kayin pederin ya da kayin validenin ismini koyan varmi???

Başlatan belkis_nur, 17 Mayıs , 2011, 20:31:52

« önceki - sonraki »

ayysnn

bnim kayınvaldemin e kayınpederimin isimini eltim koymuş çocuklarına bize kalmadı  :muzz: :muzz:

muhribe

benim bi arkadaşımın oğlu oldu. kayınpederi tutturdu benim ismim konacak diye. adamın adı hasan hüseyin. eşi bişi diyemedi babasına. arkadaş da madem öyle bi isim de ben koyucam dedi. sonuç: çocuğun adı hasan hüseyin semih. düşünün artık çocuğun hayat boyu çekeceği eziyeti. herhalde her resmi işlemde annesini babasını hayırla yad etmeyecektir.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥

bende k.babamın adını koyacam k.babam eşime babasının adını vermiş eşimde ona söz vermiş onun adı olacak diye bende birşey demedim ama oğlum olursa yiğit mevlüt olacak ama yiğit olacak sadece kimlikte olacak kaynanamda betül ismini çok seviyormu yok dedim yağmur nisa çocukluğumdan beri bu isme bayılırım da diğer oğlu evlenirse onun çocuğuna koyacakmış
Bir küçücük yiğitcik varmış annesi babası onu cok severmis

xxcansuxx

benim eşim kız olursa kayınvalidenin ismini koyacaktı...bende severek koyarım diyordum nişanlıyken sonra vazgeçtim  :k06: :k06: kayınbabanın ismini eltim koymuş şimdi olmazmış başkası ne der hesabını yaptı...tüp bebek yaptırdığımızda benim neler çektiğimim görünce bu fikrinden vazgeçti...tamam sen koy ne çekiyorsun  şu haline bak ya dedi...  şimdi düşünmüyoruz öyle kayınvvalide kayınbaba ismi... ama çok laf sokan olacak onların tarafı çok farklı gelinlerin çocuklarına  zorla görümce ismi bile koyduruyorlar  :violent1: :violent1: eşimin ismide dedesinin ismi ve memnun değil öyle olunca damardan girebiliyorum bu konuda  :k06: :k06: :k06:

banu_fth

Alıntı yapılan: ayysnn - 19 Mayıs , 2011, 10:10:01
bnim kayınvaldemin e kayınpederimin isimini eltim koymuş çocuklarına bize kalmadı  :muzz: :muzz:

ballıı seniiiiiiiii  :laughing7:

valla kaynanam babasının adını koymak istiyor ama kız olucak sanırım ilk yavyu  :k06:
bilmiyorum öyle meğillendim .. erkek te olsa koymıycaz.. eşimin 4 tene abisi var .. hiçbirine sözü geçmedi herhal ..
banane .. istmiyorum. :-*  eşimde sağolsun sen koy benim üstüme at diyo oh  :hieyt:

muhribe

eylül, eşin en doğrusunu yapıyor canım. benimki de aynısını söyledi. isim konusunda bişi söyleyen olursa babası koyacak ismini dedi. geçenlerde görümcem sordu ne koyacaksınız adını diye. bilmiyorum abin karar verecek dedim. bişi diyemedi. diyemez çünkü ödleri kopar eşimden. sözünün üstüne söz söyleyen yoktur  :k06:

karapnr

bizim anne ve babalarımızın ismi biraz nasıl denir yaşlı işi gibi  :k06: ondan başka isimler düşünüyoruz şimdilik '' Furkan Emre '' diye düşünüyoruz ama bakalım hayırlısı  :love9:

Lă_Tăhzen!

BEN SEVMIYORUM KAYINVALIDE VEYA KAYINPEDER İSMİ KOYMAYI  NE BILIYIM ONLARIN ISMIYLE HITAP ETMEK SAÇMA

ŞÖYLE Bİ DURUM OLSA ALLAH GECINDEN VERSIN HAYATTA OLMASALAR BELKİ İSİMLERİNİ YASATMAK ADINA EŞİMDE RİCA ETSE KOYARIM  AMA ONUN DISINDA HİÇ DUSUNMEDIM DE DUSUNMEMDE

KAYINVALIDEM ÇOK BEKLEMIS SÖYLEMEDI AMA TA NISANLANDIGIMIZDAN BERI VARMIS AKLINDA KIZ OLURSA KOYARLAR DIYE AMA ÇOK BEKLER  AKLIMDAN BİLE GEÇMEZ KIZIMA KENDI İÇİM SİNDİĞİ Bİ İSİMLE HİTAP ETMEK AYRI BİR ZEVK

asya81

eşim istemes ama şimdide diyorki babaannemin ismi yada dedemin diyor  :cildir: :cildir: :cildir: şaka yapıodur inşallah  :toothy10: :toothy10: dediğiniz gibi eski isimler olduğu için bide büyüklerimiz taşıyabilirlermi o isimleri bana hoş gelmiyor.ben çevremden bir tanıdığımın ismi dahi olsun istemiyorum

HASRET!M S@N@

valla ben koyarım neden koymayımki zaten kayınvaildem koydurmam diyor onun fikrinide sorarım kızım olura birlikte koyarız
ama oglum olursa koyacagım adı mustafa olacak inş cokta güzel bir iim efendimizin ismi

destina06

kayınvalidem istemezde kayınbabam için aynı şeyi söyleyemiyorum o sanki ister gibi.Bu arada isimleri (remzi ve fadime :honk:)inşallah kocamın öyle bir talebi olmaz.Tek kötü tarafı kocam tek çocuk işte ondan koymak isterse diye geçmiyor değil aklımdan.

HASRET!M S@N@

benmkide tek cocuk cnm onun için huzursuz olamam evde hem ailesininde gönlünü kırmak istemem acıkcası bana onca sey yapmalarına ragmen

destina06

Alıntı yapılan: HASRET!M S@N@ - 20 Mayıs , 2011, 18:21:21
benmkide tek cocuk cnm onun için huzursuz olamam evde hem ailesininde gönlünü kırmak istemem acıkcası bana onca sey yapmalarına ragmen

canan ama sonuçta onlar çocuklarına babalarının ismini koymamışlar şimdi bizden aynı şeyi istemeleri bencillik olmaz mı? Bir de ben öğretmenim öğrencilerimden dedelerinin ismini koymuşlar ön isim olarak ve çocuk o ismi beğenmediği için o isimle çağrılmak istemiyor. Koyulursa bile iki isim olur ama çağırılmayan ve ilerde belki çocuğumuzunda hoşuna gitmeyecek ismi koymak ne kadar doğru bilmiyorum.Amannnnnnnnn doğurdukta iş isme kaldı ilahi biz.Daha çocuk yok ortada bir olsunlar da hayırlısıyla isimleri o zaman düşünürüz :k06:

HASRET!M S@N@

öyle cnm bnm yasende haklısın bizimkilerde koymamıs gerci ona bakarsan ama bnm ailem koymus tatlım karısık durum işte ama bana bastan beri duyurdular bunu defalarca ben de koyarım dedim koyacamda inş ama senn durumundada sen haklıın gülüm ya neyse bizde dereyi görmeden paçaları sıvadık hele bir olsunda bakalım

destina06

Alıntı yapılan: HASRET!M S@N@ - 20 Mayıs , 2011, 18:29:16
öyle cnm bnm yasende haklısın bizimkilerde koymamıs gerci ona bakarsan ama bnm ailem koymus tatlım karısık durum işte ama bana bastan beri duyurdular bunu defalarca ben de koyarım dedim koyacamda inş ama senn durumundada sen haklıın gülüm ya neyse bizde dereyi görmeden paçaları sıvadık hele bir olsunda bakalım

yok Allah var daha bizimkilerden direkt öyle bir talep gelmedi.İkisini de çok seviyorum ama isim anneyle bananın hakkı olmalı bence öle illa koycanız diye tutturmamalılar diye düşünüyorum büyükler.Ha evlatlar gönüllü koyarlarsa o olur.