa yapılmalı bence
RABBİM İSTEYEN HERKEZE EVLAT SEVGİSİNİ TATTIRSIN İNŞALLAH...

secret1905

canım sen aşılama ile hamile kaldın değilmi yanlış hatırlamıyorsam . bendeyarın aşılama yaptıracağım aşılama hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim bana biraz süreçten bahsedebilirmisin ?

sellini

Alıntı yapılan: secrett "yeşim" - 20 Haziran , 2011, 10:42:35
canım sen aşılama ile hamile kaldın değilmi yanlış hatırlamıyorsam . bendeyarın aşılama yaptıracağım aşılama hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim bana biraz süreçten bahsedebilirmisin ?

Canım öncesinde ben adetin 3. günü başlayarak Puregon iğne olmuştum her akşam göbekten. Tabi bu arada gün aşırı yumurta gelişimini takip etmişti dr. Aşılamadan bir önce de Pregynl çatlatma iğnesi olmuştum akşam. Sonra da aşılama yapıldı. Bunun için de eşin sperm örneği veriyor ve spermler özel bir solüsyonla yıkanıyor. Sonra kanül yardıyla içine bırakılıyor bebişler  ;D 30 dk falan uzanıp kalkıyorsun. Günlük yaşamına devam edebilirsin. Ben çalışıyorum. Ertesi gün işe gitmiştim. Fazla da dikkat etmemiştim. Allah'ın takdiri işte. Şükürler olsun ki bize meleklerimizi yolladı.  :amin: Allah tüm isteyenlere içinde de sana en kısa zamanda hayırlı evlatlar versin canım  :opucuk:  :amin:  :amin:  :amin:

[url=http://www

secret1905

Alıntı yapılan: sellini - 20 Haziran , 2011, 11:51:18
Alıntı yapılan: secrett "yeşim" - 20 Haziran , 2011, 10:42:35

Canım öncesinde ben adetin 3. günü başlayarak Puregon iğne olmuştum her akşam göbekten. Tabi bu arada gün aşırı yumurta gelişimini takip etmişti dr. Aşılamadan bir önce de Pregynl çatlatma iğnesi olmuştum akşam. Sonra da aşılama yapıldı. Bunun için de eşin sperm örneği veriyor ve spermler özel bir solüsyonla yıkanıyor. Sonra kanül yardıyla içine bırakılıyor bebişler  ;D 30 dk falan uzanıp kalkıyorsun. Günlük yaşamına devam edebilirsin. Ben çalışıyorum. Ertesi gün işe gitmiştim. Fazla da dikkat etmemiştim. Allah'ın takdiri işte. Şükürler olsun ki bize meleklerimizi yolladı.  :amin: Allah tüm isteyenlere içinde de sana en kısa zamanda hayırlı evlatlar versin canım  :opucuk:  :amin:  :amin:  :amin:

malesef hevesim kursağımda kaldı arkadaşlar şimdi eşim aradı  eşimi yarın şeehir dışına  göreve yolluyorlarmış yaa nasıl üzgünüm anlatamam yarın aşılama yaptıracaktık. allahım ağla ağla gözleim ve moralim mahvoldu . şimdi müsadenizle psikolojimi bozmaya gidiyorum   :crybaby2:

ツgöçmen_54 ツ

konu eski ama ben tekrar açmamak için soruyorum kızlar  :)

14+2 hamileyim.gebeliğin başından beri sürekli kasık ağrılarım var.doktora çok sık gidiyorum.hafta 1 veya 2 haftada 1 gidiyorum  :-\ ultrasonada giriyorum.bebeğe bir zararı olurmu ?
görmeden içim rahat etmiyor.sorun olurmu ?

°•.ℓανιηуα.•°

canım zararının olacağını sanmam. çünkü onlar radyasyon yayan cihazlar değil. bildiğim kadarıyla ışık dalgaları falan oluyo.

ama benim doktorum ayda bir kere yeterli demişti. fazlası zararlı demişti ama sen doktoruna sor yine de.

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: °•.ℓανιηуα.•° - 07 Mayıs , 2013, 14:09:37
canım zararının olacağını sanmam. çünkü onlar radyasyon yayan cihazlar değil. bildiğim kadarıyla ışık dalgaları falan oluyo.

ama benim doktorum ayda bir kere yeterli demişti. fazlası zararlı demişti ama sen doktoruna sor yine de.

doktorum ne zaman istersen o zaman gel diyor öznur  :dontknow:
sorunum olmasa bende 1 ay arayla gitme taraftarıyım. gitmeyincede aklım kalıyor.zaten hiç bir hmilelik belirtisi yaşamıyorum.ilk zamanlar 3 gün mide bulanmıştı.o da üşütmüşüm  :ehi:

°•.ℓανιηуα.•°

sen merk etme canım. Allaha emanetler  :amin:

ay ne güzel işte belirti yaşamamışsın. ben hep kusmuştum

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

almanyada doktorlar zararli oldugunu söylüyor o yüzden hamileligimiz boyunca sadece 2keren karindan ultrasyon bi kac kerede alltan bakiliyo  :dontknow: :dontknow: bende hamileligimin basinda sorunlar oldugu icin slk gidiyodum doktorum cok iyi deil zararli demisti ama insaninda ici rahat etmiyo görmeyince  :dontknow:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar: