EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

Tebessüm :)

ya şu kopyalayabilme işi kötü oldu şimdi.ben kaldırıcaam o zaman resimleri.bu şerefsizlerin de çocukları yok mu acaba. çok meraklılarsa onların.. töbe töbe. :cildir: :caca: :violent1:
meltem yeni evin hayırlı olsun...
beril demek bebeğe ilk gıdaları da manna.bebeği obez ediceklr ya, miktarlar  çok öğünler çok.nasıl şey anlamdım. bu durumda anne sütü ek gıda oluyo sanki..kolay gelsin valla ne diyim canım. :)
özlem sevindim selimin huysuzluk yapmadığına. ithal mi yerlimiydi aşı? ek gıda konusunda da Allah yardımcın olsun. inşallah selim ne verirsen hepsini yer ve üzmez anneciğini. ;)
biinbir gece güzeldi dün gece.ben zaten bi buzda dansa bi de binbir geceye bakıyorum.bu sezon tv de seyredilcek bişey yok pek.bizde de vakit yok zaten denk geldi.
emine meltemin bahsettiği çıngırağa benzer bişeyi biz de toyserastan  aldık ama komple kumaş değil bizimki.ama orda çok çeşitleri var.bizimki aymalı, çıngiraklı ve poşet sesi çıkaran yari kumaş kaplı.senin kız daha büyük güvenle oynayabilir sanırım. :muzz:

jbdun

goncacım allahtan ciddi bir şey değil ;) sorunsuzca atlatırsın hayırlısıyla :-*

özlemcim selimin daha iyi olduğuna sevindim ve ek gıdalarda başarılar ;)inşallah selim verdiğin herşeyi sorunsuzca yer annesi ;)
bu arada canım ayşegülün de sorduğu gibi ithal mıydı yoksa yerli miydi aşınız?
bizim de 2.karma 19 şubatta :honk:

evet eminecim ya hakkaten de binbir gece çok heyecanlı yerinde kaldı :cildir:

meltemcin yeni evinizde güle güle oturun.

ya şimdi yemek yiyorum da ecrin nasıl dikkatle bakıyo her lokmama :y25: ayyy içim gidiyooo yaaa :crybaby2:

desree (Özlem)

ithal aşı galiba pantazm pentaxım öyle bi şey yazıyodu bi dahaki sefere 3. dozu vurulacak ateş falan olmadı ama aşı yeri acıyor galiba ara ara ağlıyor hafif kırmızı nokta var bacağında sert falan değil yeri ama dr bile senin çocuğunun mizacı böyle diyor yani huysuzzz :cildir:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

ponçik

emineeeeeeeeeee

ahanda kızımın çıngırağı   :wave:

[eklenti yönetici tarafından silindi]

aslı

Selimin iyi olmasına sevindim özlemcim. bizde 2.karmayı 15 gün sonra olucaz.

Jbdun bende kızımın yanında yemek yerken içim gidiyor öyle melün melün bakıyor ki . Acaba diyorum bizim kız ek gıdaya hazır mı  :hungry:

Bu arada 1 haftadır kızım memeyi bırakmak istemiyor galiba işe gittiğimi anladı  :y25: . Eskiden 10 dakika zor emerdi şimdi 15 dakika geçmesine rağmen bırakmak istemiyor zorla alıyorum memeden.

Emine

Günaydın kızlar .Günaydın diyorum çünkü az önce kalktık gece uyumadı Ceylin bi türlü 3.30 da falan uyudum off offf..Gündüz uyuyunca gece daha da geç uyuyor sanırım bugün uyumasına izin vermeyeceğim.
Goncam inşallah uygun fiyatlı bir yer bulursunuz.Kolay gelsin  :opucuk: Çıngırağı internete görmüştüm daha önce şimdi hatırladım Eylül seviyormu bununla oynamayı.
Özlemcim Selimin iyi olmasına çok sevindim.Doktor ne dediyse o şekilde verdim canım.Yani 80 dediyse 80 ama şimdi fazla ısrar etmiyorum özellikle havuç suyunu içince kakasını yaparken zorlanıyo.Dün havuç suyunu içtiği kadar verdim zorlamadım yoğurtu tam verdim.Bir de ben emzirme sayısını azaltmadım yani aynı miktarda emziriyorum ilave ek gıdaları veriyorum.Doktor öyle dememişti sanırım emzirme yerine ek gıda verilecek olması lazım ama gidince soracağım tekrar.Elmayı kaynat suyunu ver demişti.Az önce bu mesajı yazarken bir duman kokusu geldi elma ve tencere sizlere ömür bu kadar çabuk suyun biteceğini tahmin etmemiştim.Off off  :BangHead:

desree (Özlem)

Ben bugün dr un verdiği listede elmayı cam rende de rendeleyip suyundan ya da püresinden verin yazıyordu önce 1-2 tatlı kaşığı sonra arttıracakmışım suyundan verdim ama kaynatmadım kaynatın felan yazmıyordu bi de bende cam rende yok normal rendeyle yaptım aman ne zor ya zaten ben yapana kadar çatladı bizimki verince bir güzel içti yarında püresini vericem ama kaynatmam gerekir mi?  ???

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

aslı

özlemcim sende ek gıdaya başlıyorsun hayırlısı olsun. Tüm deneyimlerinizi bekliyoruz. Selim dün akşam da uyudu mu? Nasıl bir gece geçirdiniz?

Emine

Özlemcim doktoruna bir sor istersen ben demiştim cam rendede rendeleyip vereyim mi o da püre için daha erken önce sularıyla bir başlangıç yapalım ileriki aylarda dedi.Ben kaynattım suyundan vericem uyanınca.Yoğurdu bile yutmakta zorlanıyor gibi geliyor püreyi nasıl yutarlar bilemiyorum  :icon_scratch: Sen ara doktorunu bence canım.

ponçik

ya kızlar ben  elmanın kaynatıldıgını ilk defa duyuyorum
kaynayınca vitamini ölmüyormu ki  :dontknow:

özlem züccaciyelerde var cam rendelerden 4 - 8 ytl arası kailtesine göre değişiyor
ben aldım da daha kullanmaya başlamadık  :love9: şubatın 10 undan sonra inşallah

emine valla ilk cıngırağı kızımın , daha 1,5 aylıkken babamız hevesle almıştı  :hieyt:
şimdi bayılıyor elleriyle tutup o minik topları ağzına sokuyo  :k06:

Almiş'inAnniş'i

meyve ve sebzeler kaynatıldığında vitaminleri suyuna geçiyor. neden kaybolsun ki?

Alıntı yapılan: g10ca - 31 Ocak , 2007, 15:52:30
ya kızlar ben  elmanın kaynatıldıgını ilk defa duyuyorum
kaynayınca vitamini ölmüyormu ki  :dontknow:

özlem züccaciyelerde var cam rendelerden 4 - 8 ytl arası kailtesine göre değişiyor
ben aldım da daha kullanmaya başlamadık  :love9: şubatın 10 undan sonra inşallah

emine valla ilk cıngırağı kızımın , daha 1,5 aylıkken babamız hevesle almıştı  :hieyt:
şimdi bayılıyor elleriyle tutup o minik topları ağzına sokuyo  :k06:

Emine

Kaynatılınca vitamini ölmez canım metal birşeyle doğranırsa ya da rendelenirse vitamini ölür.Elmada bulunan vitamin C vitamini yani suda eriyen vitaminlerden.Bu arada Ceyline içirdim suyu bunu da çok sevdi çok şükür 113 çay kaşığı içti.Hazırlması birşey değil de içirmek beni öldürecek kolumda derman kalmıyor  :D

ponçik

remziyecim bende onu diyorum zaten
ilk defa duyuyorum  :ehi:  bilmiyorum diye  :laughing7:

eminecim maaşallah üşenmeden saydın heee yüüzzz ooon üüüüç kaşık  :aferin:

desree (Özlem)

g10ca yeni gördüm geçmiş olsun inşallah iyi bir ameliyat olur tez zamanda kalkarsın inşallah, sende stork marka park yatak var galiba nasıl kurulumu kolay mı bende oturma odasına almayı düşünüyorum da
Aslı idare eder diyelim gece sık uyanıyo ama gündüz uyumuyo uykusunu alamadığı için huysuz sürekli hiçbi şey yapamıyorum yapışık geziyoruz

Emine

:laughing7: Saydım canım hem konuşmuş oluyorum anlatacak konu kalmadı Ceyline artık saya saya içiyoruz işte ..Bu arada doktor mandalina suyu da verebilirsin dedi.Bir ölçü mandalina suyu 1 ölçü normal suyu karıştırıp öyle ver dedi.2 gün daha elma suyu vereceğim sonra mandalina suyu.Bu arada üzüm suyu da ver dedi ama üzüm bulamadık  :-\