EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

anita

merhaba
bugün dr a gittik aşılarımızı olduk. gribimiz de geçmişti. boy 2 cm uzadı 3ayda 120 gr aldık. 12.200 gr boy 84 cm.
vitamin değişti dr. ama 3 ayda 120 gr çok az tabi. önceki dönemlerde iyi kilo aldığı için yine de normalin üstünde kilosu ama böyle yemeye devam ederse zayıflayacak bu çocuk.
sosyal gelişimini çok iyi buldu.

seyda

Selam kizlar,
günlerdir süren hastalik maratonundan sonra bitap olarak iki satir yaziyim dedim. Melis Alara pazartesiden beri öksürüyodu carsamba bide hirilti eklenince doktora gittik. surup verdi simdi daah iyi gibi ama hala öksürüyo. ona ilaveten esim beyfendi de rahatsizlandilar ;D persembe eve erken geldi atesi cikmaya baslamis. cuma tatildi zaten burda biraz dinlendiler kendileri. bugün de biraz alisverise gittik pzt de heryer kapali diye. paskalya tatilimiz var 4 gün. neyse simdi de baba kiz uyuyolar. kuzumun uykusu acaip sasti, esim de gec kalmis siestasini yapiyo ;D

Anitacim,
bizim kizlar sitenin en uzunlari galiba, artikin basketci felan ariycaz heralde ;) doktor da Melis Alara yi tartti carsamba günü 11.900 geldi. 3 hafta önce 12.100 falandi ama iki gün bisey yememisti doktor normal dedi. tabi istah sifirin altindaydi simdi ehhhhhh acilir gibi iste. tabi istahimizi biliyosunuz ne kadar acilirsa öyle. hep oyunla yemek yiyoruz bazen aksamlari cenemin agridigini hissediyorum :toothy10:

Jbduncum,
sana da cok gecmis olsun hala atlatamadin canim ya :flowers:

Eminecim,
Ceylin e de  :nazar: 300 gr. in lafi olmaz.

bu arada ben de anneme dert yaninca benim kuzudan annem diyoki ben kücükken istedigim olmazsa kafami duvarlara vururmusum ;D bikeresinde annemler beni anneanneme birakip disari cikmislar beni neden almadilar diye bikac saat aglamisim.tabi o zaman cep telefonu da yokki geri cagirsinlar. geldiklerinde sesim kisilmis ama hala bagirmaya calisiyomusum. istah konusunda da ona keza. annem hep der bacaklarin kirilcak diye korkardim azicik güclensinler diye baleye verdim seni diye ;D yani armut dibine düsüyo sanirsammmmmmm :suclu:

desree (Özlem)

Aslı İst. gitme kararınız yerinde olmuş bu ayrılık sana çok dokunmuştu umarım bi daha ayrılmak zorunda kalmazsın,
Şeyda hast. atlatmışısınız geçmiş olsun Melis alara nın ölçülerine maşallah :nazar: sende küçükken fenaymışın desene bende yaramazmışım ama Selim geçmiş beni
Anita Kayra nın ölçülerine maşallah :nazar: iştah genel olarak herkesin sorunu gördüğün gibi inş. kuzularımız fazla kilo kaybetmez bi tamamlasalar şu dişleri belki düzelir,
İştah demişken benim oğlum bugün sadece kahvaltı+yoğurt+muhallebi yedi durumumuz vahim derecede reklam veya dahi bebek eşliğinde ısrarlarımla yiyor sebze hiç yemiyor yerine meyve ile dengelemeye çalışıyorum ama her gün ne yedircem sorunsalı inş. düzelir

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

jbdun

iyi pazarlar herkese,

goncacım hakkaten ya yazın bi ada yapalım :occasion14: kulak çınlaması bana da oluyor bazen ama neden bilmem, birisi beni anıyo diyorum hep :k06: sana da geçmiş olsun canım :opucuk: inşallah baş ağrın uzun sürmemiştir :amin: eylüşle bebek ziyareti nasıl geçti?

anita kayraya ve ölçülerine maaşallah :nazar: aşınız da hayırlı olsun

şeydacım melis alaraya ve eşine geçmiş olsun, hastalıklar olmasaydı 4gün güzel bi yere tatile giderdiniz herhalde :laughing7: melis alaranın da kilosuna :nazar: sen de bebekken betermişsin arkadaşım yaaaa :k06: eminim melis alara senin kadar değildir dimi :aferin:

özlemcim selim bi zaman gelince tamamen tersi olacak gibi geliyo bana, ama o zaman ne zaman olcak onu kestiremiyorum :k06: yani bi bakcaz ki selim çok uslanmış yemeklerini yiyo, annesini üzmüyo falan... :amin:

jbdun

bana gelince ateşim daha ii ama öksürüğüm azdı ve dudağımda çıkan uçuktan dudağımın biraz üstünde ve burnumun yanında yanağımda diyebilirim çıktı :cildir: ha bi de buynum tutuldu :cildir: :cildir: :cildir:

az sonra çıkıyoruz arkın çocuğunun doğumgünü var ve yarın da okula gidicem :honk: alışmıştım rahata evde
neyse iyi akşamlar herkese :wave:

emel efe

herkese merhabalar

goncacım oncelıkle gecmıs olsun umarım sımdı ıyısındır

aslıcım cok zor ama boylesı hem onun ıcın hem sızın ıcın daha ıı sanırım ama arayı uzatmayın fazla anne ozlemı hıcbıseye benzemez benımde annem hap calıstıgı ıcın bende hep annanem ve yengem bakmıs ozamnlar belkı anlamıyodum ama sımdı dusunmek bıle uzuyo benı allah yardımcın olsun  :opucuk:

anıta gercekten kılonuzda boyunuzda super :nazar: :nazar: :nazar: az bıle kayraya asınız hayırlı olsun 
 emınecım masallah sızede artık ceylınede  :nazar: :nazar:

EVET KIZLAR SIKI DURUN YANI BEN COK MUTLUYUM OGLUSUM BITANEM bugun yurudu kendı basına 10 adım attı ufak ufak atıyodu ama bugun baya bı yurudu bızden haberler boyle babamız ıst dısında onu beklıyoruz bende efeyı yıkadım ve bıraz bakım dedım ama hıc gıren olmamıs havalar ha duzeldı derken bugun yıne kapalı karanlık bı hava vardı bu arada bızım asılarda pentaxımdı arkadaslar

GONCACIM bugun kostum ısınıde hallettım superman deıl ama ınanılmaz aıle kostumu buldum yanı bugun baya mutluyum pastayıda esım sırkete kandıl sımıtlerını emın pastanelerınden yaptırtıyo ordan hallettık sıparısı verdık ufak ufak menuyude hazırladım

seydacım gecmıs olsun melıs alaraya  :flowers:

jbduncum krem sur ucuguna aklovır yada asıvıral hemen gecırıyo ıyı eglenceler sıze :occasion14: :occasion5: :hello2:

aslio

Özlem, Jbdun,Ayşegül ve Emel hepinize teşekkürler....

Emelcim oğlun yürümeye başlamış kutluyorum sizi... :hello2: :hello2: İnsan çok mutlu oluyor yürümeye başladığını görünce...

Jbdun ve Goncacım ikinizede geçmiş olsun...
Goncacım biz Eskişehirdeyiz canım. istanbula geldiğimde eğer ayarlarsanız bende gelmeye çalışırım tabi öncelikle şu izin işini halletmem lazım.

Anitacım Kayraya kocaman bir  :nazar:

Şeydacım sizede  :nazar:

zeytince

selam kizlar..kocam persembe gunu is icin istanbul`a gitti.. 4 gundur yanliziz oglumla... :y25: onumuzdeki uma gelecek.. gelin sizde dedi 1 haftaligina degmez diye gitmedim ama simdi acaba gitsemiydim ki diyorum... ::) cumaya daha cooook varmis gibime geliyo yaaa... neyse

anitacim masallah Kayra`ya,  :nazar: tabi ki O`nu guzel besleyen annesine de... :nazar:

seydacim gecmis olsun esine... simdi daha iyidir insallah... valla masallah senin de zamanelerden farkin yokmus yaneee... :laughing7: ben cok uzluymusum valla... anacim hep anlatir ablandan kardesinden cok cektim sen farkliydin diye... :-[

jbduncum hastasin felan ama gezmelerden de geri kalmiyon bakiyom da... :k06: nasil gecti d. gunu partisi? su yasima kadar sadece 1 kez dudagim ucukladi... ne yapilir nasil gecer hic bilmem.. :dontknow: gecmis olsun canim tekrar... :-\

ozlemcim arada oluyor istahsizliklari... dedigin gibi hosuna gidecek, tabi kendileri icin yararli seylerle arayi kapatmaya calisacagiz... ben arada kuru uzum veriyorum Caner`e severek de yiyor... ;)

emelcim kutlarim, oglun yurumeye baslamis... :hello2: :flowers: dogum gunu hazirliklarina da basmamissin.. simdiden yeni yasiniz hayirli olsun... :D

ponçik

ayy Allahım esnemekten çenem yoruldu  :sleepy1:  amma uykum var yaaa  , erken de yattım ama demek yorulmuşum   dün
Gülay Allah kavuştursun canım , benim eşim sık sık şehirdışıma çıktığı için ben alıştım artık ama hakikaten zor oluyor, her nekadar kızımla vakit geçse de , eşin yeri farklı insan özlüyor  :love8:
bana sorarsan 1 hafta için gelmemekle iyi yapmışsın çocuk olmasa hadi neyse de çocukla zor oluyor, düzeni bozuluyor vs.vs.. zaten cumaya da az kaldı  8)

Emel   gözün aydın ne güzel bir sevinç olmuştur senin için  :hello2: bundan sonra peşinden koşmalar başlayacak Allah kolaylık versin sana  :laughing7: pastayla kostün işi de tamammış , sıra geldi büyük günü beklemeye  :flowers:

Jbdun uçuk için (tuhaf gelebilir ama ) aseton iyi geliyor , yani ben denedim ama ucuk çıkacağını hissedince sürüyorsun, çıkmıyor.çıktıktan sonra hiç denemedim.ama bence sen deneme , herkese aynı etkiyi yapmayabilir :cildir: bebek gezmemiz güzel geçti. taksiyle gidip geldik, biraz pahalıya mal oldu ama (hediyeyi de hesaba katınca  ;D )
sonuçta güzel ve kalabalık bir gündü , yaşıtı olmadığı içinmi yoksa ortam kalabalık diyemi bilmiyorum, yatak odasında halının üzerinde oturup oyuncaklarla oynamayı tercih etti benim kuzu  :dontknow:
sizde partiye gitmişsiniz umarım güzel geçmiştir  :opucuk:

Anita kayraya maaşallah  :nazar:

Şeyda   ailecek geçmiş olsun  :flowers:  çocuklar hadi bi nebze ama kocalar hastalanınca işler çok fena oluyor , çocuktan beter oluyorlar  :BangHead:
ben küçükken çok olmasa da usluymuşum ama eşim felaketmiş
o yüzden Eylül uslu durunca Goncanın kızı , yaramazlaşınca Uğurun kızı diyorlar  :D

Özlem hani et suyunu kaynatıp buz kalıbana koyarak bulyon gibi kullanırız ya, çorbalara yemeklere filan , acaba selim için sebze bulyon yapıp pilava filan koysan yemez mi  :dontknow: yada o şekilde hani ,muhallebi seviyosa , muhallebi kıvamında sebze maması gibi ... yani alternatif düşünüyorum da   :suclu: yada köftenin içine sebze püresi filan karıştırsan yoğururken  :icon_scratch:

Ayşegül doğru söylüyorsun bi buluşamadık ama inanki İstanbul İzmir gibi değil, yani düzenli bir şehir değil ki ooof oooff ne desem bilmiyorum, o kadar yakınız ama o kadar tersiz, yani altımda araba olsa 10 dk. ama vesaite binsem 2 vesait oluyor  :violent1:  yok yok kesin ayarlıyacağım ki dilinizden kurtulayım  :ehi:  şaka şaka  :toothy10:

puysal

merhaba kızlar.. ara ara yazıp kaçıyorum biliyorum ama inanın hiç zamanı yok:) gerçi eşimle bir anlaşma yaptık.. saat 21:00-22:00 arası benim saatim.. bana hiç dokunmuyorlar 22:00-23:00 da eşimin saati bizde ona hiç dokunmuyoruz:) kendimize zaman ayıramadığımızı fark ettik:) bu uygulamaya geçeli 1 hafta olmadı.. ben kendi saatlerimi kullanmakta biraz zorlanıyorum.. hayatımı nehir e o kadar odaklamışım ki.. her dakika yanındayım.. sözüm ona kendi saatim:))) hihihi  umarım bundan sonra daha çok zaman ayıracağım sizlere:)))

bu haftasonu anneme gidecektik kızımla.. ilkkez otobüs yolculuğu yapacaktık.. ama kızım su koydu.. köpek dişleri geliyor.. yine 40 derece ateş ishal.. 24 saat süren bir çin işkencesi.. Allahıma şükirki şimdi ateşi yok ama ishali devam ediyor diyebilirim.. Tabi annem tam bir hayal kırıklığı yaşadı. Kadın o kadar hazılanmış.. İnşallah önümüzdeki hafta gideceğiz.. Esasında önümüzdeki hafta Gonca larla buluşacaktık ama annemin yoğun baskıları yüzünden bu buluşmayı ertelemek zorunda kaldık :( yaw Gonca sizde bizimle Tekirdağ a gelsenize ? bir araba gider geliriz. C.tesi öğlen 13:00 gibi yola çıkacağız. sende öğlen çık hep berabe gidelim:))))

her yazılanı okumaya çalştım ama inanın aklımda fazla birşey kalmadı.. hızlı hızlı okuyunca odaklanamadım..

Dikkatimi ençok çeken Ceylin hatunun sakız çiğnemesi:) eminecim iyi cesaret sakız vermişsin.. Ben sakız çiğnemesini öğrenmesinden korkuyorum.. sonra yemekleride çiğner atar mazallah.. zaten yemiyor sıpa..

Bizimde 2 hafta kadar önce kontrolümüz vardı.. 81 cm boyu var .. boyu iyi ama kilo yine en altlarda.. 10 kilo 75 gr.. 1.5 yıl sonra 10 kiloyu gördük şükürler olsun..

nehir henüz konuşmuyor ama istediği herşeyi yaptırıyor.. her şeyi anlıyor.. her şeyi sorarak yapıyorum.. açmısın diyorum eğer açsa kafasını yukarı aşağı sallıyor değil ise karnına vurup bir şeyler söylüyor.. buna benzer bir çok şeyi ya onaylıyor yada red ediyor.

haftasonu yeleğini almış eline (kirli sepetinden) giymeye çalışıyor.. baktım durmuyor.. o kirli hadii banyoya gidip makinanın içine koyalım dedim.. oda onayladı beni.. ben izliyorum tabi.. aldı yeleği banyoya koştu kapıyı açtı veee ben müdahale edinceye kadar klozetin içine attı  :igrenc: tabi çok fazla tepki vermeden aldım klozetten yeleği bu makina değil kızım dedim ve makinaya attım tabiiiiii hemen çalıştırdım ve 2 kere yıkadımmm:)

Neehir le zaman güzel geçiyor anlayacağınız.. akşamları ve hafta sonları.. yorucu oluyor ama güzel geçiyor.. en kötü anı sabah 5 te uyanıyoruz 1 haftadır.. bünye saatimidir nedir bilmiyorum.. kurulu gibi.. sabah 5 biz ayaktayız.. ezanı dinliyor sessizce ssonra amin amin diyip kalkıyor salona gidiyor tabi bende peşinden.. yoruluyorum ama henüz pilim bitmedi..

Ay uzun süre yazmayınca birikmiş:) sizide çok sıkmadan biterim hem saatim bitiyor hihihihihi

hepinize iyi geceler

ponçik

:-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo

kimsecikler uğramamış Pınardan sonra   :caca:  :caca:
nerdesiniz bakayım

Pınarcım inan gelmeyi çok isterdik ama sanada söylediğim gibi cumartesi bizim için büyük gün , göz doktoruna (umarım) son kez gideceğiz ve kanaldaki tıkanıklıklara bu kez net yanıt alacağız inşallah  :amin:
Nehir'e maaşallah , konuşmuyor diyorsun ama gayet güzel derdini anlatabiliyormuş baksana  :nazar: Eylül de aklına geldikçe Nehiri sayıklıyor , haftasonu görüşeceğiz kızım Nehirle oynayacaksın filan diye bahsetmiştim.çocuğum 1 hafta daha beklemek zorunda kalacak şimdi  ;D  annenle de doya doya vakit geçirirsiniz ne güzel , inşallah havada haftasonuna kadar açar
şu saat yöntemi iyi fikirmiş aslında , bizde mi denesek  :tongue3:

benim kızım bugün komşu teyzeyle beraber , babaannemizin birkaç acil işi olduğu için ilk kez benim de çok sevdigim bir ablamız bakacak , umarım herşey yolunda gider , benim kızım uyumlu ve sevecen , derdini de anlatıyor , sanıryorum zorluk çekmeyecek ikisi de  :-[
ben artık saat başı evi ararım heralde  ;D

bu sabah da kızım bana sarılıp sarılıp öptü aaay bir hoşuma gitti ki , onu bırakıp işe gelmek istemedi canım  :y25: inşallah biraz daha büyüyünce bazı haftasonları kızımı da alıp işyerine getiririm , yada o zamana kadar c.tesi olmayan bir iş bulurum ya da emekli olurum  :ehi:

güzel bir gün olsun kızlaaaaar  :hieyt:  :sunny:  :flowers:

şerife Berat

canım goncacım umarım eylulun gözlerideki problem c.tesi günkü kontrolünüzle son bulur.rabbim inşallah şifasını verir.
senın kulagındakı çınlama nasıl oldu geçtımi?goncanın ıyı temennisine katılıyorum umarım gunumuz guzel geçer...

ah arkadasım ah c.tesı calısma konusunda bende dertliyim hatta bugün odadaki çalışma arkadasım şirketteki herkese mail attı yaz saati uygulamasıyla beraber c.tesi çalışma saatlerimizi düzetlelim falan diye,bir kaç kişiden başka kımse bu maıle karsılık destek verıyoruz yazmadı.kımse yogurdum ekşi demiyor hepsınede akşam uzerı protesto maılı atacagım.c.tesı gunlerı tatıl olmus olsa herkesten once onlar gelmeyecek ama sıvrılmek patrona karsı gelmekde işlerinew gelmıyor.

jbudun nasıl oldun guzelım?

meltem sesın cıkmıyor hıc yoksa gerımı dondun ?baray ve belemırıde ozledık guzelım...

puysal herseyın bası saglık , bızım hayatımızada bebıslerımız yon verıyor artık kolaylıkla dıslerını cıkarsında melegım haftaya bulusun önemli değil .gelişimide gayet ıyı maşşallah.nehirde oğlum gıbı sabah erken kalkıyor.buyukler her zaman şunu söyler erken kalkan çocuk nasipli olur diye artık züürt tesellisimidir bilemem  :dontknow:

emel tebrik ediyorum seni ve paşanı yurumeyede başlamış artık daha bi tehlıkeli zamanları geliyor artık herseye uzanacagı ıcın allah korusun herseyı yere ındırebılır kerata . kostum işinide atlatmıssın ne guzel sıra geldı dogum gunu nu kutlamaya  :icon_thumright:

aslı umarım kızınla guzel vakıt gecırırsınız hafta sonunda.ne kadar ozlemıstır senı kımbılır.bulusma sahnenıze tanık olsam hemen aglamaya baslardım ınan.allahım cocuklarımızı bızlerden ayırmasın.eceyı benım ıcın op guzelım.

seyda melıs alara nasıl oldu guzelım gectımı oksuruk ve hırıltınız.bu arada

şimdilik aklıma gelenler bunlar. :flowers:

ponçik

27 Mart , 2008, 10:03:49 #11007 Son düzenlenme: 27 Mart , 2008, 10:11:09 g10c@
Şerife Hoşgeldin
ne oldu sizin protesto mailleri , hala vaziyet aynı mı ? gerçi sormaya da gerek yok galiba , genelde pek değişen bişey olmuyor, herkes "bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın " derdinde
benim kulak çınlamam ogüne mahsustu galiba  :laughing7: Jbdunun dediği gibi biri beni andı sanırım  :D

Aslı...Ece rahatsızlanmış  :y25: geçmiş olsun, şimdi nasıl ,
annesini görünce o da moral bulmuş kendini daha iyi hissetmiştir umarım
bizi habersiz bırakma olur mu  :flowers:

ARKADASLAR SAYFAMIZA KIRAN MI GIRDI  :caca:
NERDESINIZ YAHU
OKUYUP OKUYUP CIKMAYIN
AZICIK BAHSEDIN BAKALIM
COCUKLARDAN , KOCALARDAN, KAYNANALARDAN  :ehi:
HADI AMA 3 GUNDE 1 SAYFA ILERLEMEK OLMAZ  :(

şerife Berat

gonca çok haklı kızlar nerelerdesiniz bakalım?   :director: :director: :director:

Tebessüm :)

Gonca sayfamıza kıran girdi :laughing7: Benim çocuğum uyuyo, her an uyanabilir, koca işte, kaynana sizlere ömür, bööle işte :dontknow: