EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

ponçik

dün akşam kızımı yıkamak için küveti bir güzel doldurdum , neşeli neşeli banyo yaptırırken üzerimdeki dar tişörtten fırlayan göbeğime bakıp ne dese beğenirsiniz
" anneeeee senin karnında bebek mi var "  :ehi:
demekki benim zayıflama vaktim gelmiş  :muzz: hoş , fazlalığım yok da  :suclu: sadece tişört dar diye göbeğim pırtlamış o kadar  :laughing7:

ponçik

Alıntı yapılan: g10ca - 18 Haziran , 2011, 12:30:53
Ben bugün kontrole gittim , kürtajdan sonra henüz bebek çalışmalarına başlamadık ama genel bir kontrol yaptırayım istedim , biraz da akıntım vardı
sağ overde 27mm. 22mm çapında kistim varmış
2 adet dönemi sonrası tekrar kontrole çağırdı , adet dönemime yakın sağ tarafımda ağrı oluyoru demek ki bu yüzdenmiş , inşallah tekrar gidene kadar küçülüp kaybolurlar  :amin:

haziranda kistim olduğunu yazmıştım bugün kontrole gittim , çok şükür kistim çatlayıp küçülmüş  :icon_thumright:  şuan bir yumurtam oluşmuş, doktorum bebek istiyorsanız bu birkaç günü kaçırmayın dedi  :y25: ben istemiyorum diyemedim , hafifçe gülümsedim ,
Geçen sene ağustos ayında smear testi yaptırmıştım , 1 yıl geçtiği için onu da  yaptırdım sonuçlar haftaya çıkacak

İyi haftasonları herkese  :sunny:

Balböceği

Gonca cok sevindim  :hello2: :hello2: :hello2: Allah kimseye dert veripte derman arattirmasin..

Kistin iyi huylusuda var kotu huylusuda cok sukur sen atlattin.

Emine

Goncacım çok sevindim hadi hayırlısı bakalım belki vakit bu vakittir :) Eylül'ün içine doğmuştur belki bir süre sonra göbek bebek olabilir  ;)
Biz de Ayvalıktayız 15 gün kadar burada kalacağız .. 15 gün sonra Ceylin'in göz kontrolü var geçen gün doktor gözlük verdi hipermetrop ve astigmat nedeniyle 15 gün kullansın gözlüğü sonra gelin tekrar dedi. Babasında da var aynı şeyler , üzgünüm ama Allah başka dert vermesin  yine de. Okulda da sorun yaşamaz, sosyal faaliyetlerine yaptığı sporlara engel olmaz inşallah  :amin:

ponçik

Teşekkürler Eda  :opucuk:
Teşekkürler Emine  :opucuk:

Eminecim size de geçmiş olsun , Ceylinin şikayeti var mıydı , yoksa sen mi farkettin ,
Eylülün babasında da astigmat var , bizim en son kontrolde herşey normaldi, umarım sonraki yılarda birşey çıkmaz
beterin beteri var ,dediğin gibi  Allah dermansız dert vermesin  :amin:
kuzucukları öp benim için , iyi tatiller  :sunny:

şerife Berat

gonca geçmiş olsun canım ALLAH başka dertler varmesin
bak sen cimcimeye demek göbeğine bebek diyor.sanırım eylül kardeş istiyor  :suclu:

emine size de geçmiş olsun güzelim umarım ceylin azranın aktivitelerini etkilemez gözündeki problem ve gözlük takıyor olması.inş. en kısa zamanda şifa bulur.miray su nasıl oda büyümüştür baya

bu arada herkese hayırlı ramazanlar.

ponçik

size de hayırlı ramazanlar Şerifecim  :opucuk:
Eylül inanılmaz kıskanç, kendi bebeklik videolarında bile kendini kıskanıyor hemen bebekleşmeye başlıyor  :k06: emekliyor agu bugu diye konuşuyor  ;) tabi ki bir kardeşi olursa kıskançlığı çok normal ama bizimki biraz aşırı olur gibi , bir de evde babaannesinin gözdesi , yeni bir bebeği kaldıramaz diye düşünüyorum  :tongue3:

hatırlarsanız daha önce Eylülün vücudunda kabartılar oluşup aynı saatte hatta bazen dakikalar sonra kayboluyordu
dün yeniden nüksetti , alerji testi için küçük diye yapmıyor doktor
nette biraz araştırdım en çok süt ve yumurtadaki proteinler alerjiye sebep olurmuş
zaten babamızın yumurta alerjisi var , hoş, Eylülde tespit ettiğimiz kesin birşey yok ama , p.tesi , salı sabah omlet yemiş, dün sabah da krep yemiş , yani 3 gün üstüste yumurta, ve akşam üzeri cicibebe bisküvisü yemiş
dün paketin üzerine baktım ve zengin proteinli , yumurtası sütü arttırılmış vs.vs... bişeyler okudum
sanırım cicibebeyi yiyince , üçgündür de yediği yumurtalarla beraber alerji ortaya çıkıverdi, birkaç gün kontrol edeceğiz, düzelme olmazsa dr.a gideceğiz
şimdi neden gitmiyorsunuz derseniz  , doktorumuzun da bize söylediği şey , yediklerini listeleyip kontrol edin olmuştu , aşırı solunum güçlüğü , nefes darlığı vs olmadıkça acil gelinecek bir durum yok demişti
çünkü biz muayeneye gidene kadar kabartılar geçiveriyor  :dontknow:
umarım tahmin ettiğimiz gibi yumurtadandır , Allah kimseye dert verip derman aratmasın  :amin:

şerife Berat

canım o zaman bir kez daha geçmiş olsun

bencede beklemekle en iyisini yapıyorsun hastalık ilk aşamadayken tespıtte yanılma payı daha çok oluyor

berat da kardeşş diye yalvarıyor.başka bebekleri kucaklayınca onları çok kıskanıyor ama kardeşi olunca durum ne olur bende bilmiyorum

ponçik

Alıntı yapılan: şerife Berat - 04 Ağustos , 2011, 16:09:59
canım o zaman bir kez daha geçmiş olsun

bencede beklemekle en iyisini yapıyorsun hastalık ilk aşamadayken tespıtte yanılma payı daha çok oluyor

berat da kardeşş diye yalvarıyor.başka bebekleri kucaklayınca onları çok kıskanıyor ama kardeşi olunca durum ne olur bende bilmiyorum

SAĞOL CANIM  :opucuk:
VALLA İKİNCİ ÇOCUK KONUSUNDA DİYECEĞİM TEKŞEY
ŞİMDİKİ AKLIM OLSA 1 YAŞINDAYKEN HEMEN HAMİLE KALIRDIM  :tongue3:
ÇÜNKÜ ÇOCUKLAR BÜYÜDÜKÇE RAHATA ALIŞTIKÇA , HELE BİRDE YARAMAZ BİR COCUGUN VARSA 2.Yİ YAPMAK YÜREK İSTİYOR  ;D

Emine

Goncacım geçmiş olsun Eylüle de. Ceylin'in bir şikayeti yoktu sene de 1 göz için kontrole götürüyorum yine de hatta göz muayenesinde farklı boyutlarda tarakların yönünü doğru bildi ama baktığı cihazlarda gördü herhalde doktor. Geçen seferlerde gözlüğe gerek yok demişti ama bu kez baş ağrısı yapar boya yaparken taşırmayayım diye vs dedi, verdi . Önceki muayenelerde de hipermetrop ve astigmat demişti ama gözlüğe gerek görmemişti. Bir ilerleme olmamış aynı dedi ama okul yönünden düşündü herhalde. Babası da hipermetrop ve astigmat , genetik olarak geçmiş yani  :(

Şerifecim teşekkür ederiz. Miray da iyi büyüyor işte saçları tüy gibiydi hep kazıttık şimdi tam kabak oldu :) Bakalım gürleşecek mi beklemedeyiz  :)

jbdun

arkadaşlar hepinize iyi akşamlar. Çok özledim sizleri, buradaki sonsuzzz muhabbetleri. Ama 2 tane canavar olunca evde maalesef yazmaya fırsat bulamıyorum, anca okuyup çıkıyorum. Eren ve Ecrinle günler hep kavga gürültü geçiyor. Ecrin kimseyle anlaşamayan bi çocuk oldu çıktı. Ağzında hep gerizekalı, salak, aptal, manyak, pislik gibi kelimeler, kime olsa söylüyor. Havada uçuyo kelimeler. Güzellikle de anlatsak olmadı dayakla da olmadı...Ne yapacağımızı bilemedik. Okuldaki pedagogla görüştük adam herşey normal diyo, hatta sınıfta kaç kere örnek gösterilmiş :dontknow: herşey kardeşiyle değişti ve aynen de devam ediyor. Hep kıskançlıktan diyoruz. Çok inatçı. Arkadaşların çocukları içinde en uslu ecrinken şimdi heryerde utanıyorum, rezil ediyor beni.Ne yapmadan anlıyo ne de sustan :caca: Akşamüzerine doğru nefesim bitiyo zaten ecrine konuşmaktan.
Eren deseniz acaip hareketli. Biz ecrinde böyle hareket görmediğimiz için tuhaf geliyo :k06: biran olsun tek başına bırakamıyoruz, ya da ecrin hanımla. Çünkü artık ikisi biraradayken hep kapışıyolar, saç çekmeler, vurmalar,tekmeler,tükürmeler...şaka gibiler ya. Hep diyorum ki bunlar gerçek olamaz, biz nerde yanlış yaptık :dontknow:
Okuldan konuşmuşunuz, ecrin kasım doğumlu olduğu için 1sene geç başlatıcaz. Yine geçen seneki okuluna devam edecek. Orayı çok seviyor.

Temmuzda istanbuldaydık ve goncacım inan aramaya vaktim olmadı. Çok istiyordum görüşmeyi ama zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamadım ki...Nayatla gündüzleri hep orda burdaydık, ben ecrini alıyordum (eren annemdeydi) nayat da 9 aylık yeğenim mira'yı :dontknow: :) bu sefer çok yoğun geçti.

Goncacım alerjiden bahsetmişsin ya, eren şubatta dedğin gibi oldu, bi kabarıyodu, bi bakıyoduk o geçmiş başka tarafı kabarmış.Biz de drumuzu aramıştık akşamdı. Yumurta alerjisi olumuş dedi. Babaannemiz biraz cıvık yapıyormuş yağda yumurtayı (Sonradan öğrendik) Ama eren kudurmuş gibiydi,sürekli kaşınıyo ağlıyo tepiniyo,korkmuştuk. Drumuz boyun,çene,ağız  kısımlarında olursa kızarma acile gidip iğne vurunun dedi.Yanağı da kızarınca hemen acile gittik,1saat içinde iğne etkisini gösterdi ve eve döndük. Atarax sakinleştirici var ya beki duymuşsundur, onun yan etkisi alerjiye iyi geliyormuş. Onu kullandık sonraki 1 hafta ve allaha şükür tekrarlamadı bi daha. Eylüşüme de geçmiş olsun boncuk gözlüye :nazar:

neyse ben yatıyorum arkadaşlar inşallah arayı fazla uzatmadan tekrar yazmaya fırsat bulabilirim. Hepinizi ve yavrularınızı öpüyorum,kendinize dikkat edin. :icon_thumright:

ponçik

Jbdun  :-ooo inan anlattıklarını hayretle okudum , bak şimdi iyice korktum ikinciden  ::) hoş zaten ben düşünmediğim için Allah isteyenlere de , olanlara da yardımcı olsun
Pedagogun bunlara normal demesini yadırgamıyorum, çünkü onlara göre bu zamane çocuklarının yaptıgı herşey normal , yani kendilerini balkondan atsalar adamlar normal deyip geçecek  :cildir:
Allah yardımcın olsun, inşallah ileriki zamanlarda bu anlattıkların gülüp geçtiğiniz anılar olarak kalır  :amin:
Nayatın bebeği 9 aylık oldumu maaşallah ne çabuk zaman geçiyor, inşallah uslu bebektir, Ereni de annene bıraktığına göre epey güzel vakit geçirmişsiniz , ne kadar da olsa insan doyamıyor ama süre kısıtlı ne yaparsın  :) inşallah bi dahaki sefere görüşürüz  :opucuk:
biz de Eylülün alerjisini yumurta diye düşünüyoruz ama 1 yılda iki kere oluyor bu ataklar , dün yumurta yemediği halde akşam yatarken omzunda kolunda yine kabartılar vardı , sabah uyurken başka yerlerinde çıkmıştı  :dontknow: Allahım kimseye dermensız dert vermesin bugün doktorundan randevu aldım, öyle ya da böyle artık alerji testi yaptırmak şart oldu inşallah bir netice alırız , hani ne oldugunu bilmeden hareket etmek de istemiyoruz , inşallah hallolur bugun herşey
Erene de çok geçmiş olsun vay be ataraxın diğer etkilerini biliyorum da (hani kullanmış biri olarak  ;D ) alerjiye iyi geldigini ilk kez duydum , bakalım bizim netice ne çıkacak
Sana bol sabırlı günler diliyorum, okulu bıraktın mı bu arda , bir de orada öğrencilerinle uğraşmak ayyyyy düşünemiyorum bile  :honk:

Eminecim gözlüğünü aldınız mı Ceylinin ilk başlarda çok tuhaf gelir ama çok da yakışıyor küçük çocuklara , çok sevimli oluyorlar, inşallah ileriki yaşamında devamlı takmak zorunda kalmaz  :wave:
saçları kazıttıktan sonra yeniden yoğun olarak çıkması olayına ben pek inanmıyorum  :dontknow: umarım sizin minnoş Miray da işe yarar  :icon_thumright:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

goncacım geçmiş olsun  :opucuk: inşallahhh gecer

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

ponçik

jbdun

bak gonca seni tümden şaşırtıyım, 2 gün arka arkaya gireyim :k06:
az önce arkadaşlardan geldik, ecrin yine tavan yaptı sinirimden şiştim valla. Bi de çıkarken bana gerizekalı aptal demez mi cinler tepeme çıktı, merdivenlerden yuvarlıycaktım valla :cildir: inşallah ilerde gülerek hatırlarız dediğin gibi ama pek gülünecek şeyler de değil :)benim için
siz naptınız bugün testi yaptırdın mı?

okulu bırakmadım canım, okul dinlenme yeri, oradakilere sözüm geçiyo evdekine geçmiyo maalesef. Bir an önce şu okullar açılsa da ecrin de okula gitse 5e kadar diye bekliyorum inanabiliyor musun? Böyle düşününce de ne kötü anneyim diyorum :suclu:

eminecim ceylin gözlük mü takacak, eminim çok yakışır ablaya :love7:

neyse işte böyle, inşallah en kısa zamanda tekrar girebilirim. İyi geceler...