19 Nisan , 2024, 12:38:37

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ACİL YARDIM! CALPOL KAÇ SAATTE BİR VERİLİR??

Başlatan AyNi, 17 Mayıs , 2011, 21:13:33

« önceki - sonraki »

AyNi

merhaba kızlar, bugün bebeğim 2. ay aşılarını oldu... şuan 38.2 derece ateşi var... 3,5 saat önce calpol vermiştim... ne zaman tekrar verebilirim bilen varsa acil söylesin lütfen...

reçetede yazmıyor, sağlıkocağında bi kere vermen yeterli dediler... doktorumun nosuda yok... panik yapmamaya çalışıyorum ama ilk defa ateşleniyor  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

şuan ılık suyla anlını ellerini ve bacaklarını ıslattım, ateşi biraz düştü ama geri çıktı... bütün gece devam edecek galiba...  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

tulayysl

tulayysl

canıum ben hemşireyim popodan 38 3 yuksek sayılmnaz. boşun a ates dusurucu verme suan. üstünü biraz hafif giydir. eger 39 a cıkarsa calppl değil de ates dusurucu fitilin varsa onu ver derim ben adı paranox buarada

AyNi

çok teşekkür ederim canım  :flowers: :flowers: üstünde sadece atleti ve çorabı var zaten... fitili dedim sağlık ocağı gerek yok dedim  :violent1: :violent1: :cussing: :cussing: eşim nöbetci eczaneden alsın hemen... 39 a kadar bişey yapmama gerek yok yani?

tulayysl

yok canım yapma. rahat ol sen panik yapma. 39 olmadan verme ki hem yukseliyormu gor hem de calpolun arkasından zaman gecmiş olur. canım fitil hem cabuk düşürüzz hem de huzursuzuluğu varsa onu alır. azıcık uyutur. çunku ağladıkca daha cabuk cıkıyor ateş. arada soğum uygulama yaparsın kaltuk altına kasıgına  yani hemen ilaç düşünme tmm mı

AyNi

Alıntı yapılan: tulayysl - 17 Mayıs , 2011, 21:26:47
yok canım yapma. rahat ol sen panik yapma. 39 olmadan verme ki hem yukseliyormu gor hem de calpolun arkasından zaman gecmiş olur. canım fitil hem cabuk düşürüzz hem de huzursuzuluğu varsa onu alır. azıcık uyutur. çunku ağladıkca daha cabuk cıkıyor ateş. arada soğum uygulama yaparsın kaltuk altına kasıgına  yani hemen ilaç düşünme tmm mı

tamam canım çok teşekkür ederim... eşim paranox suppozituar almış, eczacı vermiş yani... 38i gecerse verin demiş.. ben uyku saatine kadar takip edeyim ve soğuk uygulamalar yapayim en iyisi. uyku saatinde de duruma göre fitili versem olurmu?

tulayysl

canım popodaN 38 yuksek değil. boşuna cocuğa ilaç verme. üstünü hafrif ört yeter ara ara da kontrol edersin. ama yok huzursu<luğu var ama ates 39 a gelmemiş uyumuyorsa da huzursuzluğunu alsın uyusun die verebilirsin. kendiliğinden uyursa müdahale etme

AyNi

Alıntı yapılan: tulayysl - 17 Mayıs , 2011, 21:46:23
canım popodaN 38 yuksek değil. boşuna cocuğa ilaç verme. üstünü hafrif ört yeter ara ara da kontrol edersin. ama yok huzursu<luğu var ama ates 39 a gelmemiş uyumuyorsa da huzursuzluğunu alsın uyusun die verebilirsin. kendiliğinden uyursa müdahale etme

anladım canım, çok saol  :flowers: :flowers: bide gece kaç saatte bir kontrol edeyim?

tulayysl

illaki her seferinde poposundan bakmana gerek yok el yordamıyla bakarsın.ates hissedersen popodan bakarsın. bi kaç saat saat bası bak.

AyNi

tamam canım, az önce 37,7 ye düşmüştü, şimdi yine 38,3 oldu, daha fazla yükselmez inşallah  :BangHead: :BangHead: normalde şimdi mama zamanı ve uyku hazırlık zamanımız, normal günler gibi devam edeyim, mamasını filan vereyim dimi? galiba uyur, uyuklamaya başladı zaten  :-\

Lă_Tăhzen!

fitil koysan calpola göre daha etkılı  bizimde genelde aşı gunlerımızın sonrası kabus gıbı gecer ince gıydır olabıldıgınce iştahı yerindeyse şayet mamasınıda yedir  caklpoluda 4 saat arayla verıyorum ben dusmedıgı takdırde atesı  38'in ustu olmadıkcada panik yapma  ;)

Balböceği

Gecmis olsun canim  :flowers: fitil daha etkili oluyor

benim oglumda dun asi oldu aksam atesi olctum 36.9'du arastirdim 38 olmadigi surece sorun yokmus.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Tatlım hoşgeldin aramıza diyorum..Sakın endişe etme korkmana gerek yok.Bu şekilde büyüyecekler.Ateşi sadece aşıdan olsun yeter :amin: Tülayın da dediği gibi 39 a kadar bir sorun yok bebekler 41 derece ateşi bile atlatıyorlar bünyeleri ona göre ayarlı bana doktorum söylemişti.Şükür o kadar çıkmadı ama.Paranox çok etkili bir fitil ve uyutuyor gece de rahat uyumasını sağlar.Calpol 4 saatte bir veriliyor.
Ayrıca doktorum bana her zaman şöyle der ateş yapabilir dediğim aşılarda sen eve gidince önlem amaçlı muhakkak ateş düşürücü ver der bebekken calpol kullanıyorduk şimdi pedifen.Gelince veriyorum ki ateşi çıkacaksa yükselmesin ya da önlüyorum direkt çıkmasını :icon_thumright: Aklında olsun canikom :love9: