EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

ponçik

Eylül okula giderken saçlarını tarattırmıyor diye küt kestirmiştim, haliyle o güzelim saçların lüleleri gitti
dün okulda öğretmeni saçlarını iki yandan örmüş , akşam yatarken tokaları çıkarınca saçları da hafiften kıvırcık olmuştu ,
sabah uyandığında bana anlatıyor
"anne bu gece uyurken hiç hareket etmedim böylee (sırt üstü eller yanda kıpırtısız duruyor) uyudum, sadece 4 kere kıpırdadım, ama baaaak saçlarım hala kıvırcık "
kıyamaaaam ben sana güzel kızım
gene lüleleşir sen hiç merak etme, teknolojik kozmetik ürünleri sağolsun  :aferin:

Emine

meltemk

Goncacim aylar belki de yillar:) sonra foruma gireyim dedm. once guzel sonra tatsiz haberini aldm. Hayirlisiyla yine olur. ilk denemeniz de oldugna gore eminim yine olur.  Ama istemenize cok sevinim. Kardes Eylule vereceginiz en guzel hediye olacak bence.

Emine  / Gozde sizde dogum kontrol muhabbetinizle beni gece gece guldurdunuz. Spiral kaydigini duymamistim. Ben de Baray'dan sonra taktirmistim. Guzel guzel gidiyordu. Hormonlu spiraller regli engelliyor ve o yuzden sinir yapiyor. Dogru bir saptama Emine. Ama ben hormonsuz taktirmistim. Gayet basariliydi. Ama 3 hafta once cikarttirdim...3. bebis olur mu diye heveslendik.... Evet iyi mi yapiyoruz kotu mu bilmiyorum ama 3. ye niyet ettik. onceden yazmamisimdir herhalde. Ben 1 senedir isten ayrilmistim. Cocuklarin soforu ve sosyal hayatlarinin yoneticisi olarak calisiyorum. Esim istiyordu. Ben de icgudusel olarak istemekle birlikte akil mantik olarak tabii ki istemiyordum. Ama sonunda tamam dedim. Bakalim olur mu bir deneyelim. Hayirlisiysa olsun diyorum su anda.

Neyse gece gece simdilik bu kadarcik da olsa haber ettim. Sizleri ve kuzularinizi uzuuuun aradan sonra opuyorum. Burada tek tek yazamadigim herkese cook sevgileer.

ponçik

Melteeeeeem  :hello: hoşgeldin , inan kalp kalbe karşıymış dedikleri bu olsa gerek , dün aklımdan geçtin, acaba bizi unuttumu bu hatun diyerekten aklımdan geçirdim seni
Bence çocukların için yapabileceğin en güzel mesleği seçmişsin, ben de bi bebek daha olunca işten çıkıp evde oturup kızımla daha çok ilgilenirim diye heveslenmiştim ama ne yazık ki kocaman bir hayal kırıklığı oldu , inşallah hayırlısı diyoruz biz de...
3.bebiş cidden cesaret işi , ben 2.ye bile zor karar vermişken  ;) ama tabi bu inanılmaz bir duygu , yeniden karnında bir can taşımak, yeniden emzirmek, yeniden anne olmak  :love9: sonra uykusuz geceler, memeyi emmezse pompayla sağmak, ağlamalar, diğerlerinin paçanı çekiştirmesi vs..vs..  :suclu:

tabi ki sonra yazdıklarım işin esprisi, imkanımız olsa ben de isterim kalabalık bir ailemiz olsun diye, şuan bile babanneyle halayla gayet mutlu büyüyen çocugum , kardeşleriyle kimbilir ne kadar mutlu olur , düşüncesi bile gülümsetiyor beni  :) inşallah hakkınızda hayırlısı olur
Belemir kocaman olmuştur, Baray da ufaklığından daha yakışıklıdır eminim
vakit buldukça gel , bizi unutma  :opucuk:

Bizim artık minik bembeyaz bir faremiz var evde  ;D
kızım çok istediği için halası almış sağolsun, tabi bu işin içinde eşimle işbirliği yaptıkları konusunda bir his var içimde ama , dur bakalım hayırlısı
temizliği ve yemeğiyle kesinlikle ilgilenmeyeceğimi belirtip tavrımı koydum baştan, ben sadece sevimliliği ve şımarıklıklarını seyretmekle mesulüm  :laughing7:

bu arada ben kürtaj olalı 1 ayı geçti ama hala regl olmadım, acaba ne zaman olurum ki, hem şişkinlik hem sinir hem baş ağrısı had safhada  :cildir: eşime patlayıp duruyorum  ::)

ponçik

15 Mart , 2011, 15:28:15 #13429 Son düzenlenme: 19 Mart , 2011, 10:29:38 g10ca
papatyam büyümüş mü teyzeleri  :love9:

not: resim tarafımdan silinmiştir

:nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:

ponçik

Nasılsınız güzeller  :hello:

sayfaya yine kimseler uğramaz oldu , şu iki ayı da atlatıp , bebek yasağımız kalkınca yeniden müjdeli haber veririm size inşallah, belki sayfamız yeniden şenlenir

Eminecim tekrar başın sağolsun arkadaşım , Büyükannenenizin mekanı CENNET olsun  :amin:

Aslıcım güzel arkadaşım pazartesi günü minik kızına kavuşuyormuş, inşallah sağsalim hayırlısıyla kucağına alır  :love9: darısı tüm hamile bayanlara  :amin: ve bebek hasreti çekenlere inşallah  :amin:

ponçik

Aslıcım gözünüz aydın  :flowers:  sayfamızdan da bir kez daha tebrik etmek istedim
Allah analı babalı büyütsün, sağlıklı , bol iştahlı, gazsız , uslu bir bebek olur inşallah minik prenses   
:hello2:  :hello2:  :hello2:  :hello2:  :hello2:  :hello2:  :hello2:  :hello2:  :hello2:  :hello2:
Defne ablayı ve babayı da çok tebrik ediyorum

ponçik

:director:  bizimkileeeeeer  nerdesiniz  :caca: 1 haftadır kimse yok sayfada  :nono: 

beril

slm kizlar nasilsiniz? ben pek iyi diilim,neyse once goncacim uzuldugumu belirteyim yeni okudum haberi,hayirlisi buymus diyelim,yine olur insallah arkadasim. ben de dogum yaptim ama keske sezeryan olaydim,turkiyede normal dogumun bu kadar igrenc olabilecegini bilmiyodum,birinci dogumumda hic boyle seyler yasamamistim,biliyonuz melisi abd de dogurdum,ebem ve doktorum  kadra naziktilerki,ayrica epizyotomi bile uyugulanmamisti hem de ilk dogumdu hem de melis 3800 dogmustu,bunda cansu 3500 dogdu,ebe denen sahis hayaimda gordugum en suratsiz en meymenetsiz en kaba kadindi,doktor epizyotomi uyguladi,ve sanirim dikisler patladi,cuma tekrar kontrole gidicem guya ozel hastanede yaptim,neyse bebek agliyo tekrar yazicam,he burarada kizimda enfeksiyon cikti,3 gunde onun icin fazladan yattik hastanede,bi hafta antibiotik kullandik,genede cok sukur diyorum,devam ederim sonra,buarada epizyotomi yasamis olan varsa yazaan olursa sevinirim,gorusuruz

ponçik

Berilcim gözünüz aydın  tebrik ederim  :hello2: ben de seni merak edip duruyordum

:love9:  :love9: HOSGELDIN CANSU BEBEK  :love9:  :love9:
Maalesef Türkiye'de  hastane ve doktor tamamen şans işi
Bana doğum yaptıran ebe de suratsız ve uyuzun tekiydi ama doktorum şeker gibiydi, epizyotomi yapıldı yana doğru yani nasıl anlatayım ya da normali nasıldır bilmiyorum da , makata doğru değil yani bacağıma doğru ama 1 cm yada 1,5.cm.di . dikişim de fazla değildi , sen sezaryen yapsaydım diyorsun ama bir de onun dikişlerini ve acısını düşünüp yine de iyi şeyler düşünmeye çalış
Bak enfeksiyon bile kapmışsınız ama çok şükür herşey yolunda, dikişlerin patlamamıştır belki iltihabi bi durumdur içini ferah tut  , Melis ablayı ve babayı da çok tebrik ederim

İnşallah hayırlı sağlıklı uslu gazsız ve iştahlı bir bebek olur  :flowers:

ponçik

:suclu: Eylül kardeş istiyor ama ille de kız olsun diyor
yani kız olacagını bilsem hemen yapmazmıyım , ya yeniden hamile kaldığımda oğlum olursa diye paranoya mı olacagım bilmiyorum
kafam çok karışık , bu yıl anasınıfına ve sonrasında ilkokula başlayacağımız için , eşim biraz daha bekleyelim diyor  , ne kadar ve neyi bekleyeceğiz, Eylül büyüdükçe herşey büyüyor, dertler, masraflar , istekler ...vs...vs.
Allah dermansız dert vermesin tabi ki en önemlisi bu ama yine de çok kararsızım
emekli olmam için prim gün sayımın dolmasına 3,5 senem var , sonrasında yaşı bekleyeceğim, hadi 2 sene sonra bebek olsa , hamilelik doğum izni vs.derken o süre dolar, ama gel gör ki o zaman bizim kızın tam derslerle yogunlaştığı zamanlar olacak
eee birde yaş faktörü var tabi , ben 33 eşim 40  :dontknow: amaaan sormayın gitsin
kırk tane tilki kafamda ama kuyrukları nerelerde oooy oooy  :muzz:

anita

Gonca canım benim çok üzüldüm.. Hayırlısı böyleymiş demekki. Allah sağlıklı bir bebek nasip eder inşallah. Allah kızına uzun ömürler versin. Üzülmemeye çalış canım..
Emine canım hormonlu spiral var. biliyormusun bilmiyorum ama bir araştır istersen. ben ondan taktımayı planlıyorum..
Meltem vallahi helal olsun 3.ye niyetlenmişsin. Cesaret gerçekten. :Ben iki tabeyle zor başediyorum. Oğlum çok afacan. hiç durmuyor yerinde
Aslıcım gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün.
Emine canım başın saolsun mekanı cennet olsun.
Bizde Lukas çok hasta oldy kusma ishal, ardından kanlı ishal filan çok korktum . Şimdi iyleşti çok şükür..

Emine

Meltemcim hadi hayırlı haberlerini bekliyoruz o zaman. Çalışmak zorunda olmayan anneler şanslı maddi durumu da elveriyorsa insanın bakabilecek durumdaysa çok çocuklu aile olmak güzel birşey. Yabancılara özeniyorum bütün çocuklar pırıl pırıl dizi dizi mutlu görünüyor hepsi kalabalık aileler. Türkiyede de korunmadıkları için dizi dizi en büyük en son doğana bakıyor vs arada derede büyüyorlar  :) Allah tüm çocukları kötülüklerden korusun sevgiyle büyümelerini nasip etsin.

Aslıcım tebrik ederim canım bebişin sağlıkla büyüsün. Benim telefondaki tüm numaralar gitti bi ara, beni arayanları kaydediyorum. Senin numaran da yok en kısa zamanda uğrarsın foruma da güzel haberler verirsin kuzulardan inşallah.  :opucuk:

Berilcim doğumun zahmetli geçmiş ama yavrun sağlıklı çok şükür meleklerini benim için öp kokla . Allah sağlıklı analı babalı büyütsün.

Anitacım uzun zamandır fotoğraf koymadın son hallerini merak ediyorum ne kadar büyümüştür yavrular kimbilir. Lukasın hastalığı da geçmiş çok şükür  :amin: Öpüyorum canım  :-*

anita

Arkadaşlar merhaba ,
Bişey sorucam,
Uykuda sıçrama neden olur ? Lukas ara sıra uykusunda sıçrıyor. Yeni bişey bu bir haftadır falan oldu. Aklıma takıldı. Bilgisi olan varsa yazsın lütfen.
Bi de bişeyden mi korktu anlamadım yürümeye başlamıştı 12.5 aylık. ama şimdilerde devamlı emekliyor. Gerçi grip ateş filan oldu birkaç gündür. belki yorgun bilemiyorum ama ilginç geldi bana??

Emine buraya nasıl resim eklendiğini hatırlayamıyorum :)

ponçik

Anitacım dediğin gibi hastalıktan sonra olmuş olabilir
malum çocukların hastalıkla birlikte huyları da değişiyor
Eylül bebekken kalabalık yerlere gidip döndükten sonra uykusunda sıçrardı, ben o gün yaşadığı kalabalık ve gürültüye bağlıyordum
eğer o tür ortamlara girdiyseniz belki ondan da olabilir
geçmiş olsun
yürüken emekleyip sonra tekrar mı ayağa kalkıyor  :icon_scratch: belki yoruluyordur  :dontknow:

biz de geçen hafta okul arayışındaydık , malum, 2006 doğumlular bu yıl anasınıfına başlayacak, şuanki özel anaokuluna devam ettirmeyi düşünmüyoruz , ilkokula başlayacagı okula gönderip oraya alışması daha doğru olur diye düşündük , yani devlet okulu bahsettiğim okul
bağış adı altında ortalama 4000-5000 TL den bahsediyorlar  ??? bir yandan da özel okula senede 20000 TL verecegime 9 sene için 5000 TLnin lafı bile olmaz diyorum ama durumu olan var olmayan var
Allah herkese yardım etsin
sanırım 2.çocuk fikrini ertlemek ya da aklımdan çıkarmak gerekecek  :suclu:
Hakkımızda hayırlısı  :love9: