EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

aslı

Adaşım mesajı sağ köşesinde değiştir varya orayı tıklıyorsun ordan resimleri kaldırıp kydet diyorsun resimler gidiyor mesaj kalıyor  ;)

aslı

16 Temmuz , 2007, 13:35:44 #7621 Son düzenlenme: 16 Temmuz , 2007, 13:37:22 aslı
yazmayı unuttum aklıma geldi Eminecim sen hangi göbekten bahsediyorsun  :caca:  acaba göbek görmemişsin sen gel benimkine bir bak  :toothy10: . Hoş son resimimi ekledikten sonra 4,5 kilo verdim ama  yinede herşey yerinde duruyor

aslio

Adaşım tşk ederim hallettim resim kaldırma olayını..
Bugün kızımı Verem savaş dispanserine götürdük doktoru verem aşısının tutmamış olabileceğini söylemişti biz de gidip test yaptırdık ordaki hemşire izini göremedi büyük ihtimalle tutmamış dedi 3 gün sonra gidip tekrar aşı olacağız cumarteside kontrolümüz var pnömokok aşımız vurulacak yavrum bu aralar bol bol iğne yiyecek :honk:

ponçik

selam kızlar
benim çooook uykum var
sabahtan beri online ım ama 1 sayfa yazıldığı halde okuyamadım  :suclu:
dün akşam Eylül 19:00 da uyuyunca valideye bırakıp
eşimle anneme gittik 2 saatliğine
biz gelmeden 10 dk önce uynamış ama tekrar uyumak istediği için babannesi biberona mama yapıp vermiş
uyuyor ses yapmayın dedi
neyse odaya girdim ama bizimki meğer uyumuyormuş beni görünce geldi kucagıma
hadi ondan sonra gece 00:30 a kadar ayaktaydık
bide bugün haftanın ilk günü
çoook yorgunum çooooooooook  :sleepy1:  :sleepy1:  :sleepy1:  :sleepy1:

ponçik

EYLÜL 43 HAFTALIK OLMUŞ VE BEN AZ ÖNCE NE ÖĞRENDİM
:cildir:  :cildir:   :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

42. HAFTA ATAK HAFTASI VE 46.HAFTAYA KADAR SÜREBİLİRMİŞ

AMANIIIIIIIIIIIIIIN 3 HAFTA DAHA MIIIIIII
:k02: :k02: :k02: :k02: :k02: :k02: :k02: :k02: :k02: :k02: :k02: :k02:

meltemk

Ozlem / Gozde, valla hepimiz moralman cokuntu icindeyiz. Ben de ayni durumdayim. Foruma nazar degdi :( :( :(

Soyle bir goz attim. standard aklimda pek bir sey kalmadi. Bizim hastalik hala tam duzelmedi. Belemir desen bir duzeliyor, bir atesi cikiyor. Bugun yine 38.6'yi gorduk. Hic birsey yemeden yatti.

Bunun disinda Belemir gece uykulari inanilmaz hale geldi. en az 3 haftadir her gece sansimiza ne var diye bekliyoruz. 2de uyaniyor 2 saat ayakta. 3de uyaniyor 2 saat ayaktayiz. Burnu mu tikali, nefes mi alamiyor, usudu mu terledi mi herseye bakiyoruz. Yorulmak bir yana anlamiyorum. 9 aydir aksam 8de yatip sabah kalkan cocuga ne oldu.  :dontknow: :dontknow: Dis diyorum ortada birsey yok. Kaldik 2 disle. Ustler bir gozukuyor gibi geliyor ama ortada bir sey yok.

Isler ayni. yogun calismaca devam. Belemir konusunda esimle zitlasmaya basladik cok. Insanin esiyle cocuk yetistirmede anlasamamasi ne zormus :icon_scratch: Biz ilk baslarda gayet iyiydik. Simdi o evham yapiyor, ben rahat olalim istiyorum. Bunlarin da etkisiyle oldukca huzursuz bir haftasonu gecirdik. Hala da duzelmedik. Ufff canim sikiliyor...

Onun disinda diger kuzumun cinsiyeti ve saglik haberleri icin 1 agustos'da detay ultrosona gidecegim.

Yine yazarim. Ben kactim. Aysegul bu arada gecmis olsun...

Tebessüm :)

:director:HEEEEY MİLLET NERDESİNİZ? YETER BU KADAR TEMBELLİK, HERKESİ ACİLEN SAYFAMIZIN BAŞINA BEKLİYORUM, OKUYUP OKUYUP ÇIKMAK YOK! HERKES BİŞEYLER YAZSIN KENDİNDEN. valla ultimatom gibi oldu kusura bakmayın ama, günlerdir durduğu yerde duruyo sayfamız.nerelerdesiniz, bebişler napıyo merak ediyoruz.

meltemcim teşekkür edrim canım, atlattım çok şükür... demek belemir kuzusu kah iyi kah hasta.. :-\ kıyamam, inşallah dişten kaynaklanan bir durumdur ve en kısa zamanda atlatırsınız.Allah yardımcın olsun canım, dikkat et kendine ve karnındaki yeğenimize. :opucuk:

gonca atak haftanızı kutlarım canım :D yağız da son birkaç gündür felakett, gündüz uykusu uyutamıyoruz çocuğa, pes edip dışarılara atıyoruz kendimizi...mız mız mız, hiç susmuyo. :cildir: yarın muhtemelen misafirim var  ve doğal olarak hazırlık yapmam lazım, ne mümkün! atak mıdır, diş midir nedir anlamadım. ???

ece nin annesi, kıyama ben kuzucuğa :sad1: bizim aşımız tuttu çok şükür, aşıyı vuran ebe oldukça tecrübeliydi, sağolsun kuzumun canını tekrar yakmaktan kurtardı bizi... inşallah bu sefer tutar canım. verem savaşta yaptırcaksanız onlar bu konuda ehildir, tutar bu sefer...

pınarcım nehirin çıkmakta olan incileri de hayırlı olsun. :nazar: :opucuk:

Lily Wonka

16 Temmuz , 2007, 23:24:23 #7627 Son düzenlenme: 17 Temmuz , 2007, 01:55:57 Gözde
Jbdun'cum, ilk inciniz hayırlı olsun :flowers:, kimbilir ne kadar yakışacak incileri benim güzel yüzlü kuzuma..

Meltem'cim, çok geçmiş olsun Belemir'imize.. Nazar değmiştir güzel kuzucuğa.. Uyku düzensizliği de şaşırtıcı gerçekten?! Başımıza gelmedi ama mutlaka çok sıkıntı verici olmalı, zira Hira da Belemir gibi uykusu çok düzenli bir bebektir, ta doğumundan beri.. Gece 2 lerde 3 lerde kalktığını düşünemiyorum.. Diğer miniğimizin de başta cinsiyeti olmak üzere tüm ayrıntılı güzel haberlerini bekliyoruz canım.. Geel 1 Ağustos gel..:D

Bu arada benim moral yükselişe geçti hamdolsun.. (eskisi gibi olmasa da henüz..::)) Özlem'cim, senden naaber datlum??? Aaahh unutmadan, doğum günün kutlu olsun arkadaşım! :hello2: :opucuk: Ailenle (çekirdek olan ::) :k06:) birlikte nice mutlu senelere inşallah.. Şaka bir yana, durumun zor gerçekten.. İnşallah bir an önce taşınır ve kurtulursunuz. Nedendir bilinmez bazı aileler damatlarını/gelinlerini bir türlü benimseyemiyor ve sürekli sorun yaratıyorlar.. İşin temelinde sevgisizlik yattığı kesin. Ve malesef herşeyin çözümü var da sevgisizliğin çözümü yok arkadaşım.. Eşinle kafa kafaya verip biran önce taşınma işini planlamaya başlayın bence de. Avatar fotonuz da düşman çatlatıyor bu arada.. Selim gün geçtikçe daha bi yakışıklı oluyor valla annesi, maaşallah kuzuya..:nazar:

Gonca'cım, Eylüş'ümü tebrik ediyorum, yürümeye başlamış! :hello2: Ne tatlıdır şimdi o öyle şaşkın ördek adımlarıyla :nazar:, darısı başımıza inşallah..

Fatma'cım, Ezgi Anna'nın iştahsızlığından yakınmışsın yanlış okumadıysam, ama senin de gayet iyi bildiğin gibi bebeklerin iştahı pek çok şeyden kolaylıkla etkilenebiliyor; diş, hafif bi soğuk algınlığı, sıcak hava, v.s. gibi.. Hatta doktorumuzun bize söylediği gibi; basit bi karın ağrısı bile o öğününü reddetmesi için yeterli bi sebep olabiliyor bi bebeğin. Bunu bilirsek bizim için de göğüslemesi daha kolay olacaktır.. Şahsen ben artık asla eskisi gibi dert etmiyorum, nitekim tatildeyken iki günü sırf sütle geçirdiği oldu Hira'nın ve ben bizzat kendimi bile hayrete düşürecek bir soğukkanlılık sergiledim inan!.. Gün geçtikçe anneliğimiz de olgunlaşıyor sanırım..

Ayşegül'cüm, Yağız'cığım; bitanecik kara boncuğum nasıl? Tedavi nasıl gidiyor? Umarım herşey yolundadır.. Yaa ben Yağız'ın son fotolarından hiçbirini göremediiiim :-\  Koyduktan kısa bi müddet sonra siliyorsun ya sen.. Şu önümüzdeki birkaç gün içinde son fotolarından 1-2 tane eklesene annesi de bakiim oğluşuma şööle doya doya..:-*

Hira da şu an beşiğinde, oda karanlık.. Parmaklıkların arasından beni dikizleyip bin çeşit ses çıkartıyor.. Name yapıyor aklınca, :love7: annesinin sırnaşık kedisi.. Ay yazmış mıydım bilmiyorum, bu cadı geçtiğimiz ay içinde alkış yapmaya başladı.. Sevindiğinde, heyecanlandığında yada tempolu bi müzik duyduğunda başlıyor çıtıdık çıtıdık vurmaya iki elini.. Ve müzik demişken, yine tempolu bi müzik duyduğunda (bu bi reklam jingle ı da olabilir) eğer ayaktaysa hafif öne doğru eğilip yaylanmaya başlıyor maymun! Biz de o esnada her ne yapıyorsak anında bırakıp şu şekilde izlemeye başlıyoruz tabii: ;D

Acil gitmem lazim, gene gelicem....

16 Temmuz , 2007, 23:39:47 #7628 Son düzenlenme: 17 Temmuz , 2007, 00:02:26 ayşegül
gel gözde geeel gel :D gözde teyzesi, bilmiyorum okudun mu ama yağızım koruyucu antibiyotik tedavimize rağmen iye geçirdi geçtiğimiz ay, iştah sıfırdı, ateşi bile yükselmişti bir ara, diş geliyo sandık ama enfeksiyonmuş meğer ( rutin idrar kültürümüzün temiz çıkmasına rağmen, dr semptomları göz önünde bulundurarak iye teşhisi koydu :-\ ), sabah akşam antibiyotik kullandık geçti çok şükür.resim de eklerim birazdan. ;) alkışlayan pamuk prensesi mi öpüyorum. :-*

özlem nasılsın canım?? durumlar ne alemde??

Lily Wonka

Ayşegüüül, dünya tatlısı olmuş ya bu oğlan!? 41 kere maaşallah, masumiyetine, güzel yüzüne, kara gözlerine.. (özellikle 2. fotoda çok belli büyüdüğü.. Abi olmuş abi!..:D)
Çok geçmiş olsun canım bu arada, fotoların heyecanıyla neredeyse atlayacaktım..:caca: Ben son durumdan bihaberim tabii :-\, bunca zamandır adam gibi girip okuyamadığım için.. İnşallah iyileşecek benim tatlı oğlum annesi, Rabbimin izniyle..:amin:

teşekkür ederiz gözde teyzesi...büyüyo mu ,tam olarak bilemiyorum ama ben büyütmeye çalışıyorum. :D ona yaptığım mamaları sevmiyo pek ama bizim yemekleri hüpletiyo tattırmak için verdiğimde. inşallah iştahsızlığını çocukluk dönemine taşımaz, yoksa buluşma yerimiz bakidir. ::) çocukluk  dönemi dedim de, bizim kuzular 1 yaşından itibaren çocukluk dönemine giriyolar yavaş yavaş. öyle hüzünleniyorumki.... benim küçücük bebeğim çocuk mu olcak artık. :( koynumdan ayrılsın istemiyorum hiç. :( daha küçücüüüük :(

desree (Özlem)

Merhaba, doğum günümü kutlayan ve durumumu soran herkese teşekkür ederim, ben psikoloğa gitmeye karar verdim maddi olarak yıpratacak ama sağlık önce gelir, doğumdan sonra yaşadığım depresyonu üzerimden atamamam, eşim ve ailesi ile ilgili problemler Selim in huysuzlukları beni çok yıprattı uzman birinden yardım almam lazım şimdi psikolog ya da psikiyatrist arıyorum bu konuda yardımlarınızı bekliyorum önce psikolojimi düzeltip öyle yeni kararlar almam lazım keza şu an alacağım bir karar ilerde daha çok yıpratabilir ve o zaman hiç toparlanamam, Selim huysuzluklara devam ediyor biliyorsunuz iki diş patlattı ama sıkıntısı geçmedi dişler büyüdükçe yeni şeyler öğrendikçe daha da huysuzlaşıyor onun dışında iyi çok şükür annelik ne zor işmiş hele de zor bir bebek olunca ikiye katlanıyor sıkıntılar sık sık kendimi sorguluyorum oğluma iyi annelik yapabiliyor muyum diye inşallah yapıyorumdur :dontknow:
Ayşegül sen Yağız ın fotolarını ekledinde ben mi göremedim ???
Gözde seni de aramızda görmek çok güzel özlemiştim hoş sohbetlerini :love9:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

Fatma-Ezgi Anna

Özlemcim gecmis dogum günün kutlu olsun arkadasim,ailenle nice mutlu,huzurlu yillara isallah  :flowers:

Zor günler geciriyorsun sana bool sabir diliyorum ve alacagin karar her ne olursa olsun umarim hakkinda hayirlisi olur ve iyiki bu karari vermisim dersin.Ve alacagin karar sonrasi esin ve bebisinle mutlu,huzurlu olursunuz.Ve bu kararin umarim kayinvaldeni ve görümcelerini sevindirecek bir karar olmaz.

Senin huzura ve sezsizlige ihtiyacin var Özlemcim,salim kafayla iyice düsünün sizin icin ne iyiyse ona karar verin eger esin tasinma konusunda hala negatifse mümkünse sen evi bul ve tasinin,emri vaki yap yani  :k06:  ve sizin orda (yanlis hatirlamiyosam akyaziliydin) yüksekte 3 tarafi daglik ve ormalik güzel bir göl vardi adini hatirlamiyorum ama cok güzel biryerdi,daglardan asagi sisler iniyodu,o ne muhtesem bir göl ne muhtesem bir manzara hayran kalmistim.Oraya git mümkünse  o güzellik icinde kafani daha iyi toparlarsin ve bol bol huzur doldurursun icine eminim ve asagi dogru indiginde ormanin icinde bir lokanta vardi alabalik yetistirilen havuzlari var ve orda pisiriyolar ,orda güzelce bir balik sefasi yap afiyetle arkadasim bak ne iyi gelecek sana

Lütfen kendini hicbirsey icin üzme arkadasim,bu dünyaya bir defa geliyoruz,onuda üzüntüyle gecirmeyelim ha Özlemcim ne dersin  :opucuk:

Fatma-Ezgi Anna

Evet özlemcim,psikolok iyi fikir ama onun söyleyecegini söyleyeyim sana baska yere tasinin,ama doktorun söylemesi daha iyi olur ozaman esin tasinicaktir mutlaka.benim burda bir arkadasim var,evlenip geldiginde esinin ailesiyle altli üstslü oturuyolarmis ve kayinbabasi cok cektirmis kiza,onunda psikolojisi cok bozulmus hatta cocugunu bile birakip Türkiyeye dönmek istemis.Eside bunu psikologa götürmüs,psikologun dedigi " sizin hemen o evden tasinmaniz lazim yoksa esiniz düzelmez " arkadasimin kocasida hemen o gün ev aramaya baslamis ve arkadasim yeni evine tasindiktan sonra eskikisi gibi mutlu ve huzurlu.Umarim sendeayni mutlu sona yasarsin canim Özlemim

desree (Özlem)

İnşallah Fatmacım yanımda olduğun için teşekkür ederim :flowers:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver