EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

aslı

güzel anneler ve onların dünya tatlısı bebişleri günaydın

jbdun evet canım karbonat. bizde işe yaradı :)

Ufaklık geçmiş olsun. İnşallah ayberk iyidir.

Ardaömür(Arzu)

günaydın arkadaşlar  :sunny:
Ayberke geçmiş olsun diyorum öncelikle konak konusundada bizim doktorumuzda karbonat önermişti(kabartma tozu değil)
Kızlar benimki çok hareketli poposunu kaldıra kaldıra gidiyor epeyce ama hala dönmedi sizinkiler ne alemde
Hala regl olamadım karnımda sürekli ağrısı var ama bide üstüne hamile olurum korkusu zaten Ardada kazayla olmuştu  :love9: (tabiki iyiki  olmuş) çıldırttı beni
Akşam mamamlarına iyice başladık her gece 90cc içiyor yatmadan önce aslında 120cc hazırlıyorum ama kalanını içmiyor bir türlü bakalım biraz kilo aldırabilecekmiyiz

Lily Wonka

27 Şubat , 2007, 10:09:46 #1637 Son düzenlenme: 27 Şubat , 2007, 10:12:00 muallime (Gözde)
Arzu, eğer çok açsa 120 cc yi rahat içer. Arda 4 aylık çünkü.. Ha tabii bebeklerin de iştahlısı var iştahsızı var ama.. Sen en son beslenmesinden ne kadar süre sonra mama veriyorsun? Bu arada, için rahat olsun; mamalar havada karada kilo aldırıyor..:icon_thumright: Örneğin Hira, mama takviyesi aldığı sıralarda, 1 haftada 360 gr almıştı! Hem de o dönem hipertiroidik olmasına rağmen.. Bakalım biz de sadece anne sütüyle devam edebilecek miyiz; 1-2 hafta içinde anlıycaz.... :-\

ponçik

günaydııııın ben geldiiiiim  :wave:

artık safra kesemde taş yok , çünkü safra kesem de yoook  :laughing7:
çok şükür başarılı geçen 2 saatlik bir operasyondan sonra artık sağlığıma kavuştum
ağrılarımdan, sancılarımdan kurtuldum
9 şubatta ERCP yapıldı (endoskopi) cuma günü bunun için birkez narkoz aldım
12 şubat p.tesi de ameliyata girdim birkez de öyle narkoz aldım
4 gün çok ağrım oldu ...şimdi..16 gün oldu çok şükür Allahıma iyiyim
kimseye dermansız dert vermesin  :)

eeee sizler neler yapıyorsunuz
herkesi özlemişim vallaaaaaa  :D

sayfalar öyle çokki yalan yok okumadım  :laughing7:  zor geldi açıkçası

kızımı kucağıma alamadım,emziremedim , narkozdan olsa gerek sütüm azaldı  :dontknow: pompayla çekip vereyim dedim anca 60ml.çıktı ikisinden çok üzüldüm  :crybaby2:
15 gün sonra ilkkez Eylül'ü dün kucağıma aldım ,emzirdikçe sütüm geri geldi sanki
ama sanki ilk kez bebek emziriyormuş gibi hissettim, çok garipti  ::)

velhasıl şimdi herşey yavaş yavaş yoluna giriyor
raporum bugün bitti işe başladım,yan yatabiliyorum,kızımı kucağıma  alabiliyorum  :hello2: herşeyden önemlisi kendimi daha iyi hissediyorum
SAĞLIK gerçekten çok önemliymiş birkez daha anladım

sezeryanla doğum yapan arkdaşları bir nebzede olsa anladım , sonuçta laporoskopiyle bile olsa karnımda 4 tane kesik ve 10 tane dikiş var (dışta)
5 aya bir doğum 1 ameliyat sığdırdım  :suclu:
herkese espri yapıyorum bir normal doğurdum bir sezeryanla diye  :laughing7:

tekrar hoşbulduuuuuuuuuuuum  :flowers: bu çiçekler benim için olsun bari  :flowers:  :D

Lily Wonka

Gonca'cım, çok geçmiş olsun! İyi olmana sevindim.. Sağlık gerçekten büyük nimet.. Bu çiçekler de benden sana (e hasta ziyaretine gelemedik..) :flowers: :flowers: :flowers:

Özlem, ben hamileliğimde 11 kilo aldım (65-76), boyum da 1.73.. Doğumdan kısa bir süre sonra yarısını verdim ama diğer yarısı hala tüm inadıyla üzerimde. Gerçi Allah var, ne diyet yapıyorum ne spor, böyle olması çok normal.. Vitaminlerin kilo aldırdığını duymamıştım. Ben kullanmıyorum -ki kullanmaya başlasam iyi olacak yoksa çok yakında yürüyen posa oliciim!..:laughing7:

ponçik

çok merciiiiiiiiiii gözdecim
gelmiş kadar oldun valla   :k06:

Ardaömür(Arzu)

gonca hoşgeldin aramıza yeniden geçmiş olsun
gözdecim emzirdikten 3 saat sonra veriyorum mamayı dahamı geç vermeliyim pek zannetmiyorum ama sen ne dersin.O kadar hareketli ve uykusuzki almıyor kilo sütümde fena değil aslında

ponçik

teşekürler arzu  :-*
bizim dr.memeden 2,5 saat sonra mama verebilirsin demişti  :icon_thumright:

Ardaömür(Arzu)

İşte benimki tembel 3 saat sonra bile 120cc içemiyor

ponçik

27 Şubat , 2007, 11:17:11 #1644 Son düzenlenme: 27 Şubat , 2007, 11:20:17 g10ca
hmmmm entersan
tembel demiyelim de annesi
keyfine düşkün diyelim biz ona  :D

Lily Wonka

Süreyi 3.5-4 saate çekip öyle 120 cc vermeyi deneyebilirsin.. Doktorlar da 4. aydan sonra beslenme aralığının 4 saate kadar uzayabileceğini söylüyorlar.. Yalnız kimi bebek 2.5-3 saat içinde deli gibi acıkır, kimi bebek 4 saat geçer ancak açlık belirtileri göstermeye başlar.. Bu nedenle aman çok emsin diye çocuğu açlıktan kıvrandırmak da olmaz tabii, iyi analiz etmek lazım.. ;) Hangi mamayı kullanıyorsunuz?

Tebessüm :)

gonca hoşgeldin, herşeyin yolunda gitmesine sevindim. :flowers: :flowers:  emzirdikçe sütün de yerine gelir merak etme. arzu arda nın kilosu kaç? ve gece kalkıyor mu emmek için mama verince?

jbdun

goncaaaaaaaa hoşgeldin canım :wav: :headbang: iyi olmana sevindim
çok geçmiş olsun :flowers: :flowers: :flowers:
seni ve eylül hanıımı öpüyorum :opucuk:

Ardaömür(Arzu)

Ayşegül Arda şu an5860gr boyu 64 her gece mama alsada almasada 7-8 kere kalkıyoruz emmesi çok kısa sürüyor bazen  yani tam düzeni bir türlü oturtamadık.Aptamil 2 ye geçtik yeni

aslı

Gonca geçmiş olsun canım. Bunlarda benden ve kızımdan sana  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers: