EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

tubi

Cok uzuldum Meltem yaa hic mi kan almamis bunlar yahu?Biz Lara 8 aylikken aldirdik orta parmagindan aldilar.Ama bizimkilerde saf 10dak. sonra geri geldi demez mi yetmedi teste biraz daha alicam..Ne bu yaa dedim miktari belli degil mi yani?Neyse yeniden delip aldilar..
Ama sonuc olarak parmaktan almislardi belikide kucuk diye bilmiyorum ki  ???

aslio

Eveettt yine sabah kuşu olarak herkese günaydın diyorum...

Meltemcim yazdıkların faydalı olmaz olurmu çok iyi oldu benim için...Hazır çanta bulundurma daha önce hiç aklıma gelmemişti  :honk: bu akşam ilk iş onu halledeceğim...
Belemire sıfır beden demişsin ya canım o zaman Ece sıfır altı beden oluyor çünkü biz hala 9500 deyiz o da doğru ölçtümü doktor bilmiyorum çünkü bizim minik kıyametleri koparıyordu. Benim doktorum artık bizimkinin minikliğine alıştı minyon bir bebek olacak deyip duruyor boyumuz 77 cm bu arada.
İki ay önce bende senin yaşadıklarını yaşamıştım canım. kilo almadığı için doktorumuz idrar ve kan tahlili istemişti. Ama kan aldırırken kızım yıktı ortalığı damarını bir türlü bulamadı hemşire..Elinin üstünden almaya çalışıyorlardı. İğneyi çıkarıyor başka yere batırıyor yavrum ağlamaktan sızmıştı Belemir gibi... sonra bende senin gibi isyan ettim ağlayarak. Doktoru geldide o buldu damarını neyseki.. Yani anlıyacağın Türkiyede de durum çok farklı değil

Tubicim evet canım ben geceleri biberon maması verirkende suyu hep önceden kaynatıyorum. Yoksa böyle kaynatıp veren bir tek benmi kaldım :icon_scratch:

şerife Berat

GUNAYDIN KIZLAR

meltem günlerini dolu dolu geçiriyorsun ne güzel bugünün , yarın tekrarı olmayacak o yüzden dilediğin gibi eğlen canım . ne zaman doğum iznin bitecek?resmiye hanım belemir ve baray la başedebilecekmi benim şüphelerim var doğrusu belemirde bile o kadar sorun çıkardı kadın  :icon_scratch: amannnn nereden aklıma geldiyse .kuzumun kolunu nasıl da acıtmışlar oyle denizli de devlet hastanelerınde kişilere resmen hayvan muamelesi yapıyorlar ama özel hastanelerde insan oldugunun farkına varıyorsun aşılarımızı tahlıllerımızı ozel hastanede yaptırıyoruz sorun cıkmıyor ama bır kez denenmış testımız var kabus gıbı annemle esım kan aldırmaya gıtmısler berata devlet hastanesıne esım beratın aglamasından bayılacak dereceye gelmıs neredeyse banka uzanmıs kalmıs,sonrada hemsıreyı fırcalamıs.yavrumun elı 4-5 gun mor vazıyetteydı  :cildir:

tubicim ve meltem evimiz 2. kat kalorıferlı daıre olmadıgı ıcın otutma odası hariç diger odalar buzhane dıyebılırım , diger odalarında duvarları ısınmadıgı ıcın elektrık sobası falan kar etmez ama dun akşam soba kurma ısını hallettık sıra geldı pasta borege yarın akşama hazırlıycagım menü şöyle kızlar ; gül böregi , naneli tuzlu kurabiye , etimek tatlısı yada irmik tatlısı , belki birde kek yaparım

ponçik

Günaydın bayanlar
yazmaya başlıyorum (taaa 691'inci sayfada kalmışım  :k02: )
saat şuanda 10:00 bakalım kaçta bitecek heheheeh  :D
ahaaanda dakka bir gol biiiiir müşteri geldi   :igrenc:
.........................
Meltemcim öncelikle geçmiş doğumgünün kutlu mutlu olsun, sevdiğin insanlar hep yanında olsun  :love9:
gaz sorunu ile ilgili gündüz maruz kalınan sesin gece etkisini göstermesi olayını ilk kez duydum ..ama mantıklı da gelmedi değil, dün akşam yeni bebeğimizi görmeye gittik dayımlara, onların oğlu da geceleri hep gazlı ve dediğin kalablık ortam ve ses olayı onlar da var  :icon_scratch: dışarıda dinleniyorum demişsin ya , kesinlkle katılıyorum ,bende bazen (yada herzaman  ;D ) evde daha çok yoruluyorum  :suclu:

kızlar kusura bakmayın geriye dönük yazdığım için olayları parça parça birleştiriyorum  :laughing7:

Ayşegülcüm Yağızın gece uyumayıp erken uyanmasını doymamasına bağlamışsın ya hani ... sen akşamları yemek yedirmiyormusun ??? biz akşam yemek yerken Eylüşümde sofraya oturuyor ve bizimle beraber normal yemeğini yiyor yaklaşık 2 saat sonra da sütünü içerken uyuyor ::) alçıdan da kurtuldunuz tekrar geçmiş olsun ..bu arada TR hastane cenneti demişsin ya çok güldüm hehheeh gerçekten de öyleama yalan değil  ;D

Şeydacım hamarat böcüğe maaşallah diyelim  :nazar: öksürük için doktor ciğerlerine bi baksın yazmıştın gittinizmi doktora  :icon_scratch: annen gelmiş gözün aydın  :love3:

Zehracım çok çok geçmiş olsun , ne kadar dikkat etsek de öyle böyle atlatacağız işte , inşallah bronşit olmaz Ravzam a acil şifalar canım  :love9:

Aslıcım sizede geçmiş olsunla birlikte boyunuza kilonuza maaşalah diyelim  :nazar: demek küçük cadımız çorbaları yemiyor, acaba içine ekmek doğrayıp biraz daha koyu kıvamlı yapsan bi faydası olurmu Defneye  ::)

Tubacım kreş olayını iyi düşünmüşsün, senin sosyal cadının çok hoşuna gideceğine eminim ,bu arada ben cevaplara yetişene kadar belki de gidip teftiş olayını halletmişsindir bile  :laughing7: dur bakaiim ileri ki sayfalarda anlarız  :k06: sizin geniş doktora da hayran oldum açıkcası..çok çok geçmiş olsun.acil şifalar diliyorum.Annenler de dönmüşAllah kavuştursun  :amin: düdüklü tenceren hayırlı olsun (bu arada sayfaları okuyup okuyup yazdıklarıma eklemeler yapıyorum) ikinci çocuk düşünceniz hayırlı olsun bakalım, bende sadece düşünüyorum ama icraat ne zaman olur bilemiyciiiiiim  :toothy10: ben ikinciyide Allah nsip ederse Eylül Ekim bebeği olmasını istiyorum .kardeşim ve ben öyleyiz de , ondan mı acaba heheheh

Özlemcim  ;D ay valla sabah sabah o hayalinİ kurduğun aromatik terapiden canım çekti , acaba bi dahaki İstanbul buluşmasında çocukları babalarına satıp hamam sefasımı yapsak ne dersiniz  :hieyt:  Selim'e maaşallah subhanallah kocaman olmuş gerçekten ..Eylül de örtüsüz uyumuyor (yastık kılıfı) ona sarılıp ööğğtüü öğğğtüüü diyip kafasını yaslıyor  :D

Şerifecim Berat'a çok geçmiş olsun umarım daha iyidir şimdi  :opucuk:

Jbduncum geçmiş olsun atlatmışsınız hastalığı, bu arada senin İstanbula gelmene de az kaldı değil mi  :hello2:

Anitacım çok geçmiş olsun , biz girbi şimdiye kadar Peditusla atlattık ama ilerlediği zamanlarda antibiyotik kullandık maalesef, umarım gerek kalmaz  :amin: atlattığınız kaza için de çok geçmiş olsun Allah korumuş gerçekten

Pınarcım size de tekrardan geçmiş olsun, Nehirin o kadar sinirli olduğuna inanamıyorum, halbuki ne kadar sakin görünüyor  ::) bi keresinde kim yazmıştı dört dörtlük anne olmak diye. sanırım biz onu becermeye çalışıyoruz ama olmuyor işte .. hem iş,hem eş,hem çocuk,hem ev işleri..hepsine yetişeceğiz sanıyoruz,yetişiyoruz da ..ama sonuç sıfıra sıfır elde var sıfır..olan sağlığımıza oluyor  :amin: Allah sonumuzu hayır etsin diyelim

Aslıcım maaşallah subhanallah Eceye kocaman abla olmuş , artık bi kardeş olayına girsenizmi acaba  :ehi: şaka bi yana sanki bizim cadılar böyle büyük doğdular hep bu kadarlardı gibi geliyor bana , sanki hiç küçük olmadılar  :suclu:

Gülaycım sizede geçmiş olsun atlatmışsınız hastalığı ama dediğin kadar varmış yani ne değişik memleketmiş kardeşim  :caca: Allah yardımcınız olsun  :amin: resimlere de maaşallah subhanallah  :nazar: oyun konusunda merak etme genelde hepsi aynı gibi ,Eylül de oyuncaktan ziyade mandallar kumanda gazete ve dergi (yırtması kolay olanlar tercih sebebidir) terlikler vs.vs. oynuyor ama nasıl olduysa birkaç gündür şu çubuğa yuvarlaklar geçirilen oyuncaklar varya onlarla oynuyor, her taktığı çember için aferin diyoruz o da kendini alkışlıyor  :tongue3:

695'inci sayfaya geldim hem yazıp hem okuyorum saat 12 oldu bi yemeğe gideyim , sonra kaldığım yerden devam edeyim mucccjjjkkk

(hem forumu oku hem cevap yaz hem müşterilere destek ol,hem telefonlara cevap ver valla maaşallah bana  :toothy10: )  :hello:

meltemk

Gonca hosgeldin. Uzuncaaaa bir mesaj olmus.

Asli sevindim soylediklerimin ise yaradigina.

Tuba kres olayi super. Ben de o konuda tembelim. Bir organize olup gidip 2 kres bakamiyorum. Istiyorum cunku ben de Belemir icin 2 gun falan kres. Zaten Serifenin de olaya parmak bastigi gibi ben ise donunce ne olacak Resmiye Hanimla bilmiyorum. Beceremez gibime geliyor. Ama pozitif dusunmeye calisiyorum. Inanilmaz panik ve telasli bir kadin. Belemirin pisirik olmasi noktasindan annem son 3 ayki ziyareti kurtardi bizi. Yoksa devamli aman dikkat, dusersin carparsin, uf olursun. Cocuk 15 ayda zor yurudu. Eh annem de herseferinde boyle 3 ay kalamaz. Birde 50000kere soyluyorum rahat birakin cocugu diye. Ama kendine hakim olamiyor. Benim yanimda dikkat etmeye calisiyor ama. Bir de benden o kadar cekiniyor. Ama gel gorki dinletemiyorum. Iyi soyluyorum, kizarak soyluyorum, pek degismiyor. Neyse gorecegiz bakalim is donusu durumlari. Mayis 5te donuyorum bu arada ise.

Ya Gonca sorma valla bu gazsal durumlari. Bakin su an gunduz. Ben disari cikamdim. Saat 12 olmak uzere ve ben hala Barayin odasinda bornozlayim. Zar zor bir dus aldim ve gidip giyinemiyorum. Emiyor, gaz oluyor, devamli cikariyor. Emdikten sonra rahatlamasi 2 saati aliyor. Sonra zaten yine acikiyor. Gel gorki onu emzirip sokaga ciksaydim bunlarin hic biri olmuyor. One yatir, arkaya yatir, emzik ver, muzik ac, ilac ver takiliyorum 1 saattir. Tabii sinirlerim bozuluyor oyle olunca. Bak hala mik mik yapiyor. Nasil rahatlayacak :dontknow: Birde neden bu kadar cok cikariyor bilmiyorum. Emiyor emiyor, 1 saat sonra gook epey birsey disarda. Kusma diyemem ama neden anlamyiorum.....

Uf neyse ben bir gidip giyineyim. Ogleden sonra doktora gidecegim. Bu sefer kendim icin. Turkiye icin hala bir valiz yok ortada o da ayri bir is....

anita

Meltem bizim bebek doktoru kan aldı Kayradan 1 yaşındayken. az ağladı . elinin üstünden iğne sokup aldılar.

Kızlar eltim doğuma gitti bu sabah. Kızı olucak inşallah. 38.haftadaydı.. heycanla bekliyoruz Melisa bebeği..

aslio

Anitacım hadi hayırlı olsun güzelim bekliyoruz bizde Melisa bebeğin haberlerini..

Goncacım Ece bile bizim için sürprizdi doktorların tüp bebekten başka yöntemle çocuğunuz olmaz dediği bir dönemde normal yolla sürpriz yapmıştı minik kızımız o yüzden ikinci bebek olayını hiç düşünmüyorum canım Allah buna sağlık versin birde 35 yaşına geldik bu yaştan sonra zor be canım...

ponçik

kaldığım yerden devam ediyorum kısssslaaaar hehehehe  :D

Razicim Eylül de 8.ayına girince ilk dişi patlatmıştı sonra yanılmıyorsam 2 ay sonra devam etmişti  :icon_scratch: geç olsun ama ateşşsiz,huzursuzluk yaratamayan cinsinden olsun  :amin:

Gözdecim hoşgeldin sefalar getirdin, gördüğün üzere hepimizin gözü yollarda kalmış , sen hele bi rahatla biz birazcık daha bekleriz :opucuk:

Şerifecim maaşallah epey kalabalık bir grup ağırlayacaksın Allah kolaylık versin yemek günlüğüm diye bi site var, bizim şirketteki çocuksuz hatunların uğrak yeri  :ehi: gülüyorum çünkü çocukları olduktan sonra nasıl o kadar çeşitli yemekler yapacaklar bakalım

Meltemcim artık TR de çocuklu aileleri düşünmeye başladı desek inanırmısın  :laughing7: mesela bizim Pınarlar la kahvaltıya gittiğimiz mekan aslında bir oyun grubu ama ebeveynleri de düşünmüşler, çocuklar orada rahatlıkla ablalara emanet edilip yemekler yeniliyor , geçen gün yine e-mail geldi ..bağdat caddesinde bu tarz bi cafe açılmış vs.vs. ama tabi bu gibi ortamların çoğalması için çooook uzun zaman lazım, bir de ilk etapta daha nezih semtleri seçiyorlar sanırım ..neyse bugün hava çok güzel dışarı çıkıp gezmek istedim şimdi aaaah aaaahh  :'(
Belemir'e yapılanlara inan çok üzüldüm , zavallı yavrum ne kadar canı yanmıştır kimbilir , Allah o insanları bildiği gibi yapsın , damarlarından buz akıyor onların herlade duygusuz insanlar  :violent1:
biz geçen kontrolümüzde Eylülden kan aldırmıştık elini yumruk yapıp üzerinden aldılar , sadece iğnenin acısı için ağladı ama şükür ki bi problem olmadı

Tubacım dediğim gibi ben sayfaları okuyana kadar kreş teftiş edilmiş olur demiştim doğru tahmin etmişim  :icon_thumright: inşallah hayırlısı olur, bu arada sabah uykusu da öğleden sonraya kaymış olacak tabi ..arkadaşın adına çok sevindim, sağlıkla kucağına alır inşallah bebeğini  :amin:

Aslıcım bizimde genelde çantamız hep hazır ve nazır bekliyor  :D alt değiştirme pedi, 4-5 tane bez ,ıslak mendil,yedek kıyafet ..sadece gideceğimiz zaman bir şişe süt ve biberon ve suyunu alıyorum. Meltemin dediği gibi gittiğimiz yerlerde herşeyden yedirebildiğimiz için yemek taşımıyoruz  :icon_thumright: su olayı için de dediğin gibi galiba sen kaldın sadece  :k06: bu arada 35 olduğunu bilmiyordum valla maaşallah ve dediğin gibi Allah Eceye sağlık versin

Şerifecim iyi bari soba olayı tamamsa kek,börek durumları çabucak hallolur, annende yardım eder hem  :icon_thumright: bu arada dediğin gibi heryerde aynı aslında, devlet hastanesi diyince bi adım geri durmakta fayda var , ye kürküm ye olayı yani , ama hiç belli olmuyor işte , bu işler paraya değil biraz da İNSANLIĞA bakıyor maalesef  :sad1:

Anitacım Melisa bebek doğmuştur sanırım bu saatte, Allah anne-babasına bağışlasın sağlıklı bi bebek olsun inşallah .. Kayra nasıl oldu

Gelelim bize 8)
babamız 1 haftalığına İstanbul dışında , dün akşam yatılı misafirlerimiz vardı, hep beraber bebek görneye gittik
dönerken Eylüşüm arabada uyudu 1 saat sonra inanmayacaksınız ama aaaay aaaay aaaaay diyerek ağladı birde nasıl iç çekiyor ,,oooff  :y25:  içim gitti içiiim  :sad1:  bi de babaaa diyo arada (bi yandan da söyleniyorum hay senin babana diye  :suclu: anne diye ağlasa olmaz sanki ) hafif gribal durum var gibiydi peditus verdim puuuf püskürttü heryer yapış yapış, sonra zar zor fitil verdik , babannesinin kucagında uyudu, duş alıp yattım yine başladı ağlamaya, aldım kucağıma sallıyorum ama belim ,kolum koptu yani neyse koca yatakta yalnız yatacağıma aldım kızımı, sarıldım uyuduk

dün akşam elektronik baskülde Eylül 11,400 kg geldi bi sevindim , sonra ben çıktım 54  :-ooo yok dedim yanlış tartıyor 2 kg fazla  :toothy10: ama yok, öyle olsa Eylül 9 kg olurdu, ooofff anlayacağınız kilo almışım gerçi halimden memnunum da amaaan ne biliyim işte  :ehi:

bunların dışında kzıım babaannesiyle çok mutlu ama 3.bir şahıs gelince çıldırıyor, ve babaanne iptal tabi , az önce aradım su bidonunu devirmiş halıya , kombi bozulmuş,bide misafirler var valide çıldırmış durumdaydı ... Allahım o anda çalışmak zorunda olmayan evinde çocuğunun yanında olan bi anne olmayı nasıl istedim bilemezsiniz  :(

var mısın yokmusun yarışmasına başvurdum, kaçyüzbin kişi olmuş  :laughing7: inşallah banada sıra gelir dua edin arkadaşlar 500.000 YTL yi alırsam hepinizi kurtaracağım  :k02:

Eylül bebeklerinin altına kendi bezlerini bağlıyor, küçük leğende onlara bıcı bıcı yapıyor, yağlıyor,masaj yapıyor,çantasını koluna takıp atta diyip bye bye yapıyor , tam bir küçük anne oldu
:nazar:

şirketin klimaları çalışıyor , ısınıyoruz çok şükür rahatladık
bu kadar kaytarma yeter , bide hergün faaliyet raporu istiyorlar , oraya da yazarım artık, şu kadar telefona cevap verdim , forumda 4 saat takıldım vs.. :toothy10:

Tebessüm :)

gonca Allah iyiliğini versin, rapora yazacan demek :ehi: klimaların çalışmaya başlamsına sevindim.yağız da alçıyla birlikte 10 küsür kilo geliyodu dijital tartıda, amannn bir seviniyodum anlatamam, ama tabi alçı gidince benim sevinç yerini hüsrana bıraktı, acı gerçek bir tokat gibi çarptı yüzüme :laughing7: yağıza akşam yemeği verip vermediğimi sormuşsun, veriyorum elbette, akşam koyu sebze çorbası veriyorum. yağız yemeğini yedikten sonra 4 saat geçmeden bişey yemez, onun için gece biz yatarken süt veriyorum, tabi epeyce beklemem gerekiyo süt saatinin gelmesini. dün gece yaklaşık 150cc süt içti, sabah yine üst baş ıslaktı, nasıl çıkacam bu işin içinden bilmiyorum :-\

meltem çok üzüldüm belemire yaptıklarına hemşirelerin, demek vazgeçmesen delik deşik edecekler yavrumu :violent1: biz bir kez kan aldırdık, hemşireler çok genç olmasına rağmen şıp diye hallettiler, yağızın ağrı eşiği yüksek olduğu için çok etkilenmedi. eşine faydalı olur umarım fizyoterapi.belden kaynaklanan bacak ağrısı da çok fenadır, Allah şifa versin.. bu arada belemirin kilosu moral bozacak kadar kötü değil,2 yaşına gelip de tartıda 9 u görmemiş çocuklar var, ayrıca yoğun bir 1 ay atlattınız, bu ay kilo almaması çok da şaşırtıcı değil. senyapılabilecek herşeyi yaptın zaten,içini ferah tut, bundan sonrası belemirin iştahına kalmış. bir de aslıya da yazmıştım, orda var mıdır harnup pekmezi? iştaha faydası oluyo çünkü :icon_thumright: ben elimizdeki üzüm pekmezi bitince harnupa geçicem tekrar.

şerife sana da kolay gelsin, bayağı kalabalık olacaksınız.bu akşmadan birkaç çeşit hazır edersen yarına kolaylık olur sana ;)

aslı bizim de hazır bir çantamız bulunur her daim, işte bezi, yedek giysisi vs.. çıkarken suyunu alırım, duruma göre kavanoz meyve atarım çantaya. zaten yemek için son zamanlarda sadece ikeaya gidiyoruz, sigara içilmeyen bölümünün olmasından ötürü..yağız isveç köftesini seviyo, orda birkaç köfte veriyorum, bizde de durum böylee ;)

tuba kreş için sabah göndermek yerinde bir tercih, sabah enerjisini orda boşaltmış olur lara, öğlen uykusu da bozulmamış olur..

desree (Özlem)

Meltem bu ne atraksiyon yahu, Belemir in kolunu çok acıtmış kokana hemşireler :caca: kan alınacak diye o kadar yıpratmanın ne alemi var, burda devlet hast. olabilir öyle ama özelde iyi ilgilenirler
Gonca demek Eylül hanım kendi bezine bakmadan bebekleri bezliyor he yerim ben o küçük anneyi, hamam sefası hiç yapmadım aromatik terapi etkisi yapıyosa gidelim bende udumu getireyim göbek taşında göbek atarız :laughing7:
Anita hayırlı olsun sağlıkla gelir inş. Kayra ya arakadaş geliyor
Tuba kreş bencede sabahj grubu daha iyi olur ee 2. çocuk olayı ne alemde? arkadaşında hayırlısı ile kavuşur inş. ya sizin orda doğum konusunda hast. iyi değil mi? niye dağ başında hissediyorum demiş arkadaşın?
Aslı Ece nin gelişi nasıl süpriz olmuştur, bizim bi ahbabında öyle oldu ama onlar tüp bebek de denediler 8 haftalıkken düşük yaşadı tam ümidi kesmişlerdi şimdi 6 aylık hamile nasıl seviniyorum onunda kızı olacak inş. sağlıkla alır kucağına :amin:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

jbdun

iyi akşamlar,

meltem çok üzüldüm belemirin kan aldırma meselesine :sad1: ecrinden de 1yaşını doldurduktan sonra koldan almışlardı ama allahtan hemen buldular damarı :amin: ecrin de ağlarken sankikurtar beni anne der gibi bakıyodu gözümün içine :sad1:
anita gözünüz aydın, şimdiye doğmuştur melisa bebek dimi :amin:
goncacım evet az kaldı, allahın izniyle 1şubatta ordayım :amin: annemlere süpriz olcak,bi tek kızkardeşim biliyor 8) eylüşe de maaşallah demek bebeklerine bez bağlıyor :nazar:
tubacım kreş olayınız hayırlı olsun :icon_thumright:
ayşegül ayy canım isveç köftesi istedi yawww :caca: :hungry: :k06:

zehra ve emine nerelerdesiniz :director: merak ediyorum :honk:
ve tabi fatma da var, çok zaman oldu girmeyeli :dontknow: beril de aynı şekilde :icon_scratch:

meltemk

Arkadaslar evet Belosumu uzduler dun :sad1: Doktorla konustum bugun. Esas suphelendigi sey mide mikrobu, ona da kakadan bakilabiliyor. Ama kakanin 1 saat icinde laboratuara gitmesi lazim. Buzdolabinda beklemis falan istemiyorlar. Bizimki de gunduz yapmaz oyle. Ancak aksam. Yani TRye gitmeden once yapilmasi zor. Ben yine orada bir yontem bulacagim.

Grupta Istanbullu cok yok, ama Anadolu tarafinda onerebileceginiz bir cocuk doktoru var mi??? Kuzulari orada gostermek lazim. Gorumcemin doktori internationalda. Cok uzak. Benal hanima yine gidecegim, Belosta bir gelisma olmadigi icin. Ama yine de bizim tarafta bir doktor edinmem lazim :-\

Gonca evet tahmin edebiliyorum Istanbulda vardir oyle havali kafaler falan. Burada yok oyle seyler isin asli. Ama gunluk hayat bebeklilere cok uygun. Yani bebek arabasiyla kaldirimda rahatlikla gidersin. Dukkanlarin hepsinde asansor vardir. Butun magazalar bebek arabasi ile dolasmaya uygundur. Ki ben simdi ikili araba ile geziyorum. TRmin sosyetik yerleri vardir, ama gel gorki kaldirimda arabayla gidemezsin. Cunku mutlaka ortasina bir agac dikilmistir. Inis cikis zaten problem, rampa falan yoktur. Dukkana girmeye kalksan puset gecmez. Restorana gitsen mama sandalyesi yoktur. Ben Belemir 2 aylikken Istanbulda 3 hafta kalmistimda buraya kiyasla cok zordu. COk zorlanmistim. Bakalim simdi nasil olacak???

AArkadaslar bu arada baska bir arayisim var. Belemire bir oto koltuigu bulmam lazim. Yeni almak tabii ki isime gelmiyor. Bizim aramizda olmaz, ama tanidiginiz ikinci el satabilecek biri, ya da bildiginiz kiralayabilecegim bir dukkan falan var midir acaba?? Sun an onemli bir sorunum bu. Birseyler akliniza gelirse cok sevinirim.

Bu gece oglumu uyutup asagi inip valizleri halletmem lazim. Bana sans dileyin lutfen...

anita

Arkadaşlar
Melisa bebek 14.35 te normal doğum ile doğdu ve Allaha şükür sağlıklı.. herşey yolunda.. ailecek çok sevinçliyiz. Kayra da Melisaya gel gel diyor.. Kızıma arkadaş geldi.. :hello2: :muzz:

Meltemcim doğum yapan eltimin annesi yurtdışından iki gün önce geldi ve kadın gelir gelmez GRİP oldu. bugün tornuna yaklaşamadı bile..Dolayısyla sen bebişlerine aşı yaptır gelmeden önce bence.. Zira TR de salgın var  grip salgını. Kayra 10 günde atlattı gribi.
Anadolu yakasında tanıdığım doktor Kadıköy şifa hastanesinde var. En yakın arkadaşımın bebek doktoru. Çok memnun arkadaşım. İstersen adını ve telefonunu öğrenirim senin için..

puysal

Meltem cim ben anadolu yakasında oturuyorum kızımı Kadıköyde bir prof. götürüyorum adam Askeri doktor.. Gatada çalışıyor kadıköydede özel muayenehanesi var.. ben çok memnunum.. banada referans oldular bu şekilde buldum..benim referansımlada bir kaç arkadaşım gidiyor ve çok memnunuz.. Eğer istersen tavsiye ederim..

İkinci el oto koltuğu konusunda ben işyerimde bir araştırma yapayımm.. www.gittigidiyor.com' u bir ziyaret et istersen.. ben birçok şeyi oradan buluyorum..

Kan alma konusuna gelince bizde 1 yaş bitiminde kan aldırdık.. 1 kerede bitırdıler.. bizimkide ağladı ama acıdan değil elini tutup bırakmadıkları için ağladı..

Bize gelince.. bize durumlar uykusuz geçiyor sabahın 4 ünde uyanıyor küçük hanım sonrada uyumuyor.. canıma okuyor iki gündür.. birde şu ateşlenmelerde aldırdığımız ılık duş yüzünden banyodan korkar oldu..banyo yaparken nasıl ağlıyor anlatamam.. eskiden neşeli geçen banyo saatlerimiz şimdi tam bir ızdırap oluyır.. elimden geleni yapıyorum ama yok istemiyor vücuduna su  değsin..

şimdi bende yatayım kızım uyuyalı 15 dakika falan oluyor.. bakalım kaçta uyanacak.. biraz uyuyayımda enerjim olsun değil mi:)

bu arada çocukların oyuncakları konusunda yazmışsınız bizimki tam bir elektronik hastası.. bilgisayarda bir iki kere www.atlikarinca.com u ziyaret ettik kızımla.. şimdi her bilgisayarı görünce ağlıyor neymiş o bakacakmış ekrana..:)  oyuncaklarımız arasında bir klavye ve mause var hihihihi.. babası gibi bilgisayarcı olacak herhalde..

Hepinize tatlı rüyalarrr ben kaçtımmm

anita

Bu arada Kayradan haberler veriyim.. Kızım gribi atlattı öksürük te geçti çok şükür.. 15 gündür filan Kayranın uslandığını bile düşünmeye başladım.. Oyuncaklarla ( benle beraber) oynuyor, evde benim iş yapmama izin veriyor, sürekli mızmızlık yapmıyor falan falan.. Yani eskisine göre bayaa rahatladım dyebilirim. Bi de ben sakinleştirici bir ilaç kullanıyorum onun da etkisi varmıdır bilemiyorum ama sinirlenmiyorum ona.. Yemek yemediği zaman çılgına dönerdim eskiden şimdi kaldırıyorum peki yeme diyorum.. daha sabırlı oldum.. belki o da benim bu stressizliğimi hissediyor bilemiyorum.. ama etraftan da söylüyorlar Kayra biraz uslanmış diye.. Bi de tabi ELMONUN DÜNYASI cdleri var. onlar kurtarıcım benim. günde iki kez izletiyorum 50 dakika sürüyo. o arada ben yemek + iş gibi özel işlerimi hallediyorum. Çok seviyo bu Cdleri.. Allaha şükürler olsun..  :nazar:
Kızımın iki tane resmini de ekliyorum..
Herkese iyi geceler..

[eklenti yönetici tarafından silindi]