EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

aslı

Uzun aradan sonra merhaba arkadaşlar,

İşlerin yoğunluğu ve biraz da sağlık problemi yüzünden epeydir foruma giremiyordum. Bel ağrısı ve arkasından ayağımın üzerine basamamaya başlayan ağrılı dönemin arkasından bel fıtığı teşhisi konuldu. Zaten daha önce de belimden küçük bir rahatsızlık geçirdiğim için moralim sıfır oldu  :sad1: . Dr. amliyat diyor ama bakalım biraz daha bekleyeceğim  :-\  . Yazılanları okuyamadım sadece son 2 sayfaya şöyle bir göz attım. Goncacım ve tubi'cim sizleri öpüyorum.

Meltemcim Baray ne kadar büyümüş delikanlı olmuş  ;) . Anne kız size kocaman  :nazar: ne güzel olmuşsunuz öyle.

Asli yeni evine taşındın galiba. Güle güle oturun.

Şeydacım Allah kavuştursun.

Goncacım eşinin d.günü kutlu olsun. Mavişimi öp benim için.

Tubacım Nisanda İzmire mi geliyorsun yoksa . Geldiğinde bir buluşma ayarlayalım.

En kısa zamanda tekrar yazacağım herkesi öpüyorum

anita

Herkese merhaba
Bir cee diyip kaçıcam.. çok işim var..
hepinizi ve bebeklerinizi öpüyorum canlarım.. :flowers:

meltemk

Arkadaslar guzel ovguleriniz icin cok tesekkurler :k06: O sizin tatli diliniz...

Aysegul evet gelinimiz annemin yanindaki kizil sacli uzun boylu ve inceciiikk - gorumcesine inat :D - hatun. Tatli bir kizcagiz. Annem mutlu. 37 yasinda oglunu evlendirince buldumcuk oldu valla. Gelinim diyor baska sey demiyor.

Asli haberlere uzuldum canim. Biliyorsun biz de hala esimin bel fitigi ile ugrasiyoruz. Ayakta agri ciddi rahatsizlik veriyor. Hayat kalitesini cok dusuruyor. Ameliyat normalde yaygin bir ameliyat. Ama hatirlarsan esiminki basarisiz olmustu ve neredeyse 3 aydir fizyoterapiye gidiyor. Agrin ciddiyse biran once yaptir ameliyati ve rahatla derim. Cunku sen bir de annesin ne zor oldugunu tahmin edebiliyorum.

Biz de gunu evde hapis gecirdik. Istanbulda inanilmaz kar var. Burnumuzu evden cikaramiyoruz. Bir arkadasim geldi ogluyla. Ev kres gibiydi. Oynadik costuk. Valla inanilmaz yoruluyorum kizlar. Bi biri bi biri. Uyut, temizle, yedir, emzir. Onlar bu saat olup yatana kadar bir dakika vaktim olmuyor. simdi ikisini de yikadim yatirdimda bir nefes aldim. Tabii Baray kuzusu kalkana kadar...

meltemk

Ayy ben cevap yazarken Seydanin ve Aysegul'un mesajlarini okumamisim... Simdi okudum. Kusura bakmayin. Hemencecik cevap yazayimm dedim.

Seyda canim oncelikle Allah kavustursun. Biraz basbasa kalin ama annecigini arayacaksin eminim. Ben donusu hayal bile edemiyorum :crybaby2:

Kuzumun elbisesine gelince kizimda ayni elbiseyi giymisti gecen sene. Belemir'e elbise ararken hicbirsey begenmemistim. Sonunda vaftiz elbisesi, keten isli falan oradan almistim. Sonucta ayni sey degilmi ;) Tabi Baray erkek oldugu icin, Turkiyede biraz tuhaf karsilandi ama ben yine de giydirdim. Ikisinin herseyleri ayni oldu. Hoca da ayni idi. Asil oglum dua da smokin gibi bir sey giydi. Bu elbiseyi sirf dua sirasinda giydi. Ama akilli annesi smokini ile resim cekmeyi unutmus. Ilk firsatta babamiz gelince bir aile toplantisinda suslu yelegi ile de fotografini seederim.

Yani Aysegulcum entarinin hikayesi bu. Hemen size bir Belemir - Baray kombinasyonu koyayim ayni elbise ile 8)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

tubi

iyi haftalar herkese,
larayla yaziyorum  noktalama + imla beklemeyin  :k06: kisaca yaziip kacmaliyim,yuzmeye gidicez ancak hazirlaniriz.
aslicim cook gecmis olsun ya.bu bel de hicbirseye benzemiyor ,birde cocuk olunca cok zor tabi.umarim kisa zamanda iyilesirsin.neyseki anneler filan yaninda.defne nasil?ben mayis sonu geliyorum izmire.
seyda allah kavustursun sen simdi biraz bocalarsin ama zamanla alisiyor insan  :k06:benimde kayinvalideler geliyor geleck hafta 2 hafta kalacaklar nassil mutluyum anlatamam  :D
melteeem  o pecete olayi nedir mama sandalyesi uzerine  :toothy10: ,burayada koysana o resmi nolur .cok iyi fikir ya sefere uygulayacagimdir,masa ortusu gibi olmus hem onlarin ne eksigi var dimi ama .cok guzel  fotograflar,duanizi allah kabul etsin .biz dua  yapmadik ya allah sonumuzu  hayir etsin  ::)benim zurih olayi yilan hikayesine dondu.simdi  easterda bir tatile  gidelim duyoruz.kocam coook yorulmusta.birde butce zamani geliyor uc ay izin filan yok,tum yaz calisacak.sole ekmek lden su golden hersey dahil,sicak bir yerlere ki sanirim bu antalya olacak.o zamanda benim zurih isi temmuz agustosa kalacak.
anita hosgeldin-byebye.umarim kayra iyidir.
aysegul bak senin hali ise yaradi  :k06:
optum hepinizi cok..
ps. yaa cmt gecesi yemege misafirim vardi ,ingiliz.turk kahvesi ikram edeyim dedim -ki kiza daha evvel fincan+cezve hediye etmistim kahveyi pek sever diye.ogrettim de nasil yapiliypor diye.neyse demez mi ben biraz sut alabilirmiyim .ben de hayir dedim alamazsin o zaman nescafe yapayim,ingiliz cayi yapayim.yani ben sana o kahveyi p.c ettirmem demeye getirdim  :toothy10:meger o verdigim kahveyi su tek ksilik ustten basilan mak. varya filitre onlarda icim icinde sut koyuyormus.yuhhh yani dedim..35 yasindayim ben bole sey duymadim hayatimda  :tongue3:

ponçik

18 Şubat , 2008, 13:50:11 #10655 Son düzenlenme: 18 Şubat , 2008, 13:52:44 g10c@
selam kızlar bu deli gibi (!) havada bizi şirkete getirten patronlara   :director: helal olsun  :cussing: diyerek başlamak istiyorum
Allahtan servis var yoksa yollarda harap olacaktık
saat 11:30 şirkete vardık, yarım saat nette haberlere baktım , sonra yemekhaneye inip karnımı doyurdum  :hungry:
ama inanın hala buz gibiyim Allah dışarıda olanların,evi barkı olmayanların, soğukda kalanların yardımcısı olsun  :amin:
bazen herşeye şükrederken kendimi Polyanna sanıyorum  :D 
neyseeeeee gelelim sizeeee

Meltem harikasınız valla muhteşem  :nazar:  :nazar: maaşallah diyorum 41 kere Allah yavrularını size bağışlasın , duanızı da kabul etsin inşallah
tahlil olaylarınız da hava muhalefetinden dolayı yarım kalmıştır  :sad1: inşallah sonuçlar olumsuz çıkmaz, sadece beklemiş olmakla kalmış olursunuz (  ::) oldumu bu cümle anlamadım  :dontknow:  :ehi:   )

Aslı hoşgeldin  :hello2: gözümüz yolda kalmıştı gerçekten , sağlık durumuna üzüldüm , çok çok geçmiş olsun
benim bi arkadaşım da kızını sürekli kucağında taşıdıgı için sinir zedelenmesi olmuştu, hala gidiyormu bilmiyorum ama epey bi fiizk tedavi olayına girmişti, umarım herşey yolunda gider ve hayırlısı ameliyat olmaksa ihmal etmemeni dilerim
Defnemi öpüyorum annesi  :opucuk:

Ayşegül çok naziksin halı ve limuzin için teşekkür ederiz  ;D

Şeyda annenle konuşmussunuzdur sağ salim varmış mı , Allah kavuştursun, insan büyüklere alışınca yalnız kalmak da harbiden koyuyor  ;D

Tuba arkadaşına koptum valla  :ehi: tam numunelikmiş , ama o türk kahvesi+süt kombinasyonunu biz çocukken babam bize yapardı , nesquik hesaaaaabı  :ehi: bir fincan site bir kaşık türk kahvesi , eeee o zamanlar nescafe yoktu (çok yaşlıyım ya hani )  ya kakao konulacaktı ya da kahve , bizde kardeşimle sırf kahve içmek uğruna bu yolu tercih ediyorduk  :D  Larayı öpüyorum , büyümüşde annesine PC başında yardım edermiş  :k06:

Tebrikler için teşekkür ederim arkideşler , Allah bizleri kocaciklarimizdan ayırmasın   :love3:
Doruk bebek ve annesi sağ salim geldiler , bir tatlı bir tatlı teyzeleri anlatamam size
bol bol resim çekiyoruz , Pc ye aktarır aktarmaz hemen sizi de nasiplendireceğim merak etmeyin
bu arada .....
Eylül doruk'u çok sevdi sürekli bebek bebek , cici cici diye peşinde dolanıyor

İŞTE YILIN BOMBASI : BEN İKİNCİ ÇOCUĞA KARAR VERDİM
durun korkmayın hemen şimdi değil  :ehi:
ama valide bile iki kuzenin çok iyi geçindiğini görünce "yapalım bi tane daha anne " soruma "YAPIN" şeklinde cevap verince  :-ooo kulaklarıma inanamdım
artık hayırlısı ne zamansa o zaman olur inşallah

bunun dışında Eylülün burnu akıyor , mık mık mık keyifsiz, iştahsız, sabah işe gelmeden önce peditus verdim , umarım çabucak atlatır, birde bebişe bulaştırırsa işimiz var  :y25:
herkesi çok öpüyorum  (az önce msj geldi saat 16:00 da paydos )   :hieyt:

emel efe

merhabalar ben yenı uyeyım meltem hanım sıze sorum olcak bebeconfortla ılgılı yazı ararken buldum sızı oto koltugundan memnun kaldınız mı bızde almayı dusunuyoruzda sızın fıkrınızı alım dedım herkese merhaba benım de 11 aylıkoglum var

aslio

Adaşım hoşgeldin canım ne zamandır girmiyordun foruma.. Geçmiş olsun canım çok zordur bel ağrısı..Acil şifalar diliyorum sana.Defne nasıl bu arada tombişide özledik saçları uzadımı?

Seydacım anneni yolculamışsın Allah kavuştursun canım..

Anitacım sende hoşgeldin...Gelmenle gitmen bir olmuş...

Meltemcim resimler çok tatlı yine ama itiraf ediyorum elbise Barayda daha bi ilginç durmuş alışık değiliz ya erkeklerin bu tarz giyinmesine...
Anaaa Goncaa niyeti bozmuşsun vallaaa :tongue3: İkinci cocuk demek valla cesaretinden dolayı kutluyorum öncelikle hadi hayırlısı bakalım

Bir iki foto ekleyip kaçalım bizde...

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ponçik

ooooooooy oooooooooooooy oooooooooooy
yerim ben o cimcimeyi  :hungry:
maaşallah subhanallah  :nazar:
nasılda içten gülmüş tatlım benim , Allah size bağışlasın Aslı

evet niyeti bozdum daaaaaa, icraat ne zaman gerçekleşir işte onu bilemiyciiiiiim  ;D

Tebessüm :)

gonca eylüşüme geçmiş olsun :sad1: nezle oldu herhalde kuzum, umarım doruk paşaya bulaşmaz. ikinci bebek kararınız hayırlı olsun, kolay gelsin :laughing7: evet, ben çok nazikimdir :D

tuba, elin ingilizi türk kahvesinden anlamıyo demek, eferim sana kahvemizi p.. ettirmemişsin  :flowers: :toothy10: benim de aklıma bişey geldi, eşimin bir arkadaşı var fransız, usada yaşıyo, adam bize geldiydi, aksilik bu ya, evde kahve yok, o aralar böyle çay tiryakisi değildim, çay da bitmemiş mi evde :-ooo neyse erly grey sallama çay varmış da, ondan verdik, ama çok utanmıştım yaa, adama türk çayı kahvesi içiremedik bi türlü :-\ neyse sonraki gelişinde telafi etmiştik. size iyi yüzmeler, benim yerime de yüzün culp culp :opucuk:

meltem hıı demek öyle bir hikayesi var entarinin ( adı da entari kaldı :D ) bırak sen vaftizi filan da, abla kardeş dualarında aynı ciciyi giymişler, hoş olmuş. ;) maşaAllah iki güzel kuzuya da :nazar:

aslıcım geçmiş olsun sana :-\ bel ağrısı da fena bir ağrı, ben de yağız kaynaklı ağrılar çekiyorum çoğu zaman, annelerin kaderi sanırım bu. dr ameliyat diyosa olsan iyi olur ilerlemeden, sen bilirsin tabii, hayırlısı olsun canım, ikinizi öpüyorum çok. :opucuk:

burda sabah çok güzel kar yağdı, ama tutmadı tabi, şimdi de bol güneş var. çarşamba günü artacak sıcaklık burda, iple çekiyorum çarşambayı, evden böö geldi çünkü.

eneeee, aslı bu kız senin kopya olmuş valla, bu kadar benzediğini farketmemişim. çok cimcime bişi belli, tü tü tü maşaAllah :nazar:

gonca ev bu kadar kalabalıkken, icraata filan geçemezsin, sabret anacım :toothy10:

hee unutmadan, hani şu kayranın çok sevdiği elmo var ya, hürriyet gazetesi onun setini veriyo 29 kupona, ilk kupon bugün.sanırım14 cd ve  1 kitaptan oluşuyo set, iligililere duyurulur. biz aldık bugün, bakalım bi terslik olmadan biriktiririz umarım. ::)

ponçik

18 Şubat , 2008, 15:40:54 #10661 Son düzenlenme: 18 Şubat , 2008, 15:44:29 g10c@
Ayşegül iyi hatırlattın bende alacaktım bak eve giderken bizim bakkala söyliyeyim de bana hergün bi tane gazete  ayırsın
hoş , her akşam günlük süt ayır diyordum bi türlü kısmet olmadı
kendisi yeni nişanlandı da aklı bi karış havada    ;D
bizim şirkette birisine karısı sevgililer gününde elmo yollamış, akşam serviste çalıştırdık, göbeğine ellerine filan dokununca kahkahalarla gülüyor, bir de katılıyor gülerken elleriyle dizlerini dövüyor vs.vs.
geçen hafta maxitoys da elmonun küçük oyuncaklarını gördüm 7 ytl'di , kutusuz yada defolu olanları ucuza sattıkları bir bölüm..baktım defosu yoktu ama kutusuzdu, amaaaaan dedim kutuyu naapcam , hemen daldım  :toothy10:
kızım şimdi elinde kıpkırmızı bir oyuncak "eğmo eğmo " diye dolanıyor ortalıkta  :aferin:
icraat olayına gelince  :suclu:
zaten bu seneyi bi atlatmamız lazım maddi & menevi
ondan sonra Allah ne zaman izin verirse artıkın  :love8:  :ehi:

nasip tabi şekerim, hayırlısı ne zamansa o zaman olsun. ;)

meltemk

tubacim hangi pecete???? Facebookta ki fotodan bahsediyor olmalisin. Babamizin isidir o. Hemen koyar restoranda kizinin onune peceteyi. Koyarim sekercim o fotoyu da.. Benim isim ne butun gece oynuyorum fotograflarla ;)

Koptum valla turk kahvesi olayina. Yani bu yabancilarda baska kulturlere merakliyiz falan derler de is basa dustumu hic de oyle yapmazlar. Benim yabanci arkadaslarim gelirken ben artik hic Turk yemekleri takilmiyorum. Cunku her seferinde amanda ne guzel falan derler ama hic bir sey yemezler.

Antalya super olmus. Ne guzel. Valla benim esimde haftasonu daga gitti. Hava supermis. Ne desem bos!! Nasilsa cocuklar buyuyor. aksam 3-5 mesaj sizi ozledim falan, sonra gel keyfim gel.... ;D

ponçik

Alıntı yapılan: meltemk - 18 Şubat , 2008, 15:53:50

Antalya super olmus. Ne guzel. Valla benim esimde haftasonu daga gitti. Hava supermis. Ne desem bos!! Nasilsa cocuklar buyuyor. aksam 3-5 mesaj sizi ozledim falan, sonra gel keyfim gel.... ;D

:toothy10: :toothy10: koptum koptum  :ehi: