EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

jbdun

selam kızlar,
sağol buket, inşallah ecrin de okula başladığında durulur, kreşe başlaması işe yaramadı çünkü :) bu arada tickerdaki kızın galiba, allah bağışlasın çok tatlı :nazar:

çocuksa ecrin daha başlamadı kardeşinin yediklerinden istemeye, bakalım ilerde ne olur bilmem :) Allah sana daha da sabır versin malum 2si de yanında, ben düşün ki akşamüstü 5ten sonra ikisiyle olduğum halde bu kadar çıldırıyorum, sen sürekli berabersin :honk: ben maalesef ücretsiz izin alamam, çünkü borçlar var maaşımdan olmamam lazım :icon_thumright:

goncacım annemin de selamı var :opucuk: bulaşmıyor kabakulağı, çünkü ilk olduğunda sağlam oldu 2tarafı da hatta ateşlendi çok,bunlar artçıları gibi bişey galiba :k06: hatta geçen sabah yine şiştiydi, akşama indi. Ama o galiba kendini çoksıktığında ve sinirlenip ağladığında çıkıyor, bizim gözlemlediğimiz öyle :dontknow: siz de ne güzel gezmişsiniz eylüşle :nazar: eylüşün nesi vardı canım geçmiş olsun, 1 hafta gitmemiş kreşe?

anita inşallah geçer en kısa zamanda, o dru ben de dinlemiştim ve evet ecrin emin ol ki kayrayı 3e katlamıştır mızmızlık ve sinir etme konusunda :k06:  bu arada sen de yarın doğuma gidiyomuşsun,hayırlısı olsun :amin:

tuğba ecrin allahtan kucağına almaya çalışmıyor, bize söylüyor kucağıma verir misiniz diye, ecrinin eski oyuncaklarından eline veriyorum erenin ecrin hemen çekiyo bu benim diye. Geçenlerde ecrinin küçük çorabını giyindirmiştim erene, çeke çeke çıkardı çocuğun ayağından, bu benimdi diye :k06: ayakta sallamaktan nasıl vazgeçirirsin bilmiyorum canım, belki yatağa yanına uzanıp pışpışlayarak yada masal anlatarak uyutmayı deneyebilirsin :dontknow:

şunu bi gönderiyim de devam edicem ;)

ertl

merhaba jbdun nasılsın
bu sayfada birilerini görmek ne güzel  :flowers:

jbdun

devamı ;)
emine şok olmuş vaziyette okuyorum yazdıklarını, ceylin ecrinden de fazla etkilenmiş kardeşinin gelmesinden :-\  Allah sabır versin arkadaşım :amin: yanlış mı okudum ceylin kardeşinin üstüne mi bastı??? ecrinde maalesef altına yapma devam ediyor. İlk başta da memeyi öpüyodu, şimdi unuttu onu :love9:

anita ev olayınızın hallolmasına sevindim, en azından bi de onla uğraşmak zorunda kalmayacaksın :icon_thumright:

ertl

gonca daha nice uzun yılları beraber geçirirsiniz inş  :nazar:
gerçekten zaman çok çabuk geçiyo hele 2 çocuk olunca nasıl geçtiğini hiç anlamıyosun   :-ooo

yanına yattığımım zaman uyuması uzun sürüyo bu sürede oğlum çok huysuzlanıyo ablasıyla beni istiyo eşimde de durmak istemiyo
ama alışması lazım artık katlanacaz  ne yapalım  ::)

anita ev sorununuz çözüme kavuştuğuna çok sevindim  :)

aslianne

Alıntı yapılan: Emine - 16 Mart , 2010, 13:51:02
Kızlaaar çoooooook yorgunum offf ne zormuş iki çocuk annesi olmak  :) 6-7 tane doğuranları anlayamıyorum nasıl yetişiyorlar hepsine . Bir türlü fırsat bulup giremedim . Miray memedeyken Ceylin elimde bardak pipetle süt içiyor. Her emzirmede ona da bişey yedireceğim içireceğim. Beni geçemez diyor. Yarış yapıyor o emzirmeyi bitirmeden o kendi sütünü bitirip ben kazandım diyor. Eskiden kendisi yerdi şimdi anne sen yedir diyor. Okuldan babaaannesi alıyordu annem alsın diyor yüklenip Mirayı okula almaya gidiyorum çok problem çıkardığı günlerde. Okul çıkışı bazen babaannesinde oluyor akşam babası eve gelirken alıp getiriyor, bazen evde oluyor öğle uykusu 3 saat civarı tabi uyutana kadar anam ağlıyor. Gece 12 gibi uyuyor o sırada Miray uyanıyor başlıyor ağlamaya gece 4 ten önce uyumuyor. Sabah 8 de okul için uyanıyorum. Ceylini hazırla gönder. O sıra biraz uyursam ne ala. Sonra saat başı Miray emiyor. Ev işi çamaşır ütü derken akşam oluyor :) Ceylin durmadan beni kimse artık sevmiyor diyor. Çok seviyoruz annecim diyorum bir süre sonra yine aynı şeyi söylüyor. Onunla da kıskanmasın diye eskiye göre daha fazla ilgilenmeye çalışıyorum oyun oynuyoruz vs. Miray da uyanık olunca yatmayı salıncağı vs sevmiyor illa kucakta olacak . Bir ağlama sesi var çın çınnn çıldıracak gibi oluyorum bazen. Omuzlarım çöktü kambur kalabilirim  :) Kendi bebeklik kıyafetlerini Mirayda görünce genişletecek kıyafetlerimi çıkarsın diye çekiştiriyor bazen. Ben o Mirayın kıyafetlerini giymeye çalışınca genişleteceksin yapma diyorum. Bir kez üstüne bastı söylemişmiydim bilmiyorum. Tam öbür ayağını da atacakken bir çığlık attım geri çekildi. Çok ağladık hepimiz. Özür diledi çok görmedim anne istemeden oldu falan dedi. Neyse kızmadık hiç. Bir kez de parmağını gözüne sokmak üzereyken yakaladım. Gözlerini kapatacaktım diyor. Bir kezde eline bişey almış sallaya sallaya çocuğun üzerine gidiyordu. Benim göreceğimi tahmin edememiş. Dedim ben görmesem Allah herşeyi görüyor. Kötülük yapanları Allah cezalandırır. Miray'ı taşımakta zorlanınca kanguru aldım artık. Ceyline de dedim yolda senin elinden rahat tutabilmek için aldım. Yoksa ona ne alınsa aynısından istiyor. Önlük aldım Miray'a ona da aldım büyük boy takmasa da alınacak aynısından . Allahtan altına yapma ya da memeden emmek isteme falan olmadı. Ben de senin kalbinden emerim diyor başını yaslıyor göğsüme. Bizden haberler böyle işte..

baya bir problemli anlaşılan seninkilerin arası ne kadar yani ne kadar yaş farkı olsa daha iyi olur?
aslı

ertl

Alıntı yapılan: Emine - 16 Mart , 2010, 13:51:02
Kızlaaar çoooooook yorgunum offf ne zormuş iki çocuk annesi olmak  :) 6-7 tane doğuranları anlayamıyorum nasıl yetişiyorlar hepsine . Bir türlü fırsat bulup giremedim . Miray memedeyken Ceylin elimde bardak pipetle süt içiyor. Her emzirmede ona da bişey yedireceğim içireceğim. Beni geçemez diyor. Yarış yapıyor o emzirmeyi bitirmeden o kendi sütünü bitirip ben kazandım diyor. Eskiden kendisi yerdi şimdi anne sen yedir diyor. Okuldan babaaannesi alıyordu annem alsın diyor yüklenip Mirayı okula almaya gidiyorum çok problem çıkardığı günlerde. Okul çıkışı bazen babaannesinde oluyor akşam babası eve gelirken alıp getiriyor, bazen evde oluyor öğle uykusu 3 saat civarı tabi uyutana kadar anam ağlıyor. Gece 12 gibi uyuyor o sırada Miray uyanıyor başlıyor ağlamaya gece 4 ten önce uyumuyor. Sabah 8 de okul için uyanıyorum. Ceylini hazırla gönder. O sıra biraz uyursam ne ala. Sonra saat başı Miray emiyor. Ev işi çamaşır ütü derken akşam oluyor :) Ceylin durmadan beni kimse artık sevmiyor diyor. Çok seviyoruz annecim diyorum bir süre sonra yine aynı şeyi söylüyor. Onunla da kıskanmasın diye eskiye göre daha fazla ilgilenmeye çalışıyorum oyun oynuyoruz vs. Miray da uyanık olunca yatmayı salıncağı vs sevmiyor illa kucakta olacak . Bir ağlama sesi var çın çınnn çıldıracak gibi oluyorum bazen. Omuzlarım çöktü kambur kalabilirim  :) Kendi bebeklik kıyafetlerini Mirayda görünce genişletecek kıyafetlerimi çıkarsın diye çekiştiriyor bazen. Ben o Mirayın kıyafetlerini giymeye çalışınca genişleteceksin yapma diyorum. Bir kez üstüne bastı söylemişmiydim bilmiyorum. Tam öbür ayağını da atacakken bir çığlık attım geri çekildi. Çok ağladık hepimiz. Özür diledi çok görmedim anne istemeden oldu falan dedi. Neyse kızmadık hiç. Bir kez de parmağını gözüne sokmak üzereyken yakaladım. Gözlerini kapatacaktım diyor. Bir kezde eline bişey almış sallaya sallaya çocuğun üzerine gidiyordu. Benim göreceğimi tahmin edememiş. Dedim ben görmesem Allah herşeyi görüyor. Kötülük yapanları Allah cezalandırır. Miray'ı taşımakta zorlanınca kanguru aldım artık. Ceyline de dedim yolda senin elinden rahat tutabilmek için aldım. Yoksa ona ne alınsa aynısından istiyor. Önlük aldım Miray'a ona da aldım büyük boy takmasa da alınacak aynısından . Allahtan altına yapma ya da memeden emmek isteme falan olmadı. Ben de senin kalbinden emerim diyor başını yaslıyor göğsüme. Bizden haberler böyle işte..

ooof ya benim çektiğim sıkantıların hemen hemen aynısı ben kolay atlattım inş sende çabuk atlatırsın
gerçekten zor

ertl

aslianne

aslı

ertl

allah bağışlasın benim kızım 3.5 yaşında oğlum 10 aylık  :nazar: :nazar:

aslianne

seninkileride allah bağışlasın sence aradaki yaş farkı iyi mi
aslı

ertl

dr um yaş farkının tam olduğunu söylüyo
2 yaş 9 ay var kardeş kıskançlığını da çabuk atlattık
:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

aslianne

yani 2 yaşındayken hamile kalmışsın anladım bende 2 tane istiyorum allah izin verirse ama işte var çalışıyorumda nasıl olucak bilmiyorum hayırlısı artık...
aslı

Emine

17 Mart , 2010, 14:56:42 #13002 Son düzenlenme: 17 Mart , 2010, 14:59:53 Emine
Anitacım ben de seni özledim aklımdaydın ne zamandır doğumun az kaldı diye ne durumdasın bi bakayım diye girdim dün de. Lukas isminin anlamına bayıldım. :icon_thumright: Süpermiş. Yarın doğum ayyy heyecanlandım bak şimdi hiç kötü şeyler düşünme arkadaşım bak ev olayı da hallolmuş. Kayra da sorun çıkarmaz inşallah güzel düşün güzel olsun herşey. Çok öpüyorum güzel haberlerini bekliyorum  :love9: Dualarım seninle  :amin:

Goncacım tanışmanızın 8. yıldönümü kutlu olsun  :D Nice mutlu senelere inşallah  :flowers:

aslianne benimkilerin arası 3 yıl 4 ay. Minik 1.5 aylık henüz. Bazen çıldıracak gibi oluyorum ama bazen ikisi de çok sakin oluyor . Ceylin kendi halinde oynuyor minik te ağlamadan öyle bakınıyor etrafa  :) Hep öyle olsa hayat monoton olurdu belki de .. Günleri günlerine uymuyor işte ..İkisi de sağlıklı ya gerisi boş .. öyle böyle büyüyecekler işte.

Tuğbarana teşekkür ederim canım

Jbduncum yanlış okumadın tatlım evet tam da karnına bastı ama bilerek olduğunu sanmıyorum o kadarına cesaret edemezdi herhalde. Kanepeye yatırmıştım ben de Ceylinle yanında oturuyordum ayağa kalktı üzeri battaniyeyle örtülü uyuyordu Miray, Ceylin de babasına birşey verecekti aşağı ineceğine kanepeden düz devam etti görmedi herhalde.. Tam bastı, çığlığı attım geri geldi hemen. Zaten tüm gücüyle bassa Allah korusun ölürdü herhalde. Mirayda benim çığlığımdan mı korkup ağladı artık bilmiyorum acıdı mı yoksa. Soyup baktım hemen esnemeye falan başladı Miray keyfi yerinde görünüyordu. Sonra doktorun muayenesinde de birşey çıkmadı çok şükür.

Bugün Ceylinin okulunda veli toplantısı var bakalım neler diyecekler benim tatlı cadım için. Ben de hazırlanayım yavaş yavaş.  :hello:

ponçik

Aslıcım bana sororsan 18 aylıkken filan hamiş kalsan arada 2 yaş fark olur bence çok ideal , ama ne yazık ki 2 yaş sendromuna denk gelecek , yanında yardımcı olacak biri varsa , bu şekilde değerlendirmeni tavsiye ederim  :icon_thumright:
Ben Jbdun ve Emineyi dinledikten sonra, ve bu sayfaya  2.cocuk dolayısıyla uğrayamayan diğer arkadaşları gördükçe vazgeçtim ikinciden
benim kızımda 3,5 yaşında , yarın tam 42 aylık olacak  :nazar:
seninde kızını Allah bağışlasın

Tuğba aşkolsun bu sayfaya başka gelen yokmu heee  :caca:  :ehi:
oğlun babasında dursa Ranayı uyuturken en azından , hem sen kızını uyutma konusunda daha rahat çareler üretirsin, hem de bu sürede oğlundan ayrı da biraz kızınla vakit geçirmiş olursun  ::) allah kolaylık versin

Jbduncum  :opucuk: Eylül grip olmuştu , aslında 2-3 günde atlattı ama hava soğuk diye babaannesi kıyamadığından okula gönderemedik  ;D gerçi evde iyice dinlendi iyi oldu , Ecrinin kulak arkaları mı şişiyor , sinirlendiği zaman diyorsun acaba lenfleri mi şişiyor da dr.kabakulak dedi , allaaaalla  :icon_scratch: umarım zamanla düzelir
seni ve küçük cimcimeyi (yada cadıyı) özledim  :D  istanbula gelirseniz bi bakırköy yaparız belki  ;) annenin selamını da aldım (aleykümselam)

Eminecim Mirayı babaanneye mi bırakacaksın toplantıya giderken , keşke yakın olsaydım  , gelip bakardım cimcimeye  :aferin: sana iyi toplantılar  :hello:

2.cocugu istememekle ilgili büyük konuşuyorum ama , Rabbim isteyenlere versin hayırlısıyla  :amin:  benim yavrumun acısını da bize göstermesin , sağlık sıhhat versin  :amin: belki 4-5 sene sonra düşünürüm , yaşım genç daha ne de olsa   :D

Emine

Sağolasın Goncacım :)  Mirayı da götüreceğim ben nereye o oraya  :D .. Acıkınca ortalığı ayağa kaldırır yedek sütümüz var sağılmış ama kayınvalideme çok mecburi bir durumda bırakmayı tercih ederim.